Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 677
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 9 517
Срам не срам, тази година и идея си нямам, по коя програма работят  Embarassed

# 661
  • Мнения: 9 776
Полин, ти и други майки може да смятате, че нещо е приемливо, трети - че е дори полезно, а аз- че е отровно. ....

Проблемът не е в това, че съм занесла бисквити два пъти в годината, а че изобщо се позволява. Това е. А в яслата точно доводът беше "за почерпка" - децата да се черпят, докато лелите пият кафе в 10 часа. Crazy Добре, че синът ми пребивава там само 6 месеца. Хич не бях доволна.

# 662
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Срам не срам, тази година и идея си нямам, по коя програма работят  Embarassed

Срам не срам, никога не съм знаела  Mr. Green Не пропускам РС, но изобщо не ми остават в главата тези неща.

# 663
  • София
  • Мнения: 23 130
Срам не срам, тази година и идея си нямам, по коя програма работят  Embarassed
Аз знам, понеже дават учебниците на мъжа ми да ги подвърза в офиса си на спирала, че се разпадат. Иначе ми е все тая по коя програма.  Grinning

# 664
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте!
Дъщеря ми е първа група! Уж се подготвям психически, че много ще боледува, но нормално ли е след две седмици престой у дома, да я пусна и след три дена пак да се разболее  Confused Това ли значи постоянно боледуване? Ще свърши ли някога?

# 665
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте!
Дъщеря ми е първа група! Уж се подготвям психически, че много ще боледува, но нормално ли е след две седмици престой у дома, да я пусна и след три дена пак да се разболее  Confused Това ли значи постоянно боледуване? Ще свърши ли някога?
нормално е!

А кога свършва? При всяко дете различно - големия беше така до 4-та група, ситната само в яслата /там изкара половин година/  Peace

Ама то ситното си караше градинските вируси с брат си, преди да тръгне на детска

# 666
  • Мнения: 2 352
Искам да ви попитам нещо, дали има и други деца като моето.... Преди да тръгне на градина вкъщи беше ОК, добро дете, слушаше, никога не е правил проблеми. Сега е неузнаваем.. В детската е като войник, но после ни разказва играта, ужасен ужасон, не слуша, ама грам не слуша, отговаря ни, ако не стане каквото иска започва да се дере все едно го коляме,не дава на сестра му никаква играчка, на мен също, крещи и дърпа Това е мое не може! Като кажа-НЕ прави това или онова, няма братче все едно говоря на стената, а ако викна се обръща и ми заявява - недей така ! Стига си викала!
Ох кажете ми, че е период и ще мине и просто не знам какво да го правиме и мъжа ми е бесен също заради тази коренна промяна.

Има. Може да продължи и кратко, но може и доста дълго да си излива задържаните чувства в градината пред най-любимите му хора.
"Вики и Ники" са при нас. Според детето ми са по-хубави от "Моливко".

# 667
  • Мнения: 5 940
За мен не е нормално такава честота на боледуването. Нормално е по един вирус на сезон.
Ако толкова често детето боледува, на практика единият родител изобщо не може да работи.

# 668
  • Мнения: 2 352
Когато детето ми се разболя за първи път, естествено в петък срещу събота през нощта се появиха симптомите, отидохме на дежурен лекар. Тогава попаднахме на една баба-педиатър, която ни предупреди, че ще бъде така. Ще ни заразява и нас. И ако неходещо на ясла/градина дете, боледумало средно по 4 пъти в годината, то посещаващо заведение дете средно се било разболявало по 6-8 пъти в сезона есен-зима. Те. и нагоре, и надолу може. Мен не ме пропусна почти нито един градински бацил.

# 669
  • UK
  • Мнения: 4 311
Дзвер, успокояваш ме, че с малката нещата може да са различни Simple Smile С баткото сега съм спокойна, че съм още в майчинство и го гледам вкъщи, не ми се мисли обаче как ще се справям, ако ходя на работа и малката боледува по същия начин. Бих търсила някакъв дългосрочен план за справяне - помощник, почасова работа или нещо подобно. Не бих разчитала да спре току така да боледува и само на едни болнични от работа да разчитам.

Светле, честита рожденичка! Да е жива и здрава. Дано се оправяте бързо. Моят стоя две седмици вкъщи, от понеделник е пак на градина, нещо ми се стори, че подсмърчаше тази сутрин като излязохме на хладния въздух, казва, че няма сополи, то до довечера ще се разбере.  

# 670
  • Варна
  • Мнения: 5 592
Покрай боледуването на големите в градината цялото семейство изкарвахме заедно всички градински вируси. Като тръгнаха на училище рязко намаля боледуването в семейството. Сега малката походи 2 седмици на градина и вече е болна. Съответно и аз с нея. Така ме боли гърлото че не мога да преглъщам от болка.

Днес съм яхнала метлата. На 2.10 отидох в градината и след като изчаках порядъчна опашка говорих с дамата, която събира таксите. Като за трето дете не дължим такса, но аз очаквах да поиска да попълня някакви документи. Тя ми заяви, че при нея всичко било наред. Е да ама днес се обаждат от градината да отида веднага, щото трябвало да попълвам някаква молба и да нося актовете за раждане на децата. И това може да стане само днес. Мъжът ми е на работа, малката е с 37,5Т, как пък няма да помъкна дете с температура по улиците, за да си оправят те документите. Ходих и на крака. Къде беше да каже какво иска тогава. Сега седя и чакам голямата да се върне от училище и ще оставя малката при каката(12г), за да вървя да попълвам документи, които можех да попълня още на 2.

# 671
  • София
  • Мнения: 23 130
Когато дъщеря ми тръгна на градина, първите две години се скапахме с мъжа ми от боледуване. Лепвахме всичко от градината, пълен кошмар беше. Спомням си и когато бяхме две седмици почивка по Коледа и Нова Година. Дъщеря ми се разболя в началото на празниците, аз - по средата, а мъжът ми - на 31-ви декември. По-ужасна "почивка" не сме имали.  ooooh! Щяхме да пукнем, да не говорим колко пари по лекари и за лекарства изхарчихме.

# 672
  • Мнения: 21 332
Аз още лепвам всичко от малката,сега съм пак  Mr. Green

# 673
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Момичета, постоянно съм болна заедно с нея. Може би е хубаво, че при мен симптомите почват може би ден след като тя е ок и мога да си умирам на спокойствие. Преди да имам дете с годииини не съм боледувала  Tired Както и да е... значи е нормално. То поне да минаваше с един сопол работата, но от него кашлица и т.н. Сега се лекуваме с хомеопатия, та ще видим. Имахме три седмици ходене без прекъсване в началото, което си е повод за празнуване май  Simple Smile

# 674
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Аз боледувам рядко след децата, но ето сега съм вече трета седмица с ужасна хрема и кашлица. А детето го изкара за 2 дни този вирус.

Общи условия

Активация на акаунт