Не мога да преценя ...

  • 6 360
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
И на мен ми харесва Маргарита. А самото цвете ми е любимо - с маргарити се жених Joy Joy (Омъжвах, де.) И празникът е прекрасен. Само за информация - имам приятелки Маргарити - на едната викаме Рита, на другата МаргО, а на третата и викат Тита, щото така си казвала като малка. А познавам и една, на която викат Гита. Но, разбира се, най-често им викат Марги.

# 31
  • Мнения: 309
Ти ме разби! #Crazy За пръв път чувам умалителни като Рита, Тита и Гита на името Маргарита. Е да - римуват се, но не съм и предполагала, че е възможно. Смисъл то няма лошо, но ми е странно. Може би защото всички Маргарити, които познавам, а те се броят само на едната ми ръка, ги наричат Марги. Simple Smile Hug

# 32
  • Мнения: 309
Ааа и да ви се похваля - не знаех как ще реагира мъжа ми, като му съобщя за избора ми, но интересно прие го доста добре, даже ме и подкрепи. А очаквах да настоява да е кръстена на майка му или да й измислим "нейно" си име. Поне това ми се махна от главата. Хахаха. Laughing Laughing

# 33
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Между другото, тази на която викаме Рита много си го харесва, а Титка започна да си го харесва след като прочетохме "Като гореща вода за шоколад" и там героинята се казваше Тита. А иначе й викаме всякак - Тити, Титиня, Титуна, както дойде. А тази, на която викат Гита я познавам, но не ми е близка, та не знам дали си го харесва.

# 34
  • Мнения: 8 909
Харесвам цветните имена, дъщеря ми е с такова име.
Маргарита не е лошо. Аз не бих го избрала заради двете р-та. Но пък точно те го правят име с характер. Grinning
Иначе познавам Маргарита, на която близките й и казват Рита.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 148
За мен Рита си е съвсем на място обръщение към Маргарита.

# 36
  • Мнения: 309
Не знам, може би защото не съм свикнала на някоя Маргарита да й викат Рита, предполагам затова за мен само Марги се връзва. Все още ми е странно Рита или Тита. Не мога да си представя някой да каже на майка ми Рита. Ще ми изглежда така, сякаш не говорят на нея. Laughing Embarassed

# 37
  • София
  • Мнения: 8 657
Аз затова все мисля, че е излишно да се избира името според това какво галено ще кма. Тези имена си идват спонтанно и може и Гери да и казват, ако така им идва, има закачка.
Моето име е с последни две срички -ника. Казвали са ми Ники, без въобще името ми да е свързано с Николета, Николая.

# 38
  • Мнения: 309
О да, определено е излишно. Избирам името, защото ми харесва, пък как ще й викат в крайна сметка, жива и здрава да е - другото е все тая.

# 39
  • Мнения: 4 569
И на мен ми харесва Маргарита.
Не е масово, но е хубаво.

# 40
  • Мнения: 1 364

И на мен ми харесва Маргарита.

# 41
  • Мнения: 5 259
Ти ме разби! #Crazy За пръв път чувам умалителни като Рита, Тита и Гита на името Маргарита. Hug
Няма правило, което да задължава всяко галено име да е съставено от първите 3 или 4 букви от името + и накрая. Много галени изобщо не завършват на -и. Също така не е задължително да са съставени от първата част на името, особено като е толкова дълго. Все едно да се изненадаш, че на Антония казват Тони, а не Анти  Laughing
На Верониките масово им се казва Рони, на Анелия - Нели, на Божана - Жана, на Елеонора - Нора и т.н.
Това, че не можеш да си представиш някакво екстравагантно умалително съотнесено към майка ти е нормално, все пак я свързваш с начина, по който си свикнала да ѝ казват. Но всяка Маргарита си е отделна и ако иска, може да ѝ казват Мими или Маги, освен Рита, Тита и т.н.

# 42
  • Мнения: 4 569
В една американска книга http://assets.chitanka.info/thumb/book-cover/15/5428.200.jpg Тори се оказа Виктория.

# 43
  • Мнения: 8 909
Аз пък се сетих за Круела Девил  и "наричайте ме просто Ела". Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт