АСТМАТА - тема 28

  • 53 058
  • 733
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 519
Моята мин. път от Хустагил направи спазъм. Преди много време се разкашля зверски от др сироп с мащерка...
Ние махнахме на голямата третата сливица преди 2-3 години. Сега и малката има проблеми с носа и мислим и нейната да махаме на пролет.

# 496
  • Мнения: 2 382
Как се отрази операцията на спазмите?

# 497
  • Мнения: 300
Хайде ново 20, от ноздрата явно която остана да подхърква, сега - боли ме ухото. Сутринта и подкашляше влажно, незнам от сопола ли, много ме е страх да не е слязло надолу. Въпреки, че си мисля, че сигурно заради сингулара и флексотида не може да слезе надолу и изби в ухото.

# 498
  • Мнения: 519
Как се отрази операцията на спазмите?

Ами какво да ви кажа... Честно казано и аз не знам как и се отрази. Седмица след операцията влязохме в болница. Определено се отрази много добре на носа. Спря да хърка през нощта и да спи с отворена уста. Като тичаше се задъхваше и започваше да кашля, а сега го няма това кашляне след тичане и щуреене. Започна да поразрежда боледуванията, като че ли, но пък и тя беше на 4 години като махнахме сливицата и след това започна малко по малко да поукрепва имунната с-ма. И все пак все още ме е страх да я пускам за постоянно на дг. Сега се чудя дали да ходи от утре в това лошо време. Аз през седмицата съм свободна, а и имаме дядо, който е на линия.
Да питам Фликсоназето пръскате ли го по време на болест/спазъм и лекуване с аб и капки в носа? newsm78 На мен ми каза педито да го спра, като казах в началото, че са цветни сополите. После др док каза да го продължавам... Съвсем се обърках вече. А от вчера хремата пак се завърна с пълна сила и съм шах и мат вече. Изчерпах се тотално и утре пак при док да я слуша и да видим до къде сме я докарали. Мисля да я заведа и на алерголог (може и при пулмога с кака и'). Rolling Eyes

# 499
  • BG
  • Мнения: 4 458
Не виждам защо да се спира Фликсоназето, не мисля че пречи нещо на антибиотика, може би ако има в антибиотичните капки кортизон, затова е казала док да се спре, да не стане много кортизона. Аз лично това се сещам за единствена причина. Аз поне имам спомен, че Фликсоназаето също е кортикостероид за носа, така ли е?
А да ви питам такива капки, които се правят с антибиотик, адреналин и физ разтвор колко време могат да се ползват, моите са от двайсет дена, но понеже като ги направихме не го слагах, сега се чудех дали все още ще действат или вече много време е минало.
И още- за прозрачни секрети някаква магия да знаете?

# 500
  • Мнения: 519
Ами не знам дали има кортизон в капките... Офтакуикс слагаме. Може би, заради Пулмикорта... Не знам. Rolling Eyes Сега вади едни прозрачно-бели лепкави сополи. С 300 зора излизат, а като количество колко вади... ooooh! Като диша се чува онзи специфичен звук от секретите в дробчето, знаете. Като се изкашля и спира да се чува за малко. После пак.
Утре ще попитам дали да давам отхрачващо освен инх с Проспан. Имам Флудитек, Амбрекс, Бромхексин. Цяла аптека сме вкъщи вече. Tired Иначе Пулмикорта вече е 2 пъти, а Вентолин остава по 3 пъти с Проспана.

# 501
  • Мнения: 2 382
Благодаря за отговора  bouquet!

Капките са годни 7 дена, поне така пише от аптеката.

# 502
  • BG
  • Мнения: 4 458
Да, и аз така мисля, че ги слагам напразно, въпреки че очни капки съм си слагала в очите стояли повече време и са ми действали.
Тези Офтакуикс не знаех, че стават и за нос, сега видях че съдържат левофлоксацин, а той за носа е добър антибиотик, утре ще купя и аз да ги пробвам, мислех макситрол да взема, но тези ми се виждат по-добри.

# 503
  • Мнения: 2 494
enigmata, не е ли малко 3 пъти вентолин, ако се чува така както казваш хриптенето  Thinking аз при спазъм съм правила/давала на 4 часа вентолин, т.е. 6 пъти  Peace
Пулмикорта действа и на носа, поне при нас  Hug

Днес сутринта ги водих двамата при педиатърката, добре са Simple Smile Тя продължава геломиртола още 3 дни.
Той само пулмикорт  Peace

# 504
  • Мнения: 519
Днес бяхме на лекар и каза, че се подобрява детето, но още доста време щяло да мине. Sad Каза да се консултираме с алерголог за махане на третата сливица и да я махаме. Аз се притеснявам сега зимата да я вадим, но пък ако до пролет ще сме все така... ooooh! Все се обвинявам, че аз съм виновна, че съм сгрешила в нещо и затова са така децата... Cry
Малката снощи спа лошо. Откъде текна пак тази задна хрема?!? Shocked Уж беше ок и хайде пак на ново. Продължаваме да наливаме от всичко в носа - капки, спрей... Чудеса! ooooh!
megan@ Браво на дечицата! Уж го няма този спазъм вече. Не чувам силното свирене, което беше в началото, а и дишането е ок. Явно е от движението на секретите... Знам ли и аз вече. Така съм се филмирала с дребната, че и на снимка щях да я водя, но док каза, че не било пневмония (Слава Богу!). Страх ме е от тези чести инхалации, да не и' направя аз някоя беля. Confused
Оплаках ви се, момичета, сега да отивам да правя инхалации и да давам аб. Tired

# 505
  • Мнения: 1 351
40 вдишвания на минутка и 115 пулс нормално ли е  newsm78 Нищо видимо друго - освен леко грубо дишане....

# 506
  • Sofia
  • Мнения: 4 511
Не знам дали е правилно, но аз винаги броя вдишванията като спи, иначе и без спазъм може да ги докара твърде много. Моят е на 11 м. и тези дни е с грубо дишане, броя до 32 в минута спящ. Буден и до 50 има. За пулса не знам....

Това съм намирала в нета
1-6 мес. 30-50
6-12 мес. 30-40
2-4 год.   20-30
5-8 год. 14-20
8-12 год. 12-20
над 12 год. 12-20
Възрастни 12-20

# 507
  • Мнения: 48 051
Пулса ми се вижда добре, за вдишванията не знам- не разбирам
Пулса също е добре да се мери докато спи детето

# 508
  • Мнения: 1 351
Пулса ми се вижда добре, за вдишванията не знам- не разбирам
Пулса също е добре да се мери докато спи детето
Той е във покой сега .....Ходихме преди 2 часа на детски кът на рожден ден и като излизахме се закашля, за потенето да не говорим - реки......

# 509
  • Мнения: 5 234
Уф, аман от тия сополи, няма спасение, край нямат! Кашлицата също. Оплаках се.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт