Коремът вече се надува, АПРИЛче вътре ще лудува!

  • 27 230
  • 783
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 606
За тази помощ от 2880 и аз се точех, ама преди 2-3 седмици казаха, че ще я дават вече на 2 пъти след представяне на заврен семестър, а не както до сега при представяне на документ,че си записан редовно... Т.е. трябва не само да се запише човек и да плати 1 семестър както правеха повечето до сега, ами да изкара цялото обучение и то да е редовно.

http://www.cross.bg/zheni-maiiki-polychili-1429920.html#axzz3E7b79ZM

# 271
  • София
  • Мнения: 334
welinity това се говори да се прави още преди 3 години, когато аз подавах за помощта, така че не се знае дали ще го приемат. Иначе звучи логично...
Относно помощта внимавайте кого питате - много от социалните изобщо не са наясно (или са наясно, но умишлено подвеждат хората все едно си вадят парите от джоба). Има си ясно определени правила в закона, има и тема в БГ мама http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=797791.0 където също се обсъждат разни въпроси  Peace

# 272
  • Мнения: 606
estelitka - искренно се надявам да си права, но си мисла, че след изборите бързо ще "оправят" този пропуск!  Sad

# 273
  • София
  • Мнения: 2 497
 Аз да попитам някоя от вас смята ли да се записва студентка. Разбрах, че изплащали някаква сума като обещетение(2800 май)

Аз мислех да го направя.
Тъпото е, че учех, но прекъснах - тоест отстраниха ме и сега ще ходя в уни да проверя до колко години ми се пазят студентските права и как мога да ги възстановя.

Един познат ми каза, че има много университети и специалности, в които се влиза наесен или напролет и можеш фиктивно да си записан, но така и не разбрах кои.

# 274
  • София
  • Мнения: 11 768
магистратурата има и пролетен семестар така че може да се запише януари/февруари

Аз много се чудя дали да се занимавам с това нещо, вижда ми се нередно, но пък от друга страна заради тавана за осигуряването ще загуба доста пари с майчинството  и няма да ми дойдат зле тези пари  newsm78, има ли някъде списък с акредитираните университети?

# 275
  • Мнения: 563
Сумата наистина е добра,но не мога да си представя да се обвържа с такова нещо само заради това  Rolling Eyes
Ние да гледаме да се вредим за майчинство от 340лв. поне  Mr. Green че със социалното от 100лв.  #Crazy
И за какво ми е тоя стаж дето го имам и всички осигуровки дето са ми внасяни?  Rolling Eyes
Сега аз и някоя пикла на 18 дето и 1час не е работила през живота си ,сме на едно и също дередже  Tired Нямаш договор-няма майчинство. Глей си работата. Ако щеш.  Confused
ПП: Но както и за хилядите малоумни документи за детските, и това за майчинствата ще да е заради циганките.

# 276
  • Мнения: 353
Не искам да се записвам септеври,защото ще трябва да платя два семестъра и се губи смисъл. Сигурна съм,че одобрен закон да се изплащат на 2 пъти след заверен втори семестър не е приет. До април това може да се промени. Кои университети са акредитирани не знам,още не съм решила да се захващам ли с това...имам добре платена работа, но тъй като работя за себе си,а в началото на бременността имах проблеми и намалих работата,сега това ми се отразява на бюджета. Паричките биха ми дошли добре, че не се знае докога ще мога да работя изобщо. Не бях работила 3 седмици. В понеделник бе първият ми работен ден и веднага пипнах вирус,който не ми позволи да стана от леглото 3 дни(работя с хора  Laughing). Не знам. Хем не е редно да взимам пари за фиктивно студенство,хем....затова питах вие какво мислите да правите по въпроса.  smile3536

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 11:36 от kalitarka

# 277
  • София
  • Мнения: 2 497
Знам със сигурност, че в София в Библиотекарския и още 1-2 от този род може да влезеш и да използваш документите от там за кандидатстване за тази помощ. Те нямат заверки, така че ако не си вземеш изпитите от първия семестър, трябва да ги вземеш лятото. Ако не ги вземеш лятото (когато ние ще сме взели помощите, евентуално), те отписват есента.

Но там се влиза с математика, което на мен не ми е по силите.
Ще проуча за СУ, ако някой го интересува, че аз от там съм "изхвърлена".

Майчинството ми ще бъде добро, и аз се чудех дали да се "циганя" за тая помощ, но повече пари никога не са зле.

# 278
  • Мнения: 304
аз днес съм на преглед следобяд,нямам търпение,дано всичко с малките мишленца да е ок. Praynigне съм ги виждала от три седмици и се притеснявам Confusedднес и таткото ще успее да дойде да ги види.за първи път ще му е на милия,защото работи на 2 места и досега все не успяваше да се освободи,когато е на смяната  лекарката.а да ви попитам,има ли поверие да се купи нещо за бебетата още от сега?някъде прочетох нещо такова,а пък преди това знаех,че не е хубаво да се пазарува предварително....та сега на кое да вярвам?вие купили ли сте нещичко вече?

# 279
  • София
  • Мнения: 11 768
tikvi4kata успех на прегледа! Много е вълнуващ първият преглед за татковците. Нашият не спря да ръси глупости и беба му махаше с ръчичка всеки път като той отвореше уста  Crazy

Иначе аз знам че първата покупка трябва да е шапка, за да излезне с главичката или нещо такова  newsm78, аз нищо не съм купила ама и не съм обикаляла, засега мисля за себе си да пазарувам има време.  Stop

Оф следващият ми преглед е чак на 15.10, егаси  Sad много далече ми се вижда  Close

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 12:03 от maceto85

# 280
  • Мнения: 664
Тиквичка, има поверие, че първато, което вземеш за бебето трябва да е шапчица /а не чорапки примерно/, за да излезе бебето с главата напред ...  ooooh!
The Mum, щом имаш трудов стаж, ще се вредиш за минималното майчинство.  Peace
Аз си завърших магистратурата семестриално и прекъснах. Сега се опитвам да си върна студентските права и да пиша дипломна работа, ама да видим ... Така или иначе при мен сигурно няма да стане номера като съм на финала.  hahaha

# 281
  • Мнения: 304
ахаааааа,ясно!значи и аз ще взема шапчици първо,но мисля да поизчакам да мине ФМ и тогава,да ми е по-спокойно.благодаря за бързия отговор,отивам да се приготвям за излизане,4е съм обещала на колежките да мина да ги видя днес.те са ми напът за клиниката,та ще прескоча да си начешеме езиците.не съм ги виждала откакто съм в болнични,а сме си приятелки и ми липсват.ще се отчета довечера.

# 282
  • Мнения: 353
аз днес съм на преглед следобяд,нямам търпение,дано всичко с малките мишленца да е ок. Praynigне съм ги виждала от три седмици и се притеснявам Confusedднес и таткото ще успее да дойде да ги види.за първи път ще му е на милия,защото работи на 2 места и досега все не успяваше да се освободи,когато е на смяната  лекарката.а да ви попитам,има ли поверие да се купи нещо за бебетата още от сега?някъде прочетох нещо такова,а пък преди това знаех,че не е хубаво да се пазарува предварително....та сега на кое да вярвам?вие купили ли сте нещичко вече?
Стискам палци всичко да е наред. Бих ти казала да не се притесняваш, но знам, че няма как да стане. Аз моя утрешен преглед от днес съм го замислила още  Hug

# 283
  • Мнения: 353
За купуването-аз вече купих шапчица и шишета. Шишетата ги взех просто защото ги намерих в Ибей за 5 пауда-4 шишета,2 резервни биберона,залъгалка и четка за почистване. Стори ми се много изгодно.  Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle Misc Baby Bottle
 Обещала съм си,че мине ли утре, независимо видим ли пола на бебо или не, ще купя още нещо-може би дрешка  newsm76 newsm76
 Знам,че е рано и прибързано,но нямам търпение. newsm07

# 284
  • Мнения: 590
Броя близнашките мами в темата... Карени, тиквичката, Мохита, Пепито, Poison Daisy, Смехорани  Blush... Изгуби ми се Мария ... Има ли още някоя Peace бъдеща мама? Иска ми се да зная кого да тормозя на ЛС  Hug

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 18:05 от Смехорани

Общи условия

Активация на акаунт