Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 55

  • 30 456
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 578
Открих си в компютъра голямо съкровище-цяла папка със свалени тренировки, някои треньори ги бях забравила, че съществуват. Стари, но златни Grinning

По този повод правих Jillian Michaels' Killer Buns and Thighs Workout level 3, а днес смятам да направя level 3 Killer Abs. Mалко разнообразие.

Авокадо обожавам, ако не беше толкова калорично и мазно, щях да го ям сутрин, обед и вечер. Само в сладък вариант не съм го пробвала, но смятам да поправя тази грешка.

Утре отивам да си купя МСМ, защото проблема със ставите ми се задълбочава, няма ставичка, която да не ме боли. Май ще трябва да се отбия и до някой лекар, но идея нямам какъв. newsm78

TDI, благодаря за темата!  bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 6 010
Рейн, аз загрявам само с Джилиан и още 1-2 упрежнения ако усетя нужда. Прави ми впечатление, че загрявката й е кратка, но се доверявам. Когато тичам си загрявам ставите поне 10 минути с различни упражнения, приятно ми е. И накрая на всяка тренировка задължително стречинг  Peace

# 62
  • Мнения: 8 163
Хоп, иди при ортопед.

ТДИ, как си днес?

# 63
  • Мнения: 741
Хопп и аз малко да ви прочета докато съм на работа, че до сега беше лудница...

Хоп троп - трябва да се ядат мазнини, особено авокадото е много полезно - като няма мазнини не могат да се освояват витамините. И много е възможно от това да те болят ставите. Също така ти предлагам да почнеш да пиеш бульон от кокали.

Другооо какво щях да пишаааа не знам. Може би, че днес съм доволна от яденето си изядох само 40 грама сушен пъпеш. Трябва да ги спра ама още не мога. Но работя по въпроса.

# 64
  • Мнения: 1 194
Рейн, и аз не загрявам повече от нейната загрявка. Може би не съм най-добрият пример. Peace Разтягането обикновено го удължавам и си добавям различни упражнения.
Аз упражнението с ластика го почнах смело с екстра стронг. Веднага осъзнах, че няма да я бъде и подвих опашка със стронг, обаче и това едва го избутах. Blush

pepi_mdi, докато ми пристигнат ластиците, правих гребането от ниво 2 с гири. Натоварваше ме пак. Моят половин обаче заяви като ме гледа отстрани, че съвсем различни мускули съм тренирала. С гирите съм наблягала на ръце и рамена, с ластика - на гръб.

# 65
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Аз хубаво се присламчих в началото на темата, и осъзнавам няма да ми се размине толкова лесно, но чак сега събрах смелост да пиша - мразя да разказвам за себе си  Embarassed
От много време се боря с килограми, и преди време дори тренирах с вас в тази тема (преди време разбирайте преди много години). Не че станах страшно много силна, или супер гъвкава, или пък невероятно издържлива, но поддържах едно прилично ниво. В последната година и нещо обаче нещата излязоха извън контрол. По лични и здравословни причини нямаше как да тренирам, и качих малко над 20кг. Направо не го усетих как стана, но определено ми тежат. Много. Оказа се, че голяма част от проблема са хормоните ми, които сега опитваме с доктора да вкараме в някакви граници. Но знам че трябва да се върна към спорта. Храната - това ми е голям проблем. Заради хапчетата дето пия от много храни ми се гади или става лошо.  Помага че не готвя с мазнина, нито пък правя запръжки, но общо взето ям по метода "проба-грешка". Та тъй, сега това е като второ начало за мен  Simple Smile

Даже отчет имам за днес  Blush
Като първи ден започнах с нещо изпитано - Tae Bo Cardio. Не мисля че някоя от вас го прави, като гледам повечето сте доста напред с материала. Но на мен ми беше добре - измори ме, и ме изпоти.
Храна - закусих с две лъжици овесени ядки с кисело мляко, а на обяд гризнах няколко хапки баница. Тъй като ставам доста късно рядко преди 13ч да ям повечко. За вечерните хранения (ям доста пъти на ден, знам  Tired) едното е таратор, едното е малко мусака със сирене, и последното е малко зелка - обичам да си я хрупам така както си е.

П.П. Олеле, извинения за дългия пост, не осъзнавах колко много съм изписала...

# 66
  • Мнения: 571
Благодаря за стиснатите палчета на всички  Hug
Фей, мерси скъпа за палците и за салатката, страхотно изглеждаш, голямо браво!
besyto Успех на интервюто!

А палчетата бяха за първата ми самостоятелно отснимана сватба. 11 часа от проготовлението до ресторанта ставане, клякане и лежане по корем с около 2,5кг в ръката и с ранца на гърба...
Тази сутрин се чувствам все едно съм изкарала 3 боди пъмпа полседователнои и ако отида до залата ще е само за малко плуване и сауна   Peace

Между другото ми се получи много странно схващане на пръстите на левия крак. Като се прибрах бяха все едно със спряно кръвообращение, не им обърнах внимание, но тази сутрин като се събудих и още са си така. Идеи?

# 67
  • Мнения: 5 405
Отчитам тази мини тренировка без уреди за горна част http://www.youtube.com/watch?v=CRGrcSDhynQ + упражнения с диня  Laughing в последствие ми извадиха някакви тежести за ръце и крака, та сложих тях и си подпалих горната част  Crazy накрая 3 минути планк  Crazy

Фея, може да кача и някоя друга снимка Grinning

# 68
  • Мнения: 1 161
Здравейте, Момичета!
Завърнах се от почивката и идвам веднага с отчет .  Mr. Green Последните 2 седмици съм си дала всяка по един екстра ден почивка. Вместо по 6, тренирах по 5 дни. Съботата, когато пътувахме ми беше почивна. Неделя по принцип си ми е почивния ден. В понеделник тренирах цяло тяло, вторник-гръб и бицепс,сряда-рамо и трицепс, четвъртък почивах, петък-крака и корем, събота, преди да си заминем,-гръб,гърди,рамо, бицепс и трицепс. Бях забравила чувството да тренираш в зала. Mr. GreenИма си и своите предимства, и недостатъци. Както всяко друго нещо. В неделя си ми беше редовния почивен ден, и днес се отчитам с крака и рамо. Доволна съм от себе си за тренировките. За храната не мога да кажа точно същото. Mr. Green Фифти-фифти, 'дет се вика. Mr. Green Но не се вманиачавам, не съм се теглила след почивката, нямам и намерение. Не съм станала 100 кила, не се чувствам зле, значи всичко е наред.
 И аз като Бобченка и Дива съм с проблем с едното коляно от 2 седмици. Гледам да го карам малко по-леко и да го щадя, но май трябва да се насоча към някаква добавка. След почивката и доста разтривки с една топчица на детето, басейна, май днес е малко по-добре и затова реших да си продължа по план с крака. По време на тренировката беше ок.
Фея,
Скрит текст:
Ако имаш време би ли пуснала пак линка за продукта, който ползваш  . Нещо не мога да намеря къде го беше пускала преди.От дълго време ли приемаш добавката, доволна ли си.
Бобченка,браво за работата! Ти го заслужаваш. Дано ти носи много удоволствие!
И няколко лафа на ММ от почивката.
Скрит текст:
Той просто не може да почива,все трябва да е зает с нещо. Дори и вкъщи рядко стои просто така. Попита ме " Познай кой е любимия ми ден от почивката-последния"  Mr. Green И още един: " Ако трябваше мъжете да си избираме жени на плажа, всички щяхме да сме ергени" Mr. Green В този ред на мисли-единствената жена, която беше явно, че тренира беше от работещите в хотела, организираща плажния волейбол.
Май дългичко се получи! Mr. GreenЩе ме извините.
Лек ден!

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 18:51 от svetty1980

# 69
  • Мнения: 8 163
Ина, хубаво е, че пишеш за себе си. Иначе няма как да помогнем в постигането на целта ти. А какв е тя всъщност? Отслабване или изгаряне на излишните мазнини? В какви срокове смяташ, че това може да стане? Как планираш да постигнеш целта си?

Какво друго можеш да ядеш? Това, което си написала е твърде оскъдно като количество и абсолютно мизерно от гледна точка на хранителна стойност.

Свети, за кой продукт питаш? MSM?

# 70
  • Мнения: 6 329
Аз много обичам авокадо, но понякога ми докарва страшни пронизващи болки в стомаха и после с месеци не смея да го пипна. Същото нещо ми се случва и с някои твърди сирена (кашкавали). Интересното е, че е малко като да изтегля късата клечка - и авокадо, и сирена мога да ям без последствия, но пък понякога успяват да ми разкажат играта. На някого другиго случвало ли се е? Чудя се дали е някаква хранителна алергия или може би въпрос на специфична и неподходяща комбинация с други храни?

InaV, не всички сме напред с материала, всякакви (ни) има! Успех във второто начало! Simple Smile

# 71
  • У дома
  • Мнения: 1 741
InaV  Hug постоянство му е майката, не интензивност. И аз не съм от ранга на момичетата тук, но пък колкото мога толкова.
Ей сега като свърши ММ ще сложа розовите ръкавици и ще поблъскам боксовата круша, че ме е яд дето пропуснах тренировка вчера.

Фея, благодаря!
TDI, благодаря за темата  Heart Eyes

Започнах да пия CLA, да видим дали ще помогне за паласките. Четох, че се пие няколко седмици и се почива една.

# 72
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Atalanta, абсолютно си права  Peace

Фея, и двете - много килца имам, и са все мазнини. Опитвам да задържа мускулната маса дето имам, но мисля че храненето ме прецаква  Confused Струва ми се реалистично до Нова Година да разкарам приблизително 8-10кг, пък ако успея ще мисля за срокове за останалите.
За храната най-важното е да не съм гладна или преяла. И в двата случая ми става лошо, включват се повръщане и главоболие, болки в корема - въобще забавлението е пълно...
Основните ми храни сега са зеленчуците, и каквито вариации се сетя на тях с телешко, свинско или риба. Установих че вече не мога да ям пилешко, прясно мляко, мазно (не че го обичах, ама сега и не мога), а лекаря забрани зърнени, бобови и 2/3 от плодовете  Tired

# 73
  • Мнения: 8 163
Ина, защо мислиш, че храната те "прецаква"? Не виждам нищо лошо в яденето предимно на зеленчуци, особено ако са сурови. Не е задължително да ядеш плодове. Те ти предлагат просто форма на бавни въглехидрати, както и вкусово разнообразие. Месата, които приемаш също са добри.

С каква честота се храниш и колко са ти големи порциите? Знаеш ли какъв ти е базисният калориен разход и колко калории приемаш дневно?

Какви са ти източниците на бързи въглехидрати?

Семена можеш ли да ядеш? А ядки?

Мляко и млечни - какви и по колко?

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 19:39 от Фея Кръстница

# 74
  • Мнения: 1 003
Ето ме и мен! За днес само план 18 от ФБ преди работа отчитам. Джилиян я пропуснах. Нещо ми е подтиснато и обезверено. Предстоят ми много тежки 10 дена ( от нефизическа гледна точка). Стискайте палци всичко да мине добре.
Ива, напълно те разбирам. Много е тъжно , когато заради медикаменти не можеш да изглеждаш така , както би искала.
Мери , в коя част на Турция си? Пусни после в групата някоя снимка да пооплакнем очи.

Общи условия

Активация на акаунт