Защо всички им носят шоколад???

  • 1 936
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 474
Не виждам какъв е проблема с шоколада. newsm78 Аз като малка изяждах промишлени количиства и съм още жива, детето също много обича. Не бих си позволила да критикувам някой за подарък - въпрос на уважение, ако не ми хареса го прибирам и това е . Хората искат да зарадват децата , а не майките им. Досега не съм виждала дете да се радва на плодове и зеленчуци. Grinning

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Инструктиала съм по-близките да носят плодове вместо шоколад, но и да донесе някой - не се заседява, защото  и аз го обожавам Simple Smile

# 32
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никога не бих казала на някой, какво да носи на децата ми. Wink
Не ми се вижда тактично. Поне някой, ако ми каже така, ще се обидя, най-малкото или ще ми стане кофти. Confused
Или най-малкото ще отнема радостта на този, който подарява нещо на децата ми.
А нататък, аз си зная, как ще процедирам. Дали да си го изям аз или да го дам на децата.
Поначало не ги лишавам от това. Преценявам на момента. Wink

# 33
  • Мнения: 5 877
Да, да, при това ми се сърдят, като го смърцахерцам в хладилника и дам малко парченце.
Брат ми й донесе от Шотландия шоколад един лакът (детето беше на 2), при това с лешници, и очакваше от мен да й го дам целия. А баща ми как ме погледна, като го прибрах.... ooooh!
Шоколадово яйце или мече давам веднага. Наръч шоколадови дядо мразовци обаче не фърфи при мен.
Не се дразня на далечни познати, дразня се на най-близките си хора, които знаят моята политика и нарочно или въпреки това го правят.

# 34
  • Мнения: 822
Подобно на някои момичета преди мен...и аз не мога да държа сметка на хората,какво да носят.Плодове аз купувам достатъчно,така че детето ми не е лишено.
Но е истина,че на 2г и 8м не му давам да изяде цял шоколад.Най-често давам парченце пред госта,за да не се обиди,остатъка прибирам в шкафа.Там имам резерви от черен шоколад и когато детето ми поиска,му давам от него.Мръщи се,но хапва и него.
Натуралният шоколад е богат на антиоксиданти и биофлавоноиди (не съм сигурна ,дали го изписвам правилно  Embarassed),така че по-важно е не,дали даваме шоколад,а какъв шоколад даваме на децата си.
Трудно е да ги убедиш на тази възраст,кое е полезно и кое -не,затова просто търся заместители и малко хитрувам... Laughing
А количествата неполезен шоколад ги хапвам май предимно аз... Rolling Eyes

The only thing better than a good friend is that one with a chocolate Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 фев 2006, 22:28 от nia_r

# 35
  • Мнения: 2 274
Ами превърнало се е  в традиция сякаш....
При нас единственият проблем е кой ще изяде шоколада!  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 3 611
Не го разбирам това.
Хубаво, даваш им ябълки, ама помисли как някой ще ти дойде на гости и ше извади една торба ябълки за подаръци- ми не върви някак. Децата на това се радват точно, щото ябълки си има и в къщи.
Пък и сега са деца- ядат, но успяват да го изразходят- я ходи ти да ядеш сега на тази възраст- ще ти се лепне като едното нищо на д-то.
Разбира се не твърдя, че трябва да ги храниш само със шоколад и сладки неща, но пък и толкова да ги ограничаваш... пак не го разбирам.Още повече, че въпросният приятел с лакомствата според твоите думи (да не се връщам да те цитирам) идвал веднъж годишно или долу-горе толкова нарядко.  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 2 274
Е, ябълки не, но един ананас или дург екзотичен плод - по-интересен и полезен е от шоколада!

# 38
  • Мнения: 3 611
Абе и ананаса няма да върнем  Wink

# 39
  • Мнения: 46 520
Аз не проявявам претенции какво й носят, каквото преценям го прибирам и не го вижда, но се изумих, когато беше на 6 месеца и едни приятели донесоха шоколад  #Crazy

# 40
  • Мнения: X
И аз се питам,но си ги прибирам с обяснението,че сега не е време за сладко и после...обикновенно аз ги изяждам,повече се цудя какво да правя със "Зрънчо"-вците-тях по-трудно ги скатавам,но щом искат хората-да носят,ние после ще му мислим...все пак и гости ни идват,ако не ние все някой ще го изяде Flutter

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не ме разбирайте погрешно,не съм казала,че никога не им давам шоколад,давам им.У дома винаги има такъв,въпросът ми по същество беше,защо ги учат,че шоколадът е нещо хубаво и трябва да го приемат като награда.
  Ей го на,майка ми.Хем знае,че не ми се иска да прекаляват-ама все казва "....,ако еди що си и еди какво си,баба ще му купи шоколад".Ами според мен детето така се научава,че видиш ли това е нещо супер хубаво и започва да иска все повече и повече.

# 42
  • Мнения: 35 968
на бабите съм забранила, казала съм "плодове", но майка ми започна да носи плодови млекка на Данон  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 217
Досега не съм виждала дете да се радва на плодове и зеленчуци. Grinning

Моята дъщеря така се радва на мандаринки, че пред тях не обръща внимание на нищо друго......

 А иначе по темата - не мисля, че е редно да се казва кой какво да носи на децата - всеки според желанието и възможностите му, все пак се прави с идеята да се зарадват децата, а те най-много на това се радват... Плодовете и всички други полезни неща се набавят от родителите..... thumbsup  friendship

# 44
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Не ме разбирайте погрешно,не съм казала,че никога не им давам шоколад,давам им.У дома винаги има такъв,въпросът ми по същество беше,защо ги учат,че шоколадът е нещо хубаво и трябва да го приемат като награда.
  Ей го на,майка ми.Хем знае,че не ми се иска да прекаляват-ама все казва "....,ако еди що си и еди какво си,баба ще му купи шоколад".Ами според мен детето така се научава,че видиш ли това е нещо супер хубаво и започва да иска все повече и повече.
Това е една от причините да забраня (както писах по-горе) на гостите да носят шоколад, колкото и да се възмущават някои от вас, редно ли е или не това! Естествено, че на далечни или идващи много рядко хора не мога да им кажа какво да носят. Храна не се крие в нас, но колкото повече шоколад има в хладилника, толкова по-голям проблем имам аз с големия - ако може, ще живее само с шоколад #Crazy

Последна редакция: ср, 01 мар 2006, 10:48 от Ели Тотева

Общи условия

Активация на акаунт