Отговори
# 690
  • Мнения: 62
Момичета, да ви попитам нещо, което бегло сме обсъждали в началните теми (а може и да е било по - подробно, но аз да съм забравила) - еднократната помощ за раждане за майки - студентки.

Аз доколкото знам се изисква да си студентка редовна форма на обучение към момента на раждане/до една година след раждането на бебчето и да подадеш съответната молба - заявление с необходимите документи в горния срок.

Та, имам няколко въпроса:

1) Има ли възрастово ограничение за такава помощ - примерно, 26 години (до навършването им/включително 26)? Аз самата съм на 26 години и към ноември, ще съм на около 26 години и половина - дали би ми се полагала такава помощ, ако запиша нещо редовна форма на обучение?


2) Вторият ми въпрос е - наведнъж ли се изплаща сумата или е разделена на месечни плащания?

3) Третият ми въпрос е свързан със самото учене - към момента аз имам завършено висше образование, магистър. Ако сега запиша "временно" такова висше с тази цел, дали е законосъобразно да го прекратя след изтичането на 1вия семестър, примерно, ако сумата ми е изплатена и има ли някаква "опасност" от проблем, ако прекратя и не завърша това си редовно образование?  newsm78

Благодаря предварително!   bouquet

Няма възрастово ограничение Simple Smile и всичко може Дени Simple Smile Виж във фейса обсъдихме подробно, даже се бях навила и аз да записвам обаче съм много суеверна и ме хвана страх.

# 691
  • Мнения: 141
Моля ви дайте линк към нашата тема във фб.

# 692
  • Мнения: 222
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784835.0;topicrefid=4
в тази тема има всички отговори и можеш да я следиш относно помощите за студентки. Аз ще ти отговоря,за да не се ровиш.
1) Няма възрастово ограничение. В Закона ясно е определено,че единственото изискване е към момента да си редовна студентка в акредитиран университет. Също да те поправя,че вече е до навършване на 6 месеца на детето.
2)Наведнъж се изплаща сумата.
3)Социалните се опитват да плашат мамите на място като подават документите,че ако прекъснат щели да си търсят парите,но това го няма написано в закона и не могат да те накарат да я върнеш. Никой досега не е връщал нищо. Една мама дори се беше консултирала предварително с адвокат,който също е казал,че няма как да искат връщане. Можеш да си прекъснеш и без да подаваш молби..то като не се явиш на изпити и прекъсваш.
Въпросът е ти дали ще успееш да запишеш на време и то нещо с поносима такса.

# 693
  • Мнения: 3
Някой може ли да ме добави във фейсбук групата?

# 694
  • гр. София
  • Мнения: 215
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784835.0;topicrefid=4
в тази тема има всички отговори и можеш да я следиш относно помощите за студентки. Аз ще ти отговоря,за да не се ровиш.
1) Няма възрастово ограничение. В Закона ясно е определено,че единственото изискване е към момента да си редовна студентка в акредитиран университет. Също да те поправя,че вече е до навършване на 6 месеца на детето.
2)Наведнъж се изплаща сумата.
3)Социалните се опитват да плашат мамите на място като подават документите,че ако прекъснат щели да си търсят парите,но това го няма написано в закона и не могат да те накарат да я върнеш. Никой досега не е връщал нищо. Една мама дори се беше консултирала предварително с адвокат,който също е казал,че няма как да искат връщане. Можеш да си прекъснеш и без да подаваш молби..то като не се явиш на изпити и прекъсваш.
Въпросът е ти дали ще успееш да запишеш на време и то нещо с поносима такса.



Iv4e008, AnnI_88, благодаря ви много за информацията. И темичката ще разгледам, във ФБ трудно намирам стари въпроси и мнения, че като почне едно ровене назад, зареждане на страницата, ние нали и не пишем по 20 мнения на ден Grinning и е сложничко Grinning

Аз сега ще опитам, пък ако стане, стане Simple Smile Ако не, ще си остана със завършеното право в СУ и без еднократна помощ Grinning  bowuu

# 695
  • Мнения: 2 358
Още няколко дни е приемът за магистърски програми в СУ. Не е кой знае колко трудно, минаваш на събеседване и готово. Ако не стане сега има още един магистърски прием и през февруари, така че нищо не е загубено, има време за мислене.

# 696
  • Мнения: 211
Момичета на кого да пиша и мен да ме добавят в ФБ групата?

# 697
  • гр. София
  • Мнения: 215
Още няколко дни е приемът за магистърски програми в СУ. Не е кой знае колко трудно, минаваш на събеседване и готово. Ако не стане сега има още един магистърски прием и през февруари, така че нищо не е загубено, има време за мислене.

И аз в началото гледах в СУ, най - удобно и познато ми е, но освен събеседването се взима предвид и дипломата, а моята, заради държавните изпити е 4.45, което значи, че може да имам проблем с бала и влизането за държавните бройки, а ако е платено - то пък излиза колкото НБУ камо ли не.

Проблемът е дали ВСУ към който съм се насочила поне засега *магистърските програми Психология и психопатология на развитието или Приложна психология или Психологично консултиране* има нужната акредитация (гледам сайта на МОН и там пише - ПРОФЕСИОНАЛНО НАПРАВЛЕНИЕ Психология; АКРЕДИТИРАНО ДО 02.06.2015 г.; ОКС бакалавър, магистър и не знам дали това значи "да").

# 698
  • Мнения: 222
Момичета, за да не се чудите защо не ви добавяме във фейсбук и да не се пита през 2 поста за нея,ще ви обясня накратко. Групата там е тайна и не става с пращане на линк,а само с покана, но тъй като доста зачестиха измамите и има много фалшиви профили, добавяме нови членове само,ако са много активни тук и си ги познаваме. Ето сега пратих съобщение на beberona,за да я добавя,но само,защото е от много време тук при нас. Нищо лично към другите -просто сте скоро записани (малко в последния момент) и ще забавим малко вашето добавяне. След известно време ще добавим и вас евентуално или пък, ако се запознаете с другите мами,които вече се срещат и те гарантират за това,ще ви добавим още по-скоро. Проявете разбиране,молим ви,защото там си споделяме още по-лична информация,снимки,а и сме с реалните си имена и има много мами,които се притесняват да излагат тази информация пред непознати. Точно затова групата е направена тайна. Пък и вече сме някои в 8 месец други още в 7  и за това време се опознахме що-годе добре и се разбираме,а с някои се познаваме и на живо и си имаме доверие   bouquet
С повече постоянство и търпение и вие ще станете част от нас! Приятна и спокойна вечер на всички!  Simple Smile Hug

# 699
  • Мнения: 222
Дени, да ВСУ е акредитиран. А и там май беше и с онлайн кандидатстване,което май ще ти е удобно ,за да не се разкарваш 100 пъти до тук Simple Smile  Иначе аз съм студентка 4 курс в ИУ Варна,така че ще си взема помощта  Peace Стискам палци и на теб да ти се получат нещата,защото помощта не е никак малка.

# 700
  • Мнения: 180
Здравейте, искам само да добавя нещо относно добавянето във фейсбук групата. Аз също на няколко пъти писах с молба да ме добавите, видях че не се случи и не настоявам, но не мога да разбера критерийте за добавяне Simple Smile, аз пиша в темичката от май месец, наистина не съм от най-активните, но обяснението, че не се добавят хората които пишат от скоро тук някак си не ми допада защото не е точно така. Всеки от нас знае колко е конфиденциална информацията която споделяме в интернет пространството, особено пък фейсбук. Нищо лично към никой просто исках да споделя мнение.

# 701
  • Мнения: 204
Здравейте момичета,
да се похваля днес ходих на нещо като късна ФМ като идеята беше да се направи доплер основно.
Слава Богу всичко е наред с бебо  Praynig Вече сме цели 1600 кг  Grinning
Господинът беше заврял крак на челото си и ръка пред устата, та да не видим нищо  Crazy
Но важното е че всички върви в норма, с няколко дни напред.  Hug

Deny6 мерси за инфото, аз за следващата седмица тъй или иначе няма да мога, че ще се стягаме с баткото за училище, за после ще помисля дали мога да се организирам. Peace

Kaili да ти е жив и здрав баткото и успешна година в училище   bouquet Предполагам ще се втори клас? ние започнахме да се стягаме вече с някои покупки  Simple Smile

Някой беше питал за НОИ на мен май ми изписваше същото (Заплати и пенсии), но не мога да кажа на 100 % защото не съм получавала болнични скоро. Нямаш ли ПИК да провериш на сайта на НОИ сумата от обезщетението?

# 702
  • Мнения: 204
Момичета, да ви питам, преди бях питала пак, но никой не се включи, след секцио в реанимацията дават ли телефон? че се замислих сериозно по въпроса със съобщаването дай Боже на добрите новини  Grinning

# 703
  • Мнения: 141
Аз пък искам да попитам каква козметика ще взимате за бебоците ?

# 704
  • Мнения: 222
Здравейте, искам само да добавя нещо относно добавянето във фейсбук групата. Аз също на няколко пъти писах с молба да ме добавите, видях че не се случи и не настоявам, но не мога да разбера критерийте за добавяне Simple Smile, аз пиша в темичката от май месец, наистина не съм от най-активните, но обяснението, че не се добавят хората които пишат от скоро тук някак си не ми допада защото не е точно така. Всеки от нас знае колко е конфиденциална информацията която споделяме в интернет пространството, особено пък фейсбук. Нищо лично към никой просто исках да споделя мнение.
Знам,че пишеш отдавна и ти,ама защо сме те забравили и теб идея си нямам. Съжалявам,че е станало така. Изискването не е само това,ами и да сте активни. Имаше мами,които като стана въпрос за това казаха,че не обичали да споделят нищо,ама им харесвало да ни четат,а пък ние в същото време качвахме снимки и не спираме да пишем всеки ден и да споделяме. Тук за форума тоя вариант е ок-все пак е публичен форум,ама групата във фейсбук затова е тайна,за да си споделяме спокойно и да знаем,че няма разни случайни хора да влизат и просто да четат. Прати ми на лично съобщение и-мейла си и ще те добавя,ако имаш все още желание за това  Hug И пак извинявай,ако си се почувствала засегната от предния ми пост. Но наистина има мами,които нито са се представяли,нито пишат,нито се включват по важни теми,а само искат да четат нещата,които си споделяме,а те все пак са лични.
Лека и спокойна вечер на всички!   bouquet
П.П. Моля всички да не правим излишни спорове по темата и никой да не се чувства лично засегнат. Тези решения не съм ги взела аз сама,а всички мами в групата във фейсбук се включиха в обсъждането (около 80),за да си подсигурим една идея по-комфортна и сигурна среда за общуване.

Общи условия

Активация на акаунт