Перилни препарати и омекотители - 25

  • 50 261
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 207
Препаратите за почистване на пералня, които обсъждаме най-често в темата, са препоръчани от производителите не само за отстраняване на котления камък, но и на всякакви замърсявания, които може да се натрупат в машината.
Много от отзивите в темата са, че след използването на такъв препарат лошата миризма от пералнята изчезва. Чела съм и някои мнения за неуспех при справянето с този проблем.

# 526
  • Мнения: 1 135
При използване на 95 градуса и чиста вода ще свърши някаква работа срещу гадната миризма, макар и временно. Оттам нататък, всеки сам си решава какво да ползва и кого да слуша. Изяснихме защо пералните на много дами се вмирисват. На всеки би трябвало да е ясно, че лимонената киселина не е дезинфектант (точно обратното за някои бактерии е хранително вещество). Това би трябвало да е достатъчно.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 18:04 от TAED

# 527
  • Мнения: 5 207
Препоръките са препаратът за почистване на пералня да се ползва на 60°. Тези препарати далеч не съдържат само лимонена киселина.

Гледам, че си си редактирал едно от мненията
Слабите резултати в дезодорирането на машините се дължат именно на използването на грешния химикал.
Може ли да уточниш.

# 528
  • София
  • Мнения: 38 530
Между другото, отворих филтъра - имаше чиста вода и 1 клечка.
Обаче от течни препарати ми се омирисва прането и спрях да ползвам.
Даже капсули ползвам рядко.

# 529
  • Мнения: 1 135

Гледам, че си си редактирал едно от мненията
Слабите резултати в дезодорирането на машините се дължат именно на използването на грешния химикал.
Може ли да уточниш.

Вече го уточних. Вмирисана пералня не се оправя с препарат за почистване от котлен камък. Ако има препарат за ефективно премахване на биофилм от пералните (не мен не ми е известно да има), то трябва да се използва именно такъв. Ако няма, използва се нещо с висока концентрация на перкарбонат, ТАЕД и най-добре NOBS. Написал съм и продуктите на кой производител отговарят най-добре на така формулираните изисквания.

# 530
  • Мнения: 648
Но тези препарати, които се обсъждат тук, не са за почистване на котлен камък специално.

# 531
  • Мнения: 1 135
Но тези препарати, които се обсъждат тук, не са за почистване на котлен камък специално.

Нали затова пишем тук. Трябва да гледате какво съдържа, а не какво се обещава от опаковката.

# 532
  • Мнения: 648
Този, който имам в момента съдържа следното - по-малко от 5% нейогенни повърхностноактивни вещества; парфюми. Други съставки - корозионни инхибитори, органични киселини, помощни вещества.

Какво мислиш, TAED, за този състав? Това корозионното нещо не ми вдъхва доверие.

# 533
  • Мнения: 1 135
Мисля, че ще отстранява не особено дебели и упорити наслоявания от котлен камък ако ги има в машината ти. За друго не се сещам. И защо "това корозионното..." да не ти вдъхва доверие? Не знам какво са сложили (няма да е натриев силикат), но добре поне, че са сложили нещо.

# 534
  • Мнения: 648
Благодаря за отговора. В София съм и се съмнявам, че изобщо имам какъвто и да е котлен камък в пералнята. Но форумската сила е голяма и се правят неща, от които няма нужда  Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 135
Е, няма какво повече да се каже. Домашната пералня (в София) е на около 7 години вече. Струваше три шапки пари и повярвай ми, ако имаше каквато и да е необходимост от подобни упражнения, аз щях да съм първия, който да ги прави. Никога не съм имал никакви проблеми и с инфектирани перални.

# 536
  • Стара Загора
  • Мнения: 835

Нали затова пишем тук. Трябва да гледате какво съдържа, а не какво се обещава от опаковката.
Не ми е много логично, да заблуждават за какво служи даден препарат, защото има такива, които са само за почистване на котлен камък и така си и пише. Но на тези, които обсъждаме тук, пише, че са за почистване и на други натрупвания, освен котлен камък. Например тези ( не съм сигурна дали тук е даден пълния състав, но не зная къде да го намеря):
penelopy, кой е твоят препарат?

# 537
  • Мнения: 1 135
Първото ще работи, в случая няма заблуждаване, за второто не знам, но защо трябва да търсиш точно него, след като всяка качествена прахообразна добавка ще върши същата работа и ще си я ползваш и за бялото пране.

ПП: Аз нямам нужда от такъв препарат защото използваме качествени прахообразни препарати за бялото и светлото пране, като бялото се пере на 60 градуса. Пералнята винаги е миришела само на това, с което е парфюмиран препаратът. Никога не е имало проблем с бактеии.

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 19:09 от TAED

# 538
  • Стара Загора
  • Мнения: 835
TAED, имаш предвид прахообразна добавка с активен кислород ли? И как да се ползва, самостоятелно, или в комбинация с прах?

# 539
  • Мнения: 1 135
Самостоятелно, на максимално висока температура и продължителност на програмата.

Общи условия

Активация на акаунт