Майчинството счетоводно-61

  • 35 931
  • 758
  •   1
Отговори
# 570
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Здравейте. Дъщеря ми ще тръгне на ясла преди да е навършила две години. Имам ли право да ползвам неплатен отпуск преди да съм ползвала платения? И ще имам ли право на половин обезщетение? Предварително Благодаря!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=791915.msg29062878#msg29062878
ен

Благодаря Ала-Бала, аз това по-горе го прочетох, но не ми е ясно, дали може да се взема първо неплатена при положение, че имам неизползван платена отпуска.
А нали майките имат право на 6 месеца неплатен отпуск, който се признава за трудов стаж?
Този неплатен можеш да ползваш чак когато детето стане на 2г. Преди това може +"обикновен" неплатен, който се разрешава или не от работодателя.

# 571
  • Мнения: 1 117
Здравейте! Имам бебе на 10 месеца и в момента тече първата година от майчинството ми. Тази сутрин на шега направих тест след закъснение на цикъла ми и той е  EFP В шок съм все още. Shocked Можете ли да ми разясните какво трябва да направя, за да вляза от майчинство в майчинство, като например след 16.11.2014, когато бебето ми ще направи една година да изляза в болничен или нещо подобно,за да мога първата година от второто майчинство също да вземам високо обезщетение, а не минималната работна заплата?
 Не съм сигурна разбрано ли ви обясних ситуацията.
Редактирам, за да добавя, че майка ми е безработна. В момента взема обезщетение от борсата като ще взема такова до м.03,2015 г. Мога ли след навършването на 1 годинка на сина ми фиктивно да тръгна на работа и в същия ден да изляза в болничен и така до раждането на второто дете, а да прехвърля майчинството за отглеждане на дете през втората година на майка ми, която така или иначе взема като обезщетение минималната раб. заплата. Идеята е да взема тя някакви пари още една година докато детето стане на 2 годинки, а след това ако не си намери работа доколкото зная има право да си довземе полагащите и се средства за обезщетение, които би взела от ноември,2014 до март,2015г.
Какви документи са необходими за това прехвърляне?
Защо бабата, на която ще прехвърля майчинството трябва да работи по трудово правоотношение? Как така го е регламентирал законът хем да е по майчинство, хем да е на работа?
Мъжът ми има частна фирма. По какъв член тр да я назначи?
 С нетърпение очаквам съветите и коментарите ви!
 bouquet
Здравейте отново! Порових се и ми се изясни, че бабата трябва да е на трудов договор, за да и се прехвърли майчинството. Има ли някакъв законов минимум колко време преди това трябва да е работила на трудов договор?
 Ще съм изключително благодарна, ако някой ми разясни ситуацията!     bouquet

# 572
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Поне един ден, за да влезе в сила договорът.

# 573
  • Мнения: 1 117
Поне един ден, за да влезе в сила договорът.
Предполагам, че този отговор е за мен, за което ви благодаря! А имате ли някакъв коментар по отношение на ситуацията при мен?   bouquet

# 574
  • Мнения: 563
Здравейте! Може ли да ми отговорите ,че съвсем се обърках! В момента съм безработна,но не съм записана на борсата. Имам със сигурност в труд. книжка над 12месеца стаж от местата където съм работила. Какво майчинство ще взимам,ако изобщо ми се полага?  Confused Rolling Eyes  Благодаря   bouquet

# 575
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какво майчинство ще взимам,ако изобщо ми се полага?  Confused Rolling Eyes  Благодаря   bouquet

100 лв социално на месец,за една година,ако доходът на човек от семейството е равен или по-малък от 350 лв бруто
Намери фирма,да те назначи на ТД,малко преди 45 дневния ти болничен.Така  ще взимаш 340 лв на месец  2 години.За първата година гледат осиг доход 18 м назад,но минимума е 340 лв месечно.Може и още сега да те назначи,да отработиш 1 ден и да излезеш в болничен докрая.Така НОИ ще ти превежда обезщетение и по време на бременността
За месеците в болничен и двете години майчинство ще поемаш разхода на фирмата за теб,който е 20.16 лв на месец

# 576
  • Мнения: 563
Много ти благодаря, Елфита   bouquet
Добре, че погледнах и попитах на време.  Twisted Evil
Значи независимо от кога ще изляза в болничен,и през цялото майчинство, работодателя трябва да внася за мен 20.16лв.(които аз ще му плащам) Разбрала ли съм?  Flutter
А болничния кой ми го издава,личния лекар или гинеколога който следи бременносста? А ако изляза по-рано от 45дневния,то с какъв срок трябва да е болничния,има ли ограничение? Мерси пак  Blush
ПП: По време на 45дневния и/или по-рано ако изляза в болничен, по колко изплащат на месец?

# 577
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много ти благодаря, Елфита   bouquet
Добре, че погледнах и попитах на време.  Twisted Evil
Значи независимо от кога ще изляза в болничен,и през цялото майчинство, работодателя трябва да внася за мен 20.16лв.(които аз ще му плащам) Разбрала ли съм? да  Flutter
А болничния кой ми го издава,личния лекар или гинеколога който следи бременносста? гинекологът с причина бременност.за друго,друг специалист.изобщо,който намериш.но е добре да е АГ то,но зависи дали е благлосклонен към болничните А ако изляза по-рано от 45дневния,то с какъв срок трябва да е болничния,има ли ограничение? първо ти дават първичен до 14 дни,след това с комисия по 30 дни дават.и така 30,30 до 45 дневния Мерси пак  Blush
ПП: По време на 45дневния и/или по-рано ако изляза в болничен, по колко изплащат на месец? пак толкова-20.16 лв

# 578
  • Мнения: 563
ПП: По време на 45дневния и/или по-рано ако изляза в болничен, по колко изплащат на месец? пак толкова-20.16 лв
Имах в предвид обезщетението колко е,колко ще взимам аз.  Wink

# 579
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Поне един ден, за да влезе в сила договорът.
Предполагам, че този отговор е за мен, за което ви благодаря! А имате ли някакъв коментар по отношение на ситуацията при мен?   bouquet
няма как да прехвърлите майчинството на бабата, ако тя не се води на ТД, т.е. на безработен не може. Имате право да излезете в болничен след като изтекат 410 дни за първото дете, като имате и право на 1/2 обезщетение за първото, т.е. 170лв към днешна дата. Направете си сметка дали ще ви дадат болничен за целия период и дали ще са достатъчно дните.

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Имах в предвид обезщетението колко е,колко ще взимам аз.  Wink


О,да,това си питала  Grinning
Не мога да кажа точна сума.При него няма твърдо 340 лв.За болничния за общо заболяване гледат отново осиг ти доход 18 м назад.За месеците без работа или на борсата ще ти взимат МРЗ в онзи момент,която е била

# 581
  • Мнения: 1 117
Поне един ден, за да влезе в сила договорът.
Предполагам, че този отговор е за мен, за което ви благодаря! А имате ли някакъв коментар по отношение на ситуацията при мен?   bouquet
няма как да прехвърлите майчинството на бабата, ако тя не се води на ТД, т.е. на безработен не може. Имате право да излезете в болничен след като изтекат 410 дни за първото дете, като имате и право на 1/2 обезщетение за първото, т.е. 170лв към днешна дата. Направете си сметка дали ще ви дадат болничен за целия период и дали ще са достатъчно дните.

Бабата ще я назнячим на работа и ще има повече от 1 работен ден към момента на прехвърлянето на майчинството.
 Тези 410 дена за първото дете от кога трябва да се броят?
Това обезщетение от 170 лв не трябва ли да се полага от момента, в който изляза в майчинство с второто дете?
Относно болничния - мисля да изляза в първия работен ден след прехвърлянето на майчинството. Детето прави 1 година на 16.11.2014 и аз от 17.11.2014 трябва да изляза в болничен. Оттогава нататък дните за болничен предполагам, че  ще ми стигнат, защото ще съм в 3 месец от бременността
Сърдечно ви благодаря за помощта! Цяла нощ не съм спала да мисля как ще го направим това!  bouquet

# 582
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Поне един ден, за да влезе в сила договорът.
Предполагам, че този отговор е за мен, за което ви благодаря! А имате ли някакъв коментар по отношение на ситуацията при мен?   bouquet
няма как да прехвърлите майчинството на бабата, ако тя не се води на ТД, т.е. на безработен не може. Имате право да излезете в болничен след като изтекат 410 дни за първото дете, като имате и право на 1/2 обезщетение за първото, т.е. 170лв към днешна дата. Направете си сметка дали ще ви дадат болничен за целия период и дали ще са достатъчно дните.

Бабата ще я назнячим на работа и ще има повече от 1 работен ден към момента на прехвърлянето на майчинството.
 Тези 410 дена за първото дете от кога трябва да се броят?- от 45 дневният болничен.
Това обезщетение от 170 лв не трябва ли да се полага от момента, в който изляза в майчинство с второто дете?-при положение, че ще правите прехвърляне това отпада. По принцип имате право на тези 50%, ако не използвате отпуска за отглеждане на дете до 2г. за първото. Т.е. ако не прехвърлите майчинството на бабата, но пълзвате болничен.
Относно болничния - мисля да изляза в първия работен ден след прехвърлянето на майчинството. Детето прави 1 година на 16.11.2014 и аз от 17.11.2014 трябва да изляза в болничен. Оттогава нататък дните за болничен предполагам, че  ще ми стигнат, защото ще съм в 3 месец от бременността
Сърдечно ви благодаря за помощта! Цяла нощ не съм спала да мисля как ще го направим това!  bouquet

# 583
  • Мнения: 1 117
 Благодаря за отговора!
 При условие, че имам право да изляза в болничен след като изтекат 410 дена от началото на 45 дневния болничен преди раждането на първото дете, то има разминаване и всъщност новия болничен, които замислям да пусна не би трябвало да е от 17.11.2014(детето прави 1 година на 16.11.2014г) , а от друга дата, според тези изчисления:

Дата на термин                                                   06.12.2013
Дата на раждане на детето                           16.11.2013
Първи ден в болничен                                   22.10.2013 (45 дни преди термина)
В болничен до дата вкл.                                   05.03.2014 (общо 135 дни)
В отпуск по бременност и раждане до дата вкл.   05.12.2014 (общо 410 дни от първи ден)
В отпуск за отглеждане на дете
до 2 години до дата вкл.                                   16.11.2015г

Аз мислех,че края на тези 410 дена са в деня на рождения ден на детето и затова мислех да тръгна фиктивно на работа и да изляза в същия ден в болничен на 17.11.2014, но сега излиза, че това трябва да се случи на 06.12.2014г. И прехвърлянето на майчинството също трябва да е с начална дата 06.12.2014г
Правилни ли са сметките?
А това, че е родено по - рано детето от датата на термина променя ли сметките за началото на тези 410 дена?

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 11:29 от sentido

# 584
  • София-Младост
  • Мнения: 23 384
Да, всичко от 06.12. Датата на раждане определя само края на втората година, не оказва влияние на 410 дни, те винаги се броят от първият 45 дневен болничен.

Общи условия

Активация на акаунт