Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 671
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
Какво се молиш? Даваш ли си сметка, ако случайно се препънеш как може да се нараниш?

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
Точно там е работата, че има значение как са застанали децата. Дамата е трябвало да помоли да направите място, но основната грешка е Ваша, защото сте нарушили правилата.
Следващия път ги спазвайте и никой няма да Ви бута децата.

Аз имам 3 деца. Ще ме научите ли аз къде да си ги поставям, та да не ги бутат?

П.П. Ескалаторите не са ли дублирани с обикновени стълбища?

# 17
  • Мнения: 239
Гълъбче, когато им направи забележка, вместо емотикони какво ползва - груб и силен тон ли?



 Когато ги помолих дали може да мина, те започнаха да крещят!! А относно с това " на София" и за простите хора, имах предвид наистина прости ,невъзписани и нагли хора.  ooooh! А това ,че някой във форума се е обидил на това мое изкасване САМ МОЖЕ да си прави преценка от кои е!  newsm78 Някъде да съм написала ,че хората които не са от София са невъзпитани?  #Crazy smile3508

# 18
  • Мнения: 239
Какво се молиш? Даваш ли си сметка, ако случайно се препънеш как може да се нараниш?

Как мога да се нараня аз? А тази госпожа има ли предтсава КАК ТЯ може да се нарани като не седи там където трябва??! Ако мине някой като тази ,която е избутала децата??  newsm78 Абе хора вие всякакви неща ще измислите само и само да убедите хората, че нещо грешно е правилно?
Ако пресичаш на червено кой е виновен, шофьора че ви е блъснал или Вие че пресичате неправилно?  ooooh!

# 19
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
П.П. Ескалаторите не са ли дублирани с обикновени стълбища?

Да, обикновено са дублирани. Сега се замислих, че в "Била" на "Раковски" има само ескалатор, стълби нЕма и това е нередно май.

Как мога да се нараня аз?
Ами много просто - в бързината (за да спестиш секунда-две) стъпваш на ръба и губиш равновесие. Правилно ползващите ескалатор знаят, че трябва да се държиш за гумената лента.

# 20
  • Мнения: 9 905
да ви имам проблемите, честно.

я да вземете да си стоите мирно по ескалаторите, те се движат вместо вас. А ако се налага да тичате, ползвайте си учтивия глас, моля.  Ако не можете да го смелите, ползвайте стълбите.


Аз имам 3 деца. Ще ме научите ли аз къде да си ги поставям, та да не ги бутат?


хехе  Blush

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 253
я да вземете да си стоите мирно по ескалаторите, те се движат вместо вас. А ако се налага да тичате, ползвайте си учтивия глас, моля.  Ако не можете да го смелите, ползвайте стълбите.
Ами така де  Peace

# 22
  • Мнения: 919
Сериозно ли някой смята, че ако разбутва хората, застанали "неправилно" по ескалаторите, ще спести толкова много време, че да успее да стигне до там, за където толкова се е разбързал? И наистина ли токова много бърза? Защото аз като държа да стигна някъде навреме, просто се организирам по-добре и обикновено успявам.

Та максимум минута чакане да слезеш с ескалатора да ти съсипе живота? Чак пък толкова...

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Аз имам 3 деца. Ще ме научите ли аз къде да си ги поставям, та да не ги бутат?
....
В асансьора. Mr. Green Там е сравнително най-безопасно, особено в София.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
....
Аз имам 3 деца. Ще ме научите ли аз къде да си ги поставям, та да не ги бутат?
....
В асансьора. Mr. Green Там е сравнително най-безопасно, особено в София.
А още по-добре да ги държа вкъщи мискините му с мискини....  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 658
Скрит текст:
Здравейте, видях че има тема за употребата на асансьор и реших да направя подобна ,но за ескалатор  Laughing
Не мога да разбера защо всички тези хора смятат, че могат да си застанат по средата на ескалатора и да изчакат до долу без да мръднат ( особено на метростанции като Джеймс Баучер, които са доста дълбоки).  ooooh!
В Метрото ЯСНО си е написано в инструкциите "за употреба на метрото" ,че хората трябва да се движат от дясно посока на движение на ескалатора ( както е и при шофьорите ).  #Crazy ooooh!
И естствено след като направих забележка на две госпожи, които не знам от къде бяха изпаднали, но се бяха начервили и прочее хахаах едната се опита да ми каже, че щяла да ме шибне???! ЖЕна на 40+  Hug Hug newsm78 #Crazy
МОЖЕ ЛИ ДА ИМАМЕ ТОЛКОВА прости хора от нацийката ни??? Или просто някои хора мислят,че като дойдат НА СОФИЯ и могат да си правят мизериите?? !  Angry box Banghead


Сама си дала отговор.

# 27
  • Мнения: 3
Леле, момичета, честно не се бях сещала, че може би има такива правила, и вижте какво намерих като упътване за ползване в сайта на един от производителите на такава техника:


ИНСТРУКЦИИ ЗА БЕЗОПАСНО ИЗПОЛЗВАНЕ НА ЕСКАЛАТОРИ И ПОДВИЖНИ ПЪТЕКИ 
 

 





 
 
 





Наслаждавайте се на комфортно и сигурно пътуване. Ескалаторите и траволаторите са удобен начин за придвижване от етаж на етаж, за изкачване и спускане по наклони и за преодоляване на разстояния между етажите. Тук сме посочили няколко инструкции, които да помогнат Вие и Вашата компания да пътувате безопасно всеки път.
 
 





 
 
 





 
 
 
 





Моля следвайте посочените по-долу принципни правила, когато се качвате на ескалатори и подвижни пътеки:
•Не се движете с бастуни, проходилки, колички и други съоръжения на колелца (изключения правят съоръженията, специално пригодени за пазарски колички).
• Не пътувайте боси или с разхлабени връзки на обувките.
•При ескалаторите винаги гледайте в посока на движещите се стъпала и се качвайте само когато стъпалата пътуват в правилната посока.
•Качвайте се и слизайте много внимателно, бъдете особено предпазливи, ако носите лещи.
•Дръжте децата здраво с едната ръка.
•Ако носите малки пакети, придържайте ги здраво с едната ръка.
•Хванете се за перилото в момента, в който стъпите върху ескалатора или подвижната пътека.
•Внимавайте стъпалата или страничните части да не закачат свободните краища на дрехите Ви.
• Не използвайте ескалатор, който не работи в момента, за стълбище.
•Не използвайте ескалатор с цел да транспортирате товари.
•Ако не се чувствате комфортно, когато се движите с ескалатора, по-добре използвайте асансьора.
 
 
 
 





Моля следвайте посочените по-долу принципни правила за придвижване с ескалатори и подвижни пътеки:
•Стойте в центъра на стъпалото на ескалатора с лице напред.
•При движение с подвижни пътеки, стоящите неподвижно пасажери трябва да стоят плътно вдясно и да дадат възможност на тези, които се движат, да ги задминат отляво.
•Пазете краката си от страничните елементи.
•Дръжте се здраво за парапета.
•Не оставяйте чантата си или пакетчета на перилата.
•Внимавайте с подвижните пътеки - не се разсейвайте с околните гледки.
•Не се навеждйте над перилата и настрани.
•Не тичайте.
•Не сядайте никога на стълбите на ескалатора или на подвижната пътека.
•Родители, уверете се, че децата Ви се движат правилно.
 
 
 
 





Моля следвайте посочените по-долу принципни правила при слизане от ескалатори и подвижни пътеки:
•Слезте своевременно.
•Не проявявайте колебание. Веднага напуснете зоната за слизане – не спирайте, за да си говорите с някого или да се оглеждате. Зад Вас може да има и други слизащи.
 
 
 
 

# 28
  • Мнения: 636
Има хора в БГ, които вече са с промити мозъци, убедила съм се в това !
Как нещо което из цяла Европа се спазва и не само в Европа е толкова трудно за спазване в БГ и дори е трудно да го проумеят някои индивиди. Не говоря само за това с ескалатора, примери има безброй. Но понеже сме си свикнали на глупостите смятаме, че така е правилно, АМИ НЕ НЕ е !!!

Но това ще го разбере само ЧОВЕК, другите ще си знаят тяхното "давай през просото" !

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
Извини ме, аз не чух в инструкцията къде споменаха, че от лявата страна ще прехвърчат бързащи лели  newsm78

Има хора в БГ, които вече са с промити мозъци, убедила съм се в това !
Как нещо което из цяла Европа се спазва и не само в Европа е толкова трудно за спазване в БГ и дори е трудно да го проумеят някои индивиди. Не говоря само за това с ескалатора, примери има безброй. Но понеже сме си свикнали на глупостите смятаме, че така е правилно, АМИ НЕ НЕ е !!!

Но това ще го разбера само ЧОВЕК, другите ще си знаят тяхното "давай през просото" !
Ето ти на теб нещо да почетеш пък преди да правиш обобщения http://www.bbc.com/news/magazine-23444086

Общи условия

Активация на акаунт