Очерк на един англичанин за България

  • 6 764
  • 154
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 559
Накупиха си апартаменти в Сл. бряг  Peace

# 31
  • Мнения: 851
Ее, не сме толкова лоши българите. Няма да подхващам комплексната тема за държавата, която се бистри в няколко съседни теми, за да го докажа. Просто не сме такива. Някой се е ядосал на някой друг и е решил да го припише на целия български народ, и то посредством чужденците отново. Че кой иначе да съди българина, ако не чужденецът...
Наскоро гледах един уникален европейски филм, който едва ли не е обявен за фантастика, само и само да не се оприличава държавата с мизерията във филма. Та явно не само нас ни гони параноята.
Между другото, препоръчвам.
Скрит текст:

# 32
  • Мнения: 559
Едва ли някой го е хванало яд и заради това да го е написал Simple Smile
По скоро е хумористичен опит да подразни българина за вечния му навик на подскача като ощипана мома, за всяко нещо, което не му изнася  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 851
Ами, то не е смешно. Даже като четиво няма стойност. Поредица от епитети, плюене, плюене... ooooh!

# 34
  • Мнения: 559
Напротив смешно е по много тъжен начин Simple Smile Още по тъжно ми става когато чета, коментарите на някои от вас и имам чувтството че българина няма никакво чувство за хумор и е много докачлив. Peace

# 35
  • Мнения: 1 992
Мноого "обичам" дистанцираното "българинът". Не съм от тях, как' Сийке!

От далеч си личи, че творбата е написана от "прост българин".

# 36
  • Мнения: 851
По света има цели книги, написани, за да осмеят националността на герите, на тях съм се смяла през сълзи, както и на филма горе. Но този текст си е чиста простащина. Оня ден слушах чистачката на входа да нарежда българина по абсолютно същия начин, изхвърляйки брошурите, натъпкани в пощенските кутии.

# 37
  • Мнения: 559
Мноого "обичам" дистанцираното "българинът". Не съм от тях, как' Сийке!

От далеч си личи, че творбата е написана от "прост българин".

По скоро е гузен негонен бяга Simple Smile
Лично аз се забавлявах докато го четох, но явно някои се разпознаха и им стана криво, че някой им е посочил кусурите  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 992
Всеки, който не е харесал текста, автоматично е описаният типаж, да. Ти щото не си от тях, затова се забавляваш.
Поговорката ти не е много на място тук.

# 39
  • Мнения: 559
Защо да се обиждам от текста, след като много неща са вярни. Аки ти си дебела и ти кажа, че си такава ще се обидиш ли ? Ако имаш ясна представа за себе си, не би трябвало да подскачаш като ожилена и да се правиш на обидена Peace

# 40
  • Мнения: 1 992
За обида говориш само ти. Аз говоря за нехаресване на текста, т.е за начина на поднасяне на определени твърдения, в които има истина.

# 41
  • Мнения: 15 272
За обида говориш само ти. Аз говоря за нехаресване на текста, т.е за начина на поднасяне на определени твърдения, в които има истина.

А как би следвало да бъде поднесено твърдение, в което има истина?  newsm78

# 42
  • Мнения: 1 788
Хубаво, де, нека да помислим тогава.
Кое точно е невярното твърдение в съчинението на неизвестния автор?
Защото аз, освен че някои неща са написани по-грубо и остро, нещо невярно, описващо средностатистическия ни сънародних, не открих.

# 43
  • Мнения: 486
Реакциите на текстовете от бъзикилийкс доказват за сетен път колко комплексирано племе сме. Това никога няма да престане да ме изумява.

# 44
  • Мнения: 343
Хубаво, де, нека да помислим тогава.
Кое точно е невярното твърдение в съчинението на неизвестния автор?
Защото аз, освен че някои неща са написани по-грубо и остро, нещо невярно, описващо средностатистическия ни сънародних, не открих.

Аз нищо вярно не прочетох. Само обидни квалификации без почти никаква конкретика. Ако човек такива чувства изпитва към страната си, на първо четене ще му се стори направо гениално. Аз обаче не ги виждам така нещата, а и не виждам факти, които да ме убедят. Само това за динамиката на тълпата е вярно - ама тя е проста и първосигнална по принцип, не само българската е такава. Много неща не са ни наред, но подобни текстове са контрапродуктивни и наистина за мен са израз на комплексарщина.

Общи условия

Активация на акаунт