Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-6

  • 93 314
  • 783
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 678
Бих искала да попитам мамите, които са лежали в болницата заради високо кръвно - при какви стойности ви препоръчаха да влезете да ви наблюдават, колко време стояхте и в кой период на бременността. Давам си сметка, че всичко е индивидуално, но все пак..

# 316
  • Мнения: 2 102
 jenn_kata АГ ми беше казал видя ли стойност 130/80- 90 да му звъня. На конс. в 37-8 г.с. му казах, че предния ден съм била с такова и ми изписа допегит. Започнах да го пия , но се покачваше още и след 3 дни при с-т 140-150/85-90 ме изпрати за прием.
Бях края на 38г.с. и понеже планувахме да опитаме нормално раждане лежах 3 дни/ първия- прием в неделя, в понеделник д-р Чачева гледа бебето- всичко беше ок, във вторник планувахме секцио за сряда/. Разбра се, че няма как да се случи да родя нормално и решихме да е секцио. Терапия имах до около 2седм. след раждането.
През цялата брем. следях кръвното стриктно, понеже като дете бях с високо и по време на първото секцио и след операцията бях с много високо-180/100.

# 317
  • Мнения: 320
Схемата с графиците ми е малко странна. На едни казват едно на друг друго. На 12.12 си записах час за фетална при Чачева за идната година. Просто тогава съм в 31 седмица, помолих за разбиране, че не искам при Георгиев и нямаше проблем. Не знам дали е било, защото лежах в болницата, защото попаднах на готина администраторка или нещо друго, но не може така. Правилата трябва да са еднакви за всички Simple Smile

Съгласна съм с теб- за съжаление доста послъгват на регистратурата- хващала съм ги доста пъти... Единствения начин е да си упорит и да звъниш често - което е тъпо- все пак си плащаш, но в Надежда е така- доста са натоварени. Засега успявам с часовете, но с доста звънене и проверки Simple Smile Ето пример- бяха ми казали, че графиците за Януари ще излязат след 20- да, да - вчера се обаждах - вече са готови и успях да си запиша час. Така, че звънкайте упорито Simple Smile

# 318
  • София
  • Мнения: 1 678
Скрит текст:
jenn_kata АГ ми беше казал видя ли стойност 130/80- 90 да му звъня. На конс. в 37-8 г.с. му казах, че предния ден съм била с такова и ми изписа допегит. Започнах да го пия , но се покачваше още и след 3 дни при с-т 140-150/85-90 ме изпрати за прием.
Бях края на 38г.с. и понеже планувахме да опитаме нормално раждане лежах 3 дни/ първия- прием в неделя, в понеделник д-р Чачева гледа бебето- всичко беше ок, във вторник планувахме секцио за сряда/. Разбра се, че няма как да се случи да родя нормално и решихме да е секцио. Терапия имах до около 2седм. след раждането.
През цялата брем. следях кръвното стриктно, понеже като дете бях с високо и по време на първото секцио и след операцията бях с много високо-180/100.

mama irina, благодаря за информацията, аз от вчера съм на Допегит, надявам се да ми подейства Praynig

А за записването на часове и графици - най-добре, ако има как човек като е на място да си свърши работа, аз поне по телефона много трудно успявам да се свържа с рецепцията.

# 319
  • Мнения: 7 488
jenn_kata, следи си белтъка в урината, ако започне да се покачва отивай веднага в болницата. Кръвното се ругулира с допегит, високо кръвно, подути крака и белтък в урината = на прееклампсия. Вечерта преди да родя кръвното ми скочи 170 на 110, 3 + в белтъка и на следващият ден секцио, въпреки че тоновете на децата бяха наред.

# 320
  • Мнения: 1 002
Моите притеснения край нямат! Sad Нямам никакъв късмет и направо ми се плаче. Първите дни, когато разбрах, че съм бременна изкарах някакъв грип, страхувах се от гнойна ангина, но ми се размина.
А днес на работното ми място дойде дете с варицела (не разбирам такива безотговорни родители след като от утре детето можело да ходи на детска градина защо излиза днес?). Не съм казвала на колегите си че съм бременна, едва в 7 г.с, но всички почнаха да говорят това колко е опасно за бременни жени, даже и да са прекарали болестта, плода бил в опасност... Чак в петък съм на преглед в Надежда и не знам даже и какво да ги питам, някой знае ли какво се прави в такива случаи...Мнения много в нета, кое от кое по-страшни! Може би не ми е писано! Sad Работя всеки ден с хора, откъде да знам кой от какво е болен! Прекарала съм варицела като малка, но защо сега плода е в опасност? Искам да разбера има ли последвствия и как може да се разбере,ако отида в петък може ли още същия ден да ми направят някакви изследвания? Не мога да се мъча 2 седмици докато траят празниците...  Cry  

# 321
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Големият ми син се разболя от варицела,когато бях в 6 г.с. Гледах го аз вкъщи, спахме заедно. НЯма никакъв риск, след като си боледувала. 

# 322
  • Мнения: 160
hrisi, успокой се Hug Точно една седмица след като видях положителният тест, дъщеря ми се разболя от варицела. Аз съм карала със сигурност като малка, но точно от разни форумски и он лайн информации се вкарах в страшни размисли. Всички лекари около мен ми казаха, че не повтаря и създава доживотен имунитет, а случаите на повторена варицела се дължат на неправилна диагностика навремето. Също така, ако ти си я изкарала, това ти създава антитела както на теб, така и на бебока, докато е в теб. Мен, тъй като си ме глождеше, си пуснах изследване и се оказа, че имам антитела за цяло село  Crazy и никаква вероятност да се разболея. Дишай спокойно, щом ще ходиш скоро в Надежда, се консултирай с лекаря си, ако ще ти е по-спокойно, поискай да ти пуснат изследване за варицела (не знам само там дали ги правят, аз пусках във ВМА Thinking). Успех  Hug

# 323
  • Sofia
  • Мнения: 4 495
Аз също си пуснах изследване,във всяка лаборатория го правят. Между другото Сигридов ми каза,че дори да се разболея, вече бременности не се прекъсвали заради варицела, давали се някакви препарати.

# 324
  • Мнения: 1 002
Благодаря ви за отговорите,момичета!  bouquet Давате ми малко спокойствие и вече искам по-бързо да идва петъка, за да си задавам всички въпроси и да си запиша часове за необходимите изследвания за другата година! Консултацията ми е при мъж,обясниха че той не води женската консултация, но преглежда между 12 и 13:30 ч и се надявам да е добър! Ако трябва поне кръвни изследвания да ми се назначат- аз и кръвната група не си знам а било важно за бебето, и да се провери дали имам антитела за варицела!

# 325
  • Мнения: 91
Мило момиче,  успокой се! Варицелата не е опасна, дори да не си я прекарала,  а пък в твоя случай няма място за никакво притеснение! Единствената опасна шарка е рубеола.  Чела съм го в учебници по биология, неврология и др. Не вярвяй на форуми, дори най добре спри да ги четеш! Пожелавам ти спокойствие,  за да бъде всичко наред!
относно часовете, аз съм на фетална на 18 и ми казаха тогава да запиша час за януари за жк, защото нямало график.  Дано не стане така, че часовете са раздадени! Искам да попитам,  случва ли се нещо по-специално като влезеш в 7 месец? С близнаци съм и много се страхувам! Благодаря предварително!

# 326
  • Мнения: 2
hrisi04, не се тревожи, всичко ще е наред. Щом вече си карала варицела, организмът е създал антитела. Аз имах същия въпрос, когато бях в 12-13 седмица и имах контакт с болно от варицела дете.

# 327
  • Мнения: 63
Hrisi , на мен ми се случи същото точно преди седмица. Пъснах си тест за антитела, излезе за няколко дни . Звънях и на д-р Михова, която каза че няма място за никакво притеснение щом веднъж е карана инфекцията.

# 328
  • Мнения: 107
Здравейте момичета, графиците на лекарите за ЖК са излезли. Аз записах за Цветков за 5.01 , другата дата за прегледи при него е 15.01. За мое щастие успях да си сменя и часа за скрининг и пак съм си при Чачева на 22ри. За жалост и последния ми преглед при д-р Шефкетова наближи , определено ще ми липсва .

# 329
  • Мнения: 1 002
Аз днес им звънях за да си потвърдя часа за петък, ще е при д-р Рослеков (май така се казваше) и явно ме излъгаха, че още не са им излезли графиците за новата година! Аз ако не мога да си запиша час как ще станат нещата?!? Thinking Не е коректно да лъжат и после да ми кажат, че нямат свободни часове за януари...

Общи условия

Активация на акаунт