Робувате ли на oпределена марка?

  • 22 118
  • 458
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 15 379

Това ми напомни за един приятел, който е холандец и е луд на тема Ферари. Човекът си поръча специална фирмена кухня, с логото на всяка дръжчица, с елементи и пр. Цената беше безумна естествено...

# 151
  • Мнения: 9 663
Последния пост е истински пример за робуване на марка!  Peace

п.с. Наскоро гледах кухни "Ламборджини" в един сайт (нищо особено) и се чудех кой ли би си поръчал.... но ето имало кой.  Grinning

# 152
  • Мнения: 470
Обичам марките, дори и тези от които нищо не притежавам - това е символ, че разбираш от свойствата и характеристиките на продуктите, от качеството, от професионализма на хората, които са ги произвели, пък и е гарант, че можеш да си ги позволиш, което те прави още по-готин, за пред себе си поне. Пред другите не смея да парадирам, освен това повечето хора гледат по-евтини неща да си купят, едва ли марки са им в главата. Имам си и любима марка кола, нищо че в действителност не я притежавам. Явно си имам някакъв култ, които за мен лично е много сладък. Тази страст ми доставя вътрешно удоволствие за самата мен, не че вадя етикетите, за да ги развявам. За жалост, имам и много неща "куча марка" поради финансови съображения... просто няма как да печеля толкова пари... Simple Smile Мога да дам малко примери от "безценните си богатства", към които се отнасям като към божества: напр. обувки Casdei, Trussardi, палто на Макс Мара, чанта на Макс Мара и разни други като например НМ може и да не е марка от най-висока класа, но жилетките и блузките им са върха за мен.  

# 153
  • Мнения: 336
Точно на Макс Мара една приятелка ми домъкна "невероятна, шикозна, страхотна" и т.н. туника, която обаче й била тясна, та ми я връчи все едно трябва на секундата да падна на колене пред туниката, която беше наистина хубав модел... от отвратителен полиестер или някаква подобна гнус (100 % nylon пишеше на етикета). казах й на жената че аз такова не нося, щеше да падне. Ама била Макс Мара, струвала 400 лева, казах й че 400 лева за найлонов боклук няма да дам никога, ако ще не знам каква марка да е.

# 154
  • Мнения: 7 519
Точно на Макс Мара една приятелка ми домъкна "невероятна, шикозна, страхотна" и т.н. туника, която обаче й била тясна, та ми я връчи все едно трябва на секундата да падна на колене пред туниката, която беше наистина хубав модел... от отвратителен полиестер или някаква подобна гнус (100 % nylon пишеше на етикета). казах й на жената че аз такова не нося, щеше да падне. Ама била Макс Мара, струвала 400 лева, казах й че 400 лева за найлонов боклук няма да дам никога, ако ще не знам каква марка да е.
И ако сега някой вземе, че пусне в темата за покупките същата ''ужасна''туника и ще падне едно охкане и въздишане. Та интересно ми е защо можем да наричаме скъпите неща боклуци, а като наречем боклук някоя евтиния и вечено някой се обижда  Laughing

# 155
  • Мнения: 2 600
Аз пък робувам на марките   Mr. Green - това Палмолив, Нивея, Гарние, Ариел, Тайд и т.н. - продава ли се в България, значи е менте, произведено за източноевропейци (това си е официално известно) бягам като дявол от тамян, никому неизвестни бг продукти са със съвсем същите разкрасителни и почистващи качества на 1/3 цена. Виж, ако съм в чужбина, там понякога си  купувам такива марки - нямат НИЩО общо с източноевропейските им съименници.  

# 156
  • Мнения: 15 379
sinergon2, тъй като спомена на Проктър Ариел и Тайд - с какъв български препарат переш, който да е на 1/3 от цената им?
Не споря, нищо общо нямат с произведенията на Проктър за Германия например, но ми стана интересно Flutter.

Гарние ползвам - шампоан и балсам, червените, за боядисана коса и съм много доволна. Много мои приятелки са удивително доволни от боите им за коса, аз не съм ги пробвала и не мога да дам мнение.

# 157
  • Мнения: 2 600
sinergon2, тъй като спомена на Проктър Ариел и Тайд - с какъв български препарат переш, който да е на 1/3 от цената им?
Не споря, нищо общо нямат с произведенията на Проктър за Германия например, но ми стана интересно Flutter.

Гарние ползвам - шампоан и балсам, червените, за боядисана коса и съм много доволна. Много мои приятелки са удивително доволни от боите им за коса, аз не съм ги пробвала и не мога да дам мнение.

Това една трета е усреднено казано за всякакви козметики и препарати  Laughing  . Карам на савекс в момента що се отнася до прах за пране. В интерес на истината Ариел "поевтиня",т.е. всичко поскъпна, другите прахове поскъпнаха, та бившите скъпи изглеждат сравними като цена.
Последния Ариел който взех .....хххх... от магазините Борн, грамадна кутия, пишеше произведено в Белгия, не знам защо ме прихвама преди има няма две години да го купя (тъкмо бяхме установили, че Тайда нещо му спадна качеството )   - УЖАСССССС- не изпираше нищо, но за сметка на това залепваше на бели петна по дрехите - та след като ги извадиш от пералнята, трябва да си ги изпереш на ръка, че да падне праха....

А относно Гарние, така се случи, че първия който ползвах - беше шампоан, го ползвах не в България, не беше купен в България, това преди един цял живот време, аз млада, нямам пари, ама като ми ХАРЕСА... и после в Бг си купих тържествено Гарние шампоан, после втори - ми сещате се - нищо особено.
Само преди месец майка ми даде да позлвам един Нивея за из път - изринах се цялата, а после - понеже нямаше накъде, купих си от един супермаркет Нивея в Германия - ми много различен, както консистенция  и не ми се отрази така, както Българския.

Последна редакция: ср, 01 окт 2014, 19:41 от sinergon2

# 158
  • Мнения: 1 484
Не робувам на определени марки, но държа на такива, доказали се с качество от личния ми опит. Simple Smile

# 159
  • София
  • Мнения: 11 709
Точно на Макс Мара една приятелка ми домъкна "невероятна, шикозна, страхотна" и т.н. туника, която обаче й била тясна, та ми я връчи все едно трябва на секундата да падна на колене пред туниката, която беше наистина хубав модел... от отвратителен полиестер или някаква подобна гнус ...............................
 
Не съм съвсем съгласна с това горното. Аз често пазарувам от там. Нещата са стойностни и много хубави. Палтата са им....фантастични, пуловерите са....кашмир. Скъпо, но си е в него.  Peace

# 160
  • Мнения: 3 181
Не робувам на марки

# 161
  • Мнения: 7 519
Искаш да кажеш, че нямаш никакви предпочитания и купуваш каквото ти падне ?

# 162
  • София
  • Мнения: 44 122
Искаш да кажеш, че нямаш никакви предпочитания и купуваш каквото ти падне ?

аз в робуване, влагам съвсем друго значение...

# 163
  • Мнения: 7 519
Робуване е кухнята Ферари Simple Smile всичко друго е предпочитания  Laughing

# 164
  • Мнения: X
Едно е, да предпочиташ, да си взимаш Ариел, но когато видиш на промоция Персил, да решиш, да разнообразиш, например, или ей така, да пробваш.
Друго е, да обиколиш още 2 магазина, да търсиш Ариел, защото в 1-я магазин бил свършил, нищо че ти предлагат други модели.

Всеки човек има някакви предпочитания, за каквото и да е, но робуване е съвсем друго.
Това с кухнята си е чиста маниакалност.

В повечето случаи, като робуване на марки определям хората, които няма как, да облекат палто за 80лв. от кварталното магазинче за дрехи, защото ако не е марково за 500лв, за тях е грозно и некачествено задължително.

Общи условия

Активация на акаунт