Домашно куче без надзор: Къде мога да потърся помощ и към кого да се обърна ?

  • 5 127
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 108
Със сигурност в общината могат да те посъветват към кого да се обърнеш.Наскоро ми се наложи да ида в такава инстанция и да проверя какви са ми задълженията и правата като стопанин на кучета Simple SmileПонеже съседи искаха да подават жалба срещу мен,но това е друга тема Simple Smile Иди в общината Simple Smile

# 31
  • Мнения: 10 547
Взаимен, но не и правно обоснован, Мадам С. За личното си спокойствие и това на децата ни цял вход се беше запасил с въпросните уреди и вид оръжие. За наша радост кучето си отиде.

# 32
  • Мнения: 781

Белисима, освен кучета, да, имам и мъж.  Но не видях какво общо има.
Ако не ти се чете, недей. И по-спокойно го раздавай, че ще пукнеш някой капиляр.


Каквото общо има дали мен ме е страх от кучета или не ! Каквото почукало-такова се обадило. А, ти за моите капиляри не бери гайле  Whistling

Понеже някои само си чеат езиците за спорта в темата да добавя.

По закон имаш право да поискаш съдействие по районния инспектор по местоживеене за установяване на самоличността на лицето, с оглед бъдещите действия, които искаш да предприемеш срещу него.

# 33
  • Мнения: 1 749
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing

# 34
  • Мнения: X
Нищо не можеш, да направиш. Никой няма, да ти обърне внимание, сигурна съм.
Дори и да разбереш името на човека, пак нищо няма, да стане.
За много по - сериозни неща органите на реда си затварят очите. Така е, за съжаление.

Според мен трябва, съвсем спокойно, да говориш с човека, да си връзва кучето, защото децата се страхуват и да го извежда на по - безлюдна градинка.
Помолете някой мъж, да говори с него, да му обясни спокойно.

Предложенията за лютиви спрейове са абсолютно неуместни. С какво е виновно животното, което приема всичко на игра, че стопанинът му е безотговорен????

Аз лично връзвам кучето си, когато наоколо има малки деца, не им давам, да го галят и т.н. Имам пинчер.
Животните понякога са непредвидими, в смисъл, че в процес на игра, могат без да искат, да одраскат или дори ухапят лекичко. Когато е възрастен човек, няма проблем, но децата се плашат.
Безотговорно е, да се държат големи кучета свободно пуснати, освен на кучешки заграждения.
Един сетер онзи ден, за малко, да ухапе моето куче, а стопанинът му, хич не го хвана дори..

Кажете на децата си, да не правят резки движения към кучетата, това много ги дразни.
Иначе, то е ясно, че когато детето бяга, кучето ще го гони, всичко е игра.
Не им вменявайте страх към животните.

# 35
  • Мнения: 2 099
За жалост нищо не можеш да направи.Все пак опитай да разбереш името на собственика и пусни жалба.
Едно така пуснато куче събори голямото ми дете от колелото.С нея отивахме да караме колела,детето падна,кучето взе да лае настървено буквално на сантиметри от лицето й,детето се напика от страх(дете на 8-9 години беше тогава) .Аз се ужасих,извадих бързо ръчната помпа за колело от раницата си и прогоних песа,стопанина беше далече,почна да тича към нас.Направо душата ми излезе от страх да не захапе детето по лицето,по гърлото. След това ,буквално на следващия ден отидох и си купих телескопична бойна палка.Не искам да преживявам отново този ужас

# 36
  • Мнения: 781
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing



То по същата логика и на тези от Общината им е през оная работа. Дай да излиза с децата въоръжена до зъби, все едно е тръгнала на война, а не на разходка - палки, спрейове и пистолет. А, най-добре да поръча на някой да затрие и кучето и стопанина на принципа -Няма човек, няма проблем  ooooh!

# 37
  • Мнения: 1 749
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing



То по същата логика и на тези от Общината им е през оная работа. Дай да излиза с децата въоръжена до зъби, все едно е тръгнала на война, а не на разходка - палки, спрейове и пистолет. А, най-добре да поръча на някой да затрие и кучето и стопанина на принципа -Няма човек, няма проблем  ooooh!
Ти в кой град живееш? Thinking Май не си се и сблъсквала с такива ситуации.
Точно така - през това им е.

# 38
  • Мнения: 1 005
Мисля , че трябва да потърсиш съдействие от общината , въпреки , че не знаеш името и адреса на собственика . Има си правила , как и къде се разхождат кучета и къде могат да бъдат без повод . Досаждай им , докато не пратят служители от СИ , защо им плащаме данъци иначе . 

# 39
  • Мнения: 781
Ако между заяжданията четеше какво съм писала, щеше да видиш 1. в София, 2. в същия квартал т.е за да пиша имам преки впечатления.

И, да. За мен нормалният начин за решение на проблема е цивилизованият -разговор, ако не жалба. Агресия срешу животното или собственика не е нормален начин за разрешаване на проблеми. Не живеем в Дивия Запад все пак !

# 40
  • София
  • Мнения: 5 883
По нормален начин можеш да се разбереш с нормални хора.

# 41
  • Мнения: 336
И, да. За мен нормалният начин за решение на проблема е цивилизованият -разговор, ако не жалба. Агресия срешу животното или собственика не е нормален начин за разрешаване на проблеми. Не живеем в Дивия Запад все пак !

Ако срещу тебе обаче стои човекоподобно, как точно ще мине номерът с циивлизования разговор?

Защото аз съм се опитвала да водя разговор със стопанина на един питбул, който е денонощно отвързан точно срещу блока ми, завардил долнопробното кафене, в което въпросният стопанин  се налива с бира от сутрин (буквално) до късна нощ. А на питбула "му се играе" и се забавлява да скача и лае срещу минаващите по цял ден (буквално).

Да ти описвам ли как протече цивилизования разговор, или можеш сама да се сетиш?

Затова (и заради глутницата от невинни кученца на ъгъла) мисля тия дни да стана горд притежател на електрошокова палка. И изобщо няма да се поколебая да я използвам следващия път, в който невинното питбулче, високо колкото дъщеря ми, се хвърли да си играе. Ми не е виновно милото животинче, обаче когато търчи срещу мен или детето ми с ръмжене и оголени зъби, грам не ме интересува КОЙ е виновен.

# 42
  • Мнения: 6 417
Пробвай да говориш със собственика на кучето. На твое място не биха ме трогнали обяснения колко е добро и как обича само да си играе...Кой знае дали е ваксинирано и обезпаразитено и какви болести би лепнало на детето. И за да не ме обвините, че съм някаква зла антикучкарка, ще уточня, че съм собственик на чипирано, ваксинирано и регистрирано доста добродушно куче. Често, когато сме навън виждам свободно пуснати кучета, на които стопаните се разхождат на доста голямо разстояние от тях. Често тези кучета се спускат на моето и всеки път се чудя какво да правя, защото ако се сбият едва ли ще мога да ги разтърва. Много пъти съм се опитвала да разкарам въпросните кучета, а стопаните им съвсем безучастно наблюдават отстрани. Не знам дали са здрави или болни и при положение, че собственикът им е безотговорен и не се съобразява със законите, не мога да очаквам, че се грижи адекватно и за животното.

# 43
  • Мнения: 2 099
Белисима, в моя случай вярвай ми,ако имах под ръка оръжие бих застреляла преспокойно кучето без да се замисля.А ако беше ухапало детето ми най-вероятно щях да го убия с все ръчната помпа в ръце или с голи такива. Кучета без повод нямат работа сред хора било то деца или възрастни!

# 44
  • Мнения: 1 749
Напротив, точно в Дивия Запад сме. И всеки се учи да оцелява. Някак си.

Общи условия

Активация на акаунт