Детската градина- всичко, което ни вълнува- 9

  • 23 621
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 273
tonkabonka, не мога да те разбера, но ок Simple Smile Аз много държа да знам всичко каквото става с детето ми, какво яде какво учи и какви изследвания му правят затова не съм съгласна с подобно отношение. Както и да е - всеки родител си решава за детето. Не ми се влиза в спорове  Peace

# 706
  • Мнения: 2 352
А пък аз считам възмущението на Малката Ида за съвсем основателно. Както могат, когато взимат гърлен секрет, да уведомят родителите да не се х,анят и да не мият зъбки сутринта, така могат да предупредят водещият детето, че ще има вземане на анални отпечатъци. Някои деца имат страхове и идва ли има нужда да ги травмират излишно. Децата не случайно имат настойници.  Peace
А това за коментирането на "диагнози" на деца зад гърбовете на родителите им и всякаква клюкарщина ми образува нечовешки бяс.

# 707
  • София
  • Мнения: 23 097
А ходиш ли в градината да опитваш това, която яде детето ти? И на мен не ми се влиза в спорове.  Peace Имаш правото да се възмущаваш от неща, които за теб са важни, като направеното изследване, а аз имам правото да не разбирам за какво вдигаш целия този шум.

# 708
  • Мнения: 5 958
А ходиш ли в градината да опитваш това, която яде детето ти? И на мен не ми се влиза в спорове.  Peace Имаш правото да се възмущаваш от неща, които за теб са важни, като направеното изследване, а аз имам правото да не разбирам за какво вдигаш целия този шум.

 Абсолютно същото мисля и аз  Peace За гърлата - съпоставям просто двете дейности, които извършва ДГ относно опазването на здравето на децата, а не, че ти ди го казала.
Аз в интерес на истината и в кастинга и диагнозите не виждам нищо лошо, но това може би си е мой проблем, осъзнавам. И едно време изкарваха пред строя непослушните другарчета и майките им се червяха по род. срещи  Laughing

# 709
  • София
  • Мнения: 9 517

Аз в интерес на истината и в кастинга и диагнозите не виждам нищо лошо, но това може би си е мой проблем, осъзнавам. И едно време изкарваха пред строя непослушните другарчета и майките им се червяха по род. срещи  Laughing
Кастинга няма нищо общо с непослушните другарчета - представи си - изкарват целия клас от час по четене /време, в което се предполага, че детето трябва да учи/, водят ги в актовата зала, там им правят кастинг за курс по актьорско майсторство, който е платен. Уведомяват ги, че са страхотни актьори и това е бъдещето на живота им и ги канят на безплатен първи урок в събота /или неделя, не помня/. И ти като родител, ако не си съгласен детето ти да ходи на този курс, какво правиш - нараняваш страхотния актьор, показваш, че не оценяваш качеството му, което външни хора са оценили. А всичко е въпрос на пари, защото всички деца са одобрени. Как по-точно да го обясня?

# 710
  • Мнения: 5 940
в държавите, ваксиниращи срещу варицела, случаите на херпес-зостер в по-късна възраст са се увеличили със същия процент, като намалелите болни от варицела.
Не знаех. Явно заради това педиатърът ме убеждаваше, че няма смисъл и има някакви рискове....
Иначе някой попита дали я има тази ваксина в България - тя не е в имунизационния план, но при желание се прави.
В училището на голямото ми дете бяха правили някакви тестове за концентрация. Мен ме дразни, че правят, а не ни уведомяват за резултата. Предполагам и в детските градини правят входяща диагностика, а също не информират. То не че е нещо толкова близко до изследванията за паразити, но пак са разни неща, които се случват и е добре да има обратна връзка.

# 711
  • Мнения: 2 352
А може би няма проблем и с наказани на колене и с вдигнати ръце дечица в ъгъла? Или ако моето е кротко и не прави проблеми, трябва да бъде свидетел на потъпкването на достойнството на другите деца в групата, които имат неблагоразумието понякога да се държат детински?

# 712
  • София
  • Мнения: 23 097
А може би няма проблем и с наказани на колене и с вдигнати ръце дечица в ъгъла?
Къде забихте? Това пък какво общо има с разисквания казус?! Говорихме за действие, което има пряко отношение върху грижата за здравето на детето. Хайде сега бой, актьорско майсторство и прочее...

# 713
  • Мнения: 5 513
То кой знае още какво им правят през деня ама...на детето не му пречи,не мрънка,не са
му навредили...значи и за мен няма проблем.Общо взето това е.

# 714
  • Мнения: 68 671
Аз също бих искала да знам всичко, което става и се прави с детето ми.. Rolling Eyes

Не бих толерирала да му вземат проба зад гърба ми, в никакъв случай...

Хора сме, имаме усти..за да обясняват, нищо нямаше да им стане, ако бяха уведомили предварително.. така мисля аз.

Държа да съм наясно защо, по какъв повод, с каква цел и т.н се прави дадено изследване...

Днес ни беше театъра, да видим довечера моят хубостник дали е ходил или не... Mr. Green

# 715
  • София
  • Мнения: 9 517
А може би няма проблем и с наказани на колене и с вдигнати ръце дечица в ъгъла?
Къде забихте? Това пък какво общо има с разисквания казус?! Говорихме за действие, което има пряко отношение върху грижата за здравето на детето. Хайде сега бой, актьорско майсторство и прочее...
Въпросът е за информираност на родителя, във всички случаи такава липсва. Против съм да се отнасят с детето ми като тяхна собственост. Каквото и да се случи, аз съм отговорна за това дете и би следвало да съм наясно, какво се случва с него, не знам дали ме разбираш  Wink. Не държа да знам точно под час, какво се случва, искам да съм информирана за извънредните неща - например, че в групата има скарлатина /такава информация подочуваме, но карантината се лепи на входа на групата, който е на втория етаж, а там е забранено качване на родител/, или че ще им взимат секрети, или че ще идва логопед /нас ни информираха на родителската среща, но при големия нямаше такава информация/, както и сто други неща, които се случват. В училище има програма за кариерно ориентиране - миналата година се чудех, какво правят тези хора, четох информация, но не успях да се ориентирам. Не би ли било много по-лесно на родителската среща да бъдем информирани? Оказва се, че това е сложна работа. И с всичко е така - системата се е затворила сама в себе си и не допуска информация до родителите, защото така е по-лесно  Peace

# 716
  • Мнения: 5 958
И ти като родител, ако не си съгласен детето ти да ходи на този курс, какво правиш - нараняваш страхотния актьор, показваш, че не оценяваш качеството му, което външни хора са оценили.
Ако разбираш постфактум за въпросния конкурс и той вече е проведен, не виждам къде е драмата да обясниш на детето си, че няма/не може/ не е необходимо/излишно е да посещава това занимание. Не виждам нараняване на нищо аз, то по тази логика може да ти вирне опашка и че иска на танци/балет/плуване, а пък ти не си на същото мнение. Както и да е, не искам да влизам в нескончаем спор  Stop

А може би няма проблем и с наказани на колене и с вдигнати ръце дечица в ъгъла? Или ако моето е кротко и не прави проблеми, трябва да бъде свидетел на потъпкването на достойнството на другите деца в групата, които имат неблагоразумието понякога да се държат детински?

 ooooh! Ти къде се отнесе....

# 717
  • София
  • Мнения: 9 517
Естествено, че мога да обясня всичко на детето си, но съм против някой вместо мен да решава, къде да ходи то в учебно време   Naughty. Аз съм го пуснала на училище - да учи, а не да го водят на кастинги.

Подписваме декларации за всичко - за тръгване само, за извеждане от училището, за каквото можеш да си помислиш, но всеки може да влезе в училище и да прави с детето каквото си иска. Ами не съм съгласна  Naughty

# 718
  • Мнения: 2 352
Тонка, всичко е важно. Ако при моето, твоето, на Дзвер или на Раличка дете, както и за детето на Малката Ида предполагам манипулацията с отпечатъка не е травмираща, то при Иванчо и Николчо може да доведе до връщане в "първи клас" при цялата борба на родителите да адаптират децата си. Не става въпрос за отказ, а за информация и дори съдействие от страна на родителя.
Защото примерно моето диване си умира да се вре и да гледа как взимат кръв от вената в лабораториите, но дори и възрастни хора припадат, ако видят капчица кръв. Но пък същото това мое хлапе с касапски наклонности, ако види, че някое дете се натъжава по някаква причина, на него му става ужасно мъчно за детенцето и забива в хора.
Та персонала да си се грижи за здравето (а тоз късмет да има и реална грижа) на децата. Просто да си се придържа към информирането на настойниците. Дори не да иска съгласие. Само да информира.

Раличка, в реала се отнесох.  

# 719
  • Мнения: 5 958

Раличка, в реала се отнесох.  

Де го тоз реал? И ако Е наистина, някой реагирал ли е някак?

Общи условия

Активация на акаунт