Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 622
  • 736
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 235
А от къде получавате информация за предстоящите родителски срещи? Вие ли сте се обаждали или оставят бележки по таблата? Защото ние ще тръгнем чак на 24-ти и не сме ходили скоро до там.

# 2
  • Мнения: 29 416
Има ли някой тук, детето му да е в 28 ОДЗ Младост 2, за да сподели в колко горе-долу се правят родителските срещи. Това 17 или 17,15 е много рано, повечето родители работят до 18 ч.  Sad


ПП: Мерси за новата тема!   bouquet

# 3
  • Мнения: 5 513
Нашата е на 18.09 в 17,30ч.Ще ни държат 1 час и 30-40 минути.Първо директорката, после по групи,
и накрая си тръгвам преди да са свършили.Моя напоследък се храни като пеленаче на час и половина отваря хладилника.Та от 16,00 дето ще яде в градината  и чак в 20,00 докато се приберем ще я видя тази РС ,колко ще стоя.
А да, иначе за пари ще иде реч.А както казва Тарталета да оставят бележка колко и да се свършва.


п.п.Докато напиша 5 реда отвориха нова тема и затова изтрих поста от старата.

# 4
  • Мнения: 11 569
  bouquet за темата, Тарталета!
За РС казват устно на всеки и три дни преди това слагат бележка на две места в коридорчето.

Хаха. Аз май съм единствената на която няма да искат. Дадохме юли 30 лв. за учебници и други помагала, а и нищо не ни искат по принцип, всичко си имат, може би от предишните випуски. А и в нашата градина са скромни, директорката е много читава и какво да е не се иска от родителите. Досега един път не съм чула да кажат донесете играчки или друго. С изкл. на 8- и март, когато с половин уста едната г- жа написа на страничката ни ако искаме вместо букети книжки да носим. И пак усетих неудобство.

Вчера ги черпили вафли за първия учебен ден.

# 5
  • Мнения: 29 416
Има ли някой тук, детето му да е в 28 ОДЗ Младост 2, за да сподели в колко горе-долу се правят родителските срещи. Това 17 или 17,15 е много рано, повечето родители работят до 18 ч.  Sad

....и още нещо - децата стоят ли с родителите по време на срещата, защото съм чувала, че в някои градини не разрешават.  Confused

# 6
  • Мнения: 11 569
Така и така съм заспамила, аз да отговоря.
Натали- при нас не стоят. РС се прави в тяхната занималня и си е само за тяхната група. Вас няма кой да ви гледа, аз с баща му се мъкна- да не изтърве и той нещо. ooooh! Бабата ще го гледа.

# 7
  • Мнения: 29 416


 Confused Sad  Ммм, като нямаме баба?!?

# 8
  • Мнения: 11 569
То е ясно че ще има невзети деца, предполагам че в салона или в друга група ще ги преместят. Не се притеснявай излишно, няма да ги зарежат самички.  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 644
Ужас, няма кой да я гледа. Баща й е втора смяна, а баби и дядовци все далече.

А, ок, дано да има къде да остане малката.

# 10
  • Мнения: 1 350
Да се запиша и аз в новата тема   bouquet
При нас се откри учебната година без много шум поради лошото време.Сутринта ММ каза ,че имало балони и музика в градината ,но точно към 10 ч така валеше ,че не са ги изкарвали отвън.Имало е нещо по стаите ,което синът ми не можа да ми преразкаже Mr. Green
Следобяд трябваше да имат пак отвън куклен таетър.Отивам аз да го взема и - изненада,имали фокусник Shocked Един чичко ги забавляваше в стаята,даже и нас с малчо ни оканиха да гледаме Laughing Да ви кажа ,много се забавляваха децата ,пискат ,викат,чичото по едно време извади заек от една тенджера и това беше пикът  Mr. Green Такава радост не бях виждала скоро  Mr. Green За около 20 мин е било всичко ,но пак не са ги оставили без нищо ,по 3 лв бяхме дали за забавления  Wink

# 11
  • Мнения: 3 993
Благодаря за новата тема!


....и още нещо - децата стоят ли с родителите по време на срещата, защото съм чувала, че в някои градини не разрешават.  Confused
Децата не стоят в същото помещение, където са родителите, защото не би се провела родителската среща  Laughing. Стоят в съседно помещение или където там са им отредили да си играят. Двете учителки паралелно и на ротационен принцип наглеждат децата и разговарят с родителите.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 535
При големите по време на РС водеха децата в сборната група и после си ги вземахме от там.

Вчера тръгна 1 групата и моята малка щерка. Като за първи ден е изкарала спокойно. Според нея не е спала и е изяла само две парченца ябълка за целият ден. Не и харесало нищо от яденето. Днес малко не и се ходеше, но все пак отиде. Ще видим след малко като я взема как ще е. Трудно ще е със спането, защото поне от 6м вече не спи на обед. А на ядене е малко капризна. Дано да прояде там.

Загледах се в менюто и ми стана интерсно, че имаше обявена вечеря. В градината, в която ходеха големите нямаше такова нещо. Има ли при вас и за кого е тази вечеря?

# 13
  • София
  • Мнения: 23 097
Нашите родителски срещи винаги са в началото на октомври. Чудя се дали да ходя, защото ми писна всеки път едно и също. Въртим, сучем и до събирането на пари стигаме. Тази година категорично ще се противопоставя, ако се дискутира закупуването на нещо скъпо. Накупихме килими, уредби, телевизор, двд и разните му там неща от "първа необходимост" и смятам, че тази година, като последна, би трябвало да ни оставят намира. Все пак нека да остане нещо и за родителите от бъдещата първа група.  Wink

# 14
  • Мнения: 2 352
При РС децата са местени за наблюдение в съседна група. Затова и родителските срещи на различните групи при нас се разминават.
Преди края на месеца не очаквам да имаме събиране.
С приятни емоции да се пълни новата тема.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт