Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 632
  • 1 193
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Здравейте, видях че има тема за употребата на асансьор и реших да направя подобна ,но за ескалатор  Laughing
Не мога да разбера защо всички тези хора смятат, че могат да си застанат по средата на ескалатора и да изчакат до долу без да мръднат ( особено на метростанции като Джеймс Баучер, които са доста дълбоки).  ooooh!
В Метрото ЯСНО си е написано в инструкциите "за употреба на метрото" ,че хората трябва да се движат от дясно посока на движение на ескалатора ( както е и при шофьорите ).  #Crazy ooooh!
И естствено след като направих забележка на две госпожи, които не знам от къде бяха изпаднали, но се бяха начервили и прочее хахаах едната се опита да ми каже, че щяла да ме шибне???! ЖЕна на 40+  Hug Hug newsm78 #Crazy
МОЖЕ ЛИ ДА ИМАМЕ ТОЛКОВА прости хора от нацийката ни??? Или просто някои хора мислят,че като дойдат НА СОФИЯ и могат да си правят мизериите?? !  Angry box Banghead

# 1
  • Мнения: 8 939
Аз не съм от София, но живея тук вече 15 години и въпреки това, ще си позволя да пиша в темата.  Mr. Green
Дразни ме, че масово хора с детски колички ползват ескалаторите, дори тези в Икеа, които не са със стълби и е написано, че е забранено за детски, инвалидни и пазарски колички и молят да се ползва асансьора.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 344
Доскоро не бях зпозната с тази инструкция,откакто я прочетох я спазвам,но когато съм с двете деца това няма как да се случи и една млада мадама един път щях аз да я 'шибна' след като замалко не ми бутна детето,което държах за ръка,щеше да ни повлече и тримата...

# 3
  • Мнения: 239
Ами точно.. хората ( били те от град или село) са или възпитани или прости и нагли ! Не стига,че грешат ,а даже и не дават да им се направи забележка  ooooh! tooth Явно че всякакви значи, които забраняват нещо, за някои хора значат точно обратното!  newsm11

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей с това последното "НА СОФИЯ" ме изгуби като поддръжник на идеята, че на ескалаторите трябва да заставаш така, както е на всички видове стълби - да дадеш възможност да минават хората, които искат.
Значи ли, че в София няма прости?

П.П. За мен само прост човек може да си мисли, че мястото ти на раждане те определя като някакъв - умен, тъп, прост, съобразителен и т.н.

# 5
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Возенето на ескалатор е въпрос на култура, както всяко едно друго нещо. Хората нямат навик да седят отдясно на ескалатора. С годините обаче и това се научава. Защото така, както има 2-3-4 или 5ма, които седят отляво, така има още 10 които са отдясно. Което показва, че явно хората се научават с времето. Но на тях никой не им казва "Браво". Аз също не знаех за подобна практика, докато не отидох в чужбина преди години и във всяка една страна всички седяха отдясно, а отляво беше поток от бързащи хора. Да не говорим, че в метрото ескалаторите са толкова тесни, че разминаването е почти невъзможно дори и при правилно стоене.

Малко грубо се изказваш. "Прости хора", "дошли на София"... тук си във форум с потребители от всички краища на България... подобни изказвания създават излишно напрежение.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 766
Много ми е дразнещо това и на мен. Тъй като работа в мол може да си представите че ежедневно се сблъсквам с това. Постоянно използвам извинете, може ли, извинете може ли да мина...тъй като аз не съм там да разглеждам магазините и бързам да се върна на работа, а знаете как са устроени всички молове като лабиринти... Просто много хора никога не са използвали ескалатори и не знаят че има правило да се стои на дясната страна.

Пример от преди няколко години : Две дами около 40-те застанали на върха на ескалатора и пищят " Како, не моа ма страх ме" другата отдолу " не е страшно ма пусни са"  #Crazy newsm78 явно им беше за първи път  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 11 987
Доскоро не бях зпозната с тази инструкция,откакто я прочетох я спазвам,но когато съм с двете деца това няма как да се случи и една млада мадама един път щях аз да я 'шибна' след като замалко не ми бутна детето,което държах за ръка,щеше да ни повлече и тримата...
Двете деца пред вас или едното отпред, другото отзад.
Идеята е лявата половина да е свободна за движение.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не разбрах каква е драмата.... освен че някаква искала "да шибне" авторката.


Редактирам се: разбрах от постовете на последните 3 потребителки. Благодаря им.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 652
Мерси за пояснението. И аз не бях наясно, никога не съм ползвал ескалатор, който е да достатъчно широк с цел преминаване на бързащи. В провинцията си нямаме такива, сега ще знам евентуално за в бъдеще.

ПС: как може някой да дойде „на София“? Wink

# 10
  • Мнения: 8 892
Гълъбче, когато им направи забележка, вместо емотикони какво ползва - груб и силен тон ли?

# 11
  • София
  • Мнения: 1 344
Доскоро не бях зпозната с тази инструкция,откакто я прочетох я спазвам,но когато съм с двете деца това няма как да се случи и една млада мадама един път щях аз да я 'шибна' след като замалко не ми бутна детето,което държах за ръка,щеше да ни повлече и тримата...
Двете деца пред вас или едното отпред, другото отзад.
Идеята е лявата половина да е свободна за движение.

Няма значение как са децата на ескалатора.Голямото пред мен и го държа за рамото,а малкото до мен за ръка,запълва се мястото и за да мине човек,трябва да помоли учтиво или както беше в случая,дамата реши да ми бутне детето...

# 12
  • Мнения: 239
Доскоро не бях зпозната с тази инструкция,откакто я прочетох я спазвам,но когато съм с двете деца това няма как да се случи и една млада мадама един път щях аз да я 'шибна' след като замалко не ми бутна детето,което държах за ръка,щеше да ни повлече и тримата...
Това с децата вече си е нормално, че не могат да седят на едно място и естествено тази не е била прави да минава като хала през тях.  #Crazy Аз след като помолих да мръднат да мина, защото бързам и точно поради тази причина да не минавам през тях, те започнаха да ругаят, за къде съм бързала, щяла съм да чакам??? МОЛЯЯЯЯ   smile3511 smile3513

# 13
  • София
  • Мнения: 1 344
Напротив, много мирно си седяха.Не четеш.

# 14
  • София
  • Мнения: 11 987

Няма значение как са децата на ескалатора.Голямото пред мен и го държа за рамото,а малкото до мен за ръка,запълва се мястото и за да мине човек,трябва да помоли учтиво или както беше в случая,дамата реши да ми бутне детето...

Точно там е работата, че има значение как са застанали децата. Дамата е трябвало да помоли да направите място, но основната грешка е Ваша, защото сте нарушили правилата.
Следващия път ги спазвайте и никой няма да Ви бута децата.

Общи условия

Активация на акаунт