Хайде, похвалете си диетите :)

  • 13 562
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10
Пускам тази тема с идеята всяка да сподели опит с диетите и режимите, които спазва...Хайде, момичета, с коя диета се чувствате най-добре?Стриктни ли сте?Има ли прегрешения...

# 1
  • Мнения: 16
Моето не е диета, а по-скоро начин на живот. От 5 години вече съм вегетарианка и се чувствам перфектно. Не ям месо, но за сметка на това приемам нужното количество белтъчини от мляко, млечно продукти, яйца и ядки и да чукна на дърво нямам никакви здравословни оплаквания. През деня наблягам основно на водата, соковете, плодовете и ядките, а вечер задължително си пийвам по няколко ракийки с гръцка или шопска салатка и си хапвам някакво безмесно ястие. Не ям хляб и сладки неща /сладко си позволявам само, ако има някакъв специален повод/, както и не пия газирани напитки и бира- наблягам на спиртния алкохол  Laughing Това е моята тайна като добавям от време на време и спорт- разходки с кучето, тенис на корт и каране на велоергуметър  newsm39

# 2
  • Мнения: 19
Общо взето съм минала през диетата на Дюкан, 90 дневна диета, пиене на какви ли не хапчета, сиропи и какво ли не. И накрая установих, че просто трябва да ям качествена храна, която е полезна за тялото ми и да следя да не преминавам калорийния си прием от около 1600 калории дневно, когато не искам да отслабвам. Кога преценя, че съм се поддала на хапването и съм качила килограм, два, намалявам калориите до 1000 минимум, защото доколкото знам под 1000 калории е вредно за здравето да се приемат.

# 3
  • Мнения: 4
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

# 4
  • Мнения: 19
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

Здравей, от всичко, което съм прочела и изпробвала относно диетите съм разбрала, че не е добре да си поставяш етикети от рода на "на диета съм", просто трябва да свикнеш да се храниш по възможно най-здравословния и близък до твоя вкус начин, за да не ти тежи да го правиш всеки ден и да стане част от живота ти. Просто, ако нещо е много вредно го хапвай рядко, също хубави са разтоварващите дни, 1 в седмицата или поне месеца влияе добре на организма.

# 5
  • Мнения: 27
Винаги съм била против диетите, защото знам за много хора и горчивият им опит. Свалят после качват двойно. Трябва да се създаде начин на живот. Не може да не ядеш вредни неща и да се ограничаваш 3 месеца, след това отново да се тъпчеш с боклуци и да си слаб и красив. НЕ МОЖЕ! От години не пия газирано, пия кафе без захар, а чай само с мед. Не ям нищо, което съдържа глутен (съставка от която се пълнее страшно много или поне моето тяло реагира така, разбрах го след като си направих изследване). Купувам си от Био магазините брашно без глутен и ям само такъв хляб. Това, което правя е: старая се да се храня приблизително в еднакви часове поне 4 пъти на ден и малки порции. Меря си храната и смятам калории- старая се да не надвишвам 1000 в момента тъй като искам да сваля малко. Много съм изморена след работа, но се опитвам да си наложа всяка вечер да тичам (малко или много без значение, важно е да се спортува). Не ям свинско, само по-леките храни и по-полезните за мен. Ако откриете таблица с калории за всяка храна, сами ще се убедите, че трябва веднага да спрете да ядете някои продукти. Това е моят начин на живот, който има ефект и съм сигурна, че винаги ще има

# 6
  • Мнения: 8
Здравейй Simple Smile Аз съм минала през много диетки,ама нищо!Докато не си я измислих аз WinkЗакуска :плодче/ауу как ги обожавам/Обяд:Активия или тараторче..Вечер : половин филийка хляб+ салатка + сиренце/до 40гр/. . Имаше дни които съм хапвала нещо готвено,месце също..и за два месеца 20кг Simple Smile

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Закуска :плодче/ауу как ги обожавам/Обяд:Активия или тараторче..Вечер : половин филийка хляб+ салатка + сиренце/до 40гр/

Това не е диета, а свиреп глад.
Не е изненадващо, че си свалила толкова много килограми за 2 месеца.

# 8
  • Мнения: 628
Японско чудо.

# 9
  • Мнения: 6 964
Свалям най-бързо с Ори - денем не ядеш почти нищо, т.е имаш право на плодчета, някоя краставичка, фрешове, много течности, а вечер се захранваш изцяло като спазваш ред: първо голяма салата, после нещо протеиново (сирене ли, месо, каквото ти се иска) и накрая, ако си още гладен - нещо въглехидратно. Спираш да се храниш, когато се почувстваш по-жаден, отколкото гладен. Хубаво е, защото хем работи, хем човек свиква бързо, хем реално си ядеш всичко (е, без очевидните боклуци, разбира се). Но без спорт не става. Тичане, упражнения - задължително. Иначе кел файда да свалиш като после приличаш на торба.

# 10
  • Мнения: 427
Най-добре се чувствах като правех упражнения от сайта на Руми Илиева. ( Ест, тя не е открила топлата вода, всички интервални упр-я за вкъщи за добре дошли).

Не съм била на строга диета, но не ядях сладко, хляб, по-малко или никакви картофи/ориз и така...
Друго каквото ми се е хапвало съм си го вземала.
Но наистина движението му е майката. За един месец упр-я усетих, че тялото ми е по-живо, работи като добре смазана машина и се чувствах по-жизнена. Будих се сама и си лягах по едно и също време.

# 11
  • Мнения: 186
Винаги съм била против диетите, защото знам за много хора и горчивият им опит. Свалят после качват двойно. Трябва да се създаде начин на живот. Не може да не ядеш вредни неща и да се ограничаваш 3 месеца, след това отново да се тъпчеш с боклуци и да си слаб и красив. НЕ МОЖЕ! От години не пия газирано, пия кафе без захар, а чай само с мед. Не ям нищо, което съдържа глутен (съставка от която се пълнее страшно много или поне моето тяло реагира така, разбрах го след като си направих изследване). Купувам си от Био магазините брашно без глутен и ям само такъв хляб. Това, което правя е: старая се да се храня приблизително в еднакви часове поне 4 пъти на ден и малки порции. Меря си храната и смятам калории- старая се да не надвишвам 1000 в момента тъй като искам да сваля малко. Много съм изморена след работа, но се опитвам да си наложа всяка вечер да тичам (малко или много без значение, важно е да се спортува). Не ям свинско, само по-леките храни и по-полезните за мен. Ако откриете таблица с калории за всяка храна, сами ще се убедите, че трябва веднага да спрете да ядете някои продукти. Това е моят начин на живот, който има ефект и съм сигурна, че винаги ще има

Подкрепя не с 2, а с колкото искате ръце  Peace

От момичешките ми години все се бутах в дебелите и гладувах, карала съм с месеци на по едно пакчетче солети на ден...и след като забременях елате да видите - имам чуството, че тялото ми реши да си "отмъщава" за годините тормоз и ми го върна тъпкано - станах огромна, след като родих не отслабнах, а даже още качих, залитах пак към гладуване, свалях по 10-тина кила на месец, след това - качваш 14...чудесничко дет се вика... Peace Детето ми е на 3,5 години и едва от тази пролет реших да се захвана сериозно с отслабването си и променяне на целият ми мироглед , записах се на диетолог, изчетох много неща, и смело мога да се похваля, че от пролетта до сега съм минус 26 килограма  bowuu Остават ми още някакви си мижави 4-5, за да съм в идеална хармония със себе си, но съм решила, че от тук нататък ще се съобразявам много какво слагам в устата си и КОГА  Peace

Режимът ми е горе долу - хапване на 4 пъти, ЗАКУСКА веднага след ставане/от момиче не бях закусвала, някак погрешно съм си мислела винаги, че закуската е вредна и от нея се пълнее - нищо такова  Peace . После до обед още едно малко хапване - най-често плод, обяд  - салата със сирене, или със семки, или месо на скара със салата, или постно ядене, следобед шепа ядки, или кис. мляко, или просто чаша цикория с канела, подсладена с малко мед, за вечеря/до 18-18.30/, нещо леко и нисковъглехидратно - за предпочитане таратор, зеленчуци. Бих обобщила така - въглехидрати и плодове - до обед, следобед - зеленчуци и белтъчини  Peace

# 12
  • Мнения: 48
Аз от известно време се опитвам да се храня по-здравословно (избягвам сладкото и бялото брашно под формата на хляб, пици и т.н.) и пия пробиотик ( Лактофлор, таблетки ). Да не забравя и тае бото, което правя в къщи, когато съм свободна.
 За три месеца на този режим свалих 5кг. Чувствам се чудесно, по-жизнена и енергична.

 

# 13
  • Мнения: 28 526
И аз да споделя...Изкарах 90ДД и през нея свалих седем кила, като нито за миг не се почувствах гладна. После продължих по правилата на почивката и падна още едно кило, но почивката продължава още два месеца. Харесва ми режимът, здравословен е,  яде се малко месо, има плодове, преди това въобще не ги кусвах. Доволна съм и ще продължа по правилата на разделното хранене....от 61-62 кила в момента съм 54, всички забелязват разликата, чувствам се отлично!

# 14
  • Мнения: 1 354
3 седмици - 5 кг.
Без купени десерти и по-малко тестени изделия.
Десертите замених с домашни плодови и не ми липсва сладко.
Тестените малко са ми проблемни, 2-3 пъти седмично си позволявам хлебчета или паста.
Продължавам напред Grinning

# 15
  • Мнения: 9 991
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

Здравей, от всичко, което съм прочела и изпробвала относно диетите съм разбрала, че не е добре да си поставяш етикети от рода на "на диета съм", просто трябва да свикнеш да се храниш по възможно най-здравословния и близък до твоя вкус начин, за да не ти тежи да го правиш всеки ден и да стане част от живота ти. Просто, ако нещо е много вредно го хапвай рядко, също хубави са разтоварващите дни, 1 в седмицата или поне месеца влияе добре на организма.

+1

Няма ефективна диета, има начина на живот. Коя да е диета, ще има ефект докато се пази. Колкото е по-строгаи в разрез с нормалното за вас хранене, толкова е по-малка вероятността да си задържите теглото после.

# 16
  • Мнения: 32
1 месец - 15 кг.
Монодиета
1 ден - айран
2 ден - варени картофи
3 ден - ябълки
4 ден - риба
5 ден - домати
6 ден - варени яйца
7 ден - сухари
8 ден - обезсолено сирене
9 ден - зелева салата
10 ден - извара
11 ден - тиква
12 ден - пилешко
13 ден - кис. мляко
14 ден - кашкавал
15 ден - чай
16 ден - телешки колбас
след това всичко се повтаря в същия ред Simple Smile

# 17
  • Мнения: 292
 

Няма ефективна диета, има начина на живот. Коя да е диета, ще има ефект докато се пази. Колкото е по-строгаи в разрез с нормалното за вас хранене, толкова е по-малка вероятността да си задържите теглото после.
Напълно съм съгласна.

 И сега да похваля моята диета Grinning Гледам,Мими ме е изпреварила да си каже положителното мнение за 90 дневната диета.Правих я веднъж в началото на миналата година,а след диетата и почивката,която задължително се прави.До днес си спазвам принципите на хранене на почивния режим  при 90ДД,стана ми начин на живот.Резултатът е -30кг. и един коренно различно изглеждащ и чувстващ се човек Grinning
 Не на последно място,за тези които не са запознати с тази диета,искам да кажа,че тя е много балансирана.Приемат се всички храни,вкл. сладко(което ми беше много странно в началото).Можеш да хапваш горе-долу всичко,само да се внимава с часовете,в които се прави и за това с какво се комбинира.
 

# 18
  • Мнения: 6 346
Само да предупредя всички ентусиасти, че да се свалят по повече от 3-4 кг на месец е прекалено бързо и стресиращо за организма. По този начин си вкарвате страхотен автогол и ви гарантирам, че това тегло няма да можете да го задържите дълго време. Разбивате си метаболизма и ще съжалявате. Когато си избирате "диета" (самата идея за диета е неправилна, трябва промяна в начина на живот - и така доживот Wink), винаги мислете как ще продължите след това, а също и какви негативни ефекти може да има върху организма ви диетата. Четете повече и не се подвеждайте по най-скоростните варианти, защото те са и най-вредни и категорично не могат да доведат до нищо добро за организма.

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 12:52 от Cioccolata

# 19
  • Мнения: 427
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

Здравей, от всичко, което съм прочела и изпробвала относно диетите съм разбрала, че не е добре да си поставяш етикети от рода на "на диета съм", просто трябва да свикнеш да се храниш по възможно най-здравословния и близък до твоя вкус начин, за да не ти тежи да го правиш всеки ден и да стане част от живота ти. Просто, ако нещо е много вредно го хапвай рядко, също хубави са разтоварващите дни, 1 в седмицата или поне месеца влияе добре на организма.

+1

Няма ефективна диета, има начина на живот. Коя да е диета, ще има ефект докато се пази. Колкото е по-строгаи в разрез с нормалното за вас хранене, толкова е по-малка вероятността да си задържите теглото после.

+2  . Бавно и спокойно трябва организмът да свикне към всъщност нормалният начин на хранене ( ако преди не сме били на такъв). Така по-лесно ще се поддържа и с по-малко усилия след 2-3-4 месеца ще сме в много по-добра форма.
Успех на всички!

# 20
  • Мнения: 28 526
Василева, скоро четох една статия на диетоложката проф. Донка Байчева, одобрява 90ДД, казва че е напълво балансирана! За което и ти и аз сме напълно съгласни! Grinning

# 21
  • Мнения: 68 668
Да се похвали диета е лесно, интересното идва, след като тя се преустанови...Тогава ми е интересно ще има ли някой с какво да се хвали, когато започне отново да качва...

Защото никой не може да ме убеди, че цял живот ще кара само на елда или само на чай - може за месец да издържи, но не за повече...

# 22
  • Мнения: 28 526
Да се похвали диета е лесно, интересното идва, след като тя се преустанови...Тогава ми е интересно ще има ли някой с какво да се хвали, когато започне отново да качва...

Защото никой не може да ме убеди, че цял живот ще кара само на елда или само на чай - може за месец да издържи, но не за повече...


разделно може човек да яде цял живот! Никак не е трудно, особено като свкне!

# 23
  • Мнения: 68 668
Да се похвали диета е лесно, интересното идва, след като тя се преустанови...Тогава ми е интересно ще има ли някой с какво да се хвали, когато започне отново да качва...

Защото никой не може да ме убеди, че цял живот ще кара само на елда или само на чай - може за месец да издържи, но не за повече...


разделно може човек да яде цял живот! Никак не е трудно, особено като свкне!


Мими, ти ли се храниш разделно? А от колко време?

# 24
  • Мнения: 72
При мен най-добър ефект дава храненето до 18 ч.В 10,14 и 18 часа.След 18,ако много прегладнея-плод,краставица.Вечерята-задължително белтъчини.
Само до обед си позволявам въглехидрати.
Засега съм свалила малко,но са трайни тези свалени кг.
Нямам воля и  понякога хапвам,това,което ми се дояжда.
Успех.

# 25
  • Мнения: 28 526
Teta правих три месеца 90ДД, сега три месеца има почивка, която е общо взето на принципа на разделното хранене, свалих седем-осем кила, не гладувам, ям каквото ми се хапва, разбира се спазвайки правилата. Но който иска да е слаб не прави диети, а сменя начина на живот, малко тестяно, без газирано, без сладкиши!
ПО ПРИНЦИП АЗ НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ОТПУСКАЛА ДА ЯМ БЕЗ ДА МИСЛЯ ЗА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ МЛАДА ТА ДО СЕГА:
ям само една филия хляб на ядене;
никакви сладкиши, вафли торти сладоледи, те не носят нищо полезно, само кила
не ям колбаси
в къщи се купуват само естествени продукти, почти никога консервирано
готви се почти всеки ден
И така до 40 год. я докарах до около 60 кила, но понеже съм ниска имах нужда да посваля...и то навреме, че после става все по трудно
 

# 26
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз сьщо сьм на една от разновидностите на разделното хранене вече почти 10 години.
Мога да потвьрдя, че така човек може да се храни цял живот без сьществени лишения и да си подьржа нормално тегло.  Peace

# 27
  • Мнения: 292
 И аз след 90ДД съм на разделно хранене.Не се лишавам от нищо.Вече 2 години.До преди диетата винаги съм била пълна.Никога не съм била по-слаба,по-добре изглеждаща и по-добре чувстваща се от сега.Трябваше да стана на 30,за да изглеждам така,но по-добре късно отколкото никога Laughing

# 28
  • SA
  • Мнения: 3 196
Аз само не уточних, че не сьм на 90ДД, де. Да не стават недоразумения, че говоря за нея. Peace
Но сьм абсолютно сьгласна с мнението на ppvasileva , че :
Цитат
Никога не съм била по-слаба,по-добре изглеждаща и по-добре чувстваща се от сега.

# 29
  • Мнения: 17 987
До днес си спазвам принципите на хранене на почивния режим  при 90ДД,стана ми начин на живот.

Кой е този принцип? Как изкарвате водния ден бе момичета....не че мога да си представя и плодовия де  Embarassed

# 30
  • Мнения: 292
 Ами той не е един принцип,а са много.Сега си хапвам разделно,вечерям рано,закусвам плод,храня се 3 пъти на ден(нито повече,нито по-малко.изкл. на плодовите дни-там храненията са до 5),ям много пресни зеленчуци и т.н.Водните дни си ги направих докато бях на режима.Не е кой знае какво веднъж на всеки 29 дни.Но изрично е казано,че който не иска или не може да ги прави може да ги пропусне.Плодовите дни са ми любими.

# 31
  • Мнения: 28 526
Ами той не е един принцип,а са много.Сега си хапвам разделно,вечерям рано,закусвам плод,храня се 3 пъти на ден(нито повече,нито по-малко.изкл. на плодовите дни-там храненията са до 5),ям много пресни зеленчуци и т.н.Водните дни си ги направих докато бях на режима.Не е кой знае какво веднъж на всеки 29 дни.Но изрично е казано,че който не иска или не може да ги прави може да ги пропусне.Плодовите дни са ми любими.
А на мен плодовите и до сега са ми най противни, защото МРАЗЯ сладко, но особено плодове, благодарение на режима насила ненасила ги проядох, което е добре! Simple Smile Ето за мен един голям плюс от диетата!

# 32
  • Мнения: 774
Дюкан  Peace
Ядеш, отслабваш, подържаш.

След 4-те фази, ''чисти'' храни само, предимно суровоядство, крехки меса и риба.

# 33
  • Мнения: 5 346
Благодарение на съветите на ppvasileva  и на другите дами от темата за 90-дневната за  2 врътки и една почивка  свалих 20 кг за 9 месеца. ppvasileva е невероятен пример за воля и желание за промяна. Благодаря ти, приятелко!
 Сега като цяло  съм на разделно, но правя прегрешения, обездвижих се и качих малко повече от 4 кг за 8 месеца. Най-стриктна съм на плодови и водни дни, но в белтъчните прекалявам с млечни и качвам от тях, но пък съм на възраст, която изисква калции и няма как да ги изключа. Иска ми се да  сваля качените кг с нещо различно, но въпреки че прегледах доста диети още не съм си харесала. Сега попаднах на тази тема и може да си избера някоя от вашите. Ще ви следя тези дни с тази цел.

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 23:39 от K.A.G.

# 34
  • Мнения: 28 526
Благодарение на съветите на ppvasileva  и на другите дами от темата за 90-дневната за  2 врътки и една почивка  свалих 20 кг за 9 месеца. ppvasileva е невероятен пример за воля и желание за промяна. Благодаря ти, приятелко!
 Сега като цяло  съм на разделно, но правя прегрешения, обездвижих се и качих малко повече от 4 кг за 8 месеца. Най-стриктна съм на плодови и водни дни, но в белтъчните прекалявам с млечни и качвам от тях, но пък съм на възраст, която изисква калции и няма как да ги изключа. Иска ми се да  сваля качените кг с нещо различно, но въпреки че прегледах доста диети още не съм си харесала. Сега попаднах на тази тема и може да си избера някоя от вашите. Ще ви следя тези дни с тази цел.
КАГ  мила, за толкова години до сега не съм спазвала и един ден диета, какви ли не почвам и стигам до обяд..... Simple Smile лакомията ми е безбожна, повярвай по хубава от 90ДД няма! За три месеца седем кила, и след това още един два! Много се радвам на новите си кила, а глад не съм почувствала ни грам! Водни не правя! Килата ти сега са шест, поддържай ги на принципа на Василева, видях ти снимките изглеждаш прекрасно! Мен пък ти вдъхнови да почна и не вярвах че ще усрпея! Благодаря ти! Hug

# 35
  • Мнения: 5 346
Мими, благодаря за хубавите думи!
 Да, тази диета е чудесна, защото не се гладува и за тези, които я започват винаги е резултатна.

# 36
  • Мнения: 210
Ха сега да се похваля и аз от Дюкан - вкусна и резултатна! Вълча диета Laughing, грешка няма, гладуване няма. Като допълнителен плюс отчитам, че косата ми расте като луда и спря да пада.

# 37
  • Мнения: 1 248
Аз от вчера захванах монодиетата от темата. Ще ви уведомя за резултата. Денят на айран мина много лесно.

# 38
  • Мнения: 17 987
Мими, казваш, че не правиш воден ден, направо си продължаваш от първи ден ли тогава  newsm78
Аз досега зароди този воден не съм започнала  Embarassed  /не само де  Embarassed Embarassed Embarassed/.
Все имаме някакви поводи и ми е адски трудно  Confused
Готвя в къщи всеки ден, как издържате не знам

# 39
  • Мнения: 292
Мими, казваш, че не правиш воден ден, направо си продължаваш от първи ден ли тогава  newsm78
Аз досега зароди този воден не съм започнала  Embarassed  /не само де  Embarassed Embarassed Embarassed/.
Все имаме някакви поводи и ми е адски трудно  Confused
Готвя в къщи всеки ден, как издържате не знам
Водният ден не е задължителен.За тези,които смятат,че не могат(или не искат)-просто се прескача и се започва втория месец отново с белтъчен ден(не както правят някои хора втори плодов вмсто воден ден).От друга страна водният ден въобще не е кой знае какво.Въпрос на нагласа най-вече.
 Поводи винаги е имало и винаги ще има.Тук вече е въпрос на желание и малко воля.
 Голяма част от нас готвят за остатъка от семейството и наистина в началото е неприятно да готвиш и да не хапваш от това,което си сготвил,но се свиква Wink

# 40
  • Мнения: 17 987
Ха сега да се похваля и аз от Дюкан - вкусна и резултатна! Вълча диета Laughing, грешка няма, гладуване няма. Като допълнителен плюс отчитам, че косата ми расте като луда и спря да пада.

Може ли линк за към темата за нея, защо ми се върти в главата, че много я отричаха  newsm78

# 41
  • Мнения: 28 526
Мими, казваш, че не правиш воден ден, направо си продължаваш от първи ден ли тогава  newsm78
Аз досега зароди този воден не съм започнала  Embarassed  /не само де  Embarassed Embarassed Embarassed/.
Все имаме някакви поводи и ми е адски трудно  Confused
Готвя в къщи всеки ден, как издържате не знам
И аз готвя всеки ден! Много рядко в къщи се ядат готови храни и сухоежбини! Държа на истинска, здравословна храна, не ядем колбаси, газирано, рядко сладкиши! Но сега с тази 90ДД започнах и сладкиши да правя, предимно  постни! Simple Smile Издържа се вярвай! Аз съм невиждан чревоугодник, обичам хубавата истинска храна и по чашка вино на вечеря! Е сега виното отпада,макар че ако има повод мога и да пийна половин.... Simple Smile. Диетата се спазвамного лесно, никога не съм гладна! Е най гаден ми е плодовия, защото ужасно мразя плодове, но и с него свикнах! Зимата съм решила плодовете да заменя с фрешове! Днес даже вече купих две кила грейпфрут за сок!

# 42
  • Мнения: 17 987
Ох, ужас, на приказки е много лесно, ама пусто никак няма воля  Confused

Да взема да почна след празниците, сега нямам 3 месеца време newsm78
До тогава ще се подкова с теорията  Peace

# 43
  • Nederland
  • Мнения: 856
raja_nikol, започни да четеш темата за 90ДД и ще видиш колко мотивиращи примери има.
Не е въпрос на хвалба коя диета е по-резултатна, въпросът е кой хранителен режим позволява дългосрочното му спазване. А 90ДД е именно режим,който включва всички хранителни групи и може да се спазва до живот!
Не правя реклама на режима, всеки си преценява сам за себе си!  bouquet

# 44
  • Мнения: 5 346
Рая, и аз готвя всеки ден за син и съпруг. Можеш да съчетаваш тяхното меню с твоето. Ще ти пиша на лични как го правя аз. Ако чакаш 2 месеца, няма да я почнеш. Прочети темата "90 дневна диета,  килцата стопи и фиданка стани". Там пишат много момичета и двама кавалери, които спазват режима. Пускат се и снимки, което е много мотивиращо.

# 45
  • Мнения: 2 127
Моята диета е ужасно проста - цели, естествени храни (месо, яйца, ядки, зеленчуци, плодове, тахани разни, мед чат-пат). В опаковка купувам точно 4 неща - тахан, зехтин (нали, няма как да си ги правя в домашни условия), ориз и ядкови брашна. Когато ми се дояде нещо сладко, си приготвям от гореспоменатите продукти. Дори да изям някое друго парче пица или купешки сладкиш, то е толкова рядко, че няма как да ми се отрази.

# 46
  • Мнения: 4 711
Ха сега да се похваля и аз от Дюкан - вкусна и резултатна! Вълча диета Laughing, грешка няма, гладуване няма. Като допълнителен плюс отчитам, че косата ми расте като луда и спря да пада.

Може ли линк за към темата за нея, защо ми се върти в главата, че много я отричаха  newsm78

С Дюкан трябва много да се внимава. Ако имаш проблеми с бъбреците например. За това по време на изцяло белтъчните дни трябва да се пие адски много вода, да се изкарва всичко и да не се натрупва. Но тогава така или иначе би те гонила жажда.
Значи аз преди 3 години и половина бях някъде 63 кила на 168, никога не съм била толкова. Изкарах на Дюкан сериите от по 1 седмица - 1 седмица белтъчини, 1 белтъчини + салата, 1 седмица белтъчини, 1 седмица белтъчини + салата, общо 28 дни и след това захранване. Захранването е по 1 седмица за всеки свален килограм. Аз тогава свалих 4-5 килограма и ако не бъркам, 5 седмици бях на захранване. После си промених хранителните навици и не качих повече.
После пак я изкарах, свалих още 2 килограма и сега карам на всякакви други режими и свалям по някое килце и задържам после. От тогава (3 години и половина) до момента - 10 килограма. Сега искам да сваля още 2-3 понеже пролетта бях посвалила и ми беше много добре. Но понеже е вече есен-зима, започнах 90 дневната и ще видя там как ще е  Simple Smile

И още нещо: ако решиш да я спазваш, най-добре прочети книгата на Дюкан. Там е много добре описано всичко. Има адски много подробности, които няма да ги намериш например в интернет.

# 47
  • Мнения: 41
Малко по здравословно хранене ( без сладко и бял хляб), без похапване след 18:30, пробиотик Лактофлор и много позитивно мислене. Аз съм над 50 години и наистина се чувствам страхотно в кожата си, много по жизнена, свежа и здрава.  Да не забравя да споделя, че и спортувам поне един път в седмицата.
Не са нужни много лишения,  за да се чувства добре човек, само малко усилие. Hug

# 48
  • Мнения: 6 964
Няколко неща ми промениха тялото и като цяло тонуса. И то супер дребни неща.
1. Замених хляба с пълнозърнест или лимецов.
2. Замених краве сиренето с моцарела - много по-лека и ниско калорична.
3. Замених бялата захар с кафява.
4. Започнах да ям по следния начин: 1во МНОГО салата и после каквото е сготвено (каквото и да е), така се понаяждам донякъде със салатата и не изяждам толкова готвено.
5. Започнах по-често да ям леща, броколи и зеле - не постоянно, а просто по-често.
6. Замених шоколада с черен шоколад (70%)
7. Започнах да закусвам!!! Преди не закусвах и това явно е влияело зле и на килограми, и на вид. Овесени ядки, банан, кафе с препечена филийка с масло - чудни неща.

Общо взето това е. Спортувам почти всеки ден, но резултати никога не стават съвсем само със спорт. Иначе тичам (в диапазона 5-25 км засега), правя Insanity Max 30 и тренировките на Fitnessblender. Според мен тези дреболии, които почти не ти променят навиците и не изискват кой знае какви ограничения са способни да направят чудеса.

Общи условия

Активация на акаунт