ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 53 тема

  • 40 967
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 952
И на мен така ми подейства.
Но все пак е страхотно!

# 46
  • Мнения: 68
Утро   Hug, колежката се почуди защо рева...

# 47
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
utro77 ,Айра си ползва легълцето от първия ден има едно одеало в единя край легълцето и в другия край-само там лежи, ее когато и е жега се пльоска и на теракота де . Тя спи в стаята на сина ми и всяка вечер си и местя леглото там . Много добре ще направиш ако неразрешаваш на Бела да се кътери по диваните и леглата , дръж подръка весник с който леко да я потупаш по дупето когато прави опити да се качва , можеш да използваш ясно и строго " НЕ" ако няма ефект мини на вестника. Аз нямах този късмет -ее не съм се пробвала де. Сега Всяка сутрин като влезна в стаята на сина ми за да я взема за разходка тя се е опънала на леглото му -спи в долния край при краката му . Дебне го щом заспи и се мятка при него  Joy   , скоро Айра ще е на леглото а Сина ми на земята  Laughing. Ще я снимам и ще покажа как я заварвам всяка сутрин

# 48
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Kinira не се крий -виждам теее  Joy -давай бързо снимки на красавицата да видя колко е пораснала . Какво правите , как сте ?

# 49
  • Мнения: 597
Лексикон
Скрит текст:
1.   Как се казва домашният ви любимец/любимци/? На каква възраст е?
Тери, 7 месеца
2.   Сложете три от любимите ви снимки.





3.   Защо решихте, да си вземете куче? Имали ли сте други кучета преди? А други животни?
Подариха ми го за рождения ден, а аз още от малко искам куче, но така и не успях да навия родителите ми.
4.   Как се сдобихте с кучето? Подариха ли ви го, от лицензиран развъдник, осиновихте ли го, или от другаде? Разкажете повече.
Както казах ми е подарък за рождения ден.
5.   Имате ли бебешки снимки? Споделете, да се порадваме и ние.
Любимите ми нейни снимки са бебешки
6.   Как приеха членовете на семейството ви (приятелите) новото попълнение? Имате ли дечица? Как се разбират дете и куче?
Всички я приемат много добре и всички много й се радват. От както ни я донеса все ни идват гости, които много й се радват и затова тя сега си мисли, че всички хора по света я обичат. Нямаме дечица, но МП имам сестричка на 8 и тя идваше почти всеки ден вкъщи да си играе с Тери, та и от там проблемите на Тери с малките дечица, смята, че всички искат да си играят, а някой ги е страх от нея.
7.   Кой измисли името на кучето? Как ви хрумна, значи ли нещо?
Много време й мислихме името. В началото като ни я донеса ни казаха, че е момчеце и чак на първата ваксина разбрахме, че е момиче. Тогава вече я бяхме кръстили Тери и решихме, че името не е само мъжко и ще си остане с него. (Колебаехме се между Тери и Хари, добре че избрахме Тери  Grinning)
8.   Разкажете за първите дни на кучето вкъщи. Къде спеше? Лаеше ли? Какви играчки му взехте?
Спеше на едно одеало до спалнята (все още спи си там). Не е лаела, но не беше спокойна първите нощи и ние се редувахме, кой да я гали.
9.   В апартамент ли живее животното или в двор? Зимата слагате ли му дрешки?
В апартамент живеем. Все още не сме били заедно през зимата, но смятам, че ще има нужда от дрешки.
10.   Ако имате други животни, как се разбират помежду си? Ако нямате, бихте ли си взели? Какви други животни или породи кучета бихте искали, да гледате у вас? Какво ви спира?
Нямаме други животни. Не съм мисля по въпроса дали искам, защото нямам времето за повече.
11.   Кой се грижи най – вече за кучето? Мъжът ви/децата помагат ли? Извеждат ли го? Чистят ли? Кой го къпе?
Най-вече аз, но и МП помага. МП го къпе и понякога и чисти.
12.   Ако можеше да говори кучето ви, какво би ви казало първо? Кой обича най – много и кой слуша най – много вкъщи?
Би казала: "Хайде да си играем!". Не знам кой обича най-много може би по-равно с МП.  Wink
13.   Какво прави кучето най – често? Спи ли много или повече си играе?
По-често спи, но ако сме свободни винаги е готова да си играем.
14.   Разкажете някоя забавна случка.
Всички случки с нея с забавни. Не мога да се сетя за конкретна.
15.   Кучето ви правило ли е бели? Крало ли е храна от масата? Вие давате ли му, когато ви погледне с тъжни очички?
Били правеше, а и все още прави. Яде пейката пред врата докато ни няма.  Grinning Беше спряла, ама пак започна. Крала е от масата, но когато сме били на гости и масата е била висока, колкото да си открадне. Аз и МП не й даваме, но като ни дойдат гости и те се смиляват над тъжните й гладни очички.
16.   С какво храните кучето си? Обяснете подробно. Колко пъти на ден яде?
Главно с гранули, от време на време й варя пиле или ориз. Яде по два пъти на ден.

17.   Каква човешка храна му давате или яде само гранули? Приема ли витамини под някаква форма? Кои храни са полезни за кучетата, според вас?
Много обича плодове. Даваме й праскови, ябълки, моркови, краставици.
18.   Коя е любимата храна на кучето ви? Какво не обича, да похапва?
Няма нещо, което да не обича да яде, ама и тя все още е малко и всичко харесва.  Grinning
19.   Миете ли му зъбите?
Не, не знам как. За сега й давам дентални пръчици.
20.   По колко пъти извеждате кучето? Преди или след хранене? Как го научихте, да не върши работата вкъщи?
Извеждаме я по два пъти на ден - сутрин и вечер преди хранене. След едно ходене на село тя сама се научи да стиска.
21.   Събирате ли кучето си с други кученца? Играят ли си? Има ли във вашия град условия за това? Кучешки градинки?
Да, всяка вечер е на полянката с другите кучета. Тя е много игрива и социална.  Радвам се, че имаме условия около нас, но не мога да кажа това за целия град.
22.   Влизали ли сте с кучето в магазин? В такси? Градски транспорт?
Возила се е в градски транспорт, но още беше малка и можех да я гушна в мен, ако сега се наложи да пътуваме в градски не знам как ще стане. В такси не съм я возила, за сега не ни се е налагало.
23.   Как се разбира кучето с чуждите хора? Лае ли ги? А приятелите ви? Гали ли се или е пазач?
Много ги обича. Дава им да я галят, само с някои непознати е по-резервирана. Много обича приятелите ни особено тези, които си играят с нея. Като чуе, че се звъни на врата и пощурява от щастие.
24.   Ходили ли сте на почивка с кучето? Къде? Ако не, кой го гледа, докато ви няма?
Ходихме на море с нея, но тя май не хареса много морето.  Grinning
25.   Как и дали празнувате (ще празнувате) кучешки рожден ден? Купувате ли подарък, правите ли му торта или друго по – специално за хапване?
Да, ще го празнуваме, смятам да й направя кучешка торта. Пък и тя има рожден ден заедно с МП, така че ще празнуваме задължително.  Simple Smile
26.   Кучето ви чипирано ли е?
Да.
27.   Боледувало ли е? От какво?
Беше й се възпалило оченцето преди седмица, но сега вече е добре.
28.   Какво бихте променили от към условията за отглеждане на куче? (например повече градинки, толерантност и т.н.)
Бих искала да има повече заведения и хотелчета, като цяло места за почивка, които да приемат кучета.
29.   Какво мислите за бездомните кучета? Храните ли ги? Дайте идея за справяне с проблема.
Гадно ми е, че са на улицата, но вечер ме е страх от тях. Как да се справим с проблема, с кастрация. Ако всички собственици си кастрират кучовци, смятам, че ще има ефект и няма да има толкова обяви за бебета, които си търсят дом.
30.   Коя ви е любимата порода куче?
Обожавам ги всичките. Стига да имат добър стопанин.
31.   Куче или котка?
Куче. Смятам, че котките са индивидуалисти и не бих си взела.
32.   Коя част от кучето ви е любима? Къде го мачкате? Ушаци, муцунки или?
Навсякъде, където ми даде да я мачка.  Laughing
33.   Целувате ли кучето си? То целува ли ви?
Да.
34.   Как се справяте с падането на козина? Гнусливи ли сте?
С чистене, въпреки че има къс косъм си падат косми. Не, от нея не ме е гнус.
35.   Как глезите вашето куче? Взимате ли му много играчки, лакомства, скъпи дрешки?
Да, глезя я, с вниманието си.
36.   Ваксинирали ли сте кучето против дирофилария?
Не знам какво е това, ако е извън задължителните ваксини значи не е.
37.   Кастрирано ли е? Защо?
Да, кастрирана е. Защото не искам да имам малки кученца и не искам за два месеца годишно да се налага да я пазя от игра с други кученца.
38.   Как се справяте с бълхите и кърлежите? Има ли (имало ли е) животното паразити и кой препарат (друг начин) ви помага?
Ползвам пипети, но сме намирали и кърлежи, ама те са си голяма напаст.
39.   Пускате ли кучето без каишка? Намордник ползвате ли? Било ли ви е страх от улични кучета или такива, пуснати без повод?
Да, всеки ден я пускам, когато я водя да си играе с другите кученца.
40.   Кучето хапало ли е други кучета, а него хапали ли са го?
Не, не е хапана, но има едно куче, което въобще не харесва. Тъй като бяга бързо успява да дойде бързо при мен като го види.
41.   Какво е отношението на съседите ви, на хората в квартала (на градинката) към вас, като стопанин на куче? Срещате ли злобни погледи или такива на умиление?
Не, не срещам злобни погледи, в квартала има много домашни кучета и хората са свикнали с тях.
42.   Ако ви дадат 1 милион ще си дадете ли кучето? При какви обстоятелства, бихте се разделили с него?
Не, не бих. Не искам да мисля по този въпрос.
43.   Удряли ли сте кучето? Ако да, защо? Наказвали ли сте го?
Шляпвала съм я с вестник по дупето, когато й кажа няколко пъти "Не" и тя продължава да прави същото и съм я наказвала, пак защото не знаеше какво е "Не".
44.   Плащате ли във входа по – голяма такса, заради това, че имате куче?
Не
45.   Ако можете, да представите кучето си с три думи, кои са те?
Обичлива, игрива, всеотдайна
46.   Какво бихте променили в кучето си?
Да слуша повече, когато е навън, но работим по въпроса.
47.   Какви са ви месечните разходи по кучето?
Не знам не съм смятала.
48.   Разкажете нещо за себе си. От кой град сте? Къде живеете? Семейна /семеен/ ли сте? Имате ли деца? На колко сте години?
От София съм на 20 години и живея с приятеля си.
49.   Какво мислите за потребителя, който е попълнил въпросника преди вас?
Не само за последния, който е попълнил, но и на всички пожелавам кучовци много да ги слушат и да ги радват.  Heart Eyes
50.   Пожелайте нещо на съфорумките и техните кучовци.
Да са много щастливи и обичани и съформките и кучовци.

utro77 Невероятно стихотворение. Cry

Последна редакция: пт, 12 сеп 2014, 18:27 от kinira

# 50
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Я да ви питам, смятате ли че е късно да изкъпя АлитУ, тая дворна БОГиня ?
Имам пред вид като температури. Бях се засилила утре да я свърша тая работа, но срещам отпор от свекърва си, страх я било да не изстине, там при тях наистина е едно ветровито винаги.
За да не ви шокирам, няма да ви казвам откога не е къпан тоя вълкодав  Mr. Green .

# 51
  • Мнения: 19 485
Я да ви питам, смятате ли че е късно да изкъпя АлитУ, тая дворна БОГиня ?
Имам пред вид като температури. Бях се засилила утре да я свърша тая работа, но срещам отпор от свекърва си, страх я било да не изстине, там при тях наистина е едно ветровито винаги.
За да не ви шокирам, няма да ви казвам откога не е къпан тоя вълкодав  Mr. Green .

Ами студенко е, по-точно ветровито, което би ме спряло. Ползвай шампоан без отмиване, че да не направите беля.

# 52
  • Мнения: 1 786
Абе изкъпи си я, тя ще се попече на слънце и ще изсъхне .

# 53
  • Мнения: 224
По обед би трябвало да е слънчево. Ползвай синоптичен сайт, за да видиш как ще е по вашите земи и ако е ок - си я изкъпи, че до късна пролет може и да нямаш удобен случай. Peace

# 54
  • Мнения: 19 485
Моят звяр съхне с часове и в най-горещото време, затова не препоръчах мокро къпане.

# 55
  • Мнения: 8 163
Утро, и мен разплака...

Кукумявче, вие сешуар нямате ли?

***

Много е готина тая идея за лексикона (и жалко, че вече е неприложима за мен). Все едно идвам на гости на всеки един от вас. Браво, Сиси!

# 56
  • Мнения: 224
***
Много е готина тая идея за лексикона (и жалко, че вече е неприложима за мен). Все едно идвам на гости на всеки един от вас. Браво, Сиси!
Фея, този лексикон е и за теб. Ако не е травмиращо, а приятно да си спомняш, попълвай.
Скрит текст:
Може би наистина няма да е нужно да отговаряш на всички въпроси, но можеш да си избереш, ако искаш. Все пак, моля те не пропускай трите снимки на Беро, особено ако решиш да съчетаеш такива от двата му дома. Само предлагам, де Hug
*
Утро, право в центъра е това стихотворение на Ники Комедвенска. Както и почти цялата нейна поезия.

# 57
  • Мнения: X
Според мен ще е хубаво Фея, да попълни въпросника, ще се порадваме на снимки на Беро, а и винаги мнението й е много важно за нас.  Hug

Утро, попълни го и ти, сложи снимки на малката, снимай я поне, докато спи.  Wink

 milittana Хайде, чакаме снимки и на твоето зверче.  Wink Wink

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Добро утро!Идеята за лексикона е страхотна,но аз почти нямам какво да пиша все още,затова ще пропусна.Все пак сме заедно само от 11 дни  Flutter
Моята хубостница ще ме побърка с това ядене.....не и не и това е.Давам гранули,консерва,готвя пиле с ориз.....всяко нещо се опитва,изяжда 10гр и айдеее,до там! ooooh!Гранулите ги пробвах всякак-накиснати в кисело мляко,в пилешки бульон,само с вода,чисти-не,не ,и пак не!Направо ме притеснява вече.Но ми е ясно,че това са някакви капризи,не е болна в никакъв случай.Играе с децата,вкъщи е лудница.Жизнена е.Но реши ли да спи.... Sunglasses  по няколко часа не мърда.Това нормално ли е? newsm78 И забелязвам,че не лае изобщо.Кога започват да лаят?До сега само е скимтяла.Сигурно са ми глупави въпросите,но като ми е първо куче....нищо не знам.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

п.п.Кучовците ви са невероятни всичкитеее! Hug

# 59
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Не знам, има и такива кучета, но да не би и ти да бъркаш нещо?
Кажи колко пъти дневно го храниш. Разкажи примерно вчера как протече денят ви.
Храната не бива да му се оставя на разположение през целия ден. Така най-лесно се отглежда злоядо куче.
Все пак още е само на два месеца, не ми се вижда нормално да няма апетит, да не би да го прехранваш?

Общи условия

Активация на акаунт