Balea, Alverde, Catrice, Essence - 16 (Козметика от ДМ и Лили)

  • 87 726
  • 704
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 129
Бижу,
аз използвам вече втора опаковка от муса на "Катрис", точно 011. Нанасям го с пръсти, с четка не съм пробвала, защото не обичам. Слагам по няколко мацванки на чело, нос, бузи, брадичка и шия и после нежно разнасям. Преди ФДТ-на ( който хич не е ФДТ, а нещо по-скоро като ББ) използвам база за грим - преди "Гарние", сега "Делиа". Слагам го и вместо коректор, всъщност точно за тази цел го купих, пък после започнах да слагам на цяло лице. Не се събира, не подчертава гънчици и бръчици, хубава покупка за мен.

# 691
  • Мнения: 17 546
Супер, благодаря ти! Hug И аз ползвам база Делиа, втора опаковка вече и много ми харесва!
Утре ще пробвам муса с нея. Peace

# 692
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Коя е базата на Делиа, която ползвате?
Само един вид ли е или има няколко в зависимост от кожата?

# 693
  • София
  • Мнения: 732
Писна ми тотално от тия чуденки какъв фдт или бб крем да си взема - вчера направих 45 мин. престой в Лили и ДМ, четейки етикети все едно съм отишла в библиотеката, а не за козметика  Crazy

Установих следното - бб крема на Алверде не ми допада като цвят, тъмен е за моята много бяла кожа, а и съдържа алкохол и талк! Crossing Arms ББ крема на Гарние също съдържа талк и алкохол... Поправете ме, ако греша, не съм магистър-фармацевт, но алкохолът в продукти за лице не е ли желателно да се избягва??

Последно прегледах и CC крема на Буржоа и коректора към него, сега има примоция на продукти Буржоа до края на месеца и като че ли и двата продукта ми допаднаха като консистенция. Мнения за тях?

# 694
  • Мнения: 2 157
Ами аз имам спомен от химията, че алкохолите са вид група. Т.е. не е просто един алкохол с едните му свойства. В някои статии съм чела и за различните видове алкохоли и че някои е ОК да се слагат даже в продукти за суха кожа, без да я изсушават. Thinking
Имаше преди тема за състава на козметичните продукти. Там имаше май описано за алкохолите. Отделно в интернет е пълно със сайтове, където пишат свойствата и причините за използване на определено съединение...
(ПП: От както започнах да чета какво има в продуктите, много взех да се затруднявам с избора на козметика, независимо от ценовия й клас. Laughing )

# 695
  • Мнения: 2 839
Супер, благодаря ти! Hug И аз ползвам база Делиа, втора опаковка вече и много ми харесва!
Утре ще пробвам муса с нея. Peace
Може ли линк или снимка  bouquet

# 696
# 697
# 698
  • Мнения: 2 621
Аз да си побутна питането. Някой ползвал ли е течния кератин на Делиа, който от скоро гледам в Лили? Цената му е много прилична.

# 699
  • МАРС
  • Мнения: 1 121
Искам да питам, дали някъде не се предлагат лимитираните серии на Катрис и Есенс онлайн, защото при нас не се зареждат?

# 700
  • София
  • Мнения: 732
emerald eyes, и аз адски много се ядосвам,не стига, че продуктът трябва да ми пасва, пък и да е с що-годе приемлив състав  #2gunfire

# 701
  • София
  • Мнения: 5 289
ББ крема на Гарние също съдържа талк и алкохол... Поправете ме, ако греша, не съм магистър-фармацевт, но алкохолът в продукти за лице не е ли желателно да се избягва??

Много харесвам ББ крема на Гарние /за мазна кожа/, обаче още с първото нанасяне усетих преобладаващата миризма на спирт. Явно са попрекалили. Веднъж бях раздразнила една пъпчица и като нанесох ББ крема така ми защипа...

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Дами,кое масло за тяло да взема,кое ще препоръчате-Балеа или Алверде?

# 703
  • Мнения: 888

Последно прегледах и CC крема на Буржоа и коректора към него, сега има примоция на продукти Буржоа до края на месеца и като че ли и двата продукта ми допаднаха като консистенция. Мнения за тях?


CC крема Bourjois е много добър, определено е в пъти по-добър от фон дьо тен на Alverde или CC крем Bioten.  Много добре изравнява тена на лицето и стои естествено. Зимата няма нужда от матиране. Много добри отзиви съм получила от колежки за този CC крем, както и за фон дьо тена Bourjois healthy mix serum.
Скрит текст:
И коректора ми харесва, само не трябва да се прекалява с количествено, за да не се събира по гънките.

# 704

Общи условия

Активация на акаунт