Balea, Alverde, Catrice, Essence - 16 (Козметика от ДМ и Лили)

  • 87 755
  • 704
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 220
Hellinger, пробвай маслата за устни на Korres - чудни са, има и с цвят, и безцветни  Peace

В момента ползвам това с Жасмин и нямам грам напукване на устните.

Скрит текст:

В списъка с желани продукти ми е Simple Smile Мерси за хубавите снимки - още се чудя кой нюанс да взема и са ми полезни Simple Smile

Mini Rebel - балсамчето 3 в 1 на Mary Kay придава чудесен цвят (червеното): http://maquilab.blogspot.com/2014/08/mary-kay-play-triple-layer-tinted-balm.html  Peace

# 676
  • София
  • Мнения: 733
Благодаря за отговорите, момичета!

Там е работата, че кожата ми е по принцип смесена - ето от Катрис Фото Финиш Т зоната ми лъсна бързо. А от алвердето, което е обогатено с масла и консистенцията му е доста мазна, кожата ми изпръхна по цялото лице и ми опъва. Много странен и нелогичен ефект... Затова и съветът да го смеся с масла е неприложим в случая, то по-мазна консистенция няма как да докарам  Mr. Green

Карай, ще ходя да пробвам бб алверде след работа, ако е много афиф като покритие ще търся нещо друго. Бях си набелязала Римел Stay Matte, ама много боклучив състав имат продуктите от тази марка.

# 677
  • Мнения: 36 043
сигурно си пробвала вече, но да предложа - ББ крема на Гарние за смесена кожа

# 678
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Абе, само при мен ли балсамите на Нивеа са едни от малкото, които имат дълготраен ефект? С парафин, без парафин, те са единствените, към които прибягвам в тежките случаи с напукване (а имам доста балсами подръка, включително и боготворения на Нюкс)... Точно с останалите при мен се получава ефекта - имаш нещо, изяждаш го и после иди си спасявай джуките Grinning
[/quote

Значи най-вероятно при теб иде реч за задържане на влагата вътре, а не за допълнително хидратиране. Парафините имат оклузивен ефект, правят бариера, така че може би са различни неща.

За мен маслото на Корес е в топ 3, страхотно е. Ползвам го усилено от почти година вече, взех си още 2-3, жасминовото ми остава любимо.

За тези с адски напукани устни, които са провбвали какво ли не - миналата зима след боледуване имах ужасно сухи устни, нищо не им помогна, докато не ги намазах с Аква Ескперта на биофреш. Вечерта преди да заспя намазах и на сутринта имах чисто нови устни.
Друг е въпроса, че не знам доколко е оправдано купуването на 100мл продукт за едни устни, но е изключително успешен продукт, който отвсякъде си струва. Сухите лакти на майка ми ги оправи за 2-3 намазвания примерно.

# 679
  • Мнения: 17 546
сигурно си пробвала вече, но да предложа - ББ крема на Гарние за смесена кожа
Peace Потвърждавам. Той е най-кремавия ВВ, който съм ползвала, просто озарява кожата и никак не е сух, дори за мазна кожа ще лъщи веднага. Много го харесвам!

Моля, някой да каже как точно нанасяте муса на Катрис.

Последна редакция: чт, 04 дек 2014, 15:51 от Бижy

# 680
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Днес посещението ми в ДМ беше много ползотворно.  Laughing

Взех си спирала на Лореал  с намаление,
 Бях решила да си взема и ФДТ на Риммел и гледам и те с 30% отстъпка...супер. Но на касата ми го маркираха без отстъпка и просто попитах да не би да съм изтървала промоцията. Момичето отиде до щанда с продукти на марката  , като се върна  взе да щрака нещо по касата и аз си мислех ,че ми маркира 30% отстъпка. Но като погледнах на касовата бележка-изненада, получих ФДТ безплатно.
Много съм доволна, никога не ми се беше случвало.  Heart Eyes

# 681
  • Мнения: 220
Абе, само при мен ли балсамите на Нивеа са едни от малкото, които имат дълготраен ефект? С парафин, без парафин, те са единствените, към които прибягвам в тежките случаи с напукване (а имам доста балсами подръка, включително и боготворения на Нюкс)... Точно с останалите при мен се получава ефекта - имаш нещо, изяждаш го и после иди си спасявай джуките Grinning
[/quote

Значи най-вероятно при теб иде реч за задържане на влагата вътре, а не за допълнително хидратиране. Парафините имат оклузивен ефект, правят бариера, така че може би са различни неща.

В повечето случаи - да. Лятото особено нямам никакви проблеми. Но зимата имам ужасни проблеми с устните, до кръв са ми се пукали. И точно тогава Нивеата ми помага (в повечето случаи взимам не хардкор балсамите, ами точно цветните). В момента съм с кутийката с шеа, и също много ми харесва, но е само за вкъщи.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 3 273
От сухите шампоани съм най-доволна от Syoss  Peace. Пробвала съм и Балеа, и Шаума... Редовната му цена е 7.99, но като е на промоция пада до 5.99  Wink

# 683
  • Мнения: 1 324
На Керастас отдавна го има по сайтовете  Peace
Мерси! Аз си чакам  Laughing

Mini Rebel, повечето продукти на Алверде съдържат алкохол и то доста напред в състава. При сухи кожи е препоръчително да се избягва. Погледни дали твоите мазила го имат. Може той да е причината.

# 684
  • София
  • Мнения: 733
сигурно си пробвала вече, но да предложа - ББ крема на Гарние за смесена кожа
Peace Потвърждавам. Той е най-кремавия ВВ, който съм ползвала, просто озарява кожата и никак не е сух, дори за мазна кожа ще лъщи веднага. Много го харесвам!

Не разбрах последно - за смесена кожа е добър и не лъщи, така ли?  newsm78 Mr. Green А покритието като на фдт със средна покривност ли е?

# 685
  • Мнения: 2 157
Да, на Гарниер матира, не много, но има ефект.
Не бих казала, че има голяма покривност. За всеки ден е ОК, ако нямаш сериозни проблеми с кожата. Иначе трябва ФДТ.

Искам да си изкажа възмущението от Лили в Мол Варна. Днес минах да си потърся някои боклучки.  Blush
По доста от рафтовете не бяха заредили продуктите (видях после, че седят в едни нахвърлени до препаратите кашони) и масово нямаше цени. Shocked Харесвам си тъкмо нещо - няма цена. Второ нещо - пак без цена... Rolling Eyes Неприятно ми стана - излязох си. За сефте ми се случва.

# 686
  • Мнения: 17 546
сигурно си пробвала вече, но да предложа - ББ крема на Гарние за смесена кожа
Peace Потвърждавам. Той е най-кремавия ВВ, който съм ползвала, просто озарява кожата и никак не е сух, дори за мазна кожа ще лъщи веднага. Много го харесвам!
Не разбрах последно - за смесена кожа е добър и не лъщи, така ли?  newsm78 Mr. Green А покритието като на фдт със средна покривност ли е?
Ми то така съм го написала, че и аз трябваше да го прочета пак за да се разбера Mr. Green Blush

В смисъл, че ако кожата е мазна, този ВВ не е подходящ. За нормална и суха е според мен. Всъщност аз имам този и за него говоря.

Някой за муса нещо...? Rolling Eyes

# 687
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Бижу, не съм го имала и не знам каква точно му е консистенцията, но мус-фдт съм нанасяла с дуо-файбърна четка.
Като тази най-отляво:


# 688
  • Мнения: 17 546
Bоryana, предполагам, че консистенцията е като на всеки мус, без значение на коя марка е и сигурно е същия като този, който ти си имала. Имам такава четка, ще опитам с нея, благодаря.  Peace А база или крем под него слага ли се като при обикновен ФДТ или не? Много е мек, фин и лесно се разнася този мус и не съм слагала до сега, а много ми хареса от проба на кожата. И цвета 011 ми пасна и консистенцията ми харесва.

# 689
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
Ами винаги си слагам крем, иначе не ми харесва размазването  Laughing .

Моята четка е мъничка и съвсем лееекичко я завъртах на повърхността да отнеме малко, иначе с топване взимаше много материал. С моя обаче не се харесахме и замина при приятелка. Беше на есенс, пак с подобна мус консистенция.
Ще го погледна и този, макар че напоследък въобще не нося фдт, ама ей така, да имам  Crazy .

Общи условия

Активация на акаунт