дадохте ли "дефекти" по време на бременноста?

  • 3 520
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
На мен ми дефектира само един зъб - един ден просто падна. Болката в кръста и тоталното изкукуригване предполагам че си вървят в "пакета" към бременността.

# 61
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Един път бъбречна криза,иначе обичайните-повръщане,анемия,подути крака.

# 62
  • Мнения: 2 674
ами освен обичайните леки неразположения - гадене в началото , киселини в края, сериозни проблеми нямах Praynig

# 63
  • Варна
  • Мнения: 617
Повръщане и киселини нямах изобщо, но запека ми взе здравето. Вече съм енциклопедия на разхлабителни средства, които за съжаление не ми помагаха...

# 64
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нямала съм никави проблеми   Grinning

Същото. Grinning

# 65
  • Мнения: 1 645
Нямала съм никакви проблеми,като изключвам тези свързани със бремеността.

# 66
  • Мнения: 4 965
Олеее, ужас - още си нося последиците.
Имам ГЕР и повръщах като разпрана - гадеше ми се нон-стоп (дори съм споменавала и в други теми, че щях за малко да изпусна раждането на бебки, за да повръщам Embarassed). Падна ми зъб, направих гастритна криза в 5-ти месец (в болницата в чудо се видяха - решиха, че са контракции, ама бяха прекалено силни, за да са такива). Качих много килограми, получих ошипяване в кръста и врата и изместване на гръбначните прешлени (сега спя на 2 възглавници, за да не ме боли). Докато кърмих, направих жесток мастит, от който ми останаха уплътнения, които още ме стресират и ходя на доктор да ми ги проверява редовно. Носът ми беше запушен и често кървеше (венците също). Последните месеци си купих обувки с 2 номера по-големи, хем беше лято и ходех с чехли (след раждането си върнаха стария размер).
Слава Богу, повечето дефекти са вътрешни и не личат (освен килцата, които обаче продължавам да боря).

# 67
  • Мнения: 3 886
Олеее, ужас - още си нося последиците.
Имам ГЕР и повръщах като разпрана - гадеше ми се нон-стоп (дори съм споменавала и в други теми, че щях за малко да изпусна раждането на бебки, за да повръщам Embarassed). Падна ми зъб, направих гастритна криза в 5-ти месец (в болницата в чудо се видяха - решиха, че са контракции, ама бяха прекалено силни, за да са такива). Качих много килограми, получих ошипяване в кръста и врата и изместване на гръбначните прешлени (сега спя на 2 възглавници, за да не ме боли). Докато кърмих, направих жесток мастит, от който ми останаха уплътнения, които още ме стресират и ходя на доктор да ми ги проверява редовно. Носът ми беше запушен и често кървеше (венците също). Последните месеци си купих обувки с 2 номера по-големи, хем беше лято и ходех с чехли (след раждането си върнаха стария размер).
Слава Богу, повечето дефекти са вътрешни и не личат (освен килцата, които обаче продължавам да боря).
ех милата ама поне имаш 2 радост така че  не сажаляваи

# 68
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бе не не питай... Stop

С 1-вата:

Прееклампсия (накрая)
2 кариеса (яко смучех бонбони, че ми бе лошо)
сърбеж в ушите
паднал свод на левия крак
подути крайници (и такива си бяха още 2-3г. след раждането)

С 2-рата:

Гестационен диабет (накрая)
дискова херния - дооформена докрай и малко след раждането
хемороиди - и те дооформени след края на 2-рата.
неконтролируем ляв крак...направо си го влачих

# 69
  • Мнения: 1 014
Ужасното гадене първите месеци и киселините в последния, но това е ясно. Ниското кръвно, заради което припадах няколко пъти. Но най-големият проблем ми бяха зъбите. Започнаха да ми се разяждат. Разминах се с 4 пломби, като едната е на преден зъб и една коронка.

# 70
  • Мнения: 8 505
Не,никакви.За цялата бременност повърнах веднъж,след като вдигнах висока Т и това беше.Киселини-малко и леки,оправях го с безалкохолно.Общо взето пожелавам такава лека бременност на всеки!

# 71
  • Wonderland
  • Мнения: 702
От  началото  на бременността , почти  до края  имах ужастни  киселини и повръщане.След раждането- 5  кариеса  и 1 пулпит.

# 72
  • Мнения: 323
Да, получих отпускане на коремната стена и то доста сериозно. Последните два месеца от  бременността носих колан за херния при бременни. Получих и херния естествено и ме оперираха наскоро. Лекарите ме предупредиха, че следващия път пак така...  А иначе никакви други "дефекти"

# 73
  • Мнения: 3 760
Ужасното гадене първите месеци и киселините в последния, но това е ясно. Ниското кръвно... Но най-големият проблем ми бяха зъбите.. .
Плюс зверски разширени вени и съответно крампи на прасците.

# 74
  • Мнения: 266
Почти през цялата бременност имах зверски киселини,поврьщане,проблеми сьс зьбите,разширени вени,целулит.

Общи условия

Активация на акаунт