Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 620
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 11 987

Змия, добре, че това е първата "небългарска" дума. Laughing Реши да отвърнеш на удара, а?

Всъщност не. Никога през живота си не съм чувала такава дума. Нямам идея какво означава. Но като сравнително грамотен човек смятам, че ако съществуваше, щях да знам. Признавам, не съм проверявала в речника.
ПП Arrow много ме дразни побългаряването на чужди думи, въпреки че понякога и аз ползвам такива  Embarassed

# 1 186
  • Мнения: 559
Случката няма как да обслужва други тези, тъй като нито съм вървяла нито съм бягала, да не говорим че бях застанала по вашите ''правила'', ами сорри ама вашите правила sux. За мен е факт, че колкото по близо си до парапета, толкова по стабилно си хванат и ако хората са стоят само от едната страна, имат по малко шансове да бъдат повлечени от такива като мене. 

# 1 187
  • София
  • Мнения: 5 883
Потребителката змия явно не е достатъчно грамотна, да си провери в речника.

# 1 188
  • София
  • Мнения: 11 987
Потребителката змия явно не е достатъчно грамотна, да си провери в речника.

Изрично написах, че не съм проверявала в речника.
В твоето село, ако използвате такива думи, явно не е проблем да се разбирате. Но аз не съм расла във вашите села. Съжалявам.
Нямам нищо против използването на която и да е българска дума. Но не можете да очаквате, че всички ще знаят диалектите ви.

# 1 189
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Хм, не знаеш в коя черква си влязла да се прекръстиш. Mr. Green

# 1 190
  • Варна
  • Мнения: 4 221
... ами сорри ама вашите правила sux. З

Ооо, а как беше това на български?! newsm78

 Joy Joy Joy

Змия, да не отваряме и тая тема, че такива има бол. Суркам се е нещо от рода на търкам се, пълзалям се, пързалям се.

Въздържайте се от обобщения, не е темата да си мерим... селата.

# 1 191
  • София
  • Мнения: 5 883
Потребителката змия явно не е достатъчно грамотна, да си провери в речника.

Изрично написах, че не съм проверявала в речника.
В твоето село, ако използвате такива думи, явно не е проблем да се разбирате. Но аз не съм расла във вашите села. Съжалявам.
Нямам нищо против използването на която и да е българска дума. Но не можете да очаквате, че всички ще знаят диалектите ви.
Ама проверявай си в речника, госпожа, щом ти е беден, вместо да се изцепваш като селянка на мегдана с прекалено много препинателни знаци. Wink

# 1 192
  • София
  • Мнения: 11 987

Змия, да не отваряме и тая тема, че такива има бол. Суркам се е нещо от рода на търкам се, пълзалям се, пързалям се.


Благодаря за обяснението.  Hug
В онлайн речника, в който проверих току що, пише, че е диалектна дума.
Извинете ме, че не познавам диалектите Ви. Mr. Green

# 1 193
  • Sofia
  • Мнения: 3 030
Нещо зациклихте.
Спирам ескалатора.

Общи условия

Активация на акаунт