Бременност и лечение с полиженакс

  • 708
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте . Бременна съм в 6 г.седмица.Моят доктор ми пусна изследвания и ми каза ,че имам някаква бактерия и ми изписа ПОЛИЖЕНАКС. Притеснява ме това че в листовката не го дават за бременни. И другото което ме притеснява е че сам в самото начало и сега не е ли опасно да си слагам такива глобули? Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 674
Много пъти съм обяснявала, че жените са в дълбока заблуда, че по време на бременност не се употребяват лекарства.
Употребяват се и още как.
Принципът е на "по-малкото зло".
Т.е. по-добре е да си излекуваш инфекцията, отколкото да седиш с нея, зашото тя може да предизвика по-големи щети от лекарството.
Изписал ти го е лекар, ползвай го.

# 2
  • Мнения: 8
Така е по добре е да се излекувам , не съм против лекарствата по време на бременност.
Питеснява ме това ,че съм в начална седмица и да не е проблем.До колкото съм запозната Повечето казват че до 14 г.с. не е желателно да се приемат лекарства понеже са вредни за плода.

# 3
  • Мнения: 173
Ина, потърси второ мнение. Каква е точно бактерията?
Гъбички ли са или нещо друго?
Знам, че при гъбички някои лекари предпочитат да изчакат втори триместър.

# 4
  • Мнения: 396
По-добре си ги слагай , могат да доведат до неприятности и това съвсем сериозно.да не говорим , че ако ги носиш бактериите после как ще раждаш.аз съм ползвала Полиженакса като бременна 14 дни и много други бременни също

# 5
  • Мнения: 8
Ина, потърси второ мнение. Каква е точно бактерията?
Гъбички ли са или нещо друго?
Знам, че при гъбички някои лекари предпочитат да изчакат втори триместър.
Не не са гъбички.

По-добре си ги слагай , могат да доведат до неприятности и това съвсем сериозно.да не говорим , че ако ги носиш бактериите после как ще раждаш.аз съм ползвала Полиженакса като бременна 14 дни и много други бременни също
Аз също съм ползвала полиженакс при първата бременност,но бях в 6 месец.А сега точно това ме притеснява че съм в 6 седмица ( в смисъл да не навреди нещо на развитието и растежа).

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 21:37 от AnMary

# 6
  • Мнения: 6 785
Ако се съмняваш в компетентността на лекаря, потърси второ мнение. Бактериите са сериозно нещо и лечението не бива да се протака. Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 8
Ако се съмняваш в компетентността на лекаря, потърси второ мнение. Бактериите са сериозно нещо и лечението не бива да се протака. Успех  Peace
БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО , ЩЕ ПОТЪРСЯ ВТОРО МНЕНИЕ

Общи условия

Активация на акаунт