Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 719
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 478

МОЖЕ ЛИ ДА ИМАМЕ ТОЛКОВА прости хора от нацийката ни??? Или просто някои хора мислят,че като дойдат НА СОФИЯ и могат да си правят мизериите?? !  Angry box Banghead

Аз не се дразня от това. Даже го намирам за готино. За къде пък толкова чак се бърза-пожар ли има някъде та да търчим по ескалаторите? Това го правят на запад и винаги ме е отвращавало..
Иначе си стоя чинно от дясно де...

# 46
  • Мнения: 239
Тази тема стана егати спора. Толкова ли е трудно някой, който не знае да каже. Не знам, изпозлвам го както ми падне,не знам за правилото за возене с лице от дясно на движението..  yes
Имаше някаква публикация, че в други страни е забранено минаването от ляво и изпреварването на ескалатори... хахаха Абе ние още не знам какви са ни правилата, камоли да слагаме забрани над тях.
 ooooh!  Sick

# 47
  • Мнения: 21 676
 По принцип стоя или се движа вдясно, откакто 15-годишна се хвърлих в ръцете на един военен на  хлъзгавите жълти павета и той ми изръмжа "Движи се вдесно!". Така ми се е набило в главата, че на тротоар, стълба, ескалатор, под ескалатор, винаги съм вдясно.
  Обаче и тоя дето е ръгнал да търчи надолу по ескалатора или да взема нагоре две стъпала за едно много не е у ред.
 Защо го правят?

# 48
  • Мнения: 14 478

  Обаче и тоя дето е ръгнал да търчи надолу по ескалатора или да взема нагоре две стъпала за едно много не е у ред.
 Защо го правят?
И аз тва се чудя. Често не работят всички ескалатори. На спирка Стадион Васил Левски почти винаги единият е спрян-нека се упражняват там, а не да разбутват бабките и дядовците, дето се возят от ляво..
Пък има и стълби..

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 01:31 от Герри

# 49
  • Мнения: 21 676
  Това ще да е някакъв екстремен спорт, ще знаеш.

# 50
  • Мнения: 239
Защо тогава пише, че трябва да се движим от дясно???  Hug Ако можехме да си се движим хаотично, защо ги има тези ''правила''. Ако има правило, то трябва и да се спазва.  Wink Никъде не пише, че не може да се слиза по ескалатора (без да се блъска естествено)  newsm78 #Crazy Wink Grinning

# 51
  • Мнения: 14 478
Защо тогава пише, че трябва да се движим от дясно???  Hug Ако можехме да си се движим хаотично, защо ги има тези ''правила''. Ако има правило, то трябва и да се спазва.  Wink Никъде не пише, че не може да се слиза по ескалатора (без да се блъска естествено)  newsm78 #Crazy Wink Grinning
И като изприварваш да не забравиш да дадеш мигач-езика се изплезва наляво... или мърдаш с лявото ухо. И никакво засичане!

Абе този свят се е побъркал. Стига с това бързане, бре. За къде бързате? За работа ли?

# 52
  • Мнения: 351
Толкова ли не може да се досетите или да предположите, защо може да бързат хората newsm78
Аз например съм бързала за работа Tired
 А, колко пъти уморена след работа ми се е случвало без да искам да се наредя от лявата страна и ща не ща и аз вървя, тъй като от дясно е пълно и не мога да се вредя, пък и няма как да се спра, за да не задръстя движението Crazy Peace

# 53
  • Мнения: 21 676
  Като бързаш за работа, бързай по стълбите.
   
  Хубаво де, разбрахме се и се съгласихме, че винаги, не само на ескалатор трябва да си отдясно. Това важи и за изкачване на стълби, и за ходене по тротоар. Иначе никой нямаше да може да слезе и да се качи никъде без да претрепе насрещните, а хората по тротоарите щяха да се блъскат още повече.
 
  Кажи сега ти, защо не си слизаш по стълбите, ами търчиш по  движещия се ескалатор. Честно казано, аз като стоя на ескалатора, който често не е и много широк, не очаквам някой да препуска нагоре-надолу, освен някакви пубери. Може би затова срещаш разни хора, дето ти се пречкат.

 

# 54
  • София
  • Мнения: 11 513
Гледай какви идиотски разсъждения от типа "ама те защо бързааааат", ъъъ. Значи на типичния селски бек българин му дай НЕ да спазва правила, а да ПОУЧАВА другите...
Защо бързали, За къде били бързали...
Ами недай си боже в мол-а или в МЕТРОТО - щото и там има ескалатори, някой да ти звънне и да ти каже новина, заради която трябва да бързаш.....
Извинете ме много, не мога да се сдържам, на това му се вика българщина....

# 55
  • Мнения: 351
Защо тогава пише, че трябва да се движим от дясно???  Hug Ако можехме да си се движим хаотично, защо ги има тези ''правила''. Ако има правило, то трябва и да се спазва.  Wink Никъде не пише, че не може да се слиза по ескалатора (без да се блъска естествено)  newsm78 #Crazy Wink Grinning
И като изприварваш да не забравиш да дадеш мигач-езика се изплезва наляво... или мърдаш с лявото ухо. И никакво засичане!

Абе този свят се е побъркал. Стига с това бързане, бре. За къде бързате? За работа ли?

И като изпрИварвам, няма нужда да се правя на маймуна,тъй като, тук в чужбина всички хора спазват тези "елементарни" правила Hug

# 56
  • Мнения: 21 676
 

 Моля да се отбележи, потретвам се, че принципно стоя вдясно. Сега се интересувам от феномена, защо гражданин, който бърза, не се насочва към стълбите и да бърза по тях, а отива да бърза по ескалатора. При това интереса ми е чисто познавателен, нямам нищо против да бърза откъдето си ще.

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 14:54 от Iris04

# 57
  • Мнения: 14 478

Ами недай си боже в мол-а или в МЕТРОТО - щото и там има ескалатори, някой да ти звънне и да ти каже новина, заради която трябва да бързаш.....
Извинете ме много, не мога да се сдържам, на това му се вика българщина....
Абе тези с новините колко са? Един двама на 300 души.
Ок,ок-аз казах че стоя от дясно.. Stop, но тази западна зараза да се търчи като луд ме дразни. Искам да си останем провинциални и селски. Хората са заприличали на безмозъчни насекоми-бръмчаж, жужат, дигат патардия и търчат без посока...
Отвратително е.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 013
Начи си на ескалатора, и там някой ти звънва и ти казва да бързаш? А стига бе.

 Моля да се отбележи, потретвам се, че принципно стоя вдясно. Сега се интересувам от феномена, защо гражданин, който бърза, не се насочва към стълбите и да бърза по тях, а отива да бърза по ескалатора.

Защото бързайки по ескалатора си по-бърз от бързайки по стълбите.

# 59
  • Мнения: 14 478


Защото бързайки по ескалатора си по-бърз от бързайки по стълбите.

мноо хитро.
Тоз народ се е побъркал. По-бързо никъде няма да стигнете, освен горе при дядо си боже...

Общи условия

Активация на акаунт