БАРСЕЛОНА - тема 5

  • 88 331
  • 716
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 14
Аз продължавам да съм фен на колите под наем.И в Барселона си изкарахме чудесно благодарение на една такава.Даже си позволих лукса да се откажа от квартирата букната през airbnb и да си намеря хотел(това при положение,че пристигнахме в квартирата в полунощ).Ако не бяхме с кола трябваше да спим в тази мизерия. Simple Smile Има паркинги навсякъде-вярно,че някой са близо 3 евра на час,но не съжалявам.Последните три дни даже се преместихме към Коста Дорада(Coma-ruga)на 60км от Барселона.Хотел 4 звезди с басейн и на 100м от морето-138евро за трима(реално стаята е за две деца и двама възрастни).Добра отправна точка и за Портавентура(супер си изкарахме там-препоръчвам на всеки да отиде поне за един ден.Интересно е и за малки и големи.Аз даже повече се кефих от детето).
Сайта долу ви  показва основните атракции в Барселона в снимки.Кликвате върху снимките до атракцията ,която ви хареса и може да си ги отворите в пълния размер във въртележка.
http://whattoseein.net/barcelona-spain/

Последна редакция: сб, 06 юни 2015, 22:46 от Dilemata

# 706
  • Мнения: 5 647
Днес резервирах този апартамент. Мисля, че е на добро местоположение и с добри отзиви.

http://www.booking.com/hotel/es/diagonal-apartments.bg.html?aid= … 1;type=total&

От утре започвам да чета петте теми за Барселона и ако имам въпроси се надявам да ми помагате.  Hug С нетърпение очаквам 18.08.
Лек ден!   

И ние бяхме отседнали в Ешампле. Районът е хубав и много близо до всички забележителности. Дори единия ден отидохме до Камп Ноу пеша. Горе-долу около час с нормално темпо.

# 707
  • Мнения: 46
Caipirinha, благодаря за коментара. На мен също ми се струваше /поне от гледането на картата/, че района е добър и повечето забележителности са на близко разстояние. Също така ми хареса и това, че в близост има спирка на метрото.
След него съм още по-спокойна, че съм направила добър избор.

# 708
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Здравейте ,момичета !Мислим през септември да отидем до Испания на екскурзия ! Много се радвам ,че има теми за Барселона ! Ще ги прочета ! Искам да ви попитам обаче, какви са температурите в Мадрид и Барселона в началото на септември ??Надявам се да не е много горещо !

# 709
  • Мнения: 659
Горещо е. Повече от тук. Но това е Божа работа.  С положителна нагласа, светла шапка и вода всичко е ок. Въпреки, че съм слънчасвала буквално в средата на септември,  ще бъда в Испания в края на август. Барселона е прекрасница - вижте я!

# 710
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Благодаря цлете , и аз си мислих ,че ще е горещо ,но се надявах да не е чак толкова ! Grinning

# 711
  • Мнения: 38
Здравейте на всички,
Страхотна тема! От сутринта чета с прекъсвания, направо ми се зачарвиха очите! Shocked
Ще бъда в Барселона от 01/07 до 07/07 практически сама ( съпругът ме ще работи) и, освен това, ми е за първи път. Да не говорим, че сме настанени в Сабадел ( на около 30 мин от Барселона).
1.При това положение мислите ли, че hop on/Hop off автобусите са по- добър вариант от този Т10 билет?
2. Не съм пътувала досега с компании като Wizzair,  а тук чета за ограничения в багажа. Ще съм много благодарна за подробности- става дума за кг или размер на чантата? Аз съм с огромен куфар newsm78. На летището ли се доплаща или онлайн при покупката?
Предварително благодаря!

# 712
  • Мнения: 1 807
yanbibian - зависи какъв багаж сте си платили с уиз. Ако си платила за чекиран багаж - може да вземеш куфара, но ако си само с ръчен има два варианта - малък и голям - виж на сайта колко точно са размерите. Само малкия е безплатен, но доста стриктно следят да отговаря на размера и ако ги надвишава - дори и с мъничко ще се наложи да си платите за голям багаж или за чекиран такъв. Всичко, което се плаща на летището е много по-скъпо, по-добре е да платите предварително, ако се налага.

# 713
  • Мнения: 314
Здравейте,
Пътуваме за Барселона във вторник, но едва сега намерих време да седна да чета. Искам да купя билети за Саграда Фамилия през техния сайт - индивидуални билети, но с гид. Избирам си час, например 9:45, после трябва да избера guided visit - език, и оттам ми дава свободните места по часове за съответния език. В моя случай първият възможен е за 10:30. Нещо не разбирам  - после ми дава Саграда Фамилия 9:45, а под него Guided visit 10:30.
Идеи? Сблъсквали ли сте се с това? И въобще откъде се влиза, къде търсим тези гидове?
Благодаря!

# 714
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Здравейте,
Пътуваме за Барселона във вторник, но едва сега намерих време да седна да чета. Искам да купя билети за Саграда Фамилия през техния сайт - индивидуални билети, но с гид. Избирам си час, например 9:45, после трябва да избера guided visit - език, и оттам ми дава свободните места по часове за съответния език. В моя случай първият възможен е за 10:30. Нещо не разбирам  - после ми дава Саграда Фамилия 9:45, а под него Guided visit 10:30.
Идеи? Сблъсквали ли сте се с това? И въобще откъде се влиза, къде търсим тези гидове?
Благодаря!

другия свободен час е без гид  Peace за другите въпроси нямам идея, ние я посещавахме самостоятелно  Peace

# 715
# 716
  • Мнения: 38
Много благодаря, Ssiillvvii! Платено е за багаж, надявам се, че се да няма категории и подобни неща? Темата много ми помогна за съставянето на плана ( заедно с   TripAdvisor.  Препоръчвам апликацията на всеки!

Общи условия

Активация на акаунт