Хайде, похвалете си диетите :)

  • 13 566
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10
Пускам тази тема с идеята всяка да сподели опит с диетите и режимите, които спазва...Хайде, момичета, с коя диета се чувствате най-добре?Стриктни ли сте?Има ли прегрешения...

# 1
  • Мнения: 16
Моето не е диета, а по-скоро начин на живот. От 5 години вече съм вегетарианка и се чувствам перфектно. Не ям месо, но за сметка на това приемам нужното количество белтъчини от мляко, млечно продукти, яйца и ядки и да чукна на дърво нямам никакви здравословни оплаквания. През деня наблягам основно на водата, соковете, плодовете и ядките, а вечер задължително си пийвам по няколко ракийки с гръцка или шопска салатка и си хапвам някакво безмесно ястие. Не ям хляб и сладки неща /сладко си позволявам само, ако има някакъв специален повод/, както и не пия газирани напитки и бира- наблягам на спиртния алкохол  Laughing Това е моята тайна като добавям от време на време и спорт- разходки с кучето, тенис на корт и каране на велоергуметър  newsm39

# 2
  • Мнения: 19
Общо взето съм минала през диетата на Дюкан, 90 дневна диета, пиене на какви ли не хапчета, сиропи и какво ли не. И накрая установих, че просто трябва да ям качествена храна, която е полезна за тялото ми и да следя да не преминавам калорийния си прием от около 1600 калории дневно, когато не искам да отслабвам. Кога преценя, че съм се поддала на хапването и съм качила килограм, два, намалявам калориите до 1000 минимум, защото доколкото знам под 1000 калории е вредно за здравето да се приемат.

# 3
  • Мнения: 4
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

# 4
  • Мнения: 19
Аз в момента съм на диета с елда. Хубавото е че глад няма но пък е моно диета и втръсва. Пробвах да добавям елда та в таратор, с извара и се установи че се смъква много малко. Така че от днес чиста гречка с чубрица. Успех

Здравей, от всичко, което съм прочела и изпробвала относно диетите съм разбрала, че не е добре да си поставяш етикети от рода на "на диета съм", просто трябва да свикнеш да се храниш по възможно най-здравословния и близък до твоя вкус начин, за да не ти тежи да го правиш всеки ден и да стане част от живота ти. Просто, ако нещо е много вредно го хапвай рядко, също хубави са разтоварващите дни, 1 в седмицата или поне месеца влияе добре на организма.

# 5
  • Мнения: 27
Винаги съм била против диетите, защото знам за много хора и горчивият им опит. Свалят после качват двойно. Трябва да се създаде начин на живот. Не може да не ядеш вредни неща и да се ограничаваш 3 месеца, след това отново да се тъпчеш с боклуци и да си слаб и красив. НЕ МОЖЕ! От години не пия газирано, пия кафе без захар, а чай само с мед. Не ям нищо, което съдържа глутен (съставка от която се пълнее страшно много или поне моето тяло реагира така, разбрах го след като си направих изследване). Купувам си от Био магазините брашно без глутен и ям само такъв хляб. Това, което правя е: старая се да се храня приблизително в еднакви часове поне 4 пъти на ден и малки порции. Меря си храната и смятам калории- старая се да не надвишвам 1000 в момента тъй като искам да сваля малко. Много съм изморена след работа, но се опитвам да си наложа всяка вечер да тичам (малко или много без значение, важно е да се спортува). Не ям свинско, само по-леките храни и по-полезните за мен. Ако откриете таблица с калории за всяка храна, сами ще се убедите, че трябва веднага да спрете да ядете някои продукти. Това е моят начин на живот, който има ефект и съм сигурна, че винаги ще има

# 6
  • Мнения: 8
Здравейй Simple Smile Аз съм минала през много диетки,ама нищо!Докато не си я измислих аз WinkЗакуска :плодче/ауу как ги обожавам/Обяд:Активия или тараторче..Вечер : половин филийка хляб+ салатка + сиренце/до 40гр/. . Имаше дни които съм хапвала нещо готвено,месце също..и за два месеца 20кг Simple Smile

# 7
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Закуска :плодче/ауу как ги обожавам/Обяд:Активия или тараторче..Вечер : половин филийка хляб+ салатка + сиренце/до 40гр/

Това не е диета, а свиреп глад.
Не е изненадващо, че си свалила толкова много килограми за 2 месеца.

# 8
  • Мнения: 628
Японско чудо.

# 9
  • Мнения: 6 964
Свалям най-бързо с Ори - денем не ядеш почти нищо, т.е имаш право на плодчета, някоя краставичка, фрешове, много течности, а вечер се захранваш изцяло като спазваш ред: първо голяма салата, после нещо протеиново (сирене ли, месо, каквото ти се иска) и накрая, ако си още гладен - нещо въглехидратно. Спираш да се храниш, когато се почувстваш по-жаден, отколкото гладен. Хубаво е, защото хем работи, хем човек свиква бързо, хем реално си ядеш всичко (е, без очевидните боклуци, разбира се). Но без спорт не става. Тичане, упражнения - задължително. Иначе кел файда да свалиш като после приличаш на торба.

# 10
  • Мнения: 427
Най-добре се чувствах като правех упражнения от сайта на Руми Илиева. ( Ест, тя не е открила топлата вода, всички интервални упр-я за вкъщи за добре дошли).

Не съм била на строга диета, но не ядях сладко, хляб, по-малко или никакви картофи/ориз и така...
Друго каквото ми се е хапвало съм си го вземала.
Но наистина движението му е майката. За един месец упр-я усетих, че тялото ми е по-живо, работи като добре смазана машина и се чувствах по-жизнена. Будих се сама и си лягах по едно и също време.

# 11
  • Мнения: 186
Винаги съм била против диетите, защото знам за много хора и горчивият им опит. Свалят после качват двойно. Трябва да се създаде начин на живот. Не може да не ядеш вредни неща и да се ограничаваш 3 месеца, след това отново да се тъпчеш с боклуци и да си слаб и красив. НЕ МОЖЕ! От години не пия газирано, пия кафе без захар, а чай само с мед. Не ям нищо, което съдържа глутен (съставка от която се пълнее страшно много или поне моето тяло реагира така, разбрах го след като си направих изследване). Купувам си от Био магазините брашно без глутен и ям само такъв хляб. Това, което правя е: старая се да се храня приблизително в еднакви часове поне 4 пъти на ден и малки порции. Меря си храната и смятам калории- старая се да не надвишвам 1000 в момента тъй като искам да сваля малко. Много съм изморена след работа, но се опитвам да си наложа всяка вечер да тичам (малко или много без значение, важно е да се спортува). Не ям свинско, само по-леките храни и по-полезните за мен. Ако откриете таблица с калории за всяка храна, сами ще се убедите, че трябва веднага да спрете да ядете някои продукти. Това е моят начин на живот, който има ефект и съм сигурна, че винаги ще има

Подкрепя не с 2, а с колкото искате ръце  Peace

От момичешките ми години все се бутах в дебелите и гладувах, карала съм с месеци на по едно пакчетче солети на ден...и след като забременях елате да видите - имам чуството, че тялото ми реши да си "отмъщава" за годините тормоз и ми го върна тъпкано - станах огромна, след като родих не отслабнах, а даже още качих, залитах пак към гладуване, свалях по 10-тина кила на месец, след това - качваш 14...чудесничко дет се вика... Peace Детето ми е на 3,5 години и едва от тази пролет реших да се захвана сериозно с отслабването си и променяне на целият ми мироглед , записах се на диетолог, изчетох много неща, и смело мога да се похваля, че от пролетта до сега съм минус 26 килограма  bowuu Остават ми още някакви си мижави 4-5, за да съм в идеална хармония със себе си, но съм решила, че от тук нататък ще се съобразявам много какво слагам в устата си и КОГА  Peace

Режимът ми е горе долу - хапване на 4 пъти, ЗАКУСКА веднага след ставане/от момиче не бях закусвала, някак погрешно съм си мислела винаги, че закуската е вредна и от нея се пълнее - нищо такова  Peace . После до обед още едно малко хапване - най-често плод, обяд  - салата със сирене, или със семки, или месо на скара със салата, или постно ядене, следобед шепа ядки, или кис. мляко, или просто чаша цикория с канела, подсладена с малко мед, за вечеря/до 18-18.30/, нещо леко и нисковъглехидратно - за предпочитане таратор, зеленчуци. Бих обобщила така - въглехидрати и плодове - до обед, следобед - зеленчуци и белтъчини  Peace

# 12
  • Мнения: 48
Аз от известно време се опитвам да се храня по-здравословно (избягвам сладкото и бялото брашно под формата на хляб, пици и т.н.) и пия пробиотик ( Лактофлор, таблетки ). Да не забравя и тае бото, което правя в къщи, когато съм свободна.
 За три месеца на този режим свалих 5кг. Чувствам се чудесно, по-жизнена и енергична.

 

# 13
  • Мнения: 28 532
И аз да споделя...Изкарах 90ДД и през нея свалих седем кила, като нито за миг не се почувствах гладна. После продължих по правилата на почивката и падна още едно кило, но почивката продължава още два месеца. Харесва ми режимът, здравословен е,  яде се малко месо, има плодове, преди това въобще не ги кусвах. Доволна съм и ще продължа по правилата на разделното хранене....от 61-62 кила в момента съм 54, всички забелязват разликата, чувствам се отлично!

# 14
  • Мнения: 1 354
3 седмици - 5 кг.
Без купени десерти и по-малко тестени изделия.
Десертите замених с домашни плодови и не ми липсва сладко.
Тестените малко са ми проблемни, 2-3 пъти седмично си позволявам хлебчета или паста.
Продължавам напред Grinning

Общи условия

Активация на акаунт