Сред песнички, игри и врява на мами и дечица от ИБ лятото минава!

  • 19 921
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Уууф много яко ми писна вече. Дребния дигна температура след като се взехме от яслата. Сутринта ми се стори леко топъл, но реших, че се втелявам вече. Няма начин да си направя някакви планове и да стане. Мислехме в сряда да идем малко при нашите за няколко дни, че баща ми не го е виждал от миналото лято, а сега не знам дали ще можем да тръгнем изобщо ooooh! Утре ще го заведем да го чуе педи и дано тя е на работа, че направо не знам  ooooh!

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Мецанке, благодаря за слънчевата тема!   bouquet А малката бонбонка ме разби Simple Smile
Рокси, много добре изглеждате  Hug Маги, и вие също. Да ви е честита половин годинката!  Hug
Бютка, радвам се, че се разписа  Heart Eyes
Фейтче, айде хубаво изкарване!  Hug

След 20 дни и ние отиваме на море и искам от сега да подготвя аптечката на бебка. Мисля да купя спрей на Чико против ухапвания, но се чудя дали няма опасност, както обича ръцете и краката й все да са в устата?
И какво мога да взема за повръщане и диария: ентерол и смекта ок ли са за 7 месечно и половина бебе?

# 32
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Меци,благодаря за темичката.Много е хубава.
Момичета,благодаря ви за пожеланията.
Поспаланче,да се оправя Слав бързо и да си отидете при вашите.
Нелката,добре дошла.Дени и до ден днешен все се поти така,че не се притеснявай.
Рокси,много сте хубави с Ивка.
Бюти,дано напредвате все повече и повече с Анди.
Ивапче,не сте сами.И ние няма да ходим на море и тази година.
Маги,честит половин годинка.
Ние в четвъртък вечер или петък си заминаваме при нашите и вече нямам търпение.
П.С. Стиснете по едни палци,че утре съм на тест за работа и ако всичко мине успешно в четвъртък съм на интервю.

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Утре късмет!  fingerscrossed

# 34
  • Мнения: 6 395
Дани успех утре, ще чакаме да се похвалиш,

Яже, ние постоянно се мажем, нали се сещаш тука покрай морето какъв развъдник е.....сто процента си е хапнала от него, тя лиже всичко, включително количката, но не съм забелязала да има проблем. С на Бочко 0+ сме.

Поспаланче какви добавки взимате?

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 09:04 от Звезден^Прах

# 35
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 380
Ама спрей или има нещо за мазане на Чико?

# 36
  • Мнения: 6 395
Не съм попадала на вариант за мазане, но за да го нанеса по по деликатни места- врат, бузи, лице, китки , си пръскам в моите ръце и мажа. На Ивейн и действа и я пази, но като цяло не я ядат нея, ние се мажем щем - нещем със същото, защото сме в постоянен контакт с нея, а тя наистина много лиже и не смеем да се мажем с друго и нас. Нас двамата си ни хапват гадините , но не много. На нея 1 пъпка не съм видяла до сега, ние си имаме, тук-там Rolling Eyes  и да не ви плаша ама много са се навъдили тази година, ужас е по морето, поне в региона тук  ooooh!

# 37
  • София
  • Мнения: 10 704
Ревливите периоди са си ревливи периоди, никой не казва, че има общо с лук и зъби! Wink те са свързани основно със скок в растежа- придобиване на нови умения.


Успех Дани!

Ей Поспалане, ние се конкурираме... много кофти така, дано е от топлото!

Маги, честита месечинка!

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 00:22 от magnet_for_happiness

# 38
  • Мнения: 1 490
Меци   bouquet
Много сте лоши с тез почивки,значи ....размина ни се на нас тази година ...Бюти ,подай един Карлинг за утеха  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 802
След 20 дни и ние отиваме на море и искам от сега да подготвя аптечката на бебка. Мисля да купя спрей на Чико против ухапвания, но се чудя дали няма опасност, както обича ръцете и краката й все да са в устата?
И какво мога да взема за повръщане и диария: ентерол и смекта ок ли са за 7 месечно и половина бебе?

И аз днес това ще правя  Crazy за мазане имам Фенистил гел, който става и за изгаряния от слънце и много други. Мазала съм го и до сега не се е пипал  Crazy
За повръщане и дрислив вирус и аз искам да знам какво давате, че нямам нищо подготвено  newsm78

# 40
  • Северозапада
  • Мнения: 5 490
Яже, аз ползвам Чико рол-он. И аз съм доволна от него. Виждам как комарите се приближават до кожата , но не кацат. За повръщане лекарката ни каза Натриев цитрат. За диария от аптеката препоръчаха Хидрасек. Фенистила си е винаги с нас, заради гадинките.
За връзката между нервите и чувствителния стомах ще се съглася с Прахчето. Племенницата ми е пример за това. При най-малко вълнение - положително или отрицателно, тя е с болки в стомаха. Само при новината, че сестра ми ще кандидатства във ВУЗ и ще отсъства за 1-2 дни, беше с болки в стомаха една седмица. Правиха и всевъзможни изследвания и накрая лекарката заключи - на нервна почва. За протокола беше с колики до 6-тия месец и вечно ревящо бебе.
Прахче, по повод книжката, в момента София твори на масата  Wink
П.П. Аз давах пробиотици няколко дни преди морето и през цялото време докато сме там. Не се наложи да ползваме лекарства, изкарахме благополучно без вируси.

# 41
  • Мнения: 6 395
Фейт, аз давам профилактично лятото /че по морето си е бацилник/ пробиотици, купила съм биогая, но като ми се беше раздрискала като по мъничка, ми препоръчаха ето този и останах много доволна:



плюс ако тръгне да става напечено положението, педиатърката ми ме светна за лечебната хумана


и също съм чувала и за енетросана добри отзиви.....За засилване на имунитета пък след 1 година зълва ми дава клеева тинктура и апетон.


Мраве, верно ли има рол он, ще взема да потърся, предполагам ще е много по-удобен за нанасяне. Да нацелуваш Софи  Blush  нека се забавлява, аз много се кефя на съсредоточени в творчество деца, много са сладки и поне за известно време може да отдъхнеш   Heart Eyes

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 09:02 от Звезден^Прах

# 42
  • Мнения: X
И аз ползвах Бочко 0 +, но има и едно био мазало/слънцезащитния ни е на тази марка и съм доволна от него/, обаче не го намерих, а ми трябваше бързо и после взех Аутан стик, пише че става над 2 г. Но е много удобен иначе и мирише хубаво хаха
Поспаланчо, стискам  палци да е нещо малко и да минава бързо
Дани, успех, дано стане с работата

# 43
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Дани, стискам и аз палци за утре Peace

Бютка,  Hug

Честита половин годинка на Дари, Маги супер сте  Hug

Поспалане, уф не знам вече в тази ясла какви ги вършат, да отварят много прозорци и изпотени деца да ги държат на течение .... то пък иначе ще се сварят на затворено .... не знам  Confused да се оправя бързо и без АБ. Hug

Против комари вече втора година (защото ми остана половин шише от миналата) сме с Бочко 0+ и е доволно  Peace Райд включвам - няма как просто цяла нощ да ми звъни нещо на главата. Против слънце - Бочко ф-50.

Против стомашен вирус най-добре е както казва Прахчето, пробиотик превантивно. Обаче стигнах до извода, че има значение какъв.Понеже съм ползвала биобаланс и не бях много доволна (въпреки приема се раздриска веднъж),разгледах много други видове (четях състава) и накрая избрах такъв с най-високо съдържание на добри бактерии (2 милрд./капсула), а това е ЛАКТОФЛОР BIO PLUS, който е за възрастни, но става и за малки деца, като за бебета капсулата се отваря и съдържанието се разтваря във вода.Преди морето го започнахме цялото семейство и съм много доволна.Опазихме се благодарение на него + изопринозин, а в хотела имаше доста болни деца и в ресторанта масите бяха нагъсто, и покрай нас все някое кашляше или пък го носеха омармалушкано от повръщане и диария. Против повръщане натриевия цитрат никога не ни е действал, даже повече повръщат от него, вомакур капки пак със слабо действие, единствено много добре ни е действало Нукс Вомика разр.-9 на Боарон по 5 зрънца разтворени във вода по начесто направо спира повръщането. Против диярия - стандартния пробиотик + допълнително ентерол + безглутенова и безмлечна диета, шипков чай. За малки бебета на АМ - Лечебна Хумана мляко и каша 2в1. Против обезводняване - малко сол във водата, също хумана електролит прахчета.
Всичко това е симптоматично лечение в домашни условия, посещение при лекар е задължително все пак. Аз никога не съм познавала кога детето е обезводнено и е опасно без да го види лекар.

# 44
  • Мнения: 2 802
Петеска ... давам същи пробиотик повече седмица  Hug  За другите не съм ги чувала, щото до сега не ми се е налаголо /и дано не  Praynig/ но ще го имам навпредвид ... мерси момичета за споделеното  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт