Как да му помогна да спре да пие?

  • 55 946
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 710
Към авторката:
Алкохолната зависимост е по-страшна и трудна за отказване от хероиновата.
В такива теми винаги казвам, че от хероинова абстиненция умрял няма, но от алкохолна се мре и още как. Това го казвам, за да разбереш, че само защото накротика е достъпен на всеки ъгъл не значи че е по-безобиден. Приказки, увещания, теорията за едната чашка, която не пречи и тн. не помагат. Помага дълго, упорито лечение, неотказване, или събитие, което от раз да премахне идеята за пиене (тези събития не ги пожелавам на никого). Има опит в лечението на алкохолизма, обърнете се към НЦН, там има психиатри, учен народ, които провеждат терапии не само под формата на изписване на няакакви чудотворни медикаменти, а и работа с пациента и т.н. Всичко останало за мен е неадекватно и подценяващо проблема.

На лично ниво аз бих се разделила с този човек, ако видя че той не поддава да се лекува, защото не мога и да си представя толкова труден път да премина до някой, който вече демонстрира асоциални поведения, като нежелание да работи, например с разни оправдания. Животът ми се струва твърде кратък за такива драми.

# 166
  • Мнения: 219
Здравейте, искам да споделя с Вас моя лична история. От години мой близък роднина има проблем с алкохола - не спира да пие. Години ходене по лекари и знахари не дадоха положителен резултат. Веднъж една приятелка сподели, че съпругът й отказал алкохола с помощта на някакви билкови капки. Аз се позаинтересовах относно тях и тяхното съдържание - името на продукта е Алкофитал. Закупих билковия продукт с надеждата да доведе до положителен резултат. Съветът, който от фармацевта в аптеката бе, че по никакъв начин няма как да навреди на организма, напротив - детоксикира и тонизира, освен всичко останало. Та...купих капките и очаквах резултата, а той беше повече от добър - моя близък постепенно отказа алкохола, чернодробните функции и кръвните показатели се подобриха. Стана по - енергичен и тонизиран. Скоро намерих един сайт за хранителни добавки, в който продукта е на най-ниската цена. Името му е drugstore.bg. Надявам се с тази публикация да съм помогнала на много хора, защото алкохолизма не бива да се неглижира като заболяване. Поздрави на всички. Бъдете здрави.

# 167
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Според мен няма как, освен ако самият човек не пожлае да се лекува. Ама сложна работа е това.

# 168
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Виждала съм до какво води алкохолната зависимост и също съм виждала колко страдат и преживяват жените до тези мъже. Няма как  да пожелае той промяна ,временно се спира и след това отново и така до края на живота. За околните остават страданията и притесненията. Помогни на себе си - бягай докато е  време. Нищо добро не те чака с човек с тази зависимост.

# 169
  • Мнения: 358
Ако нямате деца, бягай. Една млада жена има много малко време да намери свестен мъж, с който да си създаде семейство. Още един -два такива неуспешни опита , и времето за раждане е намаляло драстично. Това е , природен закон. Освен това алкохолизмът е в гените, ще трепериш ли и за твоите деца да се не пропият ? Иначе, познавам много го хора, които са спрели, но живея в Англия, тук има страхотна поддръжка след болнична детоксикация, естествено.

# 170
  • Мнения: 5
Здравейте! Бих искала вашето мнение, виждам, че темата е стара, но се надявам някой да се включи. Имам приятел от почти 2 години. Преди не пиеше много, но напоследък пие буквално всеки ден и има лошо пиянство. Пие твърд алкохол. Като се напие (не всеки път) но почва да става агресивен и откача, не ме е бил или нещо такова, но посяга на кучето ни без причина, което много ме тревожи. Според вас става ли въпрос за бъдещ алкохолик и какво да правя? Не искам да го напускам, но понякога имам чувството, че ако не си тръгна някой ден ще съжалявам, че съм останала. Вие как мислите? 🙁

# 171
  • Мнения: 1 547
Бъдещ? Той си е настоящ. Кое мислиш, че е реалният алкохолизъм? Да, ще съжаляваш някой ден, ако останеш.

# 172
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Тъкмо четох сутринта за алкохолизма,че моя позната вчера ми се оплака от мъжа си, който има вече съпътстващи заболявания от алкохола. В зависимост от организма и две години системно пиене са достатъчни да сътворят алкохолик! С всичките му там съпътстващи проблеми и заболявания, тежки при това, защото алкохола убива неврони. Може да прочетеш достатъчно в нета. Но описаното от теб говори за настоящ алкохолик. Бягай!

# 173
  • Мнения: 2 002
Ако си мислиш че ти можеш да направиш нещо, ако се надяваш, че заради теб той ще спре - лъжеш се. Ако той не вижда причина или не осъзнава проблема - нямаш никакъв шанс да промениш нещо.
  Кажи му, че пие прекалено много и за това го напускаш. Няма нужда от драми, спорове и обещания. Трябва спокойствие и твърдост.
   Разтърси се из НЕТ-а, прочети за алкохолизъм, съзависимост. И ще разбереш какво е и колко трудно е да спреш тази зависимост.
   Не го ли направиш ставаш съзависима. Целият ти живот ще мине в терзания: Как да му помогна? Какво да направя? Къде сбърках?
  При всеки опит за разговори ще бъдеш обвинявана, че ти си виновна, че обиждаш че си ненормална и какво толкова е станало. Ще бъдеш лъгана и манипулирана.
   И най-важно - ти няма да си обичана, ти и децата ви винаги ще бъдете на второ място. Защото алкохолът ще измести приоритетите му. Пари винаги няма да стигат. Ще чистиш и переш повръщано, насрано и опикано(съжалявам за гнусното описание но това е действителността). Никога няма да знаеш къде е, кога и как ще се прибере, никога няма да можеш да разчиташ на него. (моя близка - в напреднала бременност, с болки, а мъжа й пиян на талпа лежи до нея на пода неадекватен) Това ли искаш от живота?
    И нея я предупреждавахме - не се хващай с него алкохолик е. Млада, глупава и наивна - нейните отговори бяха: той обеща, че ще спре, той ще се откаже.

# 174
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
По-далече от такива.
Момиче, та той си е алкохолик, какво правиш при него.

# 175
  • Мнения: 7 443
Агресията, след употреба е Голям червен сфетофар. По- зле ще става.

Общи условия

Активация на акаунт