A най-абсурдните суеверия,прилагани върху бременните?

  • 4 242
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
по повод боядисването гледах едно здравно предаване по канал 1 в което опровергахатова суеверие,казаха,4е няма как химикала от косата да достигне матката ида навреди на детето,а за подстригването и аз малко се замислям ине смея да отида на фризиор Laughing

# 76
  • Мнения: 8 505
Сетих се за още една глупост (може някой да я е написал вече)-ако бременната повръща,детето ще се роди с коса-именно косата била причината за повръщането Crazy Измислилите този бисер явно не са чували за матка.

# 77
  • Мнения: 3 447
Като бях бременна в 7м. баба ми почина и аз разбира се през цялото време бях при нея.Сума ти бабички ме гонеха от там,защото бебето щяло да има кожа като мъртвец.Като видяха,че няма да си тръгна ми забраниха да ям каквото и да било от там.След като  не послушах и този съвет ме умоляваха поне червено конче да си вържа на ръката и като не послушах и това ме обявиха за най-безотговорната майка на годината.Този стрес вредял на бебето и поради тази причина се правели всички тия неща-да го предпазиш.То стрес е и да научиш че близак човек умира и по тая логика трябва да се крие от бремените за смъртен случай в семейството(да не дава Господ). 
В това с погребенията има резон, наистина е стрес. Моята баба почина, когато бях във втория месец. Прокървих и за малко да си изгубя бебето. Слава богу, размина се. Да ми е жив и здрав малкия, ама няма кожа на мъртвец Mr. Green

# 78
  • Мнения: 3 034
Цитат
Да не би да си се подстригвала докато си била бременна и си отрязала  мъжкото достойнство на детето Mr. Green
Аз например сега разбрах, защо съм родила момиче и то злоядо Mr. Green
Цитат

Е чак сега разбрах защо детето ми изглежда и се държи като момиче. В 5 месец се подстригах, ами че аз наистина съм му отрязала достойнството Embarassed
 Благодаря ти, Мамма Мia, ти ми отвори очите !!!  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 660
A, знам още един начин за определяне на пола - златен пръстен се връзва на конец и го държиш да виси над корема на бременната - ако се завърти в кръг, е момиче, ако се движи по права линия, е момче. Желателно е да се извършва от опитна гледачка, наи-вероятно -  циганка LaughingСигурно накрая пръстенът е оставал за нея Joy
А това за петната, аз го знам като открадне нещо, не като се изплаши. Така майка ми обяснява мойто петно на шията - като пътувала в един влак откраднала една черешка от торбата на пътничката до нея, ама докато я лапала, пътничката се обърнала и майка ми, за да си оправдае движението на ръката, се хванала за гушата hahaha newsm78 Само че, дето мойто петно въобще не прилича на череша!! Cry

# 80
  • Мнения: 3 447
Ама едно време бременните яко са крали май, а hahaha

# 81
  • Мнения: 4 392
да не пресажда цветя  Shocked, з-то не трябвало да пипа пръст

Това не е бабина деветина Naughty Вярно е само наполовина.Може да се занимава с град.работа,но трябва да спазва необходимата хигиена.Наи-добре да ползва гумени рькавици,за да не попаднат бактерии и спори в организма и ,които може да са опасни за бебето!По сьщата причина зелената салата трябва да се мие много старателно,под течаща вода,листо по листо и когато обработва сурово месо (наи-вече от птици) да използва отделна дьска и нож ,които после да мие с четка,не с гьба! Wink

# 82
  • Мнения: 3 760
Да близвам от абсолютно всяка храна която влезе в обсега ми, иначе... Е какво иначе?-Ти си знаеш?!? #Crazy #Crazy #Crazy

# 83
  • София
  • Мнения: 626
Да се храниш добре(повечко) и да не отказваш храна, за да не е злоядо бебето.

# 84
  • Мнения: 163
Да не казваш на никой че си бременна до края на третия месец защото можеш да пометнеш

# 85
  • Мнения: 196
да не гледаш котка защото нам си какво щяло да стане да ядеш за двама и колкото двама,ако си вземеш нещо скришно да се пипнеш някъде кадето не се вижда че щели петна да му излезат на бебчето-ДРЪН<ДРЪН<ДРЪН>това са глупости аз през цялата си бременност се боядисвах подстригвах и детето си има пи...ка.а до вапроса за снимането сватбата ми беше каогато бях в 7 месец ми да се бях скрила от камерите и фотоапаратите,колкото повече се връзваш и вярваш,толкова по-зле за теб.моето бебче има родилни петна дребнички на тила какво значи????ами нищо не съм си вземала така че писаница

# 86
  • там край реката
  • Мнения: 153
Здравейте!
Ние искаме да се изненадаме за пола на детенцето и съответно не питаме. Това, обаче, се оказа широка тема на обсъждане - млади, стари, всички....
Чух всякакъв вид пророкувания. Едно ми направи най-сладко и силно впечатление. Мъжът ти трябва да ти посипе главата без да усетиш с щипка сол. След това внимателно да наблюдава коя част от лицето първо ще си пипнеш. Ако е носът ше бъде момче, ако е някъде другаде (брадичка, чело, коса, например) ще  е момиче.


И изобщо не е вярно  Laughing.  И ДВАТА ПЪТИ СЪМ СИ ПИПНАЛА УСТАТА И БРАДИЧКАТА И ИМАМ ДВЕ МОМЧЕТА  Mr. Green

# 87
  • Мнения: 747
Ей, момичета, един месец няма да чета вицове. Яко смех...  Joy
Почти всичко съм правила, само дето не съм крала, но имам още време. И от чужд мъж не съм се плашила, ама тепърва как да ме изплаши, като бебето е вече заченато? Rolling Eyes Мисля си обаче, така и така не съм купувала още дрешки, дали да не спретна по един комплект мои и дрехи на баща му, та да не е голо, горкото. Ма то аз юли трабва да раждам, и толко не му трябва. И понеже и пола му още не знам, не можете ли да ми подхвърлите някоя бабина деветина, как да му порасне пишката наново, ако вече съм я отрязала? newsm78 Целувам ви всички, мами!

# 88
  • Мнения: 10 758
На какви ли не суеверия съм попадала, не е истина.Добре че не съм слушала никой, защото сигурно щях да откача.

# 89
  • Мнения: 7 803
zа боядисването мисля че иzпаренията които бременната диша не са много полеzни но това е само предположение  Thinking

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт