Искам да кажа ... (2)

  • 31 055
  • 801
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 17 292
Петленцето и сега го има и си го слушаме с децата сутрин на закуска - ама то щото в 7 без 10 вече откогаааа сме станали, нямаме шанс, ако чакаме петлето да ни буди  Laughing

# 286
  • София
  • Мнения: 23 097
Моята ясленка се прибра скоропостижно. Строили ги в редичка и тя изпаднала в истерия. Май съм прекалила със слободията.
Хммм, толкова ли не са могли да се справят със ситуацията госпожите?

# 287
  • Мнения: 22 440
Julia_21, колко пък в истерия да изпадне, че е в редица....или не е само това и госпожите си мълчат, или не им се е занимавало...

Прибрах си детето от 1вия ден в училище, в общи линии доволна като цяло.
Разпитах я подробно какво са правили и от това вече не беше очарована. Simple Smile
"Мамо, дават ни бебешки неща да правим"....тоест през 2ч. БЕЛ и 1ч. Математика са писали чертички прави и наклонени. Simple Smile попитах я цифри, букви....не.
Домашното като го погледнах....ами те такива им даваха в 1вия месец в предучилищната.
Ще има да си повтаряме една част от материала от миналата година...

# 288
  • Мнения: 4 199
Тя е много трудна, Тони. Не се залъгвай по покемонските очи и палавата трапчинка Wink Очаквах, че ще има проблем, дори се учудих, че не подпалиха телефона още в десет. Изпада си в истерии и инатлъци, с които дори аз трудно се справям. Отделно, че явно в тази ясла има подобна нагласа - още вчера една лелка ме предупреди, че имали практика първите дни новите деца  да ги прибират на половин дневна смяна. Доста допълнително приети има и явно не смогват.

Браво на умницата, Мирама!

# 289
  • Мнения: 22 440
Julia_21, ааа, не е умница, просто тези неща вече ги е правила и хич не и е интересно.

Ядосах се, че не мога да си сменя картинката на профила....дори не мога да си върна старата картинка, която ми обяснява че и тя не била спрямо размерите им. От 1час се мъча....

# 290
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ахх, Тонке, как ми припомни "Дела и документи"! Бях ги забравила...На времето даже си имахме лаф за "късно е" - "дела и документи минаха", защото един приятел така го плашеше майка му, че закъснява: "Ставай, Ангеле, "дела и документи минаха"...

Не се свиква с ранното ставане, така мисля. Аз поне никога не можах  да свикна. Винаги сутрин ми е идвало да изям будилника, като дрънне. Или да го стисна за гушата и да го метна някъде...Много го мразех, сякаш той е виновен.

Много мразя да будя деца, жал ми е. По принцип изобщо спящи хора не обичам да будя, но пък за децата...мъка ми е. Затова пращам ММ да ги буди, на него не му е жал. После пък съжалявам, че него съм пратила, защото той отваря вратата и виква силно: "Хайде, ставайте!" И те се стряскат, милите, ококорват едни сънени очички...И те хваща яд и на училището, и на целия живот въобще, че вместо да си поспят, трябва да стават. Аз ги будя внимателно - погалвам ги и първо тихичко, после по-силно ги викам по име, после още по-силно, понякога се е налагало да почна да ги поразтърсвам, та белким се събудят. А бе трудна и неприятна работа.

# 291
  • Мнения: 12 993
На връщане от училище Мими я е ухапала оса по дясната ръка, натрих с чесън и после намазах с Фенистил, но е много подуто и я боли, лед ли да сложа?

# 292
  • Мнения: 4 199
Лед и някакъв антихистамин. Помня, че е нормално около 2 часа да има отток.

# 293
  • Мнения: 5 940
Моята ясленка се прибра скоропостижно. Строили ги в редичка и тя изпаднала в истерия.
Julia_21 , аз не съм ходила на ясла и градина /само ден/, но имам  много ясни спомени от предучилищната как ни строиха в редица да маршируваме и пеем "Имаме си пушки от папура дръжки" и тогава си мислех - защо, защо трябва да го правя. Седнах отстрани и казах, че повече никога няма да стъпя там Simple Smile
Баба твърди, че толкова много съм ревала, че се е наложило да стои заедно с мен цял месец Embarassed
 спомням си петлето, но не с лошо. Ранобудна съм още от дете и чаках петлето, за да се разбудят и останалите в къщата.

# 294
  • София
  • Мнения: 10 825
Веднъж ме нажилиха оси, четири. Бутнахме им гнездото и останах да погледам докато другите побягнаха... После и аз побягнах, де.  Laughing Та, баба ми наложи подутините с мокра пръст или с други думи кал. Помня че болката отшумя бързо и подутините също спаднаха.

# 295
  • Мнения: 12 993
Onna, отивам за кал има бол, пак вали...

# 296
  • Мнения: 10 511
За ужилено - компрес от оцет, кал - нещо такова ми се върти в главата

# 297
  • Мнения: 4 199
valerie, същата съм, в темата на Пурко за спомените от първия учебен ден съм си описала ''трепетите'' и тегобите. Ама все си мисля, че защото съм стояла до баба и майка до шест години и за това после ми беше много, много трудна адаптацията.
Скрит текст:
А при Ени е важно да е сред деца, тъй като сериозно изостава, а само с мен трудно ще постигне каквото и да е наваксване. Виждам дори как вече не съм й никакъв авторитет, аз съм човека, който дава яденето, пиенето и преоблича. Определено, малко стягане и друга обстановка ще са й за добро. Но, ако страда и се травмира, ще се отпишем. Надявам се да не се стига до там.

# 298
  • София
  • Мнения: 23 097
На времето даже си имахме лаф за "късно е" - "дела и документи минаха", защото един приятел така го плашеше майка му, че закъснява: "Ставай, Ангеле, "дела и документи минаха"...
Joy
То си е за страх. На няколко пъти се е случвало часовникът да не звъни и да скачаме като ужилени с баба ми и дядо ми, който ме возеше в такива екстремни ситуации с жигулата до училище. Аз бях много примерна ученичка и оревавах махалата, когато се успивахме.

# 299
  • Мнения: 11 569
И аз съм от отговорните.
Училището беше срещу нас. Да ме пита някой защо ставах в 6.30, на петлето вече се обувах на стълбите и в 7.00 бях наредена. Пусти страх. И все се чудех защо щерката на зам.- директора, които са ми съседи, идва в 7.20. Мислех че е с връзки и затова. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт