Дългото чакане след трансфер - 31

  • 77 531
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 165
хм... всякакви протоколи, щом така са преценили Simple Smile

Аз за успокоение, да кажа, моята пункция беше в събота. След нея поспах малко и отидох на разходка. В понеделник бях на работа. След това трансфер в четъртък, след него обикалях в един дъжд града, защото организирам едно събитие и гледах ресторанти, а на другия ден бях на работа. И така никакъв болничен, а тази седмица две плодни сакчета. Никакви симптоми не съм имала. Та според мен колкото по- малко го мислиш, толкова по- добре.

# 61
  • Мнения: 652
Pepit0, благодаря ти Simple Smile И честити плодни сакчета, да растат здравички и да станат едни пуууухкави бебоци!!!  Hug

Аз не го мисля толкова вече. На мен ми дадоха болнични понеже имах много фоликули и сгъстяване на кръвта, та ги хвана страх да не е хиперстимулация, а и да си призная, с удоволствие приех. Беше ми хубаво да съм си в къщи, при котето и да се гушкаме на дивана, а тя да ми мърка тихичко Simple Smile Много успокояващо ми действа.

ВиЛиЛи, fraci как сте момичета?  bouquet

# 62
  • varna
  • Мнения: 137
Pepit0 ЧЕСТИТО newsm44 newsm10.Твоето желание за близнаци се сбъдна.Пожелавам ти лека бременност и newsm04. newsm51.Ох аз едни ПМС болки имам.....дано да не ми идва цикъла newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 63
  • varna
  • Мнения: 137
Pepit0 ти имаше ли такива ПМС болки,като че ще ти идва всеки момент?

# 64
  • Мнения: 48
Добре дошли на Всички пожелавам Ви много положителни тестове.
поръсвам с вълшебен прашец за късмет  babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7 babydust7
миналата седмица видяхме бебчо,вече си има всичко и е цели 8 см. Laughing Laughing
Успех момичета.

# 65
  • Мнения: 1 416
Честито мамчета Simple SmileАз още не съм стигнала до трансфер,ама ще си събера малко прашец  newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 Laughing

# 66
  • Мнения: 652
Йеееее, честито Ани!!!  newsm51  newsm68

Хоп под прашеца
 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79 newsm79

# 67
  • Мнения: 324
Ох,момичета,нищо не може да донесе толкова много надежда,както новините за положителни тестове и успешни процедури.Сърцето ми се стопли от новините на Pepit0 и  anii78 .Лека бременност момичета   bouquet и голямо честито от мен.

lillylu,моите пункции винаги са болезнени,в смисъл с пълна упойка са,но след това поне 3-4 дни си ме боли доста.Имам претенции ,че съм с доста висок праг на болка,също така след лапароскопия и  извършен доста ремонт  Mr. Green при нея не усетих нищичко през целия следоперативен период,но при пункциите....Въпреки че при първата имах 5 яйцеклетки и не са аспирирали повече от 10 фоликула,пак си ме болеше,а при тази сега,когато извадиха 15 яйчица и идея си нямам колко са били всички фуликули ,не ми се иска да си спомням.Отшумя ми едва около 3 дни след трансфера,е то и хиперстимулацията се отрази де...Не мога да си представя да го понеса без упойка,чудя се защо в тия напреднали държави,където грижата за пациента е на ниво го правят.Хм...

Само да кажа на момичетата с един трансфериран ембрион,като мен-доста четох по темата тези дни и се оказва,че това е честа практика.В Швеция 74% от ембриотрансферите са СЕТ(единичен ембриотрансфер).И в доста други държави започва да се налага тази практика,така че щом хората го практикуват все повече,значи по никакъв начин не намалява шансовете за успех при процедурата.Те го правят с основната идея да се избегнат рисковете от многоплодна бременност(1,7% са бременностите с близнаци при СЕТ)  Grinning ,но ако намаляваше шансовете едва ли щяха да го прилагат.
Мен много ме успокои тази информация,когато разбрах ,че не е прецедент ,а по-скоро все по налагаща се практика,дано и на някой от вас донесе успокоение и надежда   bouquet
И между другото,остава един ден по-малко в очакване на благата вест  baby_neutral

# 68
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Прилагат тази практика според мен, защото правят хубави ембриони. Масово в Бг ти трансферират ембриони с "добро" или "средно" качество и после като покажеш снимката в чужбина, там се чудят защо въобще е правен трансфер. Последния път ми трансферираха 3 уж едното добро, а другите не толкова и като ги показах в  две турски клиники направо не им се коментираше. Показах им и снимка на дъщеря ми ембрион и се учудиха, че е станало бебе. В чужбина правят предимно трансфери на 1 ембрион, но поне го правят колкото може по-добър и ти казват реално как стоят нещата..

# 69
  • Мнения: 652
ВиЛиЛи, благодаря ти мила. Многоплодните бременности действително са по-рискови. Аз лично не се притеснявам, че са ми върнали една шушулчица. Даже предпочитам така.
 Катето, как правят ембриончетата по-добри? Аз мислех, че това зависи само от природата.
А нашето ембрионче е със средно качество, дано се очовечи Simple Smile

# 70
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
И дъщеря ми, която утре тръгва на ясла вече е средно качество Simple Smile  Качеството зависи и от природата, но и от ембриолозите и от техниката, която прилагат..също така и от средите където се държат ембрионите. При нас последните 2 пъти не се получи по мое мнение точно заради това. Приложихме единия път инвитро, а втория икси/инвитро. И двата пъти се получи, но за малко. После открихме, че мм има 1% морфология и трябва имси, за да се иззбере добър плувец. Също при силна стимулациия има голяма вероятност яйцеклетките да не са толкова хубави. Затова и при изчерпващ се резерв се правят леки или никакви стимулации..така уж качеството е по-добро..

# 71
  • Мнения: 703
Прилагат тази практика според мен, защото правят хубави ембриони. Масово в Бг ти трансферират ембриони с "добро" или "средно" качество и после като покажеш снимката в чужбина, там се чудят защо въобще е правен трансфер. \
"Добро качество" не е ли хубав ембрион  newsm78

# 72
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Прилагат тази практика според мен, защото правят хубави ембриони. Масово в Бг ти трансферират ембриони с "добро" или "средно" качество и после като покажеш снимката в чужбина, там се чудят защо въобще е правен трансфер. \
"Добро качество" не е ли хубав ембрион  newsm78
Имам в предвид, че в Бг като ти кажат, че ембриона е добър, не е ясно дали наистина е така.. за стандартите в чужбина може тукашния добър, за тях да е средно качество например..

# 73
  • София
  • Мнения: 23 185
те стандартите би трябвало да са еднакви.
пък и от лоши ембриони стават нормални деца, ама само като са ги върнали, иначе няма как.

# 74
  • Мнения: 165
Аз още съм си с огромни яйчници и са се разместили...общо 10 яйцеклетки от толкова фоликула, 7 се оплодиха и на 5 ден пак бяха 7 та замръзихме 3, и 2 върнахме а два не ставаха според ембриолозите. Ама аз съм на 28, та това също има значение и сме с мъжки фактор. Отделно имам Хашимото и предразположение към тромбофилии и не разграждам фолиева киселина.

Та тъй...сега много ме е страх. от време на време ме боли като ПМС, преди теста също ме боля, ама си мислех, че е от пункцията. Сега пак си мисля, че е от яйчниците.  На всичкото отгоре съм на фраксипарин всяка вечер и съм със синки от иглите... ама ми е весело Simple Smile  Дано Господ е с нас, момичета и на пролет да се разхождаме заедно в парка с бебетата Simple Smile   

Общи условия

Активация на акаунт