Захранване на бебето – кога, как, с какво?

  • 222 904
  • 2 143
  •   1
Отговори
# 2 070
  • Мнения: 22
На мен педиатъра ми каза, че на детето също трябва да му е вкусно. То се слага по 3-4 зрънца сол, на лъжичката на върха масло. Аз съдя по себе си, на мен безвкусното не ми допада, затова така си го давам на детето.

# 2 071
  • Мнения: X
Вкусовите рецептори на бебето са по-чувствителни! Ако за вас нещо е безвкусно, то за него не е. Слагането на захар и сол приучава бебето да яде по-сладки и по-солени храни и в бъдеще..

# 2 072
  • Мнения: 4 859
Поне до 12 м.не е добре да се добавя сол.Маслото да е безсолно,а сиренето да се обезсолява.Не е полезно иначе за незрелите и нежни детски бъбречета. Вкусовете се възпитават от бебешка възраст. И аз обичам солено,но малката яде предимно безсолно.Ако се слага по много мъничко поне да е розова хималайска .
Като бяхме на кухня ,също не слагаха сол.В хранителният състав на зеленчуците и плодовете има минимални количества полезна сол/захар.Мисля,че да достатъчни за бебета.

# 2 073
  • Мнения: 2 988
Искам да попитам дали на дете на две годинки може да се дава дивеч(заек, яребица, пъдпъдък)?

# 2 074
  • Мнения: 4 859
Ако месото е проверено,било е замразено(така знам-и за крехкост и за по-сигурно) и после изкиснато,мариновано и добре сготвено-не трябва да има проблем.
Най-важни са пробите, то и за консумация от възрастен човек се правят.
Аз не съм давала,защото в семейството ни не се консумира.
Погледнах си и схемата-дивеч от 1.5 до 2 г.съм записала като възраст,слаб алерген Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 18:11 от lady_gothic

# 2 075
  • Мнения: 2 988
Проблемът е, че не е изследвано месото. Иначе, свекървата го приготвя точно както си описала. Къде може да се носи месото за изследване? ХЕИ?

# 2 076
  • Мнения: 4 859
Има специализирани лаборатории,и във ветеринарни клиники може да се направи изследването .
Бившият ми кум е ловец,той твърдеше че при правилна и продължителна!!! термична обработка-варене особено или печене,и да има нещо ,се 'изтрепва'.
Дребен дивеч не е носил за изследване,само диви прасета/глигани (не знам наименованието точно ),че правеше суджуци и там е най-опасно.

# 2 077
  • Мнения: 10 598
Диди, а, ядки даваш ли? Някакви реакции да си забелязвала?

# 2 078
  • Мнения: 2 988
Давала съм смлени орехи и не е имало реакция, друго не съм.

Лейди, по принцип свекървата приготвя дивеч в гърне и го пече поне 3 часа. Ще видим другия път може да му дадем малко заешко, че да не стои като сираче и да гледа тъжно.

# 2 079
  • Мнения: 4 859
Дай му тогава на детенцето,алергична реакция няма да получи,малко е по-тежко месцето само.То и месата по магазините не се знае колко са проверени и какво съдържат ,уж при термичната обработка и да има нещо-трябва да се унищожи.
Аз за меда имам въпроси-давате ли мед,откога,колко често и с какво?
Май само него не съм въвела от 'популярните'храни.На 2 г и 2 м сме-нямаме алергия към нищо.Искам да го добавям в леко изстинало чайче (че да му се запазят качествата)или в кисело мляко със смлени орехи, вместо дежурният банан.Педито иначе отдавна ми каза да давам.

# 2 080
  • Мнения: 2 988
Мед давам откакто времето захладня по една чаена лъжичка на 150-200 мл вода, но не всеки ден. Слагам понякога на попара, ако не иска чай.

# 2 081
  • Мнения: 10 598
А, в меденките колко мед има?  Grinning

# 2 082
  • Мнения: 2 988
Много труден въпрос за човек, който никога не е пекъл сладки. Laughing Ако са купешки, не трябва ли да пише на опаковката?

Искам и да ви предупредя да внимавате с меда, защото ако прекалите с количеството може да се получи алергична реакция. Племенникът ми(8 годишен) се изрина, защото майка му попрекали. Максимата й е, че от всичко, което е полезно трябва да се яде по много.

# 2 083
  • Мнения: 4 859
Didi i Mitko,Мерси за инфото!То и при възрастните не е добре,ако се предозира дори и с най-полезното.
Ще подсладя с мед чайче първо ,ако няма плоблем-ще слагам в киселото мляко,но не едновременно .Щерка ми яде като коте,но все пак Simple Smile
Иначе приятелката ми от Испания е дала 'мед' на около  8 месеца-в някаква каша се съдържал и било нормално при тях ...

# 2 084
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Медът сам по себе си не е алерген. Алерген е евентуално цветният прашец в него. Опасността при деца под 1 година не е рискът от алергична реакция, а че в меда може да има бактерии, причинители на ботулизъм, а той е много опасен при малки деца. Над 1 година вече храносмилателната и имунната система са достатъчно развити, за да се справят с тях. Така че аз мед на дете под година не бих дала за нищо на света, все едно как правят в Испания и където и да е. След годинката не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт