Ако има две черти, ЮЛЧЕ май ще бъдеш ти!!! :)

  • 31 272
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 446
Казах на каката, че и аз съм писала писмо на Дядо Коледа и съм си поръчала бебе. Да видим сега дали има Дядо Коледа Simple Smile

Как така първа августинка, ние още юли не сме напълнили. Досега 20 юли беше най-късния термин, който съм видяла.

# 691
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Здравейте пак рсно сутринта.
Аз  вчера такава глупост сътворих че чак мъжо ме нахока.Купих си половин тиква към 5кг и още една чанта с храна.Излизам от магазина и вали пороен дъжд, и шматката / разбирай аз/ реших да бягам до вкъщи с торбите. SickЗаболяха ме кореми чидеса ooooh!Моя се накара каза че е адски безотговорно това и т.н.Тегли една тирада набързо.После пък се ядосах с тренировката пи плуване на малкия.Отиваме за втори път мялкия като побеснял и треньора реши да махне плувките от ръчичките.направо ми изтраЪпна левия крак ви казвам.Викам край туй се удави  #Crazy.абе голям екшън беше вчера Joyхубав ден от мен

# 692
  • Мнения: 2 501
Но ние сме малко...странни - нямаме количка, не ползваме пластмасови играчки и разни  такива.
Не сте странни, а сте страхотни. Бъркаш думите  Grinning

# 693
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета! Всички тук сте много мили и приветливи и поради това, бих искала да ви помоля за съвет. Въпросът ми е, когато се взема направление за първия преглед при гинеколог, необходимо ли да се казва, че е възможно да съм бременна? Т.е. ако кажа, че имам някакви други оплаквания, ще мога ли след това да се прегледам при гинеколог за установяване на бременността? Питам, понеже личната ми лекарка е близка с шефа ми и веднага би му казала, а аз не искам да разбира все още.  Rolling Eyes

# 694
  • Мнения: 624
Добро утро, гледам че се стигна до коментиране начина на раждане, начина на отглеждане на деца. Моето мнение е, че най-хубавото е, че имаме ИЗБОР. Едно време не случайно е имало висока смъртност при родилките и новородените. Твърде голямо бебе, оплетена пъпна връв и куп други щуротии. Сега кеф ти вана, кеф ти на поляна, кеф ти у дома, ако искаш в болница с/без упойка или пък когато има някакъв проблем или само защото искаш контролирано и под надзор - секцио. Всеки преценява сам за себе си и няма една рецепта за всички. Peace

Същото важи и за играчките. Отначало и аз така - дървени, та дървени. Е като почна да се лющи лакът на една играчка и бебка да си похапва от него, се отказах. Освен това са тежки (удрят много лошо) и микропорести, сиреч не можеш да ги стерилизираш. Може би някои мнооого качествени ще са ок.

Ние пък сме от другата страна в защита на технологиите. Това е бъдещето и не мисля да му се дърпам. Mr. Green Колкото и скандално да звучи, любимо занимание на трима ни в дъждовен почивен ден е игра он-лайн. Играем военни стратегии в мрежа. Щерката е задобряла много, нищо че е само на 7. Но не мисля, че е проблем, защото не ни/й е вманиачаване. Освен това, караме колела и кънки, катерим стени, покоряваме планини, и всички други момичешки забавления - шиене на дрешки за куклите, низане на гривнички и герданчета, изработване на картички, книжки, скачане на въже, преобличане като рок звезда и каквото още се сетите. Имаме и доста голяма къща за кукли, не купешка, а направена от трима ни, стени, покрив, прозорци, балкон, тапети, настилки, обзавеждане, всичко. Simple Smile
Така че - всичко, което носи радост е ОК.

Това нееднократните пелени не можеш да ме накараш да ползвам! Защо да ги ползвам?! Толкова по-удобно е, позлваш и хвърляш. И по-хигиенично мисля. Още помня на брат ми подсеченото дупе, когато майка ми го гледаше с пеленки от плат, щото нямаше други. Най-малкото има хиляди други неща, за които да отделя време в живота си, вместо на пране на пелени. Но пак казвам, най-хубавото е, че имаме ИЗБОР кое как. Peace

Въпросът ми е, когато се взема направление за първия преглед при гинеколог, необходимо ли да се казва, че е възможно да съм бременна?
Според мен не си длъжна да казваш каквото и да било. Но рано или късно ще разберат. Не знам дали гинекологът не записва разни неща в картона, за да го има предвид ЛЛ.

# 695
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Аз пробвах с пелените. Накупих 10 броя все различни. Еми, въприки ентусиазма, много бързо се отказах. Много миришеха. Като пишкаше и просто няма такава смрад. С памперсите нямам такъв проблем. И това го направих след като вече се бяме научили да акаме на гърне. Представям си ако и акото беше вътре. За седмица и напълно се отказах и ги прибрах..
А раждането..ами, може и лигла да съм, но живот и здраве пак си искам секцио. Предния път исках естествено, но малката не искаше да излиза и направихме секцио. Ами, много лесно ми беше. Честно да си кажа нямам нужда да изпитвам болки. Уважавам всички, които раждат естествено, но няма нищо лошо и в секциото...в крайна сметка, майка се става много след раждането Simple Smile

# 696
  • Мнения: 86
Здравейте мацки   bouquet

Аз много исках да родя естествено, отидох в болницата с изтекли води, контракции на 5 мин и 4 см разкритие, което след 3 часа вече беше 8 см., но бебето беше лицево прилежание и му се губеха тоновете. Оперираха ме по спешност. Сега в интерес на истина след операцията се възстанових много бързо и не съм изпитвала някаква болка. Но много искам второто да успея да го родя естествено. Обаче съм си обещала да не мисля още за това, защото е прекалено рано

# 697
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Ааа, Или, за всичко друго съм съгласна, обаче за пелените бих поспорила с теб и не защото не приветствам правото на избор, а за да не подвеждаме и други мами, които биха се навили да ползват многократни пелени. Ползите от тях са много, горе-долу колкото вредите от еднократните. Еднократните подсичат повече, с многократни моят син нито веднъж не се е подсичал, напротив, налагало се е при пътуване да ползваме еднократни и о, съвпадение - точно тогава се подсичаше! Simple Smile
Това с ползваш и хвърляш е много лесно, обаче ако знаеш колко планини от еднократни се трупат ежедневно по света, ще ти стане лошо, дори и да не си еколог по душа. Simple Smile
Също в защита на многократните ще кажа, че това не е бездънна яма, която поглъща средства от семейния бюджет, а нещо, което купуваш веднъж и забравяш - можеш да си отгледаш и второто, и третото дете... Е, някои хора така и не се решават, особено ако са гледали едно с еднократни и си казват: "сега ли тепърва да почвам, като вече съм се набутал/а така или иначе..." И това не са много логични разсъждения, защото дори в рамките на едно дете първоначалната им цена се избива. Повечето от момичетата от предишната ми група започнаха рано-рано да слагат децата си на гърне (очевидно, защото постоянното купуване на еднократни пелени е много досадно и излиза скъпо) и ги стресират допълнително децата, за да ги научат по-рано да се стискат. Аз съм спокойна и чакам момента, в който детето ми само ще започне да си казва, че му е пълна пелената, не бързам за никъде.
Аргумента с цивилизацията ще го подмина тактично.
Колкото до хигиенично - аз не виждам никаква разлика между двата варианта. И при двата случая имаш мръсна пелена и напикано/наакано дете, което трябва да изчистиш. Ползвайки многократни пелени, нито ми се налага да пипам повече ако, нито нещо друго - намерила съм начин да ги пера без да се налага много-много да ги докосвам. Simple Smile
От друга страна, мои познати, които ползват еднократни сменят децата си много по-рядко отколкото аз сменям моето, въпреки че се препоръчва на около 3 часа да се сменя пелената. Предполагам, че разчитат на хигроскопичността на еднократните, но и, да си го кажем направо - пестят от пелени. Simple Smile Кое е по-важно - здравето на детето или бюджетът? И пак стигаме до абсурда, че хем се прецакваш от самото начало да плащаш постоянно пари за пелени, без да знаеш кога ще му дойде краят, хем в същото време се опитваш да пестиш, като си сменяш детето по-рядко... Не е ли по-добре сметката да се направи предварително?
Извинявам се за дългите си излияния, обаче тази тема за мен е важна и до ден днешен не съжалявам за избора си и ми се струва много съществено повече хора да знаят за многократните пелени и да не си представят едновремешните "одеалца", с които са ни повивали, а едни модерни, шарени и забавни неща, които пестят от парите ни и пазят природата.

# 698
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
Аз точно, защото видях колко са готини пелените и реших да пробвам, но миризмата беше много лоша. Ти какви подложки ползваш? Аз взех бамбукови и памучни от ебей. Има ли някаква марка нещо, които да са по-хубави?

# 699
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
svet_m аз днес бях за направление. Написаха си ми бременност още непотвърдена. По принцип обикновеното направление за гинеколог се тълкува по 2 начина от гинеколозите. Едните те карат да си плащаш ехографския преглед, а други си вземат парите от ЗК. Въпрос до съвестност на лекаря. Докато направлението за установяване на бременност написано като такова ти осигурява автоматично 2 ехографски прегледа и няма как някой гинеколог да те накара да платиш за това.
Какво става в кабинета на лекаря и състоянието на пациента е лекарска тайна и можеш да го напомниш това на ЛЛ. Тя/той няма право да казва на който и да било какво е здравословното ти състояние без твое разрешение. Дори на близките ти, какво остава пък на съвсем страничен човек като шефа ти. Peace
За секциото няма да се изказвам. Раждах нормално, без каквото и да е обезболяване. Раждането ми беше леко и ако го нямаше гадния окситоцин вероятно щеше да е още по незабравимо.
На тоя етап съжалявам, че не пробвах с многократни пелени предния път. Само момента със сушенето през януари и февруари ме спря. Сега мисля да опитаме поне лятото, а ако може да се сушат в сушилня и зимата. Много деца се подсичат и от памперсите така, че това не е кртерии. Ние например опитвахме няколко пъти да минем на по-евтини и винаги се зачервяваше та имаше месеци в които само за памперси сме давали над 100лв ooooh! Да не говорим, че докато се науча да ги слагам пък и после докато разбера че му изпускат, защото са му отесняли и първите 2 месеца си имах по веднъж поне на ден опикани дрехи. Много ще се радвам по нататък като понапреднем във времето мамите, ползвали многократни пелени да пообяснят как става това Crazy

# 700
  • София
  • Мнения: 548
Здравейте, момичета. Има още толкова много време докато стигнем до пелените...  Crazy
Аз да ви се похваля - днес на прегледа видях емрионче с тупкащо сърчице. Няма такова чувство.. Flutter
Това, което малко ме притесни е, че АГ каза, че ембриончето е много малко - 2,6 мм, а жълтъчния мехур е голям - 7,5 мм. Мамите с повече опит могат ли да кажат дали това е нормално за 7г.с.2дни. На контролен преглед ме иска пак след 10 дни към 01.12. Също така ми изписа Утрогестан вагинално, заради предишната неуспешно завършила бременност.

# 701
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
NigeL не се притеснявай. Екстра си е. Моето на 6г.с+6дни беше 1,79мм. Хубаво е и че има жълтъчно мехурче,пък и сърдечна дейност сте видели. По принцип всяко си върви индивидуално и има понякога разминавания в размерите, а зависи и дали не е била късно овулацията.

# 702
  • София
  • Мнения: 522
Момичета пуснала съм новата тема, но нека да изпишем тази и после ще се прехвърлим в другата  Wink

Аз отивам на преглед  Flutter Стискайте ми палци  Hug

# 703
  • Мнения: 39
Никога не съм използвала пелени за многократна употреба. Никога детето ми не се подсече, с изключение на веднъж, когато имаше разстройство. На 11 месеца седна на гърнето-тогава спряхме и памперсите. Не мисля, че дъщеря ми се е стресирала-напротив! С пелена за еднократна, или не употреба, със сигурност е много по дискомфортно за децата, отколкото само с гащички. И въобще, не може да става и дума за стрес, при което и да е дете! Изхождането/пишкането в конкретните за целта места, си е нещо съвсем нормално. Доста по-стресиращо е да си със запарено дупе зиме-лете!

# 704
  • София
  • Мнения: 548
pospalancho, мерси за успокоението - вече определено съм по-спокойна  Hug
Фло, стискаме силно палци да ни зарадваш след прегледа  fingerscrossed

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт