Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 625
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 273
Извинявам се, ако е дискутирано, но нямам време да изчета всичко.
Искам да попитам - позволено ли е в детската градина да се взимат проби за паразити от децата бе за това даже да са уведомени родителите?

# 691
  • София
  • Мнения: 9 517
Не знам, дали е позволено, но е практика - доста често

# 692
  • София
  • Мнения: 1 273
Честно казано много се ядосах. Поне да бяха сложили накаква бележта на таблото за да знам, а не два дена детето да повтаря лепиха ми лепенки на дупето и аз да се чудя за какво става въпрос. Но все пак направих оплакване, а дали ще има полза кой знае.

# 693
  • Мнения: 5 513
А защо се притесняваш за това ,че са правени изследвания без вас?

# 694
  • София
  • Мнения: 23 097
Какъв е проблемът, че са ги изследвали, без да са предупредили родителите? Че даже и оплакване да се прави, нещо пресилено ми идва.
Аз бих се радвала, ако и в нашата градина дойдат поне веднъж за нещо.
В някои градини децата се посещават от офталмолози, например. Дори похвално.

Едно време, по соца, си спомням, че ни взимаха на групички от детската градина и ни водеха на зъболекар в близката гимназия, за да ни правят пломби. Също така и ленти по дупетата отнасяхме, че и за гръбначни изкривявания ни гледаха в училище...

# 695
  • Мнения: 21 279
О,варицела при възрастен е ...  Stop аз я карах лятото след малката барабар  Crazy

При нас миналата година също им взимаха материал за изследване с лепенка ,нямам против  Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 1 273
Аз нямам против да ги изследват, имам против това да се прави без да са ме уведомили.
Както няма да се съглася да му правят зъби или да му дават някакви лекарства (с изключение на температуропонижаващи), например, нищо че е безплатно.

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 13:27 от Малката Ида

# 697
  • Мнения: 5 959
И за мен са вече малко прекалени тези родителски възмущение, че чак и оплаквания  Rolling Eyes Какво по-хубаво от това да се грижат за здравето не просто пр-форма, проверявайки гърлата. И какво - ако те бяха попитали, против ли щеше да си  newsm78
ред. - разбрах в поста ти какъв е проблема  Peace
На нас ни връчиха бурканчета за ако - в понеделник занесох, не знам за резултатите, не са уведомили още.

В някои градини децата се посещават от офталмолози, например. Дори похвално.

В нашата градина имаше такъв преглед, установиха доста проблеми, даже в нашата група има вече детенце с очила  Confused Не знам дали щеше да се проведе подобен преглед, ако един от родителите не беше педиатър ( и ЛЛ на детето), а друг - офталмолог - по тяхна инициатива бяха  Peace

# 698
  • Мнения: 5 513
И аз се радвам на изследванията и спестеното време да търча по лаборатории.

# 699
  • Мнения: 21 279
Аз нямам против да ги изследват, имам против това да се прави без да са ме уведомили.


Нас ни уведомяват

# 700
  • София
  • Мнения: 1 273
Нещо май има сериозни проблеми с чететето тук...
И за мен са вече малко прекалени тези родителски възмущение, че чак и оплаквания  Rolling Eyes Какво по-хубаво от това да се грижат за здравето не просто пр-форма, проверявайки гърлата. И какво - ако те бяха попитали, против ли щеше да си  newsm78
Къде по-точно написах, че имам против "проверяването на гърлата"  newsm78
И да, ако като родител реша, че съм против за нещо значи не меже да се прави.

На нас ни връчиха бурканчета за ако - в понеделник занесох, не знам за резултатите, не са уведомили още.
Значи ви връчиха бурканчетата, т.е си знаела за тези изследвания. Аз говоря, че са взели проби от децата БЕЗ да са ме уведомили.

# 701
  • София
  • Мнения: 9 517
Нещо май има сериозни проблеми с чететето тук...
И за мен са вече малко прекалени тези родителски възмущение, че чак и оплаквания  Rolling Eyes Какво по-хубаво от това да се грижат за здравето не просто пр-форма, проверявайки гърлата. И какво - ако те бяха попитали, против ли щеше да си  newsm78
Къде по-точно написах, че имам против "проверяването на гърлата"  newsm78
И да, ако като родител реша, че съм против за нещо значи не меже да се прави.

На нас ни връчиха бурканчета за ако - в понеделник занесох, не знам за резултатите, не са уведомили още.
Значи ви връчиха бурканчетата, т.е си знаела за тези изследвания. Аз говоря, че са взели проби от децата БЕЗ да са ме уведомили.

спокойно, дори да ти връчат бурканчето, това не значи, че вече не са им лепили лепенките, т.е. масово не уведомяват... и мен не ме кефи, но ако знаеш пък в училище, какво става - по-миналата година училищния педагогически съветник беше правил обследване на целия клас на сина ми, без да уведомят абсолютно никой. Като поисках резултатите, на родителската среща дойде този съветник и изтипоса имената на 2 деца, които не били покрили теста за агресия  ooooh!. Ако бях родител на някое от тия две деца, щях да ги вдигна във въздуха... После пък ги бяха взели от час по четене, за да ги водят на кастинг за актьори, абе оправия...

# 702
  • София
  • Мнения: 1 273
 Дзвер, това е ужасно  Shocked
Те да не ги възприемат тези деца като опитни зайчета!

# 703
  • София
  • Мнения: 23 097
Значи ви връчиха бурканчетата, т.е си знаела за тези изследвания. Аз говоря, че са взели проби от децата БЕЗ да са ме уведомили.
Извини ме, но ми звучи като излишно придаване на важност от твоя страна.  Peace Кой знае какво като са му лепили дупето без твое знание...

Дзвер, това за кастинга е малко по-различно.  Grinning Също така няма лошо, че са правили тест на децата, но доста неадекватно е било изтипосването на имената после.

# 704
  • София
  • Мнения: 9 517
Кастингът е различен, естествено, но е в учебно време и отново е без знанието на родител /те били питали децата, дали родителите им знаят  ooooh!/, а теста за агресия беше поради проблеми в една от занималните, която 7 деца от класа посещават, но понеже за да направят тест само на тези 7 деца им трябват писмени съгласия от родителите, те изтествали целия клас, а синът ми дори не ходи на занималня... много бях яхнала метлата. Като резултат директорката каза едва ли не, че децата от нашия клас са си виновни, че ги тормозят другите и това беше... Оправия

Общи условия

Активация на акаунт