Майкъл, Декемврийското ни талисманче, бързо да пораства и да е със своето мамче!

  • 28 813
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 267
ludatakrisi, ехеее...честито Simple Smile Изработи си го с кеф и без много натоварване Simple Smile Вече си в 8мия, успокой се, всичко ще е наред с теб и бебо   bouquet
Колко далече ми се струваше 45 дневния болничен, а си наближава...при мен е след около месец, но не остана Simple Smile Последни 4 седмици работа, ще ми липсва.

# 736
  • Мнения: 273
аз точно за 45-дневния болничен имам няколко въпроса,от кога започва да се брои- от датата на термина или от предишния ден,според мен от 22 ри окт.трябва да започне 45 дневния болничен а предишния ми болничен  е до 17 ти окт.т.е. между 17 ти и 22 ри има няколко дни в които излиза че не съм в отпуск това нещо не ми е ясно

# 737
  • Мнения: 1 421
Отиди преди 17ти да ти напишат болничен за дните до 22ри.

# 738
  • Мнения: 658
Здравейте мами и честит петък  Hug

Вчера след работа бях на преглед и беба много ме зарадва, най-после се е ориентирала и е с главата към изхода Grinning Докторката каза, че е едричка и яде много добре. Само ме озадачи, че главата и отговаря на 6 дни напред, а останалите "части" отговарят на термина. Дано се поизравнят нещата, да не прилича на попова лъжичка Praynig

Още не ме е обзела паниката от раждането, всеки ден си повтарям, че ще дойде и ще мина като всяко нещо, от което ме е било страх. Имам си план в главата и си го "прожектирам", нещо от рода на: пада тапата, вземам вана, тегля една контра, грабвам чантата, скачаме в колата, настаняват ме в болницата, боли ме малко и за кратко, боц упойката, чета си книга и през това време получавам разкритие, хоп бебето, то реве, хоп плацентата, айде готово Mr. Green

Разбира се, допускам и пречки, за които е виновен, разбира се, мм - като дойде момента е на мача Лудогорец-Ливърпул, закъснява за изписването, забравил е букет за акушерката, напил се е с приятели у нас и не е изчистил, не е постлал леглото на бебето...обаче после си припомням, че имам златна маминка Heart Eyes

# 739
  • Мнения: 1 421
Ven4e333 Аз си представям същото с едно допълнение - прибирам се аз от родилното и заварвам някой пиян да спи в кошарата на детето  Mr. Green

# 740
  • София
  • Мнения: 8 652
И при мен ММ е виновен за всички проблеми, които евентуално ще изникнат  Laughing
Той е голяма тутка, никога никъде не ходи навреме. Нещо ще забрави, ще мрънка. Чак се чудя багажа далк да не го дам на майка ми да ми го донесе после.
На изписването примерно е бил нощна и казва, че сега няма да дойде, защото трябва да спи минимум 8 часа.Редовно го прави, брои си на пръстите до кога стават 8 часа и казва"След 5 съм свободен "  ooooh!  Да не говорим за проблемното му отношение към роднините, ще откаже да викне майка си...
Абе от сега ме тормозят едни мисли, че чак за погачата  Laughing

# 741
  • Мнения: 1 208
Ще ме уморите от смях Joy.
Важно е на голяма табелка залепена на входната врата да напише с едър шрифт да ви вземат обувките за изписването. Да не се озовете по чехли на тези най-важни фотографии Joy

# 742
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
И мен ме разсмяхте, момичета. Laughing Hug
Тапата между другото може да падне на предния ден, даже съм чувала и 2-3 дена преди раждането. На мен ми падна на 10ти юли на обяд, и знаех, че ще раждането ще е скоро, но бях спокойна. Контракциите, кръв и разкритието започнаха на 11 юли(термин) в 7ч сутринта, родих на 12ти юли в 9 ч сутр. Heart Eyes
Все се притеснявах последните дни да не ми изтече внезапно водата докато ходя навън(например до м-на). Беше лято и аз ходех по рокля. Но водата всъщност ми я спука акушерката, в процеса на раждане. Simple Smile

# 743
  • Мнения: 57
alisa24, не се тревожи - дори да тръгнеш да раждаш вагинално, пак можеш да си родиш със секцио. Сестра ми беше с медицински показания за секцио, яви се посред тъмна нощ с 11см разкритие и бесни контракции в клиниката, операцията премина успешно. Мен пък часове ме чакаха да родя нормално с контракции на 80 сек. и 10см разкритие преди да го закъса бебо та да трябва спешно да го вадим оперативно и т.н. - примери много... Така че - началото на вагинално раждане не означава задължително отмяна на секциото. Освен ако бебчо не се изстреля като ракета  Blush

Миналият път ММ беше с мен през целия ден /чудото продължи бая време, чааак до вечерта/, много ми помогна присъствието му тогава, сега обаче обмислям дали да не го оставя у дома? Имахме си някои семейни нерадости през годините оттогава и ме тревожи естетическата страна на нещата, не мога да преценя...

Но относно гафовете: връщаме се с бебчо от родилното /преди 8г./, къщата излизана, всичко подредено, оправено, изпрано, обаче ММ толкова се старал всичко да е по конец, че забравил да разходи кучетата! И тъкмо прекрчваме прага, то ентусиазъм, то подскоци, и едното /женското/ от много радост прави колосална, ама гигантска локва насред цялата гмеж  Mr. Green !

Иначе /понеже нямах време да се включа в края на миналата тема за домашните любимци, само четох/ - какъв кеф е да гледаш деца и животни заедно! И смея да твърдя, че децата расли със животни са по-здрави - отрано са изложени на силен бактериален фон, развиват по-добър имунитет. У нас не ограничаваме достъпа на животните до бебето, като беше малък сина ми имахме и 2 котки, спяха в креватчето му и той ги обожаваше, няма ги вече, за съжаление. От кучетата в началото бебиус най-много да получи по някой мокър език, веселието с тях ще дойде след годинка-две. Какви работи са изтърпели тия животинки, направо не е истина  ooooh!  Laughing Поздрав за всички мами, които няма да се вслушат в безумните съвети "махай кучето/котката"!

Сори, че пак роман...

# 744
  • София
  • Мнения: 8 652
На мен самата реплика"махни кучето" ми е много странна, как така ще го.махна, та то живее вкъщи  newsm78
За мен е върха на лицемерието да си вземеш животно и после да го "махнеш". Като се взима животно би трябвало да се мисли колко пътуваш, до кога ще живееш на мястото, евентуална поява на бебе, на мъж. Абсолютно нищи не може да ме накара да си махна котката, дори не ми го намекват. Но и роднините ми са със същите убеждения, ако майка ми ми го предложи бих си помислила много за отношението ми към нея, за ценностите и, много ще ме разочарова.
 Ние трябва да чистим сега в апартамента, в който се пренесохме, но не мога да смогна. В понеделнкк като се върна искам да излижем всичко. Кофтито е, че още нямаме пералня тук и не мога да изпера нищо едро. Но ми е много некомфортно и мръсно навсякъде. Далеч съм от мисълта, че мъжът ми ще изчисти, по-скоро майка ми ще дойде, докато съм в болницата. Но ще се старая сега след голямото чистене да си почиствам редовно всичко и навсякъде, за да няма изненади.

# 745
  • Мнения: 509
Момичета, и мен ме разсмяхте с плановете, дано по-добрата част от тях се осъществи!

Моите дрешки също бяха с жълти петна, вероятно от зехтина, с който мажех бебето. Всички се изпраха, освен един комплект, хем го бях пръскала с Meglio. Прах на 60 гр.

Мен от раждането не ме е страх, а да е живо и здраво бебето. Много се вълнувам, докато гладех дрешките ми беше едно... нямам търпение!

ludatakrisi, аз бих се обадила на док. Но дано вс. е ОК.

Ето къде може да се изчисли от кога са 45-те дни: http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php

Последна редакция: пт, 10 окт 2014, 12:07 от Dakota

# 746
  • Мнения: 54
Извънредно много се смях с разказите Ви момичета,благодаря ви за веселото начало на деня ми  Hug Hug Hug

Относно раждането ,аз в началото като разбрах ,че съм бременна изпитах един огромен страх от този процес и като си го помислех направо ми се дореваваше ,особено като си помислех ,че трябва да седя в болница и да имам абокат в ръката -нещо което за 26-те ми години за мое щастие не ми се е случвало .Напоследък обаче насъбрах някакъв кураж и си казвам ,абе едва ли болката ще е по-силна от двете бъбречни кризи ,които съм изкарала и съм се поуспокоила ,като дори на моменти си мисля дали от високия ми праг на болка които притежавам непропускам някоя контракция ,която може да е важна,но да се надявам ,че не е така.
Цитат
аз точно за 45-дневния болничен имам няколко въпроса,от кога започва да се брои- от датата на термина или от предишния ден,според мен от 22 ри окт.трябва да започне 45 дневния болничен а предишния ми болничен  е до 17 ти окт.т.е. между 17 ти и 22 ри има няколко дни в които излиза че не съм в отпуск това нещо не ми е ясно


Аз съм почти по същият начин сегашният ми болничен е до 17.10 вкл,а 45-дневния ми почва от 25.10,но АГ ми каза да не се притеснявам ,ще ми пусне един малък болничен за 5-6 дни между 17-25.Така,че споко ще ти дадат някакъв малък болничен за 2-3 дни в твоя случай.

# 747
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
на мен ми предстои първо раждане, не знам какво да очаквам
знам само че една приятелка ще е с мен за да ми преведе че нищичко няма да разбера какво ще ми кажат  Laughing

# 748
  • Мнения: 34
 Да се включа и аз с разказ за моето раждане, понеже не знаех какво ме чака не се и страхувах а и бебето закъсня с 1-2 дни, а накрая многооо ми тежеше, та нямах търпение да родя вече, тапата ми падна на 11 вечерта, имах леки контракции, които продължиха и на 12, на обяд решихме да отидем до болницата за всеки случаи, но там ми казаха че разкритието ми е още малко и е по-добре да се прибера, вечерта контракциите станаха по чести и болезнени, но аз пак се инатя, отидохме в болницата в 11.30 вечерта, и то само защото моят мъж трябваше да ходи на работа първа смяна, а живеехме в чужбина и беше много снежно (пак декември) и се страхувах че няма да има кои да ме откара до болницата, та приеха ме в 12 ч през нощта, спукаха ми водите и в 3,20 ч бебо се роди, без упойки, без системи, абсолютно натурално Simple Smile, болеше и то много но мина бързо, даже си спомням че като дойде моят мъж да ме види към 5 ч му казах че ако иска второ дете, ще го осиновяваме, но всичко се забравя, а и не мога да кажа че съм се мъчила много. Казват че с второто е по лесно, но сега се притеснявам повече, не ми се вярва да извадя такъв късмет втори път, надявам се обаче че всичко ще е наред.

# 749
  • Мнения: 48
Здравейте на всички! Днес бях на преглед и доктора за пръв път ми каза колко голяма е бебка    Two Hearts Тежи цели 2100гр. и е дълга към 43см.; има големи бузки  Heart Eyes Само дето е решила да си седне на дупето и вече е седалищно, за кратко, надявам се... От 2 месеца пия Ферофолгама, а хемоглобина ми пада ли пада - вече е 90. Доки реши, че 2 седмици трябва да пия по 3 ампули Тотхема и после - изследвания. Смяхме се, че ако не се вдигне тоз' хемоглобин ще включвам в менюто винкел  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт