Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 261
  • 783
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 14
welinity Аз имах до преди седмица постоянна тъпа болка, а сега понякога като стана ме срязва ужасно силно, но го приех като ежедневие и не го мисля. Съветвам те да се обадиш на лекарката си... ние тук каквото и да ти кажем не сме специалисти и не мисля, че особено много ще ти помогнем.  Sad
Не се притеснявай и не се плаши, ще стискам палци всичко да е наред  Hug
Относно произведението ми, мисля че го оправих ама да видим  Confused

# 241
  • София
  • Мнения: 2 508
Аз доколкото разбрах, ще е нормално от време на време да ни заболява отдолу, заради разширяването на матката.
Но все пак, всяка е различна и ако се притесняваш по-добре звънни на Доки, дано да се окажем прави и да е нормално =)

Иначе за произведението - много вкусно, много!
Даже бих помолила за рецептата, така и така е тръгнало на кулинария =)

# 242
  • Мнения: 606
Вярно съм познала че е произведение! Ще чакаме рецептата, а на ММ няма да го показвам, че ще започне да врънка да му правя, а в хладилника има спаначена торта!
Обадих се на докторката, каза да увелича но пато на 4х2 и ме пита дали някога съм имала уринарна инфекция. Имала съм, но истината е, че усещането не е същото. Пита за кървене - нямам. И това беше всичко.
 В четвъртък съм при доктора който прави ин витрото и се надявам всичко да е ок. До тогава яко но шпа и ще гледам да не го мисля.

# 243
  • Мнения: 590
мили welinity и the Mum, стискаме палчета за щастлив ревлив и здрав финал!!! Heart Eyes
Аз обострих колит - какво обострих, аз си нямах преди бременността и сега ако ям повечко от минимално, започва един дискомфорт и опъване... Welinity - не бързай да изключваш...хапнали ли си на вечеря нещо повече от ябълка? Около 3 часа след ядене е при мен... Да вметна, че четирима лекари ме "лекуваха" с но-шпа. Ако но-шпа не действа на опъването, значи не е в матката проблемът според мен, нали тя е мускул и се повлиява...

# 244
  • Мнения: 269
Бъдещи (и настоящи) мами, да ви питам на някоя от вас става ли и' лошо като пътува? Аз преди нямах никакви проблеми, нито по планини, завои. Сега обаче от няколко седмици ми става ужасно зле, до центъра, дето е на 5-6 спирки, едва стигам. И най -лекото ускорение или спирачки така ги усещам, а за павета ако има да не говоря. А то в града няма как като има светофари и задръстване, само тръгни-спри.
ПС: завиждам ви как ви се хапва сладко, аз така обичам, а от няколко месеца не искам да виждам. Това сладкишче от горе изглежда много хубаво!

# 245
  • Мнения: 14
Давам веднага рецептата  Simple Smile

Скрит текст:
За много хора е известно, като ''Негърче'' както и на ММ, но това е без яйца и в нашата къща го наричаме "Негърско дупе''  Laughing Моята рецепта е стара от баба и се измерва всичко в чашки и лъжички, но ви ги изтеглих на кантарчето за по голямо улеснение.

За блата
1-кофичка кисело мляко
2ч.ч.(200гр)- захар
3ч.ч.(300гр)- брашно
1суп.л.- какао
1каф.л.(4гр)-сода
половин чаена чаша олио
половин пакетче амоняк(5гр)

Заливка
7 суп.л.- захар
7 суп.л- вода
2 суп.л.- какао
половин пакетче масло(60гр)
Всичко това го кипвам на котлона
 
Блата го оставям да изстине и го дупча с вилица или клечка за зъби на много места за да може заливката да проникне и на вътре. Както мама казва: студен блат и гореща заливка , така се правело

# 246
  • София
  • Мнения: 2 508
Моята свекърва прави подобен сладкиш, който ММ обожава (даже го впечатлих като го направих 1 към 1). Но вместо вода слага мляко.
Ще пробвам и твоя непременно! МММММ как ми се отвори апетита! =)

Аз си тръгвам от работа след малко, желая ви лека вечер, бъдещи мами!

# 247
  • Мнения: 77
Здравейте и от мен и честит празник!
Момичета ,как си пиете вит.за бременни, аз съм си взела Prenatal, и всеки опит да пия завършва с повръщане ! И със сок пробвах и с мляко - не става, а започнаха да ми се цепят ноктите и да се чупят, венците започнаха да ми кървят,а за косопада няма да говоря!

# 248
  • Мнения: 563
metlichina на мен ми става лошо от пътуване и без да съм бременна  Sick като малките деца съм,само дето успявам да се контролирам и си казвам на време "спирай ,че ще драйфам"  Mr. Green

Аз не пия никакви витамини,само фолиева киселина и желязо. Косопада е на макс, но пък ноктите ми станаха много здрави  Shocked Преди ми бяха едни тънки,огъваха се като кашкавал и се цепеха. Сега няма такова нещо, твърди,лъскави,никакво цепене. Лицето също ми се изчисти,по принцип съм пъпчива,но може и да се дължи на спирането на цигари,кафета и алкохол,а не на бременността.  Peace

# 249
  • Мнения: 75
Привет!

Ох, аз днес съм без настроение, защото бяхме самички с малката и не успях да я изведа на разходка и се чувствам ужасно... Tired Добре, че ММ сега ще я изведе за малко...иначе тя цял ден много ме слушаше  Heart Eyes

За косопада и ноктите - по принцип дълго време се изрусявах и не знам дали е заради това или просто, защото си ми е слаба косата си ми пада по принцип и не мога да направя разлика. Иначе ноктите ми като на The Mum са станали супер здрави и съм доволно от това развитие, поне!  Sunglasses
За пъпките, сега не мога да коментирам, защото от обезводняването е нормално да се поопъпчиш, така че ще си обръщам внимание след месец -два!

Леле.. завиждам ви на желанието да майсторите разни вкусотийки! Аз не мога даже в кухнята да вляза без да почна да се давя.... ooooh! Добре, че ММ е прекрасен готвач и ще съм спокойна за семейството в това отношение (, а и скоро не беше се вихрил в кухнята Wink )

След раждането на каката ( по-скоро, доста след като поотхвръкна и поспиваше вече сериозно слетобед) се научих от youtube да плета на една кука! Да ви кажа, ако имаш време и желание не е лесно и има мноооого и интересни клипчата и самоучители. Наплетох шапчици за децата на много мои приятелки, за каката , за мен си и за мои приятелки. По едно време за 2-3 часа правех 1 шапка. Като му свикнеш става бързо и лесно , а после си доволен от постигнатото. Ако някой има желание, мога да ви споделя, полезни за мен самоучители  Peace В предишната отчетна имахме даже , една мама, която по време на бременността се научи да плете и сега даже си направи он лайн магазинче и прави страхотни неща!

Някой беше питал за болничните, по -назад. Аз питах нашата счетоводителка и ми каза, че до 45-дневният мога да си взимам болничните от личната, а после от гинеколога.  Peace

Пожелавам ви приятна и спокойна вечер и дано бързо мине тази по-кратка работна седмица!

# 250
  • Мнения: 353
Здравейте, момичета! Чета от многоо време,но така и не съм писала досега. При мен опъването ниско в корема започна много рано,една вечер доста се посвивах в леглото и на другия ден доки ми изписа Утрогестан в конски дози. Това бе седмица след установяване на бременносттта. Няма да ви казвам какво шубе бях. Оказва се,че при ниски нива на прогестерона това опъване е по-осезамо.Сега съм в 11 седмица и 6 дни,намалям ги постепенно-стигнах до 1 а ден вагинално. Мога да кажа,че ми помогна.
 Винаги много съм обичала да пътувам,а сега и 20 км не мога да изтрая,много лошо ми става.
 Косопадът ми е просто ..... не знам ....адски много!! Вчера посетих фризьора ми-каза,че няма какво да направя на този етап. Embarassed
 Коремчето мажа с масло и лосион на palmer's-poръчах ги от сайт и двете дойдоха за около 9 паунда,много съм доволна от тях.
В сряда имам час при доки и вече започвам да се поизнервям. Знам, че трябва да съм спокойна и позитивна,но наближи ли, се поизнервям. Помня, когато ходихме да видим има ли сърчице,толкова се притеснила, че като ми измери кръвното там ми беше 160/80. Аз съм с 120/80. Другото,че съм по-пълничка,да не кажа шишава, доки се притеснява да не вдигам кръвно от това,но в къщи всеки ден го меря и е в норма.  Two Hearts
 Знам,че е рано,но днес бяхме да гледаме колички-рано или не много положително ме зарежда това обикаляне за бебешки работи! Харесах си няколко. Леле,че роман стана..   smile3505  Laughing

# 251
  • София
  • Мнения: 598
Kalitarka, на Palmer's маслата със силен аромат ли са? Мислех да си взема, но вече си купих лосион на Рубела и ароматът е много силен (за състоянието ми в момента де, иначе си е ОК). Затова не го ползвам.
Леле, никаква козметика не ми понася, тва е някакво чудо. Само от един детски сапун на Бочко не ми се гади.

И аз съм с косопад:( Купих си хининов шампоан, но засега не съм усетила ефект.

# 252
  • Мнения: 353
МИсля, че не е много силен. Принципно не понасям никакви силни миризми,дори душ-гелът на мъж ми ме дразни. Ароматът е на какао,не ми се натрапва, днес усетих, че едната ми тениска е поела миризмата и мирише на него,но мен лично не ме дразни. Понякога ми се прияжда от него.  newsm68
Аз освен косопад, получих и белене на скалпа,което по мое скромно  мнение е някакъв вид сабореен дерматит.  Sick

# 253
  • Мнения: 563
kalitarka и аз съм завъдила разни пърхути освен косопада. Направо ми иде да се острижа гола глава и да си изтъркам главата с телената четка!  Joy
С теб май сме заедно,а?  Flutter  (като термин)

Иначе целия следобед го посветих на проучване из нета за цени на нещата от списъка,който една от мамите беше така добра да сподели с нас.  
Направих си един екселски файл с цените и количествата, зададох направо да умножава и сумира, и накрая се получи сумата от малко над 1000лв. Да кажем че ще има непредвидени неща и цени, та мисля че в 1500 спокойно ще се вмъкнем с началната подготовка.

# 254
  • Мнения: 1 067
The Mum Моя първи списък също бе изчислен на 1500 Grinning. Събрахме се в доста по малко и бях много доволна от себе си хахах Mr. Green

Аз продължавам с безсънието и направо откачам. Тази сутрин окончателно се събудих в 5ч, при положение, че снощи си легнах в 24ч. Поне сега ще ще мога да изчета какво сте правили вчера Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт