Не мога да преценя ...

  • 6 361
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 309
Много искам да кръстя бъдещата си дъщеря на майка ми, но не знам как се възприема това име в днешно време. Остаряло и старомодно ли е вече или все още е харесвано от мнозинството?

# 1
  • Мнения: 6 833
Маргарита не е лошо име, но повече ми харесва Магдалена - звучи по-женствено и нежно  Peace

# 2
  • Мнения: 39 386
На мен много ми харесва. Може би няма много  нови Маргарити, та затова ти се струва остаряло.

# 3
  • Мнения: 309
Маргарита не е лошо име, но повече ми харесва Магдалена - звучи по-женствено и нежно  Peace

Да, но Магдалена няма нищо общо с Маргарита. По-скоро мислех за Маргарет, но нещо не съм много голям фен точно на това име. Laughing

# 4
  • Мнения: 309
На мен много ми харесва. Може би няма много  нови Маргарити, та затова ти се струва остаряло.

Да, предполагам че може и това да е причината. Освен майка ми, познавам още 2-3 Маргарити, които са над 40 и само една, която е на 12-13. Thinking Въпреки че смятам, че това българско и цветно име НЕ БИВА да бъде зачеркнато просто ей така! Naughty

# 5
  • Мнения: 6 833
Вярно, че нямат и не знам защо винаги ги свързвам, може би защото са еднакво дълги.
Иначе Маргарита ми звучи по-добре от Маргарет (това име го свързвам с момиченцето от Денис Белята  Laughing )

# 6
  • Мнения: 39 386
Тук във форума имам една приятелка, чийто дете се казва Ения-Маргарита. Ми харесва ми.

# 7
  • Мнения: 309
Вярно, че нямат и не знам защо винаги ги свързвам, може би защото са еднакво дълги.
Иначе Маргарита ми звучи по-добре от Маргарет (това име го свързвам с момиченцето от Денис Белята  Laughing )


Laughing
Чудех се доста за някое сходно с това име, но така и не можах да измисля и никъде не можах да намеря някое производно на Маргарита ... Confused Confused

Тук във форума имам една приятелка, чийто дете се казва Ения-Маргарита. Ми харесва ми.

Не ми харесва ... може би заради това, че не харесвам двойните имена ... трудна личност съм. Laughing Laughing

# 8
  • UK
  • Мнения: 4 309
Харесва ми. Не ми харесват галените обаче. Как наричат майка ти на галено? Имам позната Маргарита, която някои наричат Грета, Грети. Кръстете детето Маргарита, много е женствено и красиво, но му измислете някакво футуристично и изчанчено модерно галено.  Grinning
А може просто Грета - ето и производно. И това ми харесва. Маргарет не.

# 9
  • Мнения: 309
На галено я наричат Марги. Производно исках да кажа някое име свързано с Маргарита и също като нея да празнува имен ден на Цветница. Точно заради това не можах да измисля и намеря никъде. Грета не ми харесва - много чуждо ми звучи ... Sad Sad

# 10
  • Мнения: 6 833
Аз имам една позната и й казваме Меги, иначе най-често Маги или Марго съм чувала.

# 11
  • Мнения: 309
Аз имам една позната и й казваме Меги, иначе най-често Маги или Марго съм чувала.

Охх баба ми (майката на баща ми) я нарича МаргА и направо ми бърка в здравето, като някой се обърне с това "галено" към нея! Звучи ми как да кажа ... много селско и изпаднало! Laughing Joy

# 12
  • UK
  • Мнения: 4 309
А Маргарет не ти звучи чуждо?  Laughing Мислех, че точно такова звучене търсиш, по-чуждо, по-модерно, затова го предложих.
Маргаритката е цвете, но значението на името по произход е перла. Няма как хем по значение да са свързани, хем да празнуват в един ден.
Избери някое друго цветно име - има много красиви - Лилия, Камелия, Иглика  Flutter Има аналогия някаква и двете ще имат хубав общ празник.

# 13
  • Мнения: 309
А Маргарет не ти звучи чуждо?  Laughing Мислех, че точно такова звучене търсиш, по-чуждо, по-модерно, затова го предложих.
Маргаритката е цвете, но значението на името по произход е перла. Няма как хем по значение да са свързани, хем да празнуват в един ден.
Избери някое друго цветно име - има много красиви - Лилия, Камелия, Иглика  Flutter Има аналогия някаква и двете ще имат хубав общ празник.

Аз съм Лилия, баба ми също. Laughing Значението на името знам че е перла, но празнува на цветница. Името ми харесва, още повече че го носи и майка ми, затова съм се спряла на него. Поради същата причина пуснах и анкетата - да видя колко се харесва и на останалите. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 309
А и аз не исках да ме разбирате, че съм в търсене на име, явно грешно съм се изказала - съжалявам за което. Simple Smile Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 199
Ето я и майката на Ения - Маргарита Simple Smile Уточнявам, аз държах и исках да е само Маргарита - за мен прекрасно име. Едно, че майка ми се казва така, друго че има красиво значение, интернационално е и звучи добре. За мен това име няма ''мода'', а и сме няколко майки на малки Маргаритки във форума  Grinning

# 16
  • Мнения: 309
Ето я и майката на Ения - Маргарита Simple Smile Уточнявам, аз държах и исках да е само Маргарита - за мен прекрасно име. Едно, че майка ми се казва така, друго че има красиво значение, интернационално е и звучи добре. За мен това име няма ''мода'', а и сме няколко майки на малки Маргаритки във форума  Grinning

Здравей, радвам се че се включи. Може ли да попитам как избра името Ения-Маргарита? Ения го свързваш с някого или просто мъжа ти го е харесвал? Как се реши на двойно име? Simple Smile Hug

# 17
  • UK
  • Мнения: 4 309
Съжалявам тогава, не съм разбрала правилно, че търсиш производно. От мен имаш "за" за Маргарита.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 199
Разказвала съм, ама още веднъж не пречи Laughing И двамата с мъжа ми харесваме певицата Ения, аз имах много трудна бременност и често я слушах за релакс - бебето в корема почти винаги реагираше, щом чуеше Ения да пее.

Отделно, като видях, че няма да ме огрее да е само Маргарита, Ения допълнително наклони везните, тъй като и името на свекървата започва с Е, а впоследствие сметките ми показаха, че съм забременяла около Еньовден, та в един момент вече нямахме съмнение как ще се казва бебето.

В отчетните теми съм виждала Маргарити, отделно има няколко вече дечица, а сестрата на съученичка също кръсти дъщеричката си така - помня като беше бебе, за мен бе най-красивото бебе, което бях виждала - гарвановочерна коса, гъсти ресници, алени устета и болезнено сини очи - и сега е хубавица GrinningТа, отвсякъде за мен това име е натоварено само с положителности, а виждам, и за теб Hug

# 19
  • Мнения: 309
Разказвала съм, ама още веднъж не пречи Laughing И двамата с мъжа ми харесваме певицата Ения, аз имах много трудна бременност и често я слушах за релакс - бебето в корема почти винаги реагираше, щом чуеше Ения да пее.

Отделно, като видях, че няма да ме огрее да е само Маргарита, Ения допълнително наклони везните, тъй като и името на свекървата започва с Е, а впоследствие сметките ми показаха, че съм забременяла около Еньовден, та в един момент вече нямахме съмнение как ще се казва бебето.

В отчетните теми съм виждала Маргарити, отделно има няколко вече дечица, а сестрата на съученичка също кръсти дъщеричката си така - помня като беше бебе, за мен бе най-красивото бебе, което бях виждала - гарвановочерна коса, гъсти ресници, алени устета и болезнено сини очи - и сега е хубавица GrinningТа, отвсякъде за мен това име е натоварено само с положителности, а виждам, и за теб Hug



Много ти благодаря мила, и съжалявам че за пореден път те накарах да разкажеш за избора си. Аз съм забременяла около рождения ден на ММ и се чудех дали няма да е добре да я кръстим Ивана (той е Иван), но впоследствие реших, че живот и здраве като имаме 2ро това ще бъде името - Иван или Ивана. Затова се спрях на Маргарита - майка ми винаги е била до мен и ми е била упора и с най-чиста съвест бих пренебрегнала свекърите. Хахахаха. Laughing Joy

# 20
  • Мнения: 505
Много ми харесва Маргарита. Цветница е прекрасен празник. С две ръце гласувам За.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 657
И аз харесвам Маргарита.
Маргарет не ми харесва. Звучи ми малко бабешко, а и не виждам защо да се ползва чужд вариант, като си имаме красив български.

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 292
Много ми харесва името Маргарита Heart Eyes
Красиво е, има имен ден,не е прекалено често срещано.
Харесват ми галените-Марго,Маги.
Познавам 3 Маргарити -и трите са красиви и интелигентни момичета....

# 23
  • София
  • Мнения: 44 148
По-скоро ми харесва, отколкото да не ми. Не ми е любимото цветно, но аз принципно харесвам цветните имена. Носят ми красота и нежност.
Със сигурност бих го предпочела пред Маргарет. Марго и Маги биват като умалителни.

Ивана ми е ужасно, предвид, че на Иван спокойно може да кръстите момиче Яна, Йоана, Йохана и т.н.  никога не бих предпочела Ивана.

Иначе може да ги съчетаете - хем да запазите "цветната" традиция, хем да има от свекърското и да я кръстите Ива.

# 24
  • Мнения: 505
Маргарет - не. Ако не искате да е точно Маргарита , може да е Маргита.

# 25
  • Мнения: 309
По-скоро ми харесва, отколкото да не ми. Не ми е любимото цветно, но аз принципно харесвам цветните имена. Носят ми красота и нежност.
Със сигурност бих го предпочела пред Маргарет. Марго и Маги биват като умалителни.

Иначе може да ги съчетаете - хем да запазите "цветната" традиция, хем да има от свекърското и да я кръстите Ива.

За умалително Марги само ми харесва, Марго ми звучи много грубо, а Маги няма общо с Маргарита. Simple Smile
Свекърско няма в Ива, защото ММ е Иван, а не свекъра. Simple Smile Той свекъра си има внучка с неговото име, така че има да почака. Laughing

Маргарет - не. Ако не искате да е точно Маргарита , може да е Маргита.

Напротив - точно Маргарита искам да е името, затова и пуснах анкетата. Благодаря ти все пак. Hug

Благодаря и на другите момичета - убедихте ме! Hug Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 44 148
lilss.94  - извинявам се за грешката  Embarassed Embarassed Embarassed

# 27
  • Мнения: 309
А нищо, няма проблем! Hug Hug

# 28
  • Мнения: 4 199


Лека бременност и чакаме новото Маргаритче на бял свят Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 309


Лека бременност и чакаме новото Маргаритче на бял свят Heart Eyes

Благодаря ти мила! Heart Eyes Hug
И аз я чакам с нетърпение, много искам да я видя и гушна, но за момента ме дарява само с ритничета. Heart Eyes Laughing

Модератор може да заключи темата.

# 30
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
И на мен ми харесва Маргарита. А самото цвете ми е любимо - с маргарити се жених Joy Joy (Омъжвах, де.) И празникът е прекрасен. Само за информация - имам приятелки Маргарити - на едната викаме Рита, на другата МаргО, а на третата и викат Тита, щото така си казвала като малка. А познавам и една, на която викат Гита. Но, разбира се, най-често им викат Марги.

# 31
  • Мнения: 309
Ти ме разби! #Crazy За пръв път чувам умалителни като Рита, Тита и Гита на името Маргарита. Е да - римуват се, но не съм и предполагала, че е възможно. Смисъл то няма лошо, но ми е странно. Може би защото всички Маргарити, които познавам, а те се броят само на едната ми ръка, ги наричат Марги. Simple Smile Hug

# 32
  • Мнения: 309
Ааа и да ви се похваля - не знаех как ще реагира мъжа ми, като му съобщя за избора ми, но интересно прие го доста добре, даже ме и подкрепи. А очаквах да настоява да е кръстена на майка му или да й измислим "нейно" си име. Поне това ми се махна от главата. Хахаха. Laughing Laughing

# 33
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Между другото, тази на която викаме Рита много си го харесва, а Титка започна да си го харесва след като прочетохме "Като гореща вода за шоколад" и там героинята се казваше Тита. А иначе й викаме всякак - Тити, Титиня, Титуна, както дойде. А тази, на която викат Гита я познавам, но не ми е близка, та не знам дали си го харесва.

# 34
  • Мнения: 8 909
Харесвам цветните имена, дъщеря ми е с такова име.
Маргарита не е лошо. Аз не бих го избрала заради двете р-та. Но пък точно те го правят име с характер. Grinning
Иначе познавам Маргарита, на която близките й и казват Рита.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 148
За мен Рита си е съвсем на място обръщение към Маргарита.

# 36
  • Мнения: 309
Не знам, може би защото не съм свикнала на някоя Маргарита да й викат Рита, предполагам затова за мен само Марги се връзва. Все още ми е странно Рита или Тита. Не мога да си представя някой да каже на майка ми Рита. Ще ми изглежда така, сякаш не говорят на нея. Laughing Embarassed

# 37
  • София
  • Мнения: 8 657
Аз затова все мисля, че е излишно да се избира името според това какво галено ще кма. Тези имена си идват спонтанно и може и Гери да и казват, ако така им идва, има закачка.
Моето име е с последни две срички -ника. Казвали са ми Ники, без въобще името ми да е свързано с Николета, Николая.

# 38
  • Мнения: 309
О да, определено е излишно. Избирам името, защото ми харесва, пък как ще й викат в крайна сметка, жива и здрава да е - другото е все тая.

# 39
  • Мнения: 4 569
И на мен ми харесва Маргарита.
Не е масово, но е хубаво.

# 40
  • Мнения: 1 364

И на мен ми харесва Маргарита.

# 41
  • Мнения: 5 259
Ти ме разби! #Crazy За пръв път чувам умалителни като Рита, Тита и Гита на името Маргарита. Hug
Няма правило, което да задължава всяко галено име да е съставено от първите 3 или 4 букви от името + и накрая. Много галени изобщо не завършват на -и. Също така не е задължително да са съставени от първата част на името, особено като е толкова дълго. Все едно да се изненадаш, че на Антония казват Тони, а не Анти  Laughing
На Верониките масово им се казва Рони, на Анелия - Нели, на Божана - Жана, на Елеонора - Нора и т.н.
Това, че не можеш да си представиш някакво екстравагантно умалително съотнесено към майка ти е нормално, все пак я свързваш с начина, по който си свикнала да ѝ казват. Но всяка Маргарита си е отделна и ако иска, може да ѝ казват Мими или Маги, освен Рита, Тита и т.н.

# 42
  • Мнения: 4 569
В една американска книга http://assets.chitanka.info/thumb/book-cover/15/5428.200.jpg Тори се оказа Виктория.

# 43
  • Мнения: 8 909
Аз пък се сетих за Круела Девил  и "наричайте ме просто Ела". Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт