Домашно куче без надзор: Къде мога да потърся помощ и към кого да се обърна ?

  • 5 155
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте, става въпрос за домашно куче, чийто собственик го разхожда без повод в квартала. Вчера кучето подгони синът ми, а аз с бебе в ръка тичах да го спасявам. По-късно се появи и наглият собственик, според който " кучето обичало да си играе така и тичало". Стана ми обидно, прибрах се и реших да забравя историята. Но преди малко прибирайки се с децата от магазина същото куче подгони друго дете пред блока. Лошото е, че не знам името на стопанина и не знам как да подам и към кого оплакване. Въобще за първи път се сблъсквам с подобна ситуация и не знам, каква е процедурата. Предварително благодаря на отзовалите се. Касае се за София, кв.Младост 1

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 19:30 от Madam S

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Може би Домоуправителя. Поне ще ти каже името на собственика и така може да се оплачеш, примерно в Полицията на Кварталния.

# 2
  • Мнения: 1 749
За съжаление, единственото ти (що-годе сигурно) спасение, е да направите живота на кучкаря досатъчно черен, за да не се вясва повече.
Разбира се винаги можете да подадете жалба в кварталното, стига да знаете името и адреса на човека.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Аман от недобросъвестни стопани! ooooh!

# 4
  • Мнения: 781
От какво точно спасявахте детето, че не разбрах ?

В Община Младост си има отдел Екология. За разхождане на домашен любимец на непозволени места без повод се налага административна санкция.  От поста ви не става ясно какво точно искате да му се направи на този човек !

# 5
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Напротив, съвсем е ясно - кучето да е на повод, а не да плаши децата , макар и търсейки си игра.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Белисима, постингът ти само ще нажежи страстите още от първа страница.  Каква вина да му търсели!
Стопанинът на кучето е виновен, че го пуска без повод. Ще отречеш ли? И плаши хората, като се спуска върху тях.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 817
Плашат се тези, които не познават кучешкото поведение.
Ако видят друго дете да тича към тяхното дали ще се стреснат и ще тръгнат да го спасяват? Ами така, де, другото дете може и да реши да удари тяхното...

П.П. Един-единствен път се наложи да "спасявам" дъщеря си от играещо си домашно куче, просто защото кучето явно беше младо и не успяваше да прецени нещата добре. Радвайки ѝ се, се опита да скочи на нея и щеше да я събори. Добре, че бях там. Тя леко се постресна от ситуацията, но като цяло няма страх от домашни любимци.

# 8
  • Мнения: 1 749
От какво точно спасявахте детето, че не разбрах ?

В Община Младост си има отдел Екология. За разхождане на домашен любимец на непозволени места без повод се налага административна санкция.  От поста ви не става ясно какво точно искате да му се направи на този човек !
Надявам се на всички ни е ясно, че собственика е длъжен да си контролира кучето и да не му позволява да се вре в лицето на когото и да било, нали?
Не съм сигурна ти как ще реагираш ако 35 кила мускули във формата на доберман (например моя) летят към теб? Нали?

# 9
  • Мнения: 781
По-ясно от това не знам как да го напиша -жалба в Общината, за да му наложат глоба. Нямам идея дали това би удовлетворило авторката, нито дали ще го уцелят за да констатират нарушението, нито дали той ще спре да го прави. Ако някой си търси повод да нажежава страстите и да обръща темата в погрешна посока аз нямам никаква вина .

От кучета не ме страх, страх ме е от хора, но темата не е за това. Не ми слагайте в устата думи, които не съм казала !!!

Въпросът ми беше съвсем резонен. Не става ясно какво е правело животното. Да се затича към детето може и дори, ако е на повод.

# 10
  • Мнения: 1 749
По-ясно от това не знам как да го напиша -жалба в Общината, за да му наложат глоба. Нямам идея дали това би удовлетворило авторката, нито дали ще го уцелят за да констатират нарушението, нито дали той ще спре да го прави. Ако някой си търси повод да нажежава страстите и да обръща темата в погрешна посока аз нямам никаква вина .

От кучета не ме страх, страх ме е от хора, но темата не е за това. Не ми слагайте в устата думи, които не съм казала !!!
Отговарям на въпроса ти от какво е трябвало да спасяват детето.

Хубаво е да почне да те е страх малко от кучета. Че човек има само 10 пръста.

# 11
  • Мнения: 1 347
Всъщност не става ясно стопанинът разбрал ли е изобщо, че има проблем. Не споря, че по принцип трябва да разхожда кучето си на повод,  така е, но ако кучето е наистина добронамерено и всички други съседи го познават и нямат нищо против, той може дори да не е разбрал, че авторката на темата толкова се страхува. Така че според мен човешко е първо да поговорите с него и да  обясните, че вас това не ви устройва - голяма е вероятността той да се съобрази и да спре да пуска кучето си, поне когато вие и вашето дете сте наблизо. (Все пак другите деца може и да обичат да си играят с това куче пред блока.) Естествено, ако не проявява разбиране, е друг въпрос.

# 12
  • Мнения: 781
На стари години нямам намерение да започвам да се страхувам от подобни неща, при все че цял живот живея с кучета и дори в момента гледам две. Ако някой иска да си развива фобии си е негова работа. Пак казвам, че темата не е за това !

И не ми отговаряш, а откровено се заяждаш  Naughty

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Вината е ясна! Twisted Evil
Има закон, нарушен е.
За какво би трябвало подадат оплакване срещу собственика?  Ясно е. Присъдата-евентуално глоба.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 430
Белисима няма как да знам кучето дали "просто си играе" факт е, че подгони синът ми, който е на пет години, факт е, че детето ми се изплаши и тръгна да тича към мен пищящо, а кучето след него. Надявам се, да не изпадаш в моята ситуация с бебе в ръцете и заставаща между кучето и другото си дете. Темата я пускам за да ми се даде повече информация, ане да се превръща в дребни заяждания и злободневки от типа " Кучето е най-добрият приятел на човека, то е добронамерено, учете си децата да ги обичат и галят"
  Lara съмнявам се, че нашият домоуправител ще ми помогне. Първо този човек не е от нашият блок, но със сигурност е от квартала щом втора поредна вечер по едно и също време на деня си разхожда кучето. Не го познавам и нямам идея как да подам сигнал. Не върви да пиша едно голямо черно куче и стопанин с дълга коса прибрана на опашка.

Последна редакция: ср, 13 авг 2014, 20:17 от Madam S

# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
  От поста ви не става ясно какво точно искате да му се направи на този човек !
Искам този човек да си разхожда кучето на повод, което за мен е нормално, но за него е противоестествено

# 16
  • Мнения: 1 749
На стари години нямам намерение да започвам да се страхувам от подобни неща, при все че цял живот живея с кучета и дори в момента гледам две. Ако някой иска да си развива фобии си е негова работа. Пак казвам, че темата не е за това !

И не ми отговаряш, а откровено се заяждаш  Naughty
Да. Така е, признавам си честно.

Фобиите не бяха ли "неоправдан" страх?
Всъщност не става ясно стопанинът разбрал ли е изобщо, че има проблем. Не споря, че по принцип трябва да разхожда кучето си на повод,  така е, но ако кучето е наистина добронамерено и всички други съседи го познават и нямат нищо против, той може дори да не е разбрал, че авторката на темата толкова се страхува. Така че според мен човешко е първо да поговорите с него и да  обясните, че вас това не ви устройва - голяма е вероятността той да се съобрази и да спре да пуска кучето си, поне когато вие и вашето дете сте наблизо. (Все пак другите деца може и да обичат да си играят с това куче пред блока.) Естествено, ако не проявява разбиране, е друг въпрос.
Самият факт, че той изобщо не си помисля да си дръпне кучето е достатъчно красноречив.

# 17
  • Мнения: 781
Именно де, не съм седнала да го защитавам. Попитах какво е направило кучето и какви мерки искате вие да се вземат. Тия дребнави полемики кой на кого приятел, и разни от типа кучета срещу деца не са за тук и за безмислени. За да се санкционира лице за нарушение органите трябва да го констатират лично, рекъл-казал не става. Живеех в Младост 1 и знам, чв преди минаваха на проверки между блоковете. Нямам идея дали още го правят. За да подадете жалба трябва да знаете и данните на лицето. Съветът ми е да поговорите с него, ако не става с добри -пишете.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 768
Сигнали се подават в общината, отдел "Екология", така ли? Защото срещу нас има един индивид с два бултериера, които винаги пуска свободно по улицата.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 430
Съветът ми е да поговорите с него, ако не става с добри -пишете.

Вчера се опитах да разговарям с него след случката, само дето не ми тегли една. Каза, че кучето е добро и не хапе. Помолих го да го върже, но той си продължи да си ходи по улицата , а кучето да тича напред.

# 20
  • Мнения: 781
Сигнали се подават в общината, отдел "Екология", така ли? Защото срещу нас има един индивид с два бултериера, които винаги пуска свободно по улицата.

Да. Там трябва да има назначени едни безхаберници, които да контролират прилагането на Наредбата на СО и ЗЗЖ .

# 21
  • София
  • Мнения: 28 768
Сигнали се подават в общината, отдел "Екология", така ли? Защото срещу нас има един индивид с два бултериера, които винаги пуска свободно по улицата.

Да. Там трябва да има назначени едни безхаберници, които да контролират прилагането на Наредбата на СО и ЗЗЖ .

Мерси  Simple Smile Мисля да снимам кучетата, като ги видя. Иначе той винаги може да отрече.

# 22
  • Мнения: 1 749
Именно де, не съм седнала да го защитавам. Попитах какво е направило кучето и какви мерки искате вие да се вземат. Тия дребнави полемики кой на кого приятел, и разни от типа кучета срещу деца не са за тук и за безмислени. За да се санкционира лице за нарушение органите трябва да го констатират лично, рекъл-казал не става. Живеех в Младост 1 и знам, чв преди минаваха на проверки между блоковете. Нямам идея дали още го правят. За да подадете жалба трябва да знаете и данните на лицето. Съветът ми е да поговорите с него, ако не става с добри -пишете.


Е, и ти не ми отговори на въпроса каква ще бъде реакцията на освободената от фобии личност, когато види летящ към нея доберман. Излишно е сигурно (по-скоро въпросът би бил реторичен) да попитам как би реагирало някое 116 сантиметрово хлапе Stop

Не става по "каналния ред". Снимките не са доказателство.
 Други похвати вършат работа тука...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
Моля ви, не искам тук да става заяждане. По темата: Имам нужда от помощ. Как да подам оплакване и към кого, след като не знам името на стопанина. Благодаря ви ако се придържате към темата.

# 24
  • Мнения: 1 749
Моля ви, не искам тук да става заяждане. По темата: Имам нужда от помощ. Как да подам оплакване и към кого, след като не знам името на стопанина. Благодаря ви ако се придържате към темата.
И аз и други мами ти отговорихме още в началото. Остава да действаш.

# 25
  • Мнения: 781
Именно де, не съм седнала да го защитавам. Попитах какво е направило кучето и какви мерки искате вие да се вземат. Тия дребнави полемики кой на кого приятел, и разни от типа кучета срещу деца не са за тук и за безмислени. За да се санкционира лице за нарушение органите трябва да го констатират лично, рекъл-казал не става. Живеех в Младост 1 и знам, чв преди минаваха на проверки между блоковете. Нямам идея дали още го правят. За да подадете жалба трябва да знаете и данните на лицето. Съветът ми е да поговорите с него, ако не става с добри -пишете.


Е, и ти не ми отговори на въпроса каква ще бъде реакцията на освободената от фобии личност, когато види летящ към нея доберман. Излишно е сигурно (по-скоро въпросът би бил реторичен) да попитам как би реагирало някое 116 сантиметрово хлапе Stop

Не става по "каналния ред". Снимките не са доказателство.
 Други похвати вършат работа тука...

Ти спирка имаш ли или ще продължиш да си чешеш езика с дребни заяждания ?!? Аман от такива като теб ! Все едно някъде написах да го пусне и насъска срещу детето. Хайде, грабвай си мъжа да ти оправи настроението вместо да висиш по форумите и да се чудиш с кого да се заяждаш на дребно  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 2 430
Skin наистина не разбрах.
Отивам в община Младост..., подавам оплакване срещу неизвестен и чакам..... неизвестното...
Вече ми иде наистина да го снимам, да му кача снимката в подфорума, където пишат от квартала и да напиша "познавате ли това лице!" .

# 27
  • Мнения: 1 749
Skin наистина не разбрах.
Отивам в община Младост..., подавам оплакване срещу неизвестен и чакам.....
Вече ми иде наистина да го снимам, да му кача снимката в подфорума, където пишат от квартала и да напиша "познавате ли това лице!" .
Ами, не точно. Не можеш срещу неизвестен. Точно затова казах, че трябва да научиш името и адреса на въпросния. Иначе, от опит - не става.

Белисима, освен кучета, да, имам и мъж.  Но не видях какво общо има.
Ако не ти се чете, недей. И по-спокойно го раздавай, че ще пукнеш някой капиляр.

# 28
  • Мнения: 10 547
Ми, нищо не можеш да направиш. Писах жалба в полицията, писах до общината- районна и Столична, писах до Екоравновесие, писах до една-две кучезащитни организации- нищо! Проблемът касаеше безнадзорно разхождащо се, но иначе домашно куче и 20-на котки.
Иначе успех в борбата, а за ефикасност си купи кучегон или някакъв вид спрей.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 430
Иначе успех в борбата, а за ефикасност си купи кучегон или някакъв вид спрей.
Касита  Laughing
  подобен съвет ми дадоха в един друг ... правен форум, включително конкретизираха лют спрей за мечки. Не искам да се стига до там, ама избягването на такива крайни ситуации би трябвало да е взаимен процес.

# 30
  • Мнения: 108
Със сигурност в общината могат да те посъветват към кого да се обърнеш.Наскоро ми се наложи да ида в такава инстанция и да проверя какви са ми задълженията и правата като стопанин на кучета Simple SmileПонеже съседи искаха да подават жалба срещу мен,но това е друга тема Simple Smile Иди в общината Simple Smile

# 31
  • Мнения: 10 547
Взаимен, но не и правно обоснован, Мадам С. За личното си спокойствие и това на децата ни цял вход се беше запасил с въпросните уреди и вид оръжие. За наша радост кучето си отиде.

# 32
  • Мнения: 781

Белисима, освен кучета, да, имам и мъж.  Но не видях какво общо има.
Ако не ти се чете, недей. И по-спокойно го раздавай, че ще пукнеш някой капиляр.


Каквото общо има дали мен ме е страх от кучета или не ! Каквото почукало-такова се обадило. А, ти за моите капиляри не бери гайле  Whistling

Понеже някои само си чеат езиците за спорта в темата да добавя.

По закон имаш право да поискаш съдействие по районния инспектор по местоживеене за установяване на самоличността на лицето, с оглед бъдещите действия, които искаш да предприемеш срещу него.

# 33
  • Мнения: 1 749
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing

# 34
  • Мнения: X
Нищо не можеш, да направиш. Никой няма, да ти обърне внимание, сигурна съм.
Дори и да разбереш името на човека, пак нищо няма, да стане.
За много по - сериозни неща органите на реда си затварят очите. Така е, за съжаление.

Според мен трябва, съвсем спокойно, да говориш с човека, да си връзва кучето, защото децата се страхуват и да го извежда на по - безлюдна градинка.
Помолете някой мъж, да говори с него, да му обясни спокойно.

Предложенията за лютиви спрейове са абсолютно неуместни. С какво е виновно животното, което приема всичко на игра, че стопанинът му е безотговорен????

Аз лично връзвам кучето си, когато наоколо има малки деца, не им давам, да го галят и т.н. Имам пинчер.
Животните понякога са непредвидими, в смисъл, че в процес на игра, могат без да искат, да одраскат или дори ухапят лекичко. Когато е възрастен човек, няма проблем, но децата се плашат.
Безотговорно е, да се държат големи кучета свободно пуснати, освен на кучешки заграждения.
Един сетер онзи ден, за малко, да ухапе моето куче, а стопанинът му, хич не го хвана дори..

Кажете на децата си, да не правят резки движения към кучетата, това много ги дразни.
Иначе, то е ясно, че когато детето бяга, кучето ще го гони, всичко е игра.
Не им вменявайте страх към животните.

# 35
  • Мнения: 2 099
За жалост нищо не можеш да направи.Все пак опитай да разбереш името на собственика и пусни жалба.
Едно така пуснато куче събори голямото ми дете от колелото.С нея отивахме да караме колела,детето падна,кучето взе да лае настървено буквално на сантиметри от лицето й,детето се напика от страх(дете на 8-9 години беше тогава) .Аз се ужасих,извадих бързо ръчната помпа за колело от раницата си и прогоних песа,стопанина беше далече,почна да тича към нас.Направо душата ми излезе от страх да не захапе детето по лицето,по гърлото. След това ,буквално на следващия ден отидох и си купих телескопична бойна палка.Не искам да преживявам отново този ужас

# 36
  • Мнения: 781
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing



То по същата логика и на тези от Общината им е през оная работа. Дай да излиза с децата въоръжена до зъби, все едно е тръгнала на война, а не на разходка - палки, спрейове и пистолет. А, най-добре да поръча на някой да затрие и кучето и стопанина на принципа -Няма човек, няма проблем  ooooh!

# 37
  • Мнения: 1 749
Да, районния ще впрегне цяла ударна бригада да търси и рови кой е, аджаба, тоз дето притеснява  съседите си с пуснатото си куче Laughing



То по същата логика и на тези от Общината им е през оная работа. Дай да излиза с децата въоръжена до зъби, все едно е тръгнала на война, а не на разходка - палки, спрейове и пистолет. А, най-добре да поръча на някой да затрие и кучето и стопанина на принципа -Няма човек, няма проблем  ooooh!
Ти в кой град живееш? Thinking Май не си се и сблъсквала с такива ситуации.
Точно така - през това им е.

# 38
  • Мнения: 1 010
Мисля , че трябва да потърсиш съдействие от общината , въпреки , че не знаеш името и адреса на собственика . Има си правила , как и къде се разхождат кучета и къде могат да бъдат без повод . Досаждай им , докато не пратят служители от СИ , защо им плащаме данъци иначе . 

# 39
  • Мнения: 781
Ако между заяжданията четеше какво съм писала, щеше да видиш 1. в София, 2. в същия квартал т.е за да пиша имам преки впечатления.

И, да. За мен нормалният начин за решение на проблема е цивилизованият -разговор, ако не жалба. Агресия срешу животното или собственика не е нормален начин за разрешаване на проблеми. Не живеем в Дивия Запад все пак !

# 40
  • София
  • Мнения: 5 884
По нормален начин можеш да се разбереш с нормални хора.

# 41
  • Мнения: 336
И, да. За мен нормалният начин за решение на проблема е цивилизованият -разговор, ако не жалба. Агресия срешу животното или собственика не е нормален начин за разрешаване на проблеми. Не живеем в Дивия Запад все пак !

Ако срещу тебе обаче стои човекоподобно, как точно ще мине номерът с циивлизования разговор?

Защото аз съм се опитвала да водя разговор със стопанина на един питбул, който е денонощно отвързан точно срещу блока ми, завардил долнопробното кафене, в което въпросният стопанин  се налива с бира от сутрин (буквално) до късна нощ. А на питбула "му се играе" и се забавлява да скача и лае срещу минаващите по цял ден (буквално).

Да ти описвам ли как протече цивилизования разговор, или можеш сама да се сетиш?

Затова (и заради глутницата от невинни кученца на ъгъла) мисля тия дни да стана горд притежател на електрошокова палка. И изобщо няма да се поколебая да я използвам следващия път, в който невинното питбулче, високо колкото дъщеря ми, се хвърли да си играе. Ми не е виновно милото животинче, обаче когато търчи срещу мен или детето ми с ръмжене и оголени зъби, грам не ме интересува КОЙ е виновен.

# 42
  • Мнения: 6 417
Пробвай да говориш със собственика на кучето. На твое място не биха ме трогнали обяснения колко е добро и как обича само да си играе...Кой знае дали е ваксинирано и обезпаразитено и какви болести би лепнало на детето. И за да не ме обвините, че съм някаква зла антикучкарка, ще уточня, че съм собственик на чипирано, ваксинирано и регистрирано доста добродушно куче. Често, когато сме навън виждам свободно пуснати кучета, на които стопаните се разхождат на доста голямо разстояние от тях. Често тези кучета се спускат на моето и всеки път се чудя какво да правя, защото ако се сбият едва ли ще мога да ги разтърва. Много пъти съм се опитвала да разкарам въпросните кучета, а стопаните им съвсем безучастно наблюдават отстрани. Не знам дали са здрави или болни и при положение, че собственикът им е безотговорен и не се съобразява със законите, не мога да очаквам, че се грижи адекватно и за животното.

# 43
  • Мнения: 2 099
Белисима, в моя случай вярвай ми,ако имах под ръка оръжие бих застреляла преспокойно кучето без да се замисля.А ако беше ухапало детето ми най-вероятно щях да го убия с все ръчната помпа в ръце или с голи такива. Кучета без повод нямат работа сред хора било то деца или възрастни!

# 44
  • Мнения: 1 749
Напротив, точно в Дивия Запад сме. И всеки се учи да оцелява. Някак си.

# 45
  • Мнения: 781
Явно съм късметлийка, защото не съм имала подобни преживявания. Със сигурност всеки би убил за детето си. А, дали може да се проведе разговор няма как да се знае без да се опита. Е, като не става винаги има план Б. Не го отричам. Съжалявам, че заради разни човекоподобни трябва да имате подобни преживявания  Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 2 430
Явно съм късметлийка, защото не съм имала подобни преживявания. Със сигурност всеки би убил за детето си. А, дали може да се проведе разговор няма как да се знае без да се опита. Е, като не става винаги има план Б. Не го отричам. Съжалявам, че заради разни човекоподобни трябва да имате подобни преживявания  Rolling Eyes
стр.2 някъде между многто ти коментари:
Цитат
Вчера се опитах да разговарям с него след случката, само дето не ми тегли една. Каза, че кучето е добро и не хапе. Помолих го да го върже, но той си продължи да си ходи по улицата , а кучето да тича напред.


Благодаря ви на всички за съветите и, че отделихте време по моят казус.Оценявам го. След вчерашната поредна случка със същото куче мъжът ми днес ми купи "антихунд"  спрей и ми каза ако и довечера стане същото кучето е без повод направо да му напръскам очите на кучето без да се обяснявам на никой. Пък после стопанинът да върви да се обяснява, защо кучето му тича без повод. Другото, което забравих да напиша, е че кучето и неговият собственик и в двете поредни вечери бяха на много голямо разстояние един от друг ... реално 3 входа.
 За уточнение действието не се развива нито на детска площадка или в двор, а на малка квартална уличка със слаб автомобилен трафик и много тичащи, играещи и каращи велосипед деца. Уличка точно пред моят жилищен блок, вход и уви "моят дом е моята крепост" не важи.

# 47
  • Мнения: 781
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

# 48
  • София
  • Мнения: 2 430
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

И това ми мина през ума и пак аз съм в неизгодна ситуация, какво и него ли да наръся ?!
................и после да се обяснявам, че е рексона против изпотяване Laughing

# 49
  • Мнения: 1 749
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

И това ми мина през ума и пак аз съм в неизгодна ситуация, какво и него ли да наръся ?!
................и после да се обяснявам, че е рексона против изпотяване Laughing
Ако тръгне да се саморазправя: стъпка 1. пръскаш и него в очите, стъпка 2. звъниш на 112 и викаш полиция. Тогава нещата ще са съвсем различни. Peace
Внимавай да не пострада детето, особено ако е близо до кучето.

# 50
  • Мнения: 21 583
  Правилно. Жалко, че ще пострада добичето заради малоумния си стопанин. Все пак съществува и вероятността, като те види със спрея, да схване, че не ти мигва окоо и да вземе да си връзва кучето, или, което е по-вероятно да минава другаде, да притеснява други деца.
 
  Излизай довечера със спрея в ръка и успех. Ако вземе да скандалничи викай високо и не се стеснявай да се разправяш, явно сме се върнали в джунглата, та ще трябва да вием по вълчи.

# 51
  • Мнения: 336
 
  Излизай довечера със спрея в ръка и успех. Ако вземе да скандалничи викай високо и не се стеснявай да се разправяш, явно сме се върнали в джунглата, та ще трябва да вием по вълчи.

По отношение на кучетата, домашни и бездомни определено сме се върнали в джунглата  Tired

# 52
  • Мнения: 781
Аха 112. Последно, докато се разправях с тях един двукрак идиот ми счупи стъклото на колата и поде опити да ме извлече от вътре, а от телефона се чуваше " Госпожо, хайде не ми обяснявайте дали да викам пожарна, полиция или лекари, а ми опишете подробно случката, къде се намирате и данните на нападателя " . Ама как да не, той преди да скочи да ме бие си показа личната карта  #Crazy

# 53
  • Мнения: 2 850
Белисима, кажи ми, че си се отървала Close Shocked какво стана?

# 54
  • Мнения: 8 956
Не съм чела цялата тема,но казвам, преди време бях питала подобен въпрос във форума им и отговориха да се обадя на телефона за неспешни повиквания в  общината. Има го тук.
02 987 55 55
24 часа за неспешни повиквани

# 55
  • Мнения: 781
Белисима, кажи ми, че си се отървала Close Shocked какво стана?

Едно момче явно виждайки какво се случва спря и дойде да се намеси. Ако чаках онзи муньо от 112 щеше да ми е все тая кой са пратили. Та в този ред на мисли явно нищо не  ни работи, като хората.

Пак тия идиоти им звъня за запалена пластмасова кофа, близо до която има паркирани автомобили. Онази ми говори нещо супер лежерно и ми вика "Дрън, дрън, дрън изчакайте" . Казвам "Аз ще изчакам, ама на човека колицата замина"  Laughing Изобщо, май верно делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се ...

# 56
  • София
  • Мнения: 28 768
...
Пак тия идиоти им звъня за запалена пластмасова кофа, близо до която има паркирани автомобили. Онази ми говори нещо супер лежерно и ми вика "Дрън, дрън, дрън изчакайте" . Казвам "Аз ще изчакам, ама на човека колицата замина"  Laughing Изобщо, май верно делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се ...

Точно за същото съм звъняла и реагираха доста бързо.

# 57
  • Мнения: 781
Пожарната дойде бързо в интерес на истината, след като се обяснихме колко спешно е всъщност, но не това ми е мисълта. При среща с разгневен балкански субект не бих разчитала на 112  Wink

# 58
  • Мнения: 1 749
Може да не разчиташ на 112, но нали се сещаш, че сигнала ти се записва? Flutter

# 59
  • Мнения: 781
Мхм, ама и бой и е**не не се връщат  Laughing

# 60
  • Мнения: 1 749
Мхм, ама и бой и е**не не се връщат  Laughing
Ми да,  хем ще те набият, хем и полицията няма да ги търси. Това е чудесно.

# 61
  • Мнения: 781
Ти мислиш да седиш да чакаш да ти ги направят тия неща, докато звъниш на 112 ли ?  Mr. Green

п.с От първа ръка мога да ти кажа колко често ги търсят и също колко често ги намират  Wink

# 62
  • Мнения: 1 749
То е ясно, че нито си знаеш интереса, нито можеш да се защитаваш. Но не давай такива "раболепни" съвети и на другите.

И как смяташ 112 да пратят полиция , без да им кажеш къде се намираш? Да ти проследят gsm-a? И мноооого, ама дълбоооооко се съмнявам да са ти искали "данни на нападателя"  Crazy Ние да не се намираме в детската градина?

# 63
  • Мнения: 11 403
Вържете си детето на каишка и то с къс повод. Все пак от написаното стана ясно, че може да стресне някое куче и да обезпокои собственика му.   Crazy Такива неща са не-до-пус-ти-ми!

Дали пък обаждане на 112 и продиктуван адрес няма да доведе патрулка която да глоби собственика?

# 64
  • Мнения: 14 478
Това ли  е новата кучешка тема?


В София положението с кучетата и лайната им,  с идиотите техни стопани, със защитничките на милите глутнички е отдавна От-чай-ва-що , вече е отвъд всякакво приличие и отдавна докарва нормалните хора до БЯС, а чужденците, посетили нашата "красива" столица до ПОТРЕС!

# 65
  • Мнения: 3 760
Не, Герри, това е новата тема за човешката безотговорност. Хейтвай си другаде...

По темата - без някакви данни за собственика на кучето и адреса му, едва ли ще тръгнат да правят проверка. Но е възможно да минат инспектори, ако си много настоятелна. Разхождането на куче без повод на теория е забранено извън оградените за целта места. На практика - в София такива места няма.
Не е нормално куче, дори и да е супер дружелюбно, да плаши дете. Съвсем ненормално е собственикът да се хили и да се прави на утрепан.

# 66
  • Мнения: 9 991
При все че обичам кучета, жената е права. Най-много нахапани са от домашни агресивни без надзор кучета, после се набеждават уличните. Успех в начинанието.  Peace

п.п. намерих името и адреса на един "добросъвестен" гражданин, който беше решил да ни "изчисти" от гълъбите на покрива с пушка зад/пред блока, до детска кухня, площадка, градина, защото не съм знаела колко болести носели. Децича дойдоха при нас и ни казаха къде живее. Така когато дойде полицията имахме и име и адрес.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт