Ако има две черти, ЮЛЧЕ май ще бъдеш ти!!! :)

  • 31 274
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 86
Фло успех и от мен!

Освен мен има ли и друга някоя мама, която още не е ходила на лекар. Аз се чудя дали да ида другата седмица, когато ще съм в 6 г.с. или да изчакам да ида направо когато ще може да му се чуе и сърчицето / дай Боже  Praynig/

# 706
  • Мнения: 194
male male, аз бях вчера на преглед в 6 г.с. + 2 дни и се видя сърчице. Много зависи колко е хубав ехографът, на който те гледат. Затова и си бях запазила час в клиника, която знам, че е с модерна техника.

Пелени за многократна употреба никога не съм използвала, нямам и намерение. Не съм "кифла", но мисля за себе си и се опитвам да се улеснявам максимално, когато мога. Затова и гледам да си спестявам колкото се може повече неща, които изискват време, и определено ми е по-лесно да изхвърля стария памперс, отколкото да пера...

И да ви се оплача... Онзи ден вечерта се "вихрих" в кухнята и като ми се изплъзна тенджерата, която тъкмо бях свалила от котлона, така си залях ръката с вряла вода, че сега имам егати мехурите на пръстите  ooooh! Мажа с дефламол, слагам уж компреси, ама си боли и се чудя кога ще спаднат... че знам, че не бива да се пукат  Tired

И за последно - категорично мога да кажа, че най-тежко изразеният симптом за бременност при мен е постоянното желание да спя. Прозявам се през 1 минута, вече ми е чак неудобно от колегите около мен  Blush

# 707
  • Paris, France
  • Мнения: 285
Nigel, честит сърцетуп! И по-спокойно, важното е, че си има сърце, размерите няма какво да се вторачваме чак толкова в тях - или ще закъсняват, или ще избързват... Това е нормално.
Флори, стискам ти палци!
Кате, и аз съм с бамбукови и съм си взела и поларени подложки, които държат дупето сухо. Естествено, че миришат - няма как. Но всичко приключва в момента, в който ги хвърля в кофата. После ги изсипвам директно в пералнята, без да се занимавам да ги пипам и така (нашата пералня се отваря отгоре).
Повече няма да се обаждам на тема пелени, изписах достатъчно. Всеки си преценява, ако някой има нужда от повече инфо по-нататък, може да ми пише ЛС Wink
Мир и любов!   Peace

# 708
  • Мнения: 32
male male, аз не съм ходила все още и както писах декември ще ида, рано е за сърце сега. Не ми се дават и два пъти по 35 лв за преглед излишно е, а и както писах, видеозона не е толкова безвреден особено първия триместър. Първата или втората седмица на декември ще ида направо за сърце, поне ще съм 9 или 10 г.с. тогава.

Последна редакция: чт, 20 ное 2014, 12:53 от Ридия

# 709
  • Мнения: 39
 male male, аз също все още не съм ходила на лекар. Смятам към 8та седмица да отида, а при мен това се пада ( според календара) след 28.11. Та, смятам в началото на декември да отида. Simple Smile

# 710
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Оххх днес изключително много ми е нервно.Направо ми иде да напердаша някои.
Как ще изкарам до довечера незнам #Cussing out

# 711
  • Мнения: 1 446
Nigel, честито сърчице!
Фло, палчета за прегледа!
Танитка, това е отврат с тенджерата! Дано скоро да се оправиш.

Почти ме навихте с тези многократни пелени и без това бебоците са летни. Аз вече и количка си избрах. Като цяло, остана ми само да го износя и да го родя, остават ми някакви си 227 дни до термин.  Grinning

# 712
  • София
  • Мнения: 310
  bouquet Привет.

Броени часове до прегледа ми, няма такова нетърпение!!!!!
Стискайте палци да видим каквото трябва  Heart Eyes че и човечката ще я водим да гледа  Simple Smile

Стопанка - и аз съм си избрала количка, че предишната е продадох  Crazy Само цвета остава да уточним в някъв момент /всичко да е наред дотогова!/.

Тая нощ какви неща сънувах  ooooh! и едно от тях, че на прегледа се виждат две бебета  Crazy  което няма как да не се е видяло предния път, разбира се  Simple Smile

Това за пелените е наистина дълга тема, различни гледни точки, няма смисъл да я продължаваме. Аз за себе си не виждам нито 1 нещо, което да ме накара да използвам. Но и бих искала да подчертая, че никога не ми се е случвало да "пестя памперси" и съответно никога не ми се е случило на детето дупето да се е зачервило и за миг...Само екологичната причина в полза на многократните пелени ми допадна  Mr. Green

В този ред на мисли, принципно съм почитател на разни естествени неща, правилно хранене и т.н., но някак с мярка - примерно подкрепям абсолютно естественото раждане, но не на всяка цена - въпрос на светоусещане е. Подкрепям раждане без помощ и т.н., но напълно отричам раждане вкъщи като преди 10 века, с плацента метната в тенджера на пода до кучето. Харесвам дървените играчки, но детето ми си играе чудесно и с пластмасови "боклуци". Старая се детето ми да пие от екологични шишета, без бисфеноли и т.н., но ако се наложи да купя вода от магазина и ще не ще пие от шише с бисфенол, подкрепям кърменето напълно /кърмила съм до 1,3 г./, но не разбирам такова до 5!!!
И те така , поразказах си светогледа  Laughing

Всякакви хора и разбирания ...

 Хубав ден, дами Hug

# 713
  • Мнения: 2
Здравей М&М,

Все още не сме и казали нищо и ние чакаме да минат поне първите 3 месеца. За сега само ми е установена бременността, нека да видим, че всичко върви наред и тогава ще я зарадваме Simple Smile
Иначе и тя, както и вашето детенце, много иска сестриче (межело и братче Simple Smile) )

# 714
  • Мнения: 86
Записах си час за преглед на  27 от 8.30. До сега като не знаех кога ще ида ми беше спокойно, сега ми е нетърпеливо. И ми е толкова притеснено, защото бременността ми не е планирана и докато разбера, че съм забременяла пих алкохол, не много, но пих, пуших цигари и най-страшното пих лекарства, ама най различни да му се не види  Sad най много ме притеснява трахизана и лекарствата за гъбички.
Със сина ми два месеца преди да забременея пиех фолиева киселина, сега я пия от онзи ден.

# 715
  • Мнения: 27
Здравейте мили мами  preggo  При мен има голям риск от спонтанен аборт (правиха ми ДНК изследване) и май ще се наложи до края да съм на инжекции. Бия си ги сама подкожно в корема.  За момента мисля само за следващия преглед и се надявам всичко да е наред.  След нова година ще започна да гледам колички и легла.
Мои приятелки с бебета ползват многократни пелени и доста са ми говорили за предимствата и минусите. Но понеже чакам двойка и нямам баби да погагат,  с таткото ще действаме според момента.
Напълно съм съгласна, че пазара е пълен със стока от некачествени материали (играчки, дрехи,  шишета ....) Добре че има интернет  Simple Smile
 Hug

# 716
  • Мнения: 86
Коалина, стискам палци на теб, а и на всички нас, да износим и родим живи и здрави бебета

# 717
  • Мнения: 789
Записах си час за преглед на  27 от 8.30. До сега като не знаех кога ще ида ми беше спокойно, сега ми е нетърпеливо. И ми е толкова притеснено, защото бременността ми не е планирана и докато разбера, че съм забременяла пих алкохол, не много, но пих, пуших цигари и най-страшното пих лекарства, ама най различни да му се не види  Sad най много ме притеснява трахизана и лекарствата за гъбички.
Със сина ми два месеца преди да забременея пиех фолиева киселина, сега я пия от онзи ден.

Ей не се притеснявай. Аз съм по време на цялата си бременност на 2 вида лекарства и лекарите казаха,че ако следим детето добре и се правят всички изследвания няма проблем. Не се притеснявайте са 2 чаши вино или някакви изпушени цигари. А лекарствата които сте споменали нищо няма да направят на бебето ви, гарантирам!

# 718
  • Мнения: 68
Хораааа, ще откача!!! Дойдохме днес при свекитата на стоп, на път за Варна, и те ПРАВЯТ НЯКАКВИ УЖАСНИ ПЪРЖЕНИ НЕЩААААААО!!! ПОВРЪЩА МИ СЕ! Излезнахме уж на разходка, целите се осмърдяхме. Сега ще им кажем за бебето, че не издържам на миризмите.
Моят първи преглед ще е на 24ти, когато уж трябва да съм началото на 7 г.с.
За пелените дългият пост на фешънмама изчерпва и моето мнение. Ние тв също нямаме иначех:-)! Въпрос на избор, като при всички Simple Smile!

# 719
  • Мнения: 79
Здравейте момичета!
Аз съм като парцал, едвам мърдам. Гади ми се почти нон-стоп, от всичко. Ям само препечени филии и предимно лежа. Почнах и да повръщам, но не всеки ден. ММ се видя в чудо с мене. Кога ще спре това гадене  ooooh! ?! Виждам пишете усърдно, браво на вас. Аз още си чакам часа на 2 декември и до сега освен сакчето друго не сме видяли. Дано да видим малкия човек не само като точица тогава  Heart Eyes поне малко да се зарадвам.
Относни пелените и памперсите, нямам деца все още, но всеки си прави избор как да си гледа детето. Аз даже не съм се и замисляла за пелени за многократна употреба. Не ми е идвало на ум тази работа, даже не знаех че се произвеждат, ужас трябва малко да се информирам. Но пък не мога да си представя нито че ще ги пера, нито в пералнята барабар с акото да ги сложа, та не знам. И как примерно на разходка ще сменим наакана пелена и после ще си я прибера в чантата. Някак не си го представям, което пък не значи че не е невъзможно да се случи. От икономична гледна точка спестява доста пари, но ми се виж много неудобно като цяло. Поздрави на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт