Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 643
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 4 578
Каквото можах - изкарах го 1-вата година на щерката в яслата. След това удържам атаките доста добре. Но то и аз се научих - малко да усетя нещо при мен и почвам разни бабини лекове. Ако е в самото начало - помагат.

svetl@, моят тръгна във вторник, в четвъртък срещу петък вече подхъркваше. Т.е. само 3 дена ходене. Аз го отдавам на стреса от новата група и нови учителки. Миналата година пак беше така - в началото имаше изпълнения, после много стабилно си ходи, пропусна и грипа за разлика от кака си.

При щерката тия дни пада голямо изрязване на животни. Онзи ден - жираф, вчера - слон. Много е доволна.
По Изкуства работят те. В тетрадката за домашни пак има разни неща за оцветяване и това ще ми вземе здравето. Другите неща са й интересни горе-долу, но като види, че тр. да оцветява и се почва с мрънкането.

# 676
  • Мнения: 69 089
Момичета, постоянно съм болна заедно с нея. Може би е хубаво, че при мен симптомите почват може би ден след като тя е ок и мога да си умирам на спокойствие. Преди да имам дете с годииини не съм боледувала  Tired Както и да е... значи е нормално. То поне да минаваше с един сопол работата, но от него кашлица и т.н. Сега се лекуваме с хомеопатия, та ще видим. Имахме три седмици ходене без прекъсване в началото, което си е повод за празнуване май  Simple Smile

И аз така с боледуването Tired
Последно вирусът с повръщането - мен ме хвана три дена след малкия някъде, ей, вярвайте ми, мислех си, че ще умра, ама онази нощ бях сама с малкия само, та си викам, ако припадна сега, кво прайм с малчо Confused Добре, че бързо мина поне...
Ама така ще е явно, докато поизрастат децата...

# 677
  • София
  • Мнения: 1 609
И аз боледувам с малката всеки път, че и по-дълго време, че и по-тежко го изкарвам. Тя си подскача и се весели, аз не мога да мръдна   Rolling Eyes Добре, че боледува много рядко.

За системите - при нас ползват "Аз съм в детската градина", не знам на кое издателство е. На РС не успях да разгледам книгата, защото ме сложиха писар и така и не успях да се добера. Но от чисто любопитство мисля да я потърся в някоя книжарница и да разгледам за какво става въпрос, макар че на РС ни обясниха най-подробно какво и как ще правят с тези помагала.

# 678
  • Мнения: 10 547
Същото обсъждано, де. Това е програмната система на Изкуства.

# 679
  • варна
  • Мнения: 1 228
И ние ходихме 2 седмици после 10 дена със запушен нос и кашлица в къщи ,един ден на градината и хоп -варицела .
Най -ме е яд,защото детето свикна да ходи ,даже и харесва  ,саега още 10 дни мин . в къщи и кои знае какво ще лепнем след това.

# 680
  • Мнения: 1 674
И моето дете е у дома от вторник. Ходи една седмица и носът прохърка.  Tired
Учат с Моливко.  Peace
Събрахме по 100 (!) лв - за уч.помагала, канцеларски материали, играчки, протектори за легло, вода. Това за цялата година. Отделно искат тоалетна хартия, домакинско руло хартия, слафетки, мокри кърпи, сапун. Една майка помоли хартиите да не са ароматизирани и рециклирани, детето ѝ било с алергия.
Учителките се оплакаха, че има много деца, които са все още с памперси (1група) и им отнема много време да ги преобуват. За цялата група - 40 мин.

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 17:24 от Кайлис

# 681
  • Мнения: 5 513
Да ги приготвят за сън с памперси или по цял ден са с памперси?
Туй ще са най-търпеливите госпожи дето съм чувала.

# 682
  • UK
  • Мнения: 4 311
Аз не съм разбрала да има в групата деца с пелени.

# 683
  • Мнения: 5 940
Синът ми  е от много време без дневен памперс  /година или повече за пишкането, а за акането две/, но все още понякога се напикава по време на сън. Това не знам как може да се контролира.
В детската спи без памперс, но за един месец няколко пъти се напишка по време на сън.
Учителките казаха, че са решили да го събуждат в два часа. За него един час е  много малко сън.

# 684
  • Мнения: 5 234
При нас са по приказните пътечки на Булвест. Дъщерята беше последната година по джъмп мат, та бях купила за вкъщи Моливко да минем математиката и финната моторика за всеки случай да е добре подготвена. Но тя беше като хиена за всякакви книжки за попълване.

# 685
  • София
  • Мнения: 372
Лепвам всички вируси от тях, но най-големия кошмар беше с варицелата - едната се разболя, след 2 седмици аз, след 2 седмици другата, след 2 седмици таткото, дето беше я карал уж. 2 месеца само пъпки гледах и лекувах.

# 686
  • Мнения: 5 940
Аз постоянно отлагам ваксинация за варицела, защото уж отивам твърдо решена и лекарката ме разколебава.... В нашето семейство никой не  е боледувал и изтръпвам от ужас децата да не се заразят. Знам, че при възрастните се кара ужасно, но и при децата не е толкова безобидно, колкото си мислим. Поне не при всички. Знам, че има такива, които имат опит само  по две пъпки.
Надявам се вече ваксината  да я има в България и да не се налага да я поръчваме от Гърция.

# 687
  • София
  • Мнения: 5 293
Учителките се оплакаха, че има много деца, които са все още с памперси (1група) и им отнема много време да ги преобуват. За цялата група - 40 мин.

Нашите (първа група) преобуват напишкани, особено първите дни, докато свикнат, че няма вече гърнета, а тоалетни. Също така докато свикнат, че трябва да се обадят и да изчакат да ги заведат до тоалетната.
100 лв. - леле, направо ме разби тая сума  Rolling Eyes

# 688
  • Мнения: 18 605
Аз постоянно отлагам ваксинация за варицела, защото уж отивам твърдо решена и лекарката ме разколебава.... В нашето семейство никой не  е боледувал и изтръпвам от ужас децата да не се заразят. Знам, че при възрастните се кара ужасно, но и при децата не е толкова безобидно, колкото си мислим. Поне не при всички. Знам, че има такива, които имат опит само  по две пъпки.
Надявам се вече ваксината  да я има в България и да не се налага да я поръчваме от Гърция.

Не е безобидно при децата и някои я карат доста тежко, факт. Понеже и аз доста се чудех дали да не ваксинирам щерката, в крайна сметка се отказах. Защото в държавите, ваксиниращи срещу варицела, случаите на херпес-зостер в по-късна възраст са се увеличили със същия процент, като намалелите болни от варицела.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 609
Същото обсъждано, де. Това е програмната система на Изкуства.

Ясно Simple Smile Благодаря. Аз хич не съм в час с този тип литература.

При нас също има деца с пелени; доколкото знам са само 2 - братчета-близнаци, които всъщност май още нямат 3 навършени години, но ще ги навършат тази година. Не знам дали учителките се оплакват.

Ваксината за варицела не беше ли забранена за употреба в България? Или хайде, не забранена, но не и разрешена? Аз също съм мислила за нея, защото варицелата наистина невинаги е безобидна и леко протичаща, дори и при малки деца, но на този етап съм само с мисленето.

Пък да ви кажа напоследък как протича сутрешния преглед в нашата градина... Доскоро ги гледаха за въшки и проверяваха гърлата. Последните старшата сестра поглежда детето, усмихва му се и го пита "Как си днес, моето дете, добре ли си?" и с това се изчерпва прегледа. Не че едното гледане на гърло е кой знае какъв преглед - има куп заразни болести, при които на гърлото нищо му няма, ама не беше чак толкова проформа...

Общи условия

Активация на акаунт