Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 240
  • 783
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 503
Добро утро момичета! От доста време не съм писала,но ви чета,вчера бях на втори преглед и малките twin_neutral сладки бебета много ме развълнуваха,летя от щастие,а те махат ли махат с ръчички  Laughing Лекарката е супер доволна от мен и от тях ( бебетата са по 2,5 см.всяко). Останах възхитена.Вдругиден започвам 10-тата седмица и ми дадоха час  за ФМ на 15.10. кажете ми моля,възможно ли е тогава да се види полът на бебетата... newsm78 ( сигурно въпросът е тъп но преди 11г. не ми е правена ФМ и идея си нямам...) Лек и изпълнен с усмивки ден от мен....въпреки ужасното време навън   Nature Sunny  food010

# 256
  • Мнения: 353
Аз доколкото знам, полът е  различим на ултразвук от 11 седмица. Дали обаче ще могат да го видят, е друг въпрос. Аз утре имам час и тайничко се надявам да разбера пола. Дано не съм прекалена оптимистка  Heart Eyes

# 257
  • Мнения: 75
само аз ли не се вълнувам от пола на бебун .... каквото  дойде ....  няма значение ... макар че ММ иска момиче  а за мен е все тая само да е живо и здраво ...

# 258
  • Мнения: 503
 Успех,kalitarka! Дано,дано,дано...не че толкоз ми е важен полът,по-важното е всички дечица да са живи и здрави,но си е тръпка,която ме вълнува ей така за разкош  Hug предпогам и за всички вас е така

# 259
  • Мнения: 563
Добро утро!
По моя списък- гледала съм неща които не са много скъпи,но пък и малко от малко да са качествени. По принцип пари за глупости не давам. Количката например не мисля да е повече от 350.  Naughty Но да видим де,на живо може и друго да излезе  Crazy

Сега да ви кажа, тъй като и мен ме мори безсънието,та цяла нощ четох за майчинствата  Shocked И сега ми се полагало само 100лв,за 1 година социално майчинство,защото не съм на договор! Та ще търся да ме назначи някой!  Вижте и вие докато е време какво ви се полага. Аз си лежах на кълката от преди 11 години,че просто ще си подам документите и ще започнат да си ми го изплащат  Joy  Crazy

# 260
  • Мнения: 503
Добро утро!
По моя списък- гледала съм неща които не са много скъпи,но пък и малко от малко да са качествени. По принцип пари за глупости не давам. Количката например не мисля да е повече от 350.  Naughty Но да видим де,на живо може и друго да излезе  Crazy

Сега да ви кажа, тъй като и мен ме мори безсънието,та цяла нощ четох за майчинствата  Shocked И сега ми се полагало само 100лв,за 1 година социално майчинство,защото не съм на договор! Та ще търся да ме назначи някой!  Вижте и вие докато е време какво ви се полага. Аз си лежах на кълката от преди 11 години,че просто ще си подам документите и ще започнат да си ми го изплащат  Joy  Crazy
До колкото знам сега и да те назначат не е от никакво значени,тъй като трябва да имаш година и половина назад непрекъснати осигуровки...аз съм на същото дередже...и така 100 лева за една година,честито

# 261
  • Мнения: 503
И все пак не съм много компетентна по въпроса,да си предупредя Simple Smile

# 262
  • Мнения: 75
така да обясня аз Simple Smile  трябват ти 12 месеца  трудов стаж изобщо през живота ти  за да получаваш  2 г  майчинство   а то се изчислява на база 18 М  назад преди 45  дневния ти болничен  ако ги нямаш тези 18 месеца  а само 12   ти вземат предвид  колко е била минималната работна заплата за това време ... така че  дори и да нямате 1 ден в момента  търсете  си кой да ви назначи ...   и то на 8 часа на минимални осигуровки няма смисъл да наливате пари  за тях ....  плащате 6 месеца и си излизате болничен .. така само ще  плащате после здравни ... и ще си получавате болничния ... защото за да се изплати болничен ти трябват 6 месеца трудов стаж ....  а ако докато родите  нямате  направена 1 г  споко ще ви превеждат  2 3 месеца социално  и после  ще подадете документи за  стандартното Simple Smile така че действайте бързо ... ако не сте разбрали нещо питайте ще ви обясня Simple Smile

# 263
  • Мнения: 353
Полът ме вълнува дотолкова, че ми е интересно,а и съм си поставила мое си органичение да не купувам неща преди да науча пола на бебо. След утре, дай Боже всичко да е наред, ще купя нещо на мъника. newsm76
  Аз да попитам някоя от вас смята ли да се записва студентка. Разбрах, че изплащали някаква сума като обещетение(2800 май)

# 264
  • Мнения: 75

  Аз да попитам някоя от вас смята ли да се записва студентка. Разбрах, че изплащали някаква сума като обещетение(2800 май)


2880 се дават   и отделно  стипендия за майка студентка на дете до 6 г   в нашето  уни е 70 лв всеки месец за др нз колко е

# 265
  • Мнения: 353
Ами аз вече имам една маристърска степен. Много бременни мами се записаха да учат редовно,но всички,които познавам, са с термин тази година. Не ми е ясно как и дали мога да се запиша някаква маристратура на пролет. Парите не биха ми били излишни  1stroller

# 266
  • Мнения: 75
Ами аз вече имам една маристърска степен. Много бременни мами се записаха да учат редовно,но всички,които познавам, са с термин тази година. Не ми е ясно как и дали мога да се запиша някаква маристратура на пролет. Парите не биха ми били излишни  1stroller


 няма да стане трябва  да си държавна поръчка .. а ти вече си я минала Sad

# 267
  • Мнения: 563
Добро утро!
По моя списък- гледала съм неща които не са много скъпи,но пък и малко от малко да са качествени. По принцип пари за глупости не давам. Количката например не мисля да е повече от 350.  Naughty Но да видим де,на живо може и друго да излезе  Crazy

Сега да ви кажа, тъй като и мен ме мори безсънието,та цяла нощ четох за майчинствата  Shocked И сега ми се полагало само 100лв,за 1 година социално майчинство,защото не съм на договор! Та ще търся да ме назначи някой!  Вижте и вие докато е време какво ви се полага. Аз си лежах на кълката от преди 11 години,че просто ще си подам документите и ще започнат да си ми го изплащат  Joy  Crazy
До колкото знам сега и да те назначат не е от никакво значени,тъй като трябва да имаш година и половина назад непрекъснати осигуровки...аз съм на същото дередже...и така 100 лева за една година,честито
Не, напротив! Има шанс и за нас! Виж какво ми отговориха в дугата тема
Какво майчинство ще взимам,ако изобщо ми се полага?  Confused Rolling Eyes  Благодаря   bouquet

100 лв социално на месец,за една година,ако доходът на човек от семейството е равен или по-малък от 350 лв бруто
Намери фирма,да те назначи на ТД,малко преди 45 дневния ти болничен.Така  ще взимаш 340 лв на месец  2 години.За първата година гледат осиг доход 18 м назад,но минимума е 340 лв месечно.Може и още сега да те назначи,да отработиш 1 ден и да излезеш в болничен докрая.Така НОИ ще ти превежда обезщетение и по време на бременността
За месеците в болничен и двете години майчинство ще поемаш разхода на фирмата за теб,който е 20.16 лв на месец

Темата е Майчинството счетоводно-61 http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=791915.new#new

# 268
  • София
  • Мнения: 334
Здравейте Simple Smile
Ние днес си останахме вкъщи с моята госпожица, че е леко болна...уж вече се оправя - да видим. 1 седмица на градина и е готова сополива Sad
Утре съм на ФМ и нямам търпение Simple Smile За пол и аз се вълнувам, въпреки че съм с нагласа, че може и да не ми кажат утре. И двата пола ме устройват хаха няма да го върна я, но ми е любопитно признавам си.
Ами аз вече имам една маристърска степен. Много бременни мами се записаха да учат редовно,но всички,които познавам, са с термин тази година. Не ми е ясно как и дали мога да се запиша някаква маристратура на пролет. Парите не биха ми били излишни  1stroller


 няма да стане трябва  да си държавна поръчка .. а ти вече си я минала Sad

Това не е вярно! Изискването е да си редовно обучение. Аз взех помощта с платена магистратура преди 3 години.
kalitarka Ние като ще раждаме Април 2015, може да се запише септември  Peace

# 269
  • Мнения: 75
Здравейте Simple Smile
Ние днес си останахме вкъщи с моята госпожица, че е леко болна...уж вече се оправя - да видим. 1 седмица на градина и е готова сополива Sad
Утре съм на ФМ и нямам търпение Simple Smile За пол и аз се вълнувам, въпреки че съм с нагласа, че може и да не ми кажат утре. И двата пола ме устройват хаха няма да го върна я, но ми е любопитно признавам си.
Ами аз вече имам една маристърска степен. Много бременни мами се записаха да учат редовно,но всички,които познавам, са с термин тази година. Не ми е ясно как и дали мога да се запиша някаква маристратура на пролет. Парите не биха ми били излишни  1stroller


 няма да стане трябва  да си държавна поръчка .. а ти вече си я минала Sad

Това не е вярно! Изискването е да си редовно обучение. Аз взех помощта с платена магистратура преди 3 години.
kalitarka Ние като ще раждаме Април 2015, може да се запише септември  Peace



е точно ония ден питах за това  дали може ... и ми казаха не ...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт