Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 772
  • 797
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 614
Честит рожден ден, Placebo  - бъди жива и здрава bouquet

Честито и на всички, които вече са си удома Simple Smile

Най-накрая вчера си взех дрешките от село и от днес съм включила пералнята на пълна мощност Laughing Вчера с кака Вики ги разгледахме и разделихме на 2 - до 6м и до 1 г. Притеснявах, се дали са се запазили (все пак са на близо 5 г)и за щастие  всичките са  като нови, дори миришат на прано, никакви петна или нещо друго.  Който е измислил вакуумните торбички да е жив и здрав. Mr. Green
Ирайн - аз ги деля на  одеалца; на чаршафи и пелени; и на дрешки  - не деля цветовете.

Помпа - ще си ползвам ръчната на Авент, която си имам и съм доволна. Веднъж бях командировка и нямах помпа - купих някаква на чиполино/бертони/кенгуру (не помня точно, а я подарих преди време) - за 20 лв - мога да кажа, че ми свърши абсолютно същата работа като Авента.

Някой беше питал за силиконовите зърна - те изглеждат огромни, но бебето засмуква зърното на гърдата и то изпълва силикона (не знам дали ясно го обясних).

Днес ходих за пръв път на запис, заради контракциите -Ташков каза да не се тревожа, не били опасни, но за всеки случай ме вика и другата седмица. Минаха 2-3 майчета в 35-36 седмица и нямаха контракции - а аз - с регулярни Crazy Crossing Arms - не е честно! Тоновете, иначе са добре Heart Eyes

# 376
  • Мнения: 10 609
Мами, вижте какво открих - метода "Умпа-лумпа" за приспиване на бебета.  Mr. Green

# 377
  • София
  • Мнения: 8 652
Аз пуснах вече една пералня. Разделила съм ги на по-бледи дрешки, на цветни дрешки, на плюшени дебели неща и на пелени. Та първо пуснах белите и бледи дрехи и край...заех си разгъващия се простор  Laughing А той е такъв вертикален, висок...не като масичка. Та смятайте колко е нещо. Сега пера пелени.
Страшно много дрехи имам, от племенника, отделно сестра ми е накупила нови, аз купих нови. Онзи ден племенникът ми ме изненада  Laughing Носи едно пликче от H&M, вътре две много нежни бодита, два.чифта чорапки и едни пухкави буйки с коали. Той ги бил избрал  Joy Беше много смешен, нали е на две и половина и ми бърбори там нещо какво избрал.
Пера сега с течен препарат, но май нещо не се справям  с него, много наливам явно, надали ще го откарам на 20 пранета, както пише.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 759
Мами, вижте какво открих - метода "Умпа-лумпа" за приспиване на бебета.  Mr. Green
Heart Eyes Много сладко, ще го пробвам  Grinning
Ирайн, слагай половината от препоръчително количество, няма смисъл да переш с много препарат (пък и те нещата не са мръсни), така или иначе водата върши основната работа. Като прекалиш с препарата, той само се наслагва в дрешките и може да се концентрира, което да доведе до кожни проблеми  Peace
Аз също си бях разделила дрешките на бели (камизолки, ританки, боденца и др.), цветни (разни панталончета блузки и плюшени неща) и пелени+чаршафчета/памучни одеалца.

# 379
  • Мнения: 1 907
А какви завивки сте предвидили за бебоците (или смятате да предвидите)  Thinking Голямо чудене ми е...имам няколко тънки памучни одеалца, едно ватирано- по-дебеличко и едно поларено. Съвсем съм забравила дъщеря ми с какво я завивах. То не че има разлика денем/нощем, температурата в стаята е еднаква, но тъничките за през нощта ми се струват наистина тънки...Олекотените завивки хич не ми се нравят, независимо дали със силиконова вата или с естествен пух, май все са си алергени  Thinking

# 380
  • Варна
  • Мнения: 759
Олекотените завивки хич не ми се нравят, независимо дали със силиконова вата или с естествен пух, май все са си алергени  Thinking
Защо смяташ така?
Аз като за начало смятам чувалче, то няма смисъл от завивка при това положение. По-нататък - една приятелка вече ми каза, че ми е взела олекотена завивка (тя работи от години като сестра при педиатър, едва ли няма да е наясно ако са опасни за здравето). За количката имам няколко пелени и памучна дебела завивка.

# 381
  • Мнения: 958
И аз като Цвети - чувалче спално и олекотена завивка съм предвидила. Имам и юрганче за количка, чувалче за количка, а ако преценя, че му е много завиването имам и поларени одеалца, които са по-тънки. За лятото - с чаршафче или тензухена пелена Mr. Green

# 382
  • Мнения: 267
Ади, Цвети, а какви спални чувалчета сте купили, аз още се двоумя за тях, но явно са особено полезни и трябва да поправя грешката си Simple Smile

# 383
  • Мнения: 1 907

Защо смяташ така?
Аз като за начало смятам чувалче, то няма смисъл от завивка при това положение. По-нататък - една приятелка вече ми каза, че ми е взела олекотена завивка (тя работи от години като сестра при педиатър, едва ли няма да е наясно ако са опасни за здравето). За количката имам няколко пелени и памучна дебела завивка.

Не съм чела конкретно, но майка ми беше получила алергична реакция от пухена възглавница- суха и дразнеща кашлица, която дълго време не беше установено от какво се причинява, затова мислех, че са алерген  Peace
За силиконовата вата- притеснява ме да не е някаква гадна, китайска  Crazy В началото на бременността ми спяхме с еда олекотена завивка, която чувствителното ми обоняние отхвърли заради гадна миризма на пълнежа- от тогава душа като куче всички завивки и всички ми миришат на същото, на китайско... Sad

# 384
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 482
Пепсии, благодаря. Hug
Аз пък някъде четох, че не било хубаво да се увива бебето като буба, в това число и да спи в чувалче през нощта. Трябвало да може да се движи свободно. Иначе чувалче за количка е друго нещо, там бебето не прекарва дълго време.
Иначе нямам предразсъдъци относно завивките. Ще се завива с каквото се завиваме и ние- олекотени, ако е по-студена зимата - пухени завивки. Тъй като смятам да спи до мен. Peace Само дето ще трябва да затваряме прозореца, иначе заради Кирил спим и зимата на отворен прозорец. Rolling Eyes Така че може и да не стигнем до пухените завивки... Simple Smile
Иначе за количката ще купувам чувалче с пух, ето такова - http://www.jollyroom.no/produkter/odenwalder-minivognpose-dauni-emerald-green
Само че още се чудя дали да е такъв цвят или бяло... Simple Smile Това чувалче става и за столчето за колата.

# 385
  • Мнения: 958
ziz7uu, чувалче без ръкави, от такъв тип - http://kasida.bg/product/28681/schnizler-chuvalche-za-spane-super-pilot.html Съвсем примерно е това, което показвам Simple Smile Въпреки, че те не мърдолевчат в началото много, по някое време знам, че започвали да си изритват завивките, та затова. В тази връзка - Мелина, то хубаво ще си се движи свободно, ама на сутринта ще е без завивка (даже още през нощта), така че..мне, по-добре да си се движи свободно, ама из чувалчето  Rolling Eyes
Пък и с чувалчето няма нужда от друга завивка отгоре Simple Smile

Елиас, аз си мисля, че бебешките ги съобразяват да са по-качествени все пак..Или по-скоро се надявам..Можеш да инвестираш повече пари и да вземеш юрганче с естествен пълнеж от пух, например..Или просто да переш по-често самото юрганче.

# 386
  • Варна
  • Мнения: 759

Защо смяташ така?
Аз като за начало смятам чувалче, то няма смисъл от завивка при това положение. По-нататък - една приятелка вече ми каза, че ми е взела олекотена завивка (тя работи от години като сестра при педиатър, едва ли няма да е наясно ако са опасни за здравето). За количката имам няколко пелени и памучна дебела завивка.

Не съм чела конкретно, но майка ми беше получила алергична реакция от пухена възглавница- суха и дразнеща кашлица, която дълго време не беше установено от какво се причинява, затова мислех, че са алерген  Peace
За силиконовата вата- притеснява ме да не е някаква гадна, китайска  Crazy В началото на бременността ми спяхме с еда олекотена завивка, която чувствителното ми обоняние отхвърли заради гадна миризма на пълнежа- от тогава душа като куче всички завивки и всички ми миришат на същото, на китайско... Sad
Еми няма да купуваш китайско  Peace На една лекция казаха, че няма никакъв проблем пълнежа да е от полиестер, на етикета трябва да пише дали е хипоалергичен. А иначе майка ти може да е предразположена към алергии, което за бебето няма как да го знаеш преди раждането. Лично мен повече ме притеснява домашния прах като алерген. Но той няма как да се избегне. Всичко зависи от индивидуалната реакция на организма, генетичната предразположеност и други.

Аз не съм купила още, ще си го пожелая за подарък на някой  Flutter Качествените чувалчета са скъпички.

Мелина, то хубаво ще се движи, ама няма да е завито. Това е идеята на чувалчето - да са му свободни ръцете (затова е без ръкави) и да може свободно да си движи краката вътре (затова е без крачоли)
например това:

Едит: Адичка, как мислим еднакво  Heart Eyes

# 387
  • Мнения: 509
Аз ще ползвам олекотена завивка - имаме една от комплекта за изписване (с точния размер Wink) + още една за подмяна. Чувалчето ще го ползвам по-натам, като започне да се върти и отвива, то е и по-голямо. Имаме зимно и лятно. А за количката имам едно дебело одеяло и едно памучно; то бебето ще е със скафандър (космонавтче) и на количката има покривало, та...  ще видим. А отделно имам няколко поларени пелени за пролетта.

# 388
  • Мнения: 614
В кошарката мисля с тънко одеалце(имам поларено и памучно); а тъй като и при нас ще спи м/у мен и баща й-през нощта най-вероятно с една пеленка и моето одеало. Температурата удома я поддържаме 22-24 градуса и не мисля да я навличам. Така процедирах и с Вики - боди+ гащеризон/ританки и тънка блузка. В редки случаи съм слагала чорапи. (Бабите като видеха, колко леко е облечено детето откачаха Mr. Green)

Чувалче ползвахме някъде през есента, т.е. на 9-10 м, когато вече не спях всеки сън с нея.

# 389
  • София
  • Мнения: 8 652
Аз уж се старах при втората пералня да не слагам повече, но пак се наложи да пускам повторно плакнене на дрехите  Laughing Сестра ми има една кръгла пластмасова купичка, нещо като дозатор, но не можах да намеря такава в магазина.
Купила съм Тео бебе с Алое. Видях, че повечето ще го ползвате. Иначе ми бяха подарили при БХС-то сух прах, но с лавандула.Много ми миришеше тогава(прах едни чужди дрешки), реших затова да взема алое.Но и този мирише супер силно  newsm78 Аз ли нещо се втелясвам, или наистина е твърде миризлив.
 
А като са в тези чувалчета, отгоре слага ли се одеяло.Защото например на мен ще ми е студено без завивка отгоре, обичам стабилно да се увивам  Laughing Аз цяло лято си спя с одеяло и чаршаф, извадила съм една "радиоактивна" завивка още от Август  hahaha Викам и така, защото топли ужасно много, като парно е.
Много съм зиморничава, не мога да си представя, че бебето ще спи зимата само така с ръце само с ръкавчета.

Общи условия

Активация на акаунт