Домашно куче без надзор: Къде мога да потърся помощ и към кого да се обърна ?

  • 5 132
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте, става въпрос за домашно куче, чийто собственик го разхожда без повод в квартала. Вчера кучето подгони синът ми, а аз с бебе в ръка тичах да го спасявам. По-късно се появи и наглият собственик, според който " кучето обичало да си играе така и тичало". Стана ми обидно, прибрах се и реших да забравя историята. Но преди малко прибирайки се с децата от магазина същото куче подгони друго дете пред блока. Лошото е, че не знам името на стопанина и не знам как да подам и към кого оплакване. Въобще за първи път се сблъсквам с подобна ситуация и не знам, каква е процедурата. Предварително благодаря на отзовалите се. Касае се за София, кв.Младост 1

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 19:30 от Madam S

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би Домоуправителя. Поне ще ти каже името на собственика и така може да се оплачеш, примерно в Полицията на Кварталния.

# 2
  • Мнения: 1 749
За съжаление, единственото ти (що-годе сигурно) спасение, е да направите живота на кучкаря досатъчно черен, за да не се вясва повече.
Разбира се винаги можете да подадете жалба в кварталното, стига да знаете името и адреса на човека.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Аман от недобросъвестни стопани! ooooh!

# 4
  • Мнения: 781
От какво точно спасявахте детето, че не разбрах ?

В Община Младост си има отдел Екология. За разхождане на домашен любимец на непозволени места без повод се налага административна санкция.  От поста ви не става ясно какво точно искате да му се направи на този човек !

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Напротив, съвсем е ясно - кучето да е на повод, а не да плаши децата , макар и търсейки си игра.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Белисима, постингът ти само ще нажежи страстите още от първа страница.  Каква вина да му търсели!
Стопанинът на кучето е виновен, че го пуска без повод. Ще отречеш ли? И плаши хората, като се спуска върху тях.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 817
Плашат се тези, които не познават кучешкото поведение.
Ако видят друго дете да тича към тяхното дали ще се стреснат и ще тръгнат да го спасяват? Ами така, де, другото дете може и да реши да удари тяхното...

П.П. Един-единствен път се наложи да "спасявам" дъщеря си от играещо си домашно куче, просто защото кучето явно беше младо и не успяваше да прецени нещата добре. Радвайки ѝ се, се опита да скочи на нея и щеше да я събори. Добре, че бях там. Тя леко се постресна от ситуацията, но като цяло няма страх от домашни любимци.

# 8
  • Мнения: 1 749
От какво точно спасявахте детето, че не разбрах ?

В Община Младост си има отдел Екология. За разхождане на домашен любимец на непозволени места без повод се налага административна санкция.  От поста ви не става ясно какво точно искате да му се направи на този човек !
Надявам се на всички ни е ясно, че собственика е длъжен да си контролира кучето и да не му позволява да се вре в лицето на когото и да било, нали?
Не съм сигурна ти как ще реагираш ако 35 кила мускули във формата на доберман (например моя) летят към теб? Нали?

# 9
  • Мнения: 781
По-ясно от това не знам как да го напиша -жалба в Общината, за да му наложат глоба. Нямам идея дали това би удовлетворило авторката, нито дали ще го уцелят за да констатират нарушението, нито дали той ще спре да го прави. Ако някой си търси повод да нажежава страстите и да обръща темата в погрешна посока аз нямам никаква вина .

От кучета не ме страх, страх ме е от хора, но темата не е за това. Не ми слагайте в устата думи, които не съм казала !!!

Въпросът ми беше съвсем резонен. Не става ясно какво е правело животното. Да се затича към детето може и дори, ако е на повод.

# 10
  • Мнения: 1 749
По-ясно от това не знам как да го напиша -жалба в Общината, за да му наложат глоба. Нямам идея дали това би удовлетворило авторката, нито дали ще го уцелят за да констатират нарушението, нито дали той ще спре да го прави. Ако някой си търси повод да нажежава страстите и да обръща темата в погрешна посока аз нямам никаква вина .

От кучета не ме страх, страх ме е от хора, но темата не е за това. Не ми слагайте в устата думи, които не съм казала !!!
Отговарям на въпроса ти от какво е трябвало да спасяват детето.

Хубаво е да почне да те е страх малко от кучета. Че човек има само 10 пръста.

# 11
  • Мнения: 1 347
Всъщност не става ясно стопанинът разбрал ли е изобщо, че има проблем. Не споря, че по принцип трябва да разхожда кучето си на повод,  така е, но ако кучето е наистина добронамерено и всички други съседи го познават и нямат нищо против, той може дори да не е разбрал, че авторката на темата толкова се страхува. Така че според мен човешко е първо да поговорите с него и да  обясните, че вас това не ви устройва - голяма е вероятността той да се съобрази и да спре да пуска кучето си, поне когато вие и вашето дете сте наблизо. (Все пак другите деца може и да обичат да си играят с това куче пред блока.) Естествено, ако не проявява разбиране, е друг въпрос.

# 12
  • Мнения: 781
На стари години нямам намерение да започвам да се страхувам от подобни неща, при все че цял живот живея с кучета и дори в момента гледам две. Ако някой иска да си развива фобии си е негова работа. Пак казвам, че темата не е за това !

И не ми отговаряш, а откровено се заяждаш  Naughty

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Вината е ясна! Twisted Evil
Има закон, нарушен е.
За какво би трябвало подадат оплакване срещу собственика?  Ясно е. Присъдата-евентуално глоба.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 430
Белисима няма как да знам кучето дали "просто си играе" факт е, че подгони синът ми, който е на пет години, факт е, че детето ми се изплаши и тръгна да тича към мен пищящо, а кучето след него. Надявам се, да не изпадаш в моята ситуация с бебе в ръцете и заставаща между кучето и другото си дете. Темата я пускам за да ми се даде повече информация, ане да се превръща в дребни заяждания и злободневки от типа " Кучето е най-добрият приятел на човека, то е добронамерено, учете си децата да ги обичат и галят"
  Lara съмнявам се, че нашият домоуправител ще ми помогне. Първо този човек не е от нашият блок, но със сигурност е от квартала щом втора поредна вечер по едно и също време на деня си разхожда кучето. Не го познавам и нямам идея как да подам сигнал. Не върви да пиша едно голямо черно куче и стопанин с дълга коса прибрана на опашка.

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 20:17 от Madam S

Общи условия

Активация на акаунт