Случи ми се нещо странно XI

  • 144 168
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 152
Относно търсенето на разни неща и не откриването им, баба ми, казваше: "Остави дявола да си поиграе" и наистина след малко го виждаш, на мястото, което си проверил 100 пъти.

Вярно, чувал съм същото и от моята баба. Мъдри са били старците ...
Моята допълваше - остави го, то само ще се намери ...

# 226
  • Мнения: 152
Миналия ден сънувах сън от тези, които като се събудиш и не си сигурен кое е реално и кое не. Та спомнях си го до последния детайл-как съм облечена,с какво яке,обувки всичко и в съня си се срещнах с бившия ми приятел в една много критична ситуация на погребение на някакъв непознат за мен човек.Та бившият ми обясняваше как не може да ме забрави и как до ден днешен мисли за мен и ме обича.
Сутринта като се събудих ми беше малко странно,че си спомням всичко с детайлите и че въобще сънувам този човек с когото не поддържам никакви отношения в момента и не съм виждала няколко месеца.През деня валеше,а аз трябваше да излизам по работа и то пеша. Докато се чудих какво да облека си спомних за съня и реших да облека същите дрехи,защото си ги спомнях съвсем ясно,а и защото не ги бях обличала от много време дори не се бях сещала за тях,защото бяха набутани дълбоко в гардероба.Та когато излязох от вкъщи буквално след 10 минути попаднах в съня си- на улицата където вървях имаше починал човек и тъкмо пристигаше катафалка,а бившия ми също беше там по работа на същото място.
Искам да ви кажа,че за пръв път в живота ми мислех,че ще припадна както си стоя права там на място! Не си казахме нищо,дори не се поздравихме,само се спогледахме и всеки си продължи по пътя. Просто ужасно много детайли,за чисто съвпадение и случайност!

# 227
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Скрит текст:
Миналия ден сънувах сън от тези, които като се събудиш и не си сигурен кое е реално и кое не. Та спомнях си го до последния детайл-как съм облечена,с какво яке,обувки всичко и в съня си се срещнах с бившия ми приятел в една много критична ситуация на погребение на някакъв непознат за мен човек.Та бившият ми обясняваше как не може да ме забрави и как до ден днешен мисли за мен и ме обича.
Сутринта като се събудих ми беше малко странно,че си спомням всичко с детайлите и че въобще сънувам този човек с когото не поддържам никакви отношения в момента и не съм виждала няколко месеца.През деня валеше,а аз трябваше да излизам по работа и то пеша. Докато се чудих какво да облека си спомних за съня и реших да облека същите дрехи,защото си ги спомнях съвсем ясно,а и защото не ги бях обличала от много време дори не се бях сещала за тях,защото бяха набутани дълбоко в гардероба.Та когато излязох от вкъщи буквално след 10 минути попаднах в съня си- на улицата където вървях имаше починал човек и тъкмо пристигаше катафалка,а бившия ми също беше там по работа на същото място.
Искам да ви кажа,че за пръв път в живота ми мислех,че ще припадна както си стоя права там на място! Не си казахме нищо,дори не се поздравихме,само се спогледахме и всеки си продължи по пътя. Просто ужасно много детайли,за чисто съвпадение и случайност!



Не знам защо си представих, че и той е сънувал същото  Confused

# 228
  • Мнения: 2 152
Zara, От подобно съвпадение, може не да се вцепениш, а направо да луднеш
 Rolling Eyes

# 229
  • Мнения: 152
4 дена ми се върти в главата  ooooh! , но нищо пророческо не се случи и никой не ми се е обяснявал в любов  Laughing  и все пак си беше странно.

# 230
  • Мнения: 2 152
Е, точно заради такива неща започваме да вярваме в паранормалното - ето и ти: цели 4-ри дни  си чакала да се случи нещо особено  Rolling Eyes

# 231
  • Мнения: 851
Чак пък паранормално. За себе си съм установила едно нещо. Когато имам куп ангажименти и краен срок за всичко(включително в личен план), действам импулсивно, без много да се замисля. Може да спя 2 часа в денонощието, но не усещам умора и това са най- продуктивните ми периоди.
Каква връзка има това с темата...Точно в такива "периоди" ми се случват най- много "странни неща"...Случайности, съвпадения, които не зависят от мен по никакъв начин, не са резултат от усилената ми дейност, но се случват. Обаче седя ли си вкъщи и нищо да не правя, и сладкото ми горчи, ако ме разбирате...
Например...Имам спешна нужда от пералня и печка до края на месеца. Съответно правя списък с магазини, уреди, хващам някой за компания и обикалям целия град. Буквално. Да, ама нищо не намирам. В края на месеца ми остава време и решавам, че ей там, някъде си, има магазин, който ще търся сама. Хващам рейса и слизам на някаква спирка, заградена от всички страни, защото пътят е в ремонт. Обикалям оградата и се намирам пред магазин, който ми го няма в списъка..Два часа по-късно уредите ми бяха вкъщи, готови за експлоатация. Заради подобни изблици на своеволие, близките ми цял живот ме обвиняват, че наумя ли си нещо, го правя, без да слушам никого, не приемам съвети и общо взето ми е лоша черта. Но е факт, че винаги има добри последствия.
Друг случай, в унисон със съня горе. По много странни пътища се бях запознала с някакъв мъж в интернет. Писали сме си няколко месеца, без да разменяме снимки. Един ден преди уговорената среща излизам "да се проветря". Навън студ и сняг на парцали, хората се прибират от работа измръзнали, а на мен ми е топло и си мисля колко е красиво, спокойно...Сякаш съм в снежна приказка. Изведнъж две очи се срещат с моите. Измежду шапки, шалове, бялата вихрушка и силуетите на бързащи хора. Мигът продължи цяла вечност, в друго измерение...Знаех, че е той и той знаеше, че съм аз. Просто се разминахме. Simple Smile Това беше единствената ни случайна среща, при все, че живеехме с години на една ръка разстояние. Последвалите събития изобщо нямат значение за хрониките, а самата случка беше в много тежък момент от живота ми.
Няма да ви разказвам как в остра нужда от определена сума за операция на близък, я спечелих Simple Smile Случките са много, но винаги в точния момент, винаги между другото...и когато съм "извън себе си".

# 232
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Току що ми се случи нещо много странно. Днес цял ден седя и си мисля колко хубаво беше, докато бях студентка и даже  сънувах университета  тези дни. Влизам одеве във фейсбук, тръгвам да си пиша пощата и там седи пощата от университета ми. Завършила съм преди 4 години, този компютър го ползвам от половин година. Не съм си ползвала университетската поща откакто завърших, даже и паролата не си помня вече newsm78 newsm78 newsm78

# 233
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Току що ми се случи нещо много странно. Днес цял ден седя и си мисля колко хубаво беше, докато бях студентка и даже  сънувах университета  тези дни. Влизам одеве във фейсбук, тръгвам да си пиша пощата и там седи пощата от университета ми. Завършила съм преди 4 години, този компютър го ползвам от половин година. Не съм си ползвала университетската поща откакто завърших, даже и паролата не си помня вече newsm78 newsm78 newsm78


Ако си с Гугъл хром може без да искаш да си синхронизирала акаунта си

# 234
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Да с хром съм, но не съм влизала никъде, свързано с университета ми, за да се синхронизират акауните. Но техника, можеш ли да я разбереш  Simple Smile

# 235
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Не, не, имам предвид, ако и преди си била с Хром, като си учила, там може да си запаметила имейла някъде и сега без да искаш да си синхронизирала или пък автоматично да е станало някак си. Например при мен дори и отметките са ми същите и на лаптопа, и на компютъра, и на телефона, както и имейли, пароли и т.н. Wink Flutter

# 236
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Възможно е, не помня с какво съм била, докато учих. Но съм забелязала, че ако търся нещо на телефона, после ми излиза на гугъла на лаптопа.

# 237
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Мхм, именно, синхронизират се  Wink
Но е странно как точно, когато си си помислила за университета се е случило

# 238
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Да, направо щях да се задавя със сока, който пих. Нещо ужасно ме влече натам, може би трябва да ида да го навестя.

# 239
  • Мнения: 24
Здравейте! Не съм изчела все още всички теми, понеже са ми както интересни, така и страшни... Но мисля, че е време да се включа с нещо не чак толкова фрапиращо и странно като историите до тук,но въпреки това доста необяснимо за мен,а аз съм човек,който мисли логично преди всичко...
Та значи... Не бях забелязала до скоро,или по скоро не бях обърнала внимание... На стената срещу вратата на моята стая(коридора) ама точно с/у вратата има идеално прави линии, нещо като недовършени ромбове.. Не знам кога са се появили, в/у тапетите са,няма как да е влага,понеже са идеално прави, мислех какво ли не,за да го оправдая и пак не го измислих.. Имам снимки и ако ми кажете как да ги споделя тук (сори за невежеството,но не знам)с радост ще ги постна,за да ми дадете мнението си . Другото което е, от няколко месеца насам през няколко вечери в коридора пред банята се появяват капки кръв, може би 5-6, и вътре в банята на определени места около вратата (не в цялата баня, и не в целия коридор) още 3-4... Гледахме се всички за ранички и т.н.... но няма как... капките са г/д на сходни места... Тази сутрин пак, ставам аз в 6 - няма нищо, никой не е ставал през това време и към 7 като ходих до банята пак същите капки... не са такива като капнали от високо, по-скоро от ниско и някои леко разнесени... Не знам и аз вече как да го обясня... докато се сетя да снимам и тях майка ги беше изчистила. Но ще има пак,сигурна съм. Няма как да са от животно,нямаме такива вкъщи,сложили сме капани за мишки и нищо.... И все пак продължава месеци,ако е малко животинче, би трябвало да е мъртво вече според мен... Ох... стана дълго...  

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 12:42 от pepelqna

Общи условия

Активация на акаунт