БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 316
  • 716
  •   1
Отговори
# 495
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Здравейте, пътешественички!  Simple Smile
Най-накрая резервирахме апартамент. Ето тук:
https://www.google.bg/maps/place/Carrer+de+Lafont,+4,+08004+Barc … 1692588,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x12a4a25c7a2f32e9:0xdf070e69b7729c46

Мисля, че локацията е добра. Струва ми се, че е близо до Магичните фонтани. Имам няколко въпроса (за сега):
1. Има ли някаква такса за фонтаните?
2. Кацаме на Ел Прат в 20ч местно време. Ще имаме ли време да се настаним в апартамента и да отидем до Фонтаните, или да ги оставим за друга вечер?
3. Как може да стигнем от летището до апартамента? Четох за Airbus, че последната спирка е Площад Каталуния, а на мен ми се струва, че не е близо.
Това е за сега. Като намисля програмата ще питам пак.  Hug

# 496
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Няма такса за фонтаните

# 497
  • Мнения: 1 807
lubito - на мен не ми изглежда близо до фонтаните или нещо линка не е както трябва!? newsm78

# 498
  • Русе
  • Мнения: 1 781
На мен ми го дава около 20 минути пеш.

https://www.google.bg/maps/dir/Font+M%C3%A0gica+de+Montju%C3%AFc … 1557033,16z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x12a4a27a723dac9f:0x9adb4e352777050!2m2!1d2.151727!2d41.371173!1m5!1m1!1s0x12a4a25c61ff7d4f:0xdeb9d3b207b72f7e!2m2!1d2.168664!2d41.3733319!3e2

# 499
  • Мнения: 4 936

gold__ , с интерес прочетох разказа ти. Hug Записах си ресторантите. Аз ще бъда с две деца. Има ли в ресторантите, които предлагат дневно меню и такова за деца?

честно казано не обърнах внимание за детско меню.



Благодаря много - страхотен разказ и много полезен наистина! Отбелязах си ресторантчетата и много ми хареса сайта с намалението за шоуто - моля те - сподели повече: Този 1 час преди това достатъчен ли е да разгледаш всичко!? Щом сте били от 18.15 - предполагам сте влезли в 17 - тогава работят ли магазинчетата и демонстрациите на различни занаяти!? Какво се включва в менюто(ако може по-подробно) - предполагам вино и нещо дребно за хапване!? След шоуто разрешават ли да поостанеш и да разглеждаш още!?


Обедните менюта в ресторантчетата - тези с твърдите цени - имат ли стандартни неща като пържола с пържени картофи или са предимно местна кухня!? Знам, че много го раздухах този проблем с яденето ooooh!, но моя мъж само това яде и го знам, че ще мрънка непрекъснато, че няма какво да яде!? Crossing Arms Пък аз ще искам да опитам местни специалитети! Mr. Green

Мерси много още веднъж!
За шоуто - има две представления от 19 и 21.30 часа. Ние бяхме за първото - за него се влиза след 18.15 - проверяват ваучера и те настаняват според това какъв вид меню имаш - има само с напитка, с тапас и със специална вечеря. Явно повечето бяха като нас - с меню 'тапас' . Имаше и такива, които влизаха по-късно и на тях им сервираха по време на шоуто. Менюто включваше:
Tapas
Chupito de gazpacho
Jamón ibérico con pan con tomate
Queso marinado
Champiñones al ajillo
Calamares a la andaluza
Mini croquetas de morcilla de Jaén
Postre
Crema catalana
Bebidas
Agua mineral, vino de la casa o sangría y café

Ето отзиви в трипадвайз
http://www.tripadvisor.ru/Attraction_Review-g187497-d244874-Revi … na_Catalonia.html

трябваше да свърши за час - т.е в 20 часа, но при нас продължи до 20.35.
Преди това магазинчетата си работят - много приятни са, черпят те навсякъде, дегустации на хамон, сангрия, кашкавали, каталунски сладкиши, ами една жена си плетеше кошнички- много сладки плетени неща (кошничарство), и една плетеше шалове, другите само си продаваха.

За менютата с твърди цени - забелязах, че задължително имаха избор във второто между риба, агнешко и пилешко или паеля, а някъде паелята е предлагаха към първото ядене - при салатите. Иначе като влизаме, ако искаме нещо конкретно питаме: Имате ли дневно меню, включва ли еди какво си.. и те си казват...

Последна редакция: чт, 05 мар 2015, 22:27 от gold__

# 500
  • Мнения: 38
WOMEN IN WHITE, благодаря за изчерпателната информация! Хостелът ни е Hostal Las Torres, Madrid. Ще се допитам пак до теб,когато правя самата резервация, ако е удобно,разбира се  Grinning

# 501
  • Луната
  • Мнения: 3 211
WOMEN IN WHITE, благодаря за изчерпателната информация! Хостелът ни е Hostal Las Torres, Madrid. Ще се допитам пак до теб,когато правя самата резервация, ако е удобно,разбира се  Grinning
Не се притеснявай да питаш.
Хостелът е близо до гара Аточа. Ето пешехдно маршрута от гарата до хостела: Маршрут Аточа-Hostal Las Torres .

П.П. Само, че е редно за Мадрид да пишем в мадридската тема Peace

# 502
  • Мнения: 38
Така е  Embarassed
Аз от четене ту за Мадрид, ту за Барселона станах разногледа  Rolling Eyes  В началото много се шашнах, доста информация е, но всичко ще си дойде на мястото  Joy
  bouquet

# 503
  • Мнения: 1 807

За шоуто - има две представления от 19 и 21.30 часа. Ние бяхме за първото - за него се влиза след 18.15 - проверяват ваучера и те настаняват според това какъв вид меню имаш -

Благодаря ти много - наистина супер изчерпателно!  bouquet

Само последно - не разбрах - след като шоуто е от 19 - кога можеш да влезеш да разгледаш селото - в 18 ли!? Или пък се брои 1 час преди началото на настаняването т.е. 17.00!? newsm78 И след шоуто можеш ли да останеш още в селото или веднага трябва да си тръгнеш!?


А билетите - разпечатваш ги от нета или трябва да ходиш да си ги вземеш от някъде!?


Извинявам се, ако тези неща ги има някъде в линка, но нета ми е слаб и забива и не мога да прочета всичко - първо питах за менюто - после го видях къде точно го пише! Embarassed

# 504
  • Мнения: 1 807
На мен ми го дава около 20 минути пеш.

https://www.google.bg/maps/dir/Font+M%C3%A0gica+de+Montju%C3%AFc … 1557033,16z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x12a4a27a723dac9f:0x9adb4e352777050!2m2!1d2.151727!2d41.371173!1m5!1m1!1s0x12a4a25c61ff7d4f:0xdeb9d3b207b72f7e!2m2!1d2.168664!2d41.3733319!3e2

Ами това вече е пример за относителността на термини като близо и далеч - за мен нещо, което е почти на 2 км от друго нещо не е близо.  Grinning  Близо си преставям нещо на 4 минути и 2,3 пресечки! Simple Smile Но пък след като ви се разхожда - защо не!?


Между другото - пл. Каталуня е горе-долу на разстояние колкото фонтаните, но едно е с чанти, друго е разходка! Simple Smile

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 10:24 от ssiillvvyy

# 505
  • Русе
  • Мнения: 1 781
Може би имаш предвид Пл. Еспаня, Каталуния ми се струва по-далече.
Намислих нещо като програма. Ще се радвам на мнения:

08.05 петък - кацане на Ел Прат в 20ч, настаняване в апартамента. Вечеря някъде наблизо или посещение на Фонтаните.
09.05 събота - Придвижване до Саграда Фамилия с транспорт. Посещение на базиликата. За кулите още се чудя, че съм доста страхлива, а някой тук каза, че си е страшничко.
След това разходка пеш до Каса Мила, Casa Battlo ( тук и посещение отвътре), Ла Рамбла, Букерия и към апартамента. Някъде може да спрем за обяд и кафе. Вечерта - вечеря край брега и посещение на Фонтаните ( ако не сме ходили в петък)
10.05 неделя - Посещение на парка Гюел и 18ч на мач на Camp Nou. Ако има време между двете - разходка + спирка за обяд/кафе
11.05 понеделник излитаме в 20:30 от Ел Прат. Пред деня планирам по-лежерни разходки. Може би Готическия квартал и малко пазар.

Как ви се струва? Дали е възможно?

# 506
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Площад Реал след пазара, за кафе е чуден, аз така правя обикновено

# 507
  • Мнения: X

08.05 петък - кацане на Ел Прат в 20ч, настаняване в апартамента. Вечеря някъде наблизо или посещение на Фонтаните.

И аз мислех в деня на пристигане да ги посетим ,но ни промениха часа и като вас ще кацнем в 20,30 ч. ,та докато вземем куфарите и се придвижим до пл. Каталуня,докато ни посрещне собственика и се настаним и излезем за вечеря ми се струва,че едва ще хванем финала на фотаните,затова ги оставям за следващата вечер.

Обаче се сетих да питам запознатите ( уж съм изчела всички теми,но точно тази подробност ми убягва сега) - шоуто на фонтаните,което е през 30 мин. повтаря ли се като музика и светлинни ефекти на всеки интервал или се редуват различни варианти?Сякаш имам смътен спомен,че последното било най-добро или... Thinking

# 508
  • Мнения: 1 807
Може би имаш предвид Пл. Еспаня, Каталуния ми се струва по-далече.
Намислих нещо като програма. Ще се радвам на мнения:


Ми, не - точно пл. Каталуния имам предвид Grinning - изглежда на почти същото разстояние - даже Гугъл мап така го дава - 21 минути и 1.8 км. Ето:



За програмата - без да съм била все още в Барселона, но от опита ми на други места - мисля, че е напълно възможна - дори е спокойна програма. Нашата е по-натоварена за сега! Grinning

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 16:13 от ssiillvvyy

# 509
  • софия
  • Мнения: 25 651

Обаче се сетих да питам запознатите ( уж съм изчела всички теми,но точно тази подробност ми убягва сега) - шоуто на фонтаните,което е през 30 мин. повтаря ли се като музика и светлинни ефекти на всеки интервал или се редуват различни варианти?Сякаш имам смътен спомен,че последното било най-добро или... Thinking
Не се повтаря.

Общи условия

Активация на акаунт