Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 34-та тема

  • 48 148
  • 749
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 19 296
Аз пък мисля, че не е невъзможно след х.л. човекът бързо да се е възстановил емоционално. При едно падане първото е шок, страх. Л-вото може да помогне тези емоции да преминат по-бързо и човек да се успокои. Какво му е свръхестественото?

По принцип смятам, че когато може да се избегне л-вото, е добре да не се дава. Като в случаи, които са си баш за психолог или логопед. Все ми се струва, че биха нанесли доста по-малко вреда, ако не подходят както трябва, отколкото грешно хомеопатично лечение. Друг е въпросът, че подходящото л-во може да ускори процеса.

Мен ми е интересно дали може толкова да е потиснато при Будико, че да стане пневмония. Коментирахме го и при Диди преди, но така и нищо конкретно не се каза. Дали все пак това не е бил естественият ход на вируса или е от потискането?

При нас имаше два пъти, когато хом.лечение не водеше до излекуване. Правих и двата пъти снимки. Единият път дълго след острото остана субфебрилната т, кашлицата и гол.отпадналост, а другия си се влошаваше с умерен темп, но болестта не прогресираше към пневмония,въпреки че външните признаци бяха такива. Според мен л-вата бяха симиле или имаше миазмичен блокаж, защото накрая на втората сага дадохме Псорин.

# 241
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А нали като пиеш алопатия тя антидотира хомеопатията.

незнам дали това е така Thinking
алопатията пречи да се изявят всички симптоми, защото ги подтиска.
но дали антидотира на 100% ХЛ, незнам...

# 242
  • Мнения: 2 382
И аз мисля, че не трябва да се изпуска момента с естественото развитие на болестта. Понякога пневмония става за 2-3 дена. Не е изключение пневмония да не се чува на слушалка.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Цонна в тези линкове сигурно има много полезна информация,но макар че съм учила много години английски,не мога да си го преведа за съжаление.Ще се опитам
Цитат
В a hahnemann revisited  той казва, че никога не предписва нозод, само защото го има като миазъм, а го прави в случай, че симптомите го изискват.
Като не могат да определят точното лекарство и се пробват с нозоди тукашните .........

Цонна Ти как рестартира случая?
Аз и преди време когато пак така след ХЛ се бяха оплескали нещата при друг хомеопат бях питала има ли възможност с хомеопатия да се изчистят питите досега ХЛ?
Има ли начин да се антидотира този Туберкулин?
В случая с него незнам кое е -но е по-скоро неправилно ХЛ във висока потенция-даден е само 1 път -капка в устата-след него имаше подобрение за около половин час,след което детето се влоши-като тук трябва да уточня състоянието преди Туб беше по-добро,отколкото като се влоши след ТУб.

Ето преди време питах и за повтарянето на Тарентула 10М доста пъти за няколко месеца,след което детето получи тикове,които и до днес ги има.Един хомеопат ми каза че се е доказала Тарентулата,но така ли няма да отшуми това вече 2 години.По време на тарентулата нямаше заекване а много гняв и агресия,която изчезна по едно време,и се появиха тиковете.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 12:05 от budiko

# 244
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Витулкас в книгите си споменава алопатията като най-сигурен антидот, но не знам дали е прав.
 
Будико, Тарентулата може да не се е доказала, а да е потиснала заекването и то да се е прехвърлило на по-дълбоко ниво-тикове.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 22:35 от didi24

# 245
  • Мнения: 2 674
Будико, недей сама да рестартираш нищо. Даже и да го направиш няма да можеш да се справиш нататък.

Тиковете са ти accessory symptoms. Някой, който разбира трябва да помогне.

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Какво става след рестарта?При теб какво стана,симптомите се върнаха в някакъв момент от преди време ли?

# 247
  • Мнения: 2 674
Да, появи се картина върху, която може да се предпише, ако знаеш, ето аз не се справих. Laughing

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Цонна аз съм далеч от мисълта сама да давам ХЛ.
Но понеже сменихме няколко хомеопата,и ми е интересно да си обясня дали някой от тях се е опитал да направи този рестарт(особено този който се помъчи да го лекува именно след като се появиха тиковете,цяла година бяхме при нея).И затова те питах-няма да е с лекарство по картина предполагам,защото като има подтискане-няма да има ясна картина за лекарство.Тогава с нозод ли е,или с антимиазмично ,или.......

# 249
  • Мнения: 2 674
С антимиазматично, но аз не знам какъв смисъл ти влагаш  в тази дума, хеле пък хомеопатите с тарентулата. Аз и ти може да си мислим за различни неща. Ако ми напишеш какво са предписвали, мога да ти кажа да ли въобще някой се е опитвал да оправи положението.

Кой ви предписа тарентулата, ако не е тайна? Усещаш ли как искаш да му извиеш врата? Laughing колко хомеопата смени?

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Колко хомеопата-ами да видим от декември 2010 сме почнали ,до сега са 4 години-5 броя.
На първите двама не съм ядосана ,но на 3-я и 4-я много.
Не е тайна,но преди съм писала и не ми се пише,защото само досаждам на другите пишещи в темата .Ако може да минем на лични.....

# 251
  • Мнения: 2 674
Защо? Напиши ги тук, пък може някой някога да чете тази тема и да ги види що за капацитети са.

Ако не чувстваш комфортно, давай на лични. Peace но не виждам защо ти трябва да се срамуваш  от безхаберието им.

 Взе ли си парите? Money

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
"Антимиазмично лечение е когато активният миазъм е прекалено силен и произвежда непрекъснато симптоми /да се диференцира от конституция/. Не блокиран, а силен. Тогава антимиазмично лечение. "
това е писано като едно обяснение тук в темата.

Всеки път съм ги писала,и повечето които редовно четат им знаят имената Simple SmileПари никой не връща,а пък и 2-те се обидиха,и това съм писала.Просто мисля че който иска ще прочете назад.

След Тарентулата ,следващия хомеопат започна с Ликоподиум 30,после 200,тя смяташе че гневът е подтиснат от Тарентулата и за да изчезнат тиковете,трябва да изкараме гневът наяве.Да но направи при нея бронхоспазъм,а не беше правел преди.Даде после Карцинозин 200(тя каза,че е мислила още на първотата ни среща за карцинозина,но не искала да го дава преди ликоподиума,каквото и да значи това,повече обяснение не получих).След Карцинозина направи картина според нея на Лахезис,няколко месеца беше на това лекарство в потенция 30 и имаше много подобрение в много неща.Почти изчезнаха тиковете,гняв имаше наяве,позатихна,беше много злояд преди това ,а от един момент и до ден днешен детето си яде с апетит.Но в един момент тиковете взеха да се връщат след поредния прием на Лахезиса.Тогава хомеопата каза че може да има нужда от по-висока потенция ,но не искала да дава,да не го смачка.След месец се разболя,пи Лик30.След месец на проследяване даде пак Карцинозин(6 месеца след първия прием).След месец ми вика, поръчай си ТУб 1М,нпо сега дай ЛИк200.Разболя се след лик200,пи го доста дни ,не се подобряваше,минахме на Туб 200,оправи се след него.След 2 месеца Агарикус Мускарикус30.Тя каза:"ако след това ХЛ изчезнат тиковете,мога да кажа диагноза".
Това изречение беше защото след нозодите тиковете се увеличиха и се появиха нови,а тя не можеше да ми каже защо .
Виждаш ли нещо интересно в тези ХЛ,или просто хаос............

# 253
  • Мнения: 2 674
Да, и аз мога да ти кажа диагнозата - Класическа Престъпна Некадърност и ще бъде така, докато ти не започнеш да четеш и да се интересуваш.

Това не е хомеопатия!

Абсолютен кошмар! Даване толкова често на нозоди, дори не искам да те питам как са давани, че със сигурност ще ми се изправи косата. По-добре да не знам! Такива силни потенции! Не си единствена!


Ама така се получава, като имаш голямо самочувствие без покритие. Дечица страдат с тикове. Не става само да се надуеш, защото се искат реални резултати...
 

Те се обидиха!?! Главите бих им счупила, ако са ми на близо и ако бях на твое място, поне да имат реална причина да ти се сърдят!!!!!
Да вземат те да се тикосат. Нали знаеш подобното се лекува с подобно!

Напиши ми на лични имената на тези некадърници, не ми се рови в публикациите ти в момента. Предварително благодаря!

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 19:29 от Цонна

# 254
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Защо на лични?! Нека споделяме. Да знаем от кого да се пазим. Аз също ще напиша къде съм била.

Общи условия

Активация на акаунт