ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 53 тема

  • 40 963
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Лексикон
отговори

Скрит текст:
1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е? Руфъс на 2 години
2.   Сложете три от любимите ви снимки.


3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни? Имала съм кучета, котки, хамстер, папагали, заек, рибки, костенурка. Имахме немска овчарка, когато бях малка, но родителите ми решиха, да я пратят на едно село в къща с двор. След време станало наводнение и тя изчезнала. Много тежко го преживях. Преди няколко години имах една прекрасна принцеса, приличаше на Руфъс, като лисичка, смесена порода. Щях да ставам студентка в друг град, дадох я на баба ми, да я гледа в едно дворче за няколко седмици, докато си уредя квартирата. Уж била избягала, но не го вярвам. Още като се сетя и плача. Много исках кученце, ама много.
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече. Познати на една моя приятелка, имали пинчерка, която родила, но нямала кърма, подаряваха кученцата.  Взех го на 3 дни, беше като хамстерче, дори се чудех, дали ще оцелее. Храних го през 3 часа с адаптирано кучешко мляко.

5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.



6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?  Нямам деца. ММ не искаше куче, даже мислеше, че кучетата са само, за да пазят на двора, а не за вкъщи. Не обичаше много животните и не им се радваше. Донесох го един ден вкъщи, в едно малко кашонче, той го нахрани първи с беберон. Сега го обича много, а уж не искаше куче. Гушкат се и се целуват, покрай него заобича всички кучета, даже се радва вече и на уличните.
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Бях си решила, че ако имам мъжко куче, ще се казва Руфъс. Нямам идея, дали значи нещо, просто ми хрумна. Някой  хора го свързват с Рудолф (еленчето на дядо Коледа), но той по – скоро прилича на сърничка. Баба ми му казва Рупърт и Руфъл. хахах
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте? Само спеше, сучеше от биберон и това е, беше малко бебе. Дала съм му всичките ми играчки плюшени, има си и закупени специално за него кучешки, както и топки.
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки? Живеем в апартамент, има пуловер за зимата.
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Нямам други животни, имахме едно бебе коте, но то почина.  После за няколко дни гледахме друго малко коте, но му намерих дом и го осиновиха. Руфъс лаеше в началото, но после ги целуваше и свикна. Като цяло обаче е ревнивец голям. Бих искала, да имам още много кучета и котки, но моя мъж ще ме изгони от нас, ако му замъкна.. хахах
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?
Най – вече се грижа аз, но и той ми помага, извежда го, храни го, когато ме няма. Аз го къпя.
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи? Би ми казало, че ме обича. Най – много слуша и обича мен.
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
Когато ни няма най – вече спи, а когато сме вкъщи си носи играчките, да си играем.
14.   Разкажете някоя забавна случка.
Когато беше съвсем малко пале, не можех, да го намеря, а той се скрил между хладилника и шкафа, наврял се като плъхче и се виждаше само една малка опашка, точно като на мишле.
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Правил е много бели, накъса ми кабела на лаптопа, изгриза столовете и масата, накъса балатума в предната квартира и т.н. Проси храна от масата, ние му даваме понякога.

16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Яде по 2 пъти на ден, сутрин и вечер. Хапва различно – гранули, готвено, консерви.
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
Преди му давах едни витамини, но не ги искаше много, бяха с калций и още нещо. Яде ориз, месо, моркови, чушки, зеле, кисело мляко и други. Почти всичко хапва. Скоро му правих супа топчета – кайма, морков и чушка, много му хареса.
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва? Много обича, да си изпроси хляб или някаква вредна храна, например чипс. Избягвам, да му давам. Не обича, да яде сирене и дроб, много рядко хапва.

19.   Миете ли му зъбите? Не, но са чисти засега. Трябва, да му взема и аз дентални пръчки.
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи? По два пъти – сутрин и вечер. Понякога преди, друг път след хранене. Различно и според зависи. Понякога върши вкъщи, ако е много студено навън или вали, или ако не съм го извела на време.
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки? Много искам, да си играе с други кученца, но той е доста страхлив и не иска, рядко си допада с друго куче и си играят. Има една кучешка градинка, която е близо до нас, но в последно време не спазват ограниченията за малки и големи породи. Преди 6 месеца го настъпа едно хъски и го събори, оттогава не иска, да стъпи там и се дърпа, като опарен.
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
Влизала съм в магазини с него, особено в кварталните. Понякога се случва, да го вържа пред някой магазин за малко, но ми е притеснено, да не го открадне някой.. В такси се возихме 1 път, но шофьора мърмореше, да не паднели косми. В градски транспорт не дават с кучета тук, но се е возил във влак и селски автобус. Когато има завои му става лошо и повръща.
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
Понякога лае, но като цяло е дружелюбен и иска, да го гушкат.
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?
Ходихме с него в Балчик, когато беше малък, още нямаше 3-та ваксина и само в хотела седеше. Не съм използвала хотели, когато ни нямаше скоро го гледаше майка ми. Малко се наплаших за хотелите, от последните случаи на небрежност и даже смъртни случаи..
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
Купувам му подаръци – играчки, нова каишка, от каквото има нужда. Правя му нещо по – специално за хапване, например кюфтенца.
26.   Кучето ви чипирано ли е? Не.
27.   Боледувало ли е? От какво? На скоро имаше температура и настинка, мина му за 2-3 дена, биха му течен аналгин, давах му чай, бульон.
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.) Бих искала повече градинки за кучета, повече приюти за кучета, както и закони, които да се спазват. Трябва, да се санкционира и наказва насилието над животните. Бих искала, да има места, например в мола, където освен детски кът, да има и кучешки кът, кафенета, които да приемат с кучета и т.н.
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема. Много ми е жал за тях, храня ги. Трябва, да наказват хората, които си разплождат любимците и изхвърлят бебета. Трябва, да се кастрират кучетата, които живеят навън и в двор. Трябва, да има повече приюти, хуманно отношение.
30.   Коя ви е любимата порода куче? Пинчер, мопс, немска овчарка, хъски, абе всички породи. Много обичам безпородни, улични кучета. Има едно в квартала, така искам, да го приютя в нас, но ММ не дава..Sad
31.   Куче или котка? Куче, но и котки харесвам, а преди обичах само кучетата.
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или? Муцуната.
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви? Да, много се целуваме.
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте? Пада му много, не ме е гнус.
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки? Глезя го с отношение, прегръдки, целувки.
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария? Не, но трябва!
37.   Кастрирано ли е? Защо? Не, защото не се събира много с кучета. Няма шанс, да оплоди някоя женска, той е по – плах, да не кажа страхлив. Дребен е, мога да го удържа, не живее в двор. Иначе съм „ЗА“ кастрацията, но пак според зависи.
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага? Кърлежи до сега не е имал, пу пу. Бълхи има понякога, махам му ги механично (с ръце), защото са малко. Има каишка на Beaphar, пудра му слагам, както и шампоан против бълхи. Козината му е светла и къса и всичко се вижда.
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод? Пускам го без каишка, където няма големи кучета, много деца или коли. Един път си изкарах акъла от една огромна немска овчарка, която беше пусната без каишка.
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го? Един пинчер го ухапа по гърба, моя не е хапал друго куче.
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
Почти всички му се радват. Случвало ми се е, да ме заобикалят хора по улицата, защото ги било страх, а той е дребен. Всякакви хора има.
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него? Никога.
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го? Удряла съм го и съм го наказвала, когато не е слушал. После ми стана много гадно и го гушках и ревах..
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче? Не са ми искали.
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те? На мама детето.
46.   Какво бихте променили в кучето си?  НИщо. Искало ми се е, да е по – кротък вкъщи, да се гушка, като коте, а не да си играе и да хапе, но от както се разболя и само лежа и се гушка, виждайки го, че става по – игрив, така се зарадвах, че хич не ми пречи, да ме закача вече. Искам само, да е здрав и да е добре.
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето? Различно, но не са много големи.  От както се е родил до сега кара с 2ри шампоан. хахах
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години? От Бургас съм, но живея във Варна. Семейна съм, нямам деца. На 25г.
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
Машка е много симпатична мадама, а мецанки са страхотни, само са мачкане.
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
Пожелавам им много здраве, това е най – важното,  всичко друго само ще си дойде.

# 31
  • Мнения: 8 952
Момичета, много хубави снимки по лексиконите!   bouquet
Аз май няма да го попълвам - все пак сме с Бела едва от две седмици и нямам кой знае какво да споделям.  Embarassed

Ох, едвам изтрайваме до третата ваксина! Кога ще стане 25.09.??????? То тъкмо ще можем вече да я извеждаме и ще хване зима.... Ама каквото е - такова.

За лука и чесъна, казвам ви каквото прочетох. Аз не бих рискувала. За суровото месо - също.

# 32
  • Мнения: 406
Toзи лексикон ще ме измъчи, че моите зверчета са повечко, ама ще пробвам  newsm78

                                                  Лексикон
Скрит текст:


1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е?
Тери, Бен, Томи, и Сара
2.   Сложете три от любимите ви снимки.




3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?
Имала съм кучета през целия си съзнателен живот, Тези са по случайност в къщи, или по точно казано предишните им стопани не са ги искали с изключение на Томи той си е наш
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.
Тери и Бен дойдоха на 5 годишна вузраст Сара я взехме на 2 месеца, а Томи си е наш в къщи е роден
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.
Бебешки снимки имам само на Сара, на Томи има но са на хартиен носител


6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?
Много добре ги приеха
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Аз съм по кръщаването
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Мога да кажа само за Сара, беше ок свикна си бързо
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?
В апартамент, не им слагам дрешки
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Разбират се перфектно, няма проблеми
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят
ли? Кой го къпе?
И двамата се грижим
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?
Скрит текст:
Всичките биха казали ''Не ходи днес на работа, стой при нас''
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
Когато ни няма спят, когато сме в къщи са активни
14.   Разкажете някоя забавна случка.
Е, то у нас всеки ден е цирк Буш
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Сара е правила много бели и все още понякога прави, храна  давам но рядко предимно хляб, умират за хляб

16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Гранули, два пъти на ден и чат пат готвено

17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
хляб, не давам витамини
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?
Няма нещо което да не обичат, стига да има кой да им даде

19.   Миете ли му зъбите?
Не мия зъби
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?
Два пъти, сутрин и вечер през уикенда по вече време
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
Моите са си достатъчни , не ги събирам
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
Не
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
По принцип първо хубаво го олайват и после почват да целуват

24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?
На море с Томи сме били
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
Да правя им
26.   Кучето ви чипирано ли е?
Да
27.   Боледувало ли е? От какво?

Не са боледували, по скоро малко са се подрисквали

28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
Ами да, по скоро да е както на Запад
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
Не ги храня, мисля, че такива кучета трябва да са в обособени места и да се грижат за тях
30.   Коя ви е любимата порода куче?
Нямам такава, обичам всички
31.   Куче или котка?
Куче
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
Навсякъде
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?
Да,  целуваме се взаимно, като Тери когато целува ми мокри косата после съм като гелосана
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
Не съм гнуслива, ползвам фурминатор и прахосмукачка, в тези периоди на косопад ММ казва, че ако ги събирам ще мога да изпреда за един килим  

35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
Глезя колкото си трябва купувам лакомства и играчки
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
Не, не мисля, незнам какво е
37.   Кастрирано ли е? Защо?
Сара е кастрирана, Тери е родословен, Бен не е, той няма такива мераци, а Тами е пенсионер тези неща не го вълнуват
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
Ползвам каишки и пипети
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
На повод са само докато стигнем мястото където се разхождат
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
Не са хапани, и те не са хапали
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
По скоро са шокирани като ни видят тумбата, но има и злобари
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
Няма кой да ми даде, а и не бих ги дала за нищо на света
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
О да, особено Сара, по едно време ръката ми се беше сраснала с вестника
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
Не
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
Любов, вярност и пак любов
46.   Какво бихте променили в кучето си?
При Сара бих искала да е по послушна при другите нищо не бих променила

47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
Клонят към 150 в зависимост от това дали трябват пипети и каишки
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
Семейна, работя във ВТУ
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
Хаха обичам ви всичките
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
Да са все така всеодайни и любвеобилни към животинките си и към хората

Божееееееее успях  Joy #Crazy

# 33
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Само да кажа здравейте и отивам пак да роботя-днеска големи каши имам да оправям .

utro77
 когато бият третата ваксина за съжаление ще трябва да изчакаш още -най -малко 10 дена и чак тогава ще може да излизате спокойно на разходка и почнеш да я свикваш с режима

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 11:00 от Вероника@

# 34
  • Мнения: 8 952
utro77
 когато бият третата ваксина за съжаление ще трябва да изчакаш още -най -малко 10 дена и чак тогава ще може да излизате спокойно на разходка и почнеш да я свикваш с режима

Да, зная. Но поне ще му се вижда края на чакането.  Crazy

Сега със страх чакам началото на уч. година. Бела ще трябва да стои вкъщи сама по половин ден. Дано да не прави бели!  Praynig Смятам да я огранича само в коридора, ама дали ще се получи...  newsm78

# 35
  • Мнения: 445
Така...и аз ще се опитам да го попълняя Laughing
Лексикон

Скрит текст:
1.   Как се казва домашния ви любимец/любимци/? На каква възраст е?- Джилда...на галено Джиджи и производни Laughing
2.   Сложете три от любимите ви снимки. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=769438573079763&set= … ype=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=769438573079763&set= … ype=3&theater
3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?- Преди години много исках куче и родителите ми взеха за двор- кавказка овчарка...ами гледах го сигурно 2 седмици и ми омръзна...и после реших, че не искам. В един момент обаче, отново реших,че искам и в петък го реших, а в неделя си я взехме   Laughing
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.- От обява...С бившата й собственичка дори станахме и приятелки Party
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.- https://www.facebook.com/photo.php?fbid=673899195967035&set= … ype=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=682187951804826&set= … ype=3&theater
6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?- Аааа много добре...ММ в началото хич не искаше и да чува за куче, ноооо.....Е сега не могат да се отлепят, а и с децата е същата работа...Малко я тормозят, но пък все ги търси.... newsm78
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?- На ММ това му беше условието да е женско и да се казва Джилда, тъй като той преди това гледаше една болонка 20 години, която се казваше така.
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?- Само първия ден като я оставихме сама малко е скимтяла(това го разбрахме от комшиите), а иначе си спеше по цяла нощ....естествено гушната в нас.
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?- В апартамент сме, и да слагаме й дрешка зимата.
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?- Нямаме, просто нямаме желание за други....тя ни стига  Laughing
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?- Ами до преди време само аз, но сега и ММ я разхожда, а иначе другите работи аз. Децата са ми малки за да се грижат за нея.
12.   Ако можеше, да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?- Ами преди слушаше само мен, ама вече неее Crazy Сега е ММ на мода Mr. Green Ами най-вероятно ще ни се скара, че не й даваме да спи в стаята на децата....Това й е мечта от мнооого време.
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?- Повече спинка...поспаланаааа
14.   Разкажете някоя забавна случка.- Ами многооо са....но ми е най-смешна като й се скарам за нещо и ми отговаря...нещо средно между лай, вой и ръмжене  Joy
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички? Бели много не, освен разръпана стена, стол и друго като че ли няма....Крала е от масата на децата, защото те много обичат да се зарязват храната там...А и от масата й давахме, докато не получи раздразнен стомах и не обикаляхме с ММ по ветеринари.
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?- В момента с Еукануба- лечебна. Два пъти на ден се храни...сутрин и вечер.
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?- По-нагоре казах, а вече сигурно човешка храна няма и да вкуси, освен някой зеленчук или пиле.
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?- Всичко яде...без гранули  Joy

19.   Миете ли му зъбите?- Ами срам не срам неее Embarassed Ама и тя е еднааа....дори не ми дава и да й видя зъбите.
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?- Сутрин(ако й се излиза, защото в повечето случаи й спи повече, отколкото да й се излиза) и вечер, ама тогава си е разходка, както си трябва.
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?- Оооо много е контактна тя....обожава да си играе с всякакви кучета....
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?- В градски транспорт и такси не ми се е налагало, но в квартален магазин-да.
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?- Никак....не им обръща внимани, а ако са ни на гости се опитва да си изпроси...я храна...я галене..Голяма е лигла.
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма? Използвате ли кучешки хотели?- Не сме ходили, дадохме я на свекървата.
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?- Аааа да купихме й от кожените кокали, ама голям....И да видите как се заравя кокал във възглавница и  каква мъка бешее Joy hahaha hahaha
26.   Кучето ви чипирано ли е?-Не
27.   Боледувало ли е? От какво?- Раздразнен стомах
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)- Ние по принцип имаме градинка, не е точно кучешка, ама става...А иначе бих променила, ако можех, разбира се, цялостната политика за бездомните кучета.....За съжаление обаче, каквото и да кажа...нищо няма да се промени!
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.- Според мен бездомните кучета са огромен проблем...Не ги храня, защото според мен това влошава нещата...Защо, ако някой го е толкова жал не си го прибере кутрето, а не да виси на улицата, чакайки някой да му хвърли залък....
30.   Коя ви е любимата порода куче?-Ееее аз всичките ги обичам, естевено моето най-много  Sunglasses
31.   Куче или котка?-Куче
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?- Вратлето
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?-Оооооо мнооогооо
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?-Не й пада козината
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?- Лакомства най-вече....играчки от децата има и да я загубим в тях  Whistling
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?- Не
37.   Кастрирано ли е? Защо?- Все още не, защото ми се иска едно кучило....да видя бебеца, тъй като като я взехме не беше много малка.
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?-Фронтлайн, ама и буби сме си имали деее
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод? Дааа страх ме е от такива...тя е много контактна и последния път искаше да си играе с един питбул, че и той женски на всичкото отгоре.....А ианче я пускаме без каишка, когато няма много кучета.
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го? Не
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?- Ами имах проблеми с един комшия, който реши че му препикава розите, ама така и не намерих начин да му обясня, че е женска и не може да ги препикае.
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?- Мнеееее
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?-Само й се карам, ама то при нея това действа безотказно.
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?-Да, колкото на член от семейството.
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?-Гальовна, нахална и любвеовилна.
46.   Какво бихте променили в кучето си?- Ами май няма какво...
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?- Не съм го смятала.
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?- От София, на 29 години, омъжена с близначки и един малък звяр.
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?- За съжаление не я познавам добре, но кучетата й са разкошни.
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.- Пожелавам им много здраве и да са все така отзивчиви.

# 36
  • Мнения: 224
Кукумявка, благодаря за темата!  bouquet
Лексикон - отговори:
Скрит текст:
1.   Как се казва домашният ви любимец/любимци/? На каква възраст е?
Мики, 4 г.
2.   Сложете три от любимите ви снимки.
Всяка нова негова снимка ми е най-любима…
3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?
Защото знаех, че искам точно куче и точно сега мога да се грижа за него.
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.
Подарък ми е.
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.
Нямам. Трябваше да се справим със стомашните му проблеми в началото и изобщо не ни беше до снимки.
6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?
Обичат го безрезервно. Приятелите му се радват, но някои се страхуват от кучета. За съжаление Мики можа да ги излекува само до степен да го погалят…
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Името му е сбор от срички в имената на любими мои хора.
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Спеше на легло на земята, после си приватизира фотьоил, който е негов и до днес. Плюшени играчки и кожени кокали са му любими. Радва се на топки, но бързо ги унищожава.
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?
В апартамент. Изкупуваме всички сини елечета, до които се доберем.  Grinning
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Искам котка. Кучето ме спира.
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?
Аз се грижа по мое желание – разходки, чистене, къпане, поддръжка.
12.   Ако можеше да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?
„Искам на дълга разходка, след това на къмпинг, след това на втора разходка и после на излет”. Слуша мен, защото аз налагам правилата и границите.
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
Следва си режима и е крив, когато той се наруши. Изключение – разходките, които може да са до плюс безкрайност.
14.   Разкажете някоя забавна случка.
След като разбра, че плуването е приятно, откри, че във водата живеят рибки и редовно опитва да ги избута към брега с лапа, да ги налапа или да ги зарови. Никога нищо не ми е улавял досега… Rolling Eyes
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Започна да „чете” ценна книга, която получих като подарък. За съжаление не стана по-умен от това…Не краде от масата, но гледа със сомалийски поглед непрестанно.
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Гранули,  консерви и готвено - два пъти на ден.
17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
Варено месо и риба, кисело мляко, банан, диня, мандарини, портокали и ябълка. Не приема допълнително витамини. В гранулите му има.
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?
Риба. Предпочита риба пред пиле – доказано. Обаче рибата е ловена в чисти води, а пилето е от магазина…
19.   Миете ли му зъбите?
Използвам дентални пръчици. Понякога минавам зъбите с марля, напоена в кислородна вода. Не е очарован от процедурата, но ме търпи.
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?
Той сам се научи на 7 месеца. Разхожда се по два пъти на ден. Сутрин – след хранене, а вечер- преди. Между храненето и разходката има 20-тина минути, в който кучето не пие и не яде нищо.
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
Имаме си приятели, с които се разхождаме. Когато някой ги потърси по телефона, редовната реплика е: „Ами нищо, разхождам кучето. Срещнахме Мики и сега сме се запътили към…” Аз съм само анонимно допълнение.  Wink
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
Возен е на такси и на маршрутка с предизвестие и разрешение от шофьора. В маршрутката се качихме с намордник и в сак, но пътувахме без намордник и спящ върху коленете ми.
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
Не разбирам принципа, по който Мики дели хората. Може да тръгне дружелюбно с непознати или да е резервиран, дори когато вижда, че дружелюбно си говоря с някого. Гали се и е пазач, зависи от ситуацията и човека.
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма?
Засега е ходил на пикници и гости с приспиване, но само в мое присъствие.
Ако Мики разбере, че на този свят има море, този факт много бързо може да ме пресели на Оня свят, защото няма да мога да го извадя от там.  ooooh! Кучето обожава водата.

25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
Празнувам – кучешка торта, нова играчка и дъъъълга разходка, по възможност с плуване.
26.   Кучето ви чипирано ли е?
Да.
27.   Боледувало ли е? От какво?
Не е боледувало сериозно, за щастие. Има капризен стомах обаче.
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
Кучата на повод да имат достъп до обществени сгради, които са дог френдли. Иска ми се да има купички с вода до входовете и линейки „Син кръст”, както е в чужбина.
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
В един момент от бездомни глутници, които пазят територия, вече ми беше трудно да се добера до кучешка градинка или парк. Хранех алфите на глутниците, но е трудно да не дадеш и на останалите…
30.   Коя ви е любимата порода куче?
Дружелюбна и общителна порода. Party
31.   Куче или котка?
Куче и котка, ако е възможно.
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
Навсякъде.
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?
Да, ако се отдели на неговия фотьойл и е негушлив, значи му има нещо и трябва да се вземат мерки.
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
Чистя. Не ми е досадно.  
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
Да глезя го, като получава големи количества от времето ми.
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
Не.
37.   Кастрирано ли е? Защо?
Да. Открих, че не се справям успешно с некастриран дакел, тръгнал по следа на разгонена женска, а здравословните плюсове за кучето бяха водещи при избора ми.
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
Ползвам каишки или капки в съчетание с пудра „Тапилан”.
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
Да, ако мястото го позволява, пускам го. Повече ме е страх от домашни кучета, отколкото от бездомни.
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
Лае и ръмжи, ако не хареса другото куче, но не се приближава до него и не хапе. Хапали са го до степен надъвкана мускулна тъкан.
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
Искат да го галят и го наричат с умалителни имена (от цялата колбасарска и сладкарска промишленост.) Злобни погледи не отразявам, не знам дали ги е имало.
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
Ако имам един милион, ще дам кучето – първо на груминг, после на треньор, после на онези чуждоземни хотели за хора и кучета, в които има два отделни басейна – в единия плуват само хора (аз, за да го наблюдавам), а в другия – само кучета(той, за да хитрува и да не иска да излезе).
Ако кучето ми е доказана причина за непреодолим здравословен проблем на член от семейството ми, ще предпочета здравето на човека, въпреки че няма да преживея този факт никога...Кучето трябва да е в сигурни ръце обаче... При всички други ситуации кучето остава с мен. Имахме критична ситуация преди около година и беше трудно, но Мики беше с нас и си остана безусловно.

43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
Не съм го удряла, но имах една шумоляща торбичка, пълна със салфетки. Като беше бебе само от този шумолящ звук се спираше, преди да е приключил белата и се връщаше на фотьойла. Сега си изваждам покупките на спокойствие, защото торбичките шумолят…  hahaha
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
Не
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
Обич, вярност, инстинкт.
46.   Какво бихте променили в кучето си?
Ако променя нещо в него, то няма да е кучето ми.
Ако можех да започна възпитанието му от нулата, бих променила някои неща в себе си.

47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
Приемливи и поносими.
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
Местоживеенето ми и семейството ми се отразяват добре на Мики.  Simple Smile
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
За всички, попълнили въпросника преди мен (и за тези, които не са) мисля, че имат страхотни кучета.
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
Да пълним темата с весели кучешки подвизи!
Малеее, най-после го попълних!

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 15:17 от marta1

# 37
  • София
  • Мнения: 11 116
Добро утро глутница!   food010
Лексикона не знам кога ще попълня, но идвам да споделя с вас това:  Heart Eyes
http://www.boredpanda.com/underwater-puppy-photography-seth-casteel/

# 38
  • Мнения: 406
Добро утро глутница!   food010
Лексикона не знам кога ще попълня, но идвам да споделя с вас това:  Heart Eyes
http://www.boredpanda.com/underwater-puppy-photography-seth-casteel/
Сладки са, но   снимките на Бианка от спа процедурите  са удоволствие за окото Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 11 116
Добро утро глутница!   food010
Лексикона не знам кога ще попълня, но идвам да споделя с вас това:  Heart Eyes
http://www.boredpanda.com/underwater-puppy-photography-seth-casteel/
Сладки са, но   снимките на Бианка от спа процедурите  са удоволствие за окото Simple Smile

хахаха така е!  Wink

# 40
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
utro77 април и май месец и аз бях така - аз си реших проблема като я оставях моята на терасата-доста голяма е и там и беше легълцето водичката и доста играчки с които да се забавлява , сега отново ще е така и аз ще я оставям сама по няколко часа на ден -няма как . Но ако ще я оставяш твоята сама вкъщи наистина гледай да и ограничиш пространството за да не върши бели -да си отмъщава защото е сама (имат този навик )



жгмъц "снимките на Бианка от спа процедурите  са удоволствие за окото Smile"  + 1   Laughing

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 12:23 от Вероника@

# 41
  • Мнения: 8 952
Благодаря, Вероника!
А щях да те питам - ползва ли си легълцето Айра? Ние още не сме взели предвид, че е още лято. Слагам й едно одеало на пода, но тя повече го разкъсва и копае отколкото да спи върху него.

Момичета, мислите ли, че можем да научим Бела да НЕ се качва на дивана и по леглата? За малко куче нямам нищо против, но за голямо добиче....  Crazy На този етап тя не може да се качи. Всъщност днес за първи път успя тичайки засилена след малката ми дъщеря и много се зарадва като го направи.  Crazy

жгмъц , интересни са подводните кучета, но изглеждат доста неестествено.  Rolling Eyes

А знаете ли го това стихотворение ? Много е трогателно.

Моят първи приятел
Две чорапчета бели, очи като циганско лято –
мойто кученце черно и първият детски приятел...
Как беснеехме само на двора пред старата къща:
две безгрижни души, си разделяхме хляба насъщен.
После – апартамент. И си стегнахме всички багажа –
няма място за кучета в новия дом. И за мънички даже...
И баща ми го даде на някой – две чорапчета бели
и очи като есен... в очакване времето спрели.
Аз забравих веднага за моето мъничко куче.
Бързах в този живот, бързах целия свят да науча.
А пък то е скимтяло и гризало нощем синджира
и с очи се е молело тъжно: „Пусни ме! Умирам...”
И един ден, не помня, навярно година по-късно,
черна топка космата на пътя във мене се блъсна...
Две чорапчета бели и топли очи... като лято –
мойто куче добро! Моят най-добър първи приятел
по ръката ме близна с езиче и лапа протегна.
И ме стегна жестоко отляво. От обич ме стегна...
Моят първи приятел отдавна се скита из рая...
Някой ден ще го стигна, ще чукна на входа. И зная –
ако Бог ме попита: „Дете, на обичане кой те научи?”,
ще Му кажа с ръка на сърцето: едно куче!
Ники Комедвенска

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 12:57 от utro77

# 42
  • Мнения: X
Ох, Утро! Hug

Скрит текст:
Разрева ме

Марта, много ми харесва това, което си написала - 46.   Какво бихте променили в кучето си?
Ако променя нещо в него, то няма да е кучето ми.
Ако можех да започна възпитанието му от нулата, бих променила някои неща в себе си.

  bouquet

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 14:08 от Анонимен

# 43
  • София
  • Мнения: 11 116
Утро, прекрасно е!
Днес и без друго ми е ревливо, ти ме довърши ...

# 44
  • Мнения: 19 485
Утро, прекрасно е!
Днес и без друго ми е ревливо, ти ме довърши ...
+1

Общи условия

Активация на акаунт