Агресията на малките деца и тормозът, налаган от тях, върху животните

  • 4 479
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Отварям тази тема,провокирана от факта,че доста често виждам как малки дечица на възраст от 3 годинки и нагоре без причина замерят кучета,независимо улични или домашни,как ги гонят,бият и тормозят.На мен също последните седмици ми се случи и не мога да си обясня причината за подобно поведение.Да отбележа бременна съм почти в 9 месец и имаме малка порода куче-5 кг,много игриво и дружелюбно,обича децата.Та най-фрапиращата случка е следната:разхождам кучето на полянка за кучета и се появява едно детенце на около 3-4 годинки,в това време кучето ми се разхожда до мен без дори да види детето и най-неочаквано то започва да хвърля по мен и животното клони от дърветата,паднали по земята.Имайте предвид,че нито кучето се е приближавало до детето,нито аз,пък и никога не съм си позволявала да отида до малко дете,докато кучето е с мен,за да не се изплаши детето.Да не говорим,че въпросното дете за първи път вижда и мен и кучето,както и ние него.Ще се радвам ако споделите вашите наблюдения и мнение по въпроса без значение дали сте били в такава ситуация или просто сте ставали свидетели на такова поведение.

Последна редакция: ср, 08 окт 2014, 09:42 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 6 301
Скоро съседското внуче на около 4 години предлагаше на сестра си /на около 2 години/ да вземат шиш и да избодат на моето куче очитеу за да видят какво ще стане. добре, че бях наблизо, иначе горкото хайванче стоеше кротко до мрежата, а те уж го галеха.

# 2
  • Мнения: 3 031
И реакцията на майката/бащата каква беше? Ако за тях това е нормално, няма какво друго да очакваш от детето.
Ако моето дете посегне на животно, няма да му се размине.

# 3
  • Мнения: 77
Забравих да поясня детенцето беше самичко-нямаше родител наблизо и на мен ми стана странно още тогава,но това вече говори доста за майка му и баща му.Не ми се вижда нормално да оставиш толкова малко дете без надзор.А иначе моята реакция ако може така да я нарека беше просто да си тръгна от полянката-все пак не мога да обяснявам на детето,че това,което направи е лошо,пък да тръгна да му се карам изобщо не съм си и помисляла-все пак е малко дете и при това не е мое.

# 4
  • Мнения: 4 500
Добре де, къде ги намирате тия деца-гаменчета  newsm78
И моето дете, и неговите приятели обичат животинките  Heart Eyes Даже снощи купех пиле на грил, че се прибрахме късно, и днес вместо да му даде само кокалчетата, моя хубостник му дал и едно бутче  Crazy
За ужас на много съфорумки тук, пред нашия вход си храним ВСИЧКИ едно куче - женско, черно, адски лигаво и мило  Heart Eyes Отплеснах се......мисълта ми беше, че в нашето обкръжение не сме срещали такива деца, за което много се радвам  Heart Eyes
Като цяло НЕ обичам кучета, освен кокери, хъски и голдън.

# 5
  • Мнения: 3 031
Аз съм виждала такива деца и обикновено родителите имат същото отношение към животните, т.е. никакво, затова и попитах авторката. Голямата ми дъщеря е като мен, умира за всякакви животни, казва, че "имат добри очи, които говорят".

# 6
  • Мнения: 1 067
И аз съм на мнение,че за проявената към животните агресия вина носят родителите им.
Но нека допуснем и възможността в описания от теб случай, детето да е било нападано от кучета и за това да реагира така ?Знаеш ли колко пъти съм била свидетел на ситуацията доброодушно куче тича срещу дете да му се радва и му изкарва акъл,ами за това пък вина имат недобросъвесните стопани.  Whistling

# 7
  • Венера
  • Мнения: 858
И все пак има такъв тип, как да ги нарека, по-агресивни деца, които въпреки старането на годителите са такива. Аз лично оспях да предотвратя 3 деца на около 5-6 година да сложат 4 малки котета в торба и да ги пуснат в една река... Родители на близо нямаше и по-добре, че ако ме бяха видели как викам щях да си го изям, но бях много ядосана и изплашена.

# 8
  • Мнения: 77
И аз съм на мнение,че за проявената към животните агресия вина носят родителите им.
Но нека допуснем и възможността в описания от теб случай, детето да е било нападано от кучета и за това да реагира така ?Знаеш ли колко пъти съм била свидетел на ситуацията доброодушно куче тича срещу дете да му се радва и му изкарва акъл,ами за това пък вина имат недобросъвесните стопани.  Whistling



Аз също съм срещу такива стопани,за които пишете,но пак казвам,че никога не съм си позволявала да се доближавам до малки деца,докато кучето е с мен.Да не говоря,че винаги е на каишка и не го пускаме да си ходи свободно.А колкото до това дали детето е било нападано от кучета е спорен въпрос и не мога да кажа дали е така,но в нашия случай не мисля понеже ако е имало  такава ситуация едва ли щеше да дойде толкова близо и да ни замерва с клони,нали ако го е страх ще бяга надалече вместо това обаче то ходеше упорито след нас и продължаваше да мята клоните

# 9
  • Мнения: 742
  Всичко идва от родителите.От зарлахи от рода на "Ще те дам на кучето" , "Яж,че ще го дам на кучето" , Не пипай кучето,ще те захапе" , "Не го пипай това мръсно,гадно куче" и т.н. Чувала съм тези изрази десетки пъти.Имам и история..разхождаме се,аз,синът ми и кучето,минаваме покрай майка с дете,което държи пръчка
Кучето си върви без да им обръща никакво внимание,а майката сэска "Одари го,маме,одали го" Попитах я дали е наред и дали е мислела какво,ще стане ако детето я послуша (кучето ми е 50кг.). Та хора всякакви,а децата са огледало на родителите.

# 10
  • Мнения: 4 500
Момичета, използвам темата да помоля за помощ и съвет, че вече не се издържа  Cry
Около спирката до нас има глутница от 7-8 кучета, агресивни са и не можем с детето да стигнем до тролея. Вървим по 2 спирки пеша, за да не минаваме от там. Кучетата са маркирани по ушите, но мога ли да звънна на организация и да ги прибере  newsm78 Ми то няма как да си пусна детето на училище, егати....А той е от 7,30 часа. Аз за да вървя 2 спирки пеша с него, трябва да излизаме 20 мин по-рано, а идват и студове по-нататък  Tired

# 11
  • Мнения: 742
Момичета, използвам темата да помоля за помощ и съвет, че вече не се издържа  Cry
Около спирката до нас има глутница от 7-8 кучета, агресивни са и не можем с детето да стигнем до тролея. Вървим по 2 спирки пеша, за да не минаваме от там. Кучетата са маркирани по ушите, но мога ли да звънна на организация и да ги прибере  newsm78 Ми то няма как да си пусна детето на училище, егати....А той е от 7,30 часа. Аз за да вървя 2 спирки пеша с него, трябва да излизаме 20 мин по-рано, а идват и студове по-нататък  Tired
Много неприятно Sad Пусни жалба в районното кметство или още ро-добре да отидеш там и да попиташ към кого да се обърнеш,за да проведеш лазговор очи в очи.

# 12
  • Мнения: 4 500
За РПУ ли става въпрос да отида  newsm78

# 13
  • Мнения: 742
За РПУ ли става въпрос да отида  newsm78
Неее,общинатааа Grinning

# 14
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 016
от кучетата няма спасение-преди време 2 такива кучета много ни тормозеха-аз се обадих на организацията, която би трябвало да прибира бездомни и агресивни кучета или поне по някакъв начин да се погрижи за тях-първо ме накараха да опиша кучетата-ами какво да им кажа-кафяво, голямо, с големи зъби и грозно-да ама това не е достатъчно......естествено дори и не разбрах дали са дошли и дали нещо са направили. За моя радост вече не се налага да минавам близо до тях, но те със сигурност са още там и това е тяхна територия.

Общи условия

Активация на акаунт