Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 34-та тема

  • 48 151
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
 Явно по тази логика се чистят и ваксини, с х.л. приготвени от тях, но как става ясно че човек има нужда точно от това и дали изобщо..., може би при супер бурна реакция след ваксина или съответния медикамент, когато човек е сигурен че това го е влошило. Защото има хомеопати, които те разпитват с какви медикаменти, противозачатъчни и т.н. си злоупотребявал през живота си и ти дават едно след друго такъв тип хом.лекарства.
Сега четох, че нозодите се делели на автонозоди и саркоди.

 А за следоперативните лекарства ми стана интересно, при операция без скалпел, напр. модерните лазерни операции, да кажем лазерно премахване на вена, пак има травма, но не е играл скалпел, и Стафисагрия и Арника пак ли ще са едни от главните показани лекарства, как се разсъждава тук? Ясно е че се гледа индивидуалната реакция, но все пак.

# 211
  • Мнения: 8 527
Мече, не разбрах ти ли си й отказала или тя?
Всеки си има своя истина, необходимо ли ти е да ровиш?

Нямам ясна дефиниция за бързо
Скрит текст:
- баща ми (много изтощен организъм, много хронични проблеми) взел че паднал (без загуба на съзнание, без удряне на главата, само ожулване) и не успял да стане известно време по-скоро от уплаха и слабост, отколкото от самото падане. След 3 часа научих, след още 2 говорих с хомеопата му и уточни лекарството. 24 след падането почна да се пооправя психически, 48 вече е в почти в състоянието от преди това. Със сигурност на по-здрав организъм ще действа много по-бързо. Но за неговото състояние това е супер бърза реакция.

# 212
  • Мнения: 2 674
Мечка, зависи от претенциите на жената. Ако иска да и мине по-бързо състоянието, ти не си фокусник. Ако е за нещо друго е трудно да се коментира без да знаем какво е станало.

Диди, прочети за сикотичния миазъм.

# 213
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Мече, истината винаги е различна за двете страни, но пък отстрани погледнато би трябвало да е една. Все пак зависи от ситуацията наистина.
Цонна, във връзка с кое да го погледна, че малко бавно ми стопля реотана?  Blush Във връзка с х.л. от медикаменти ли?

# 214
  • Мнения: 2 674
Ваксините.

# 215
  • Мнения: 3 483
Мечка, зависи от претенциите на жената. Ако иска да и мине по-бързо състоянието, ти не си фокусник. Ако е за нещо друго е трудно да се коментира без да знаем какво е станало.

Диди, прочети за сикотичния миазъм.
Тъй де, тъй. Винаги има две истини, това казвам Simple Smile Животът не е черен и бял, а е нюансиран. Тези с дефинираните граници не стигат доникъде, мисля.

Диди, по принцип е по умствена картина. Винаги психо-емоционалното е водещо. Когато няма ясно дефинирано такова, може да се дават принципно общовалидни лекарства. Стафизагрия - оперативна рана с прав ръб, не разкъсно-контузни, въпреки че е показана и при изнасилване /и психо-емоц, и разкъсно-контузни рани/. Това сочи хомеопатичният опит. Ако съм аз, и при двете гореизброени вероятно ще направя картина на арсен. Все още реагирам еднотипно на здравословни проблеми, особено ако са изненадващи, с едно изключение - пих една хина веднъж, щото нямах ясна физическа картина, за сметка на това  hahaha"никой не ме разбираше" колко ми е зле. Като всеки сикотичен пациент еднотипна реакция на разнообразни стимули  Crazy, е, с напредък, пък да видим.

# 216
  • Мнения: 2 382
На моменти имам усещането, че на хл се придават някакви свръхестествени способности. Хайде, при физически симтоми е ясно и аз самата съм го виждала нееднократно. Но как по- точно трябва да се възстанови човек психически след падане с охлузвания? И то след 24 часа се отчита психоемоционално подобрение и това не е съвсем естествено развитие на случката, а магическото действие на лекарството.
Имам около себе си възрастни хора, доста трудно подвижни и съм наясно какво означава падане при възрастен, ако се приеме, че не съм разбрала случката Peace.

Също преди няколко страници asyalein сподели, че психическото подобрение й е коствало доста физически страдания и хомеопатът е отчел случая като успешен поради подобряване на емоционалната картина.
Добре, толкова ли е трудно човек да постигне емоционално подобрение без да страда физически и без да пие хл? Тук не говорим за тежки патологии, когато човек не осъзнава реалността, а за здрави хора.
Има нещо, което те кара да се чувстваш зле- сядаш, премисляш отношения, действия, обкръжение и променяш това, което  си способен да промениш, за да се почустваш по-добре. Ако буксуваш на едно място и не виждаш причината - говориш с приятел, партньор, психолог и променяш каквото е необходимо.  Това е във възможностите на всеки . Защо за нещо подобно е необходимо лекарство или да си изтърпим един куп неразположения? Това ми звучи малко мазохистично.

# 217
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Добре, толкова ли е трудно човек да постигне емоционално подобрение без да страда физически и без да пие хл?

писах ти на лични...
физическата болка не е резултат от взимането на ХЛ и незнам дали преминаването през нея е допринесло за емоционалното ми подобрение.
честно казано в този момент, в който бях емоционално срината, не исках да говоря с никого. исках да бъда сама.

# 218
  • Мнения: 2 382
Ася, Peace!
Имам предвид и ситуации, когато сме коментирали как едно страдание ( наше или на децата ни) ни е необходимо, за да постигнем емоционално развитие.
При децата малко по-трудно може човек да започне да разчита поведенческите сигнали, но собствените си усещания би трябвало да може достатъчно добре да анализира .

# 219
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Но как по- точно трябва да се възстанови човек психически след падане с охлузвания? И то след 24 часа се отчита психоемоционално подобрение и това не е съвсем естествено развитие на случката, а магическото действие на лекарството.
Имам около себе си възрастни хора, доста трудно подвижни и съм наясно какво означава падане при възрастен, ако се приеме, че не съм разбрала случката Peace.

Честно казано и аз си го помислих, все пак 48 часа са си доста време, но си замълчах защото все пак нямам наблюдение над възрастни, вероятно след години ще разбера че не е лесно възстановяване дори и след падане, знам ли.
 Аз се възстановявах сума ти време след това вадене на зъб (макар че си беше повече от вадене на зъб) и то с х.л., а съм сравнително млад организъм. Не знам как щеше да е без арниката, няма и да узная, но имам усещането, че щеше да стане по-бавно и че Арниката ми помогна, поне психически да мина през тези 3-4 дни по-леко. Гадно си беше.

# 220
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
собствените си усещания би трябвало да може достатъчно добре да анализира .

за рефлексия е нужно самосъзнание.
според мен има ситуация, които не изживяваме съзнателно, а се реем из тях.
тогава няма как да има рефлексия.

според антропософската медицина, всяка една болест или страдание е предел, надвиваме нещо, скъсваме с нещо старо, получаваме нещо ново. даже тази теория е разпростират и над генетични заболявания, водещи до инвалидност (надявам се правилно да съм използвала думата, става въпрос за аутизъм, Даун синдром и прочие)... тази теория винаги ми е била малко странна.

Ханеман в предговора си към Органона казва, че понякога едно страдание не е достатъчно, трябва да се появи второ, трето, да си стъпкан на земята, за да намериш сили да станеш и да преодолееш себе си...

та явно някои хора трябва да стадат физически, други психически, за да се "приземят" от реенето.

Ако буксуваш на едно място и не виждаш причината - говориш с приятел, партньор, психолог и променяш каквото е необходимо.  Това е във възможностите на всеки .

това е много добър съвет.
гълтането на лекарство, дали хомеопатично или алопатично, е просто "лесният" вариант да избягаш от отговорност, да търсиш бързо излизане от тази ситуация.
може би малко повече саморефлексия може да доведе до по-бързо излекуване с по-малко проследявания.

# 221
  • Мнения: 2 674
Шайн, хора, които са сравнително здрави могат да преодолеят проблема сами. Например виждаме при деца как всичко минава бързо, докато един отслабен организъм има нужда от помощ. Затова и  приемането на хл. Иначе милиони хора си живеят без нищо и казват, че са добре. Laughing един с безсъние, друг със сърцебиене, трети с постоянно главоболие.  Всичките са здрави.

Ася, моята стара хомеопатка говори немски, живяла е в Германия. Много разбира, пък и мога да ти кажа какъв и е проблема, заради който ме вбеси и се разделихме. Защо не се свържеш с нея? Даже може само един елементарен разговор да проведете. Зная, че преди е имала пациенти от Финландия.

Може и на Люк де Шепър да пишеш за препоръка, той също говори немски, чак Органона е превеждал. Laughing

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 23:01 от Цонна

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
В картината на Антимониум тартарикум има ли симптоми на бронхопневмония?
Може ли след даване на прекалено много дози при остро това ХЛ в потенция 200 да влоши пациента до бронхопневмония?
И същия въпрос е за Туберкулин,само че той е даден един път  в потенция 1М?

# 223
  • Мнения: 2 382
Budiko, да не се е влошило детето?

# 224
  • Мнения: 2 674
Потенция ц 200  е по принцип доста трудна за работа. За справка Дейвид Литъл на сайта му има обяснения.

Туберкулинум е нозод.  Дава се когато точно подбраното лекарство е спряло да работи. Обикновено след нозод се появяват много нови симптоми. Пак при Дейвид Литъл е обяснено кога се дават нозоди. Потенцията, в която ние сме го приемали беше различна, също така предполагам и начинът на приемане е различен от твоя.

Нозоди:

http://www.simillimum.com/education/little-library/constitution- … s/nih/article.php

Последна редакция: пн, 20 окт 2014, 23:15 от Цонна

Общи условия

Активация на акаунт